Autor Tema: DESNICA,LJEVICA,CENTRALNO  (Posjeta: 6528 )

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
DESNICA,LJEVICA,CENTRALNO
« : 21 Ožujak 2009, 13:03:56 poslijepodne »
NAŠ ZVONE:

Naša se crkva udaljila od nas. Na križu svojih vatikanskih gospodara i njihovih interesa izgubila je svoj najdublji smisao – biti uz narod, uz njegovu dušu da bi ojačala njegovu vjeru]. Matoš kaže da ni sljedbe a ni dogme ne grade moral, grade ga djela... Svjedoci smo da se takva vjera ne svjedoči. Nikad jača hramogradnja, a nikad slabija vjera. Mnogi se svećenici pretvaraju u poslovnjake, medijske zvijezde, kvazipolitičare zanemarujući osnovne postulate svojeg poslanja. Gdje su nestali duhovnjaci tišine, isposnici duha, čuvari naše tradicije a ne samo vjere… Izgubili su se valjda – čast iznimkama – u vremenu nove Hrvatske. :o :o :o

ostatak pročitajte na:

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3261638/index.do

je da mu je tribalo malo duže vrimena ali zaslužuje
:clap :clap :clap
« Zadnja izmjena: 21 Ožujak 2009, 20:42:00 poslijepodne nunu »
i love my bike

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
Odg: DESNICA,LJEVICA,CENTRALNO
« Odgovori #1 : 21 Ožujak 2009, 13:52:10 poslijepodne »
Nu da, uvijeke i zavijeke - čast iznimkama.
A možda se i Zvone udaljio od Crkve?? To oko Crkve i s Crkvom ionako nije politika, tek možda isječak iz budućih političkih ambiicija i interesa...našeg Zvone.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #2 : 21 Ožujak 2009, 13:54:36 poslijepodne »
I naravno baš u tom dijelu oko Crkve ne slažem se s njim....prije svega zato što Zvone pod Crkvom misli na sveopću duhovnu krizu....i brka pojmove, a neki drugi pod tim mogu misliti još svašta nešto - uglavnom netočno...

Čudesno je, nimalo teško raspoznavati duhove koji se namjerno proizvode oko Crkve i unutar Crkve....
ne bi trebalo poslužiti površnim medijima i tiskovinama u širenju laži i nemorala...

Nema toga što mediji (zmijsko leglo!!!) nisu u stanju nametnuti našim umovima, zapravo nas truju i upropaštavaju....treba ih isključiti... ;)
« Zadnja izmjena: 21 Ožujak 2009, 14:45:58 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #3 : 21 Ožujak 2009, 20:41:11 poslijepodne »
ništa on ne brka ratniče nego drži oči širom otvorene za razliku od tebe

nego di mi je sada moj frend potjeh...
kako bi volio da prokomentira ovaj intervju
-----------------------------------------

Što Vas najviše smeta u našem političkom životu danas?

Poremećen je sustav vrijednosti, osjeća se beznađe. Laž nije laž, a istinu nitko ne želi. Ovo je vrijeme političara bez ideja, politike bez ideala. Političari trebaju služiti, a ne služiti se... Nema kontinuiteta u političkom promišljanju, malo je kredibilnih ljudi. Sve se na kraju svede na egoističan interes i jeftin populizam. Kod mnogih je jedna ruka na srcu a druga u džepu. Žao mi je što je tako, jer politika određuje našu svakodnevicu. Mlada smo država i vjerujem da će doći bolje vrijeme.
 :o :o :o

ostalo na:
 http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3261638/index.do

« Zadnja izmjena: 21 Ožujak 2009, 20:56:24 poslijepodne nunu »
i love my bike

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #4 : 21 Ožujak 2009, 21:02:01 poslijepodne »
Pa naravno, a gdje je problem nunu kad tako dobro vidiš; i ti i Zvone??

ovo danas je bezidejna politika, kažete....slažem se, o.k. nema više dr. Tuđmana...nema ideala niti onih koji cijene žrtvu za ideal!!!

Uostalom, zemlja vapi za mlađim ljudima tipa Boban ...
pa kad idejni uđu u politiku bezidejni će jos više izbljedjeti....

Uđite ti NUNU i Boban u politiku pa riješite stvari i donesite IDEJE NA PLADNJU...pokažite raskoš svojih ideja!
problem će se odmah riješiti.... :laugh: :laugh:

I vjera će i moral porasti.... :spidom
Nu, zar nije tako??
« Zadnja izmjena: 21 Ožujak 2009, 21:10:07 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #5 : 21 Ožujak 2009, 21:52:37 poslijepodne »
drag si čovik ratniče ali nažalost malo toga razumiš i paušalno zaključuješ
ali bože moj niko nije savršen("sem" Vranje)
i love my bike

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #6 : 21 Ožujak 2009, 22:20:59 poslijepodne »
E da, drag je čovik i Zvone pa opet mi je puna kapa spike na spiku;
niste vi krivi nunu što je vrijeme da se radi, a ne prodaje pamet...

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #7 : 22 Ožujak 2009, 13:17:07 poslijepodne »
Citat:
vrijeme da se radi

misliš vreme da se radi

ja radim 44 sata tjedno,đavlu malo... ti kakoš

i love my bike

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #8 : 22 Ožujak 2009, 13:56:06 poslijepodne »
Mislim kako pišem.

Kažeš radiš 44 sata tjedno....neš ti, a tko te za to pita?!
Nego, a što rade plitičari koji rade valjda isto toliko koliko i ti, a vidi što su napravili...

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #9 : 22 Ožujak 2009, 14:34:15 poslijepodne »
Spikom na spiku, mogu razumit da je to posao političara, ali da vidimo rezultate!!!

batakljun

• Gost
« Odgovori #10 : 23 Ožujak 2009, 10:59:25 prijepodne »
slažem se s nunuom da je ratnikova fascinacija vranjom krajnje djetinjasta. naimen, franjo je upravo tipski primjer hrvatskog političara bez ideje i vizije. da ne bi nametnutog nam rata, doista bi se čovjek upitao, a što je to bila politička misao i vizija doktura vranje?

ipak ne mogu se u potpunosti složiti s nunuom kad je u pitanju njegova fascinacija zvonom bobanom. boban nije dao intervju večernjaku šest godina, zbog dobro poznate aktivnosti u neprijateljskom eph. e, sad nije mi jasno kud sad intervju onom dupeliscu flaku. sportski intervju (za one koji ne znaju flak osim fuzbala nema pojma o ničemu, a i fuzbal mu je tako-tako), a naslov čista politika.
još gore, kad iščitak sve one stranice večernjeg, ne mogu se oteti dojmu da je vrlo prosječno, fraze, fraze i opet fraze. niti jedna tema u dubinu, niti jedan redak nečega što već nismo sto puta čuli iz raznih usta. ako je za ovo trebalo čekati šest godina, mogli smo komodno čekati bar još šest.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #11 : 23 Ožujak 2009, 12:06:13 poslijepodne »
Vrlo je važno šta Zvone kaže jer da nije tako ne bi završio na naslovnici Večernjaka.

Apsolutno je irelevantno šta kažemo ja i ti.Ko zna za nas?Šta smo mi u društvenom životu ove zemlje?

Možemo piskarati po Imoartu i to nam je krajnji domet ali i to je nešto.

Citat:
ipak ne mogu se u potpunosti složiti s nunuom kad je u pitanju njegova fascinacija zvonom bobanom
notorna je glupost da sam bilo kime fasciniran.
respektiram i uvažavam Zvonin odmak od crkvenoga i političkoga šljama i to je sve.

p.s.
zaboravo si da je Zvone donedavno bio desničarska ikona
i love my bike

batakljun

• Gost
« Odgovori #12 : 23 Ožujak 2009, 13:42:32 poslijepodne »
Vrlo je važno šta Zvone kaže jer da nije tako ne bi završio na naslovnici Večernjaka.
tragedija hrvatskog novinarstva i leži u tome da se od bivših/sadašnjih sportaša rade tumači društvene zbilje. kao da koga u engleskoj briga što sir alex ferguson misli o trnutnom stanju nacije. ali...

[/quote]
Apsolutno je irelevantno šta kažemo ja i ti.Ko zna za nas?Šta smo mi u društvenom životu ove zemlje?
[/quote]
a što je zvone boban? bivši nogometaš, pa pogledaj bivše dinamovce iz generacija '67 ili '82 pa ćeš vidjeti što su oni u današnjem društvu, a jedanko su ganjali mijur po maksimiru ko i on, samo s tom razlikom što su zaradili toliko da im ni socijalna pomoć nije strana.

P.S. glede ddesničarske ikone, zgodno je podsjetiti da je zvone na prvim izborima '90 bio kao i antuntun vrdoljak simpatizer koalicije narodnog sporazuma, daklem stranke komunističkih disidenata.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #13 : 23 Ožujak 2009, 14:12:12 poslijepodne »
Citat:
tragedija hrvatskog novinarstva i leži u tome da se od bivših/sadašnjih sportaša rade tumači društvene zbilje. kao da koga u engleskoj briga što sir alex ferguson misli o trnutnom stanju nacije. ali...

Citat:
a što je zvone boban?
diplomira povjest na filozofskom
za koji dan magistar
utjecajan u političkoj,društvenoj i inoj misli u Hrvata
...

Citat:
P.S. glede ddesničarske ikone, zgodno je podsjetiti da je zvone na prvim izborima '90 bio kao i antuntun vrdoljak simpatizer koalicije narodnog sporazuma, daklem stranke komunističkih disidenata.
neprovjereno laprdanje

p.s.
onaj dio koji namjeravaš citirati kada preneseš zacrni mišem i kvotaj
« Zadnja izmjena: 23 Ožujak 2009, 15:07:19 poslijepodne nunu »
i love my bike

potjeh

• Gost
« Odgovori #14 : 23 Ožujak 2009, 16:00:26 poslijepodne »
Citat:
Naša se crkva udaljila od nas. Na križu svojih vatikanskih gospodara i njihovih interesa izgubila je svoj najdublji smisao – biti uz narod, uz njegovu dušu da bi ojačala njegovu vjeru]. Matoš kaže da ni sljedbe a ni dogme ne grade moral, grade ga djela... Svjedoci smo da se takva vjera ne svjedoči. Nikad jača hramogradnja, a nikad slabija vjera. Mnogi se svećenici pretvaraju u poslovnjake, medijske zvijezde, kvazipolitičare zanemarujući osnovne postulate svojeg poslanja. Gdje su nestali duhovnjaci tišine, isposnici duha, čuvari naše tradicije a ne samo vjere… Izgubili su se valjda – čast iznimkama – u vremenu nove Hrvatske.

Nunu dragi, zasad ću prokomentirati samo ovaj isječak, a možda ću i cijeli tekst kad stignem.
Već ovdje je meni jasno da naš Zvone ne razumije dosta toga vezano za Crkvu, jer ne postoji nikakva "naša Crkva". Crkva je Kristova. Ne postoji Hrvatska katolička Crkva kako npr. postoji Srpska pravoslavna Crkva. Ne postoje nikakvi "vatikanski gospodari" niti je vladanje crkveni princip. Crkveni je princip služenje, jer ni Krist nije došao vladati nego služiti.
Nadalje, Crkva jest narod i ne može ne biti uz narod. Očito je i to da Zvone (poput kakva marksista) ne zna da je i on Crkva i da ovakvim načinom govori i protiv sebe ako se drži katolikom.
Ne sviđa mi se ovaj Zvonin arogantan način: 
Svjedoci smo da se takva vjera ne svjedoči.
Nikad jača hramogradnja, a nikad slabija vjera.

O čemu pričaš Zvone i na osnovi čega?
Mislim, dragi Zvone, da bi ti ovakvim istupom želio (poput Milana Ivkošića ili don Grubišića npr.) biti moralna vertikala koja se drzne Crkvi dijeliti lekcije...a ne ide to brate.
Dosta za danas.