Autor Tema: Hrvatska je razvila novi obrazac patriotizma  (Posjeta: 5019 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Hrvatska je razvila novi obrazac patriotizma
« : 28 Listopad 2008, 13:00:34 poslijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sanader-hrvatska-je-razvila-novi-obrazac-patriotizma/407559.aspx

I to je sve što se dogodilo na mukotrpnom putu iz Jugoslavije u Jugoslaviju (zapadni balkon)?

Sad konačno znamo koji je kua radilo Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje nacrtani ovaca.

Paralogički, Karl Jung kaže da nema takvoga gospodarskog sustava koji ne bi funkcionirao jerbo da to odvisi o tome i samo o tome što smo mu sve spremni žrtvovati.

Šmanje kaže da uvik kad vidi Kristijanu Aman-Zaman Puru da zna da smo na*ebali ko žuti.

Xpatuhe se također slažu da je razvijeno i primijenjeno nešto jedinstvenog oblika i sadržaja i da je hokus-pokus uspio:
http://xpbatuha.bloger.hr/post/anarhodarvinizam/1033468.aspx

Biće je bidan ima prišnijeg posla s Moš-Nemoš Adom pa nije ima kad smislit ništa razumno i bombazno za govor.

« Zadnja izmjena: 28 Listopad 2008, 13:17:43 poslijepodne glonga »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Domovina, to je premijer
« Odgovori #1 : 29 Studeni 2008, 13:02:27 poslijepodne »

Ivo apsi.

"Oduzeto mu je računalo, priveden je u policiju i ispitan jer je prekršio zakon o javnom redu i miru. Inače Klečak je na Facebooku pokrenuo grupu Kladim se da ću naći 5000 facebookera koji ne vole Sanadera!"
http://tinyurl.com/hrt-vijesti

Nastavi li ovako ovaj novi obrazac patriotizma bi moga počet streljat. Tetak Đuro.

"Kineske vlasti pogubile su u petak ujutro znanstvenika Rana Chena optuženog da je tajvanski špijun, iako su zemlje poput SAD-a i Austrije izrazile zabrinutost njegovom sudbinom, objavila je njegova kći."
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/international/3199594/index.do

Offline Trbotor

• Ne može bez foruma i obrnuto...
...in defendenda veritate catholica et Croatia bene administranda...

batakljun

• Gost
Odg: Domovina, to je premijer
« Odgovori #3 : 20 Ožujak 2012, 14:15:56 poslijepodne »
Ivo apsi.

"Oduzeto mu je računalo, priveden je u policiju i ispitan jer je prekršio zakon o javnom redu i miru. Inače Klečak je na Facebooku pokrenuo grupu Kladim se da ću naći 5000 facebookera koji ne vole Sanadera!"
http://tinyurl.com/hrt-vijesti

Nastavi li ovako ovaj novi obrazac patriotizma bi moga počet streljat. Tetak Đuro.

kvaliteta upisa izvrsno se ogleda u tome kako dotični zvuče nakon nekog vremena..... evo jedan.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Dugobabovanje
« Odgovori #4 : 02 Svibanj 2012, 16:43:18 poslijepodne »

Dugobabovanje

»18.02.2008. (09:39) napisao sam komentar koji je u 2. ožujka ovdje prvi puta objavljen kao post; ponavljam ga, najmanje kao otužno likovanje nad činjenicom da sam kadikad bio u pravu, nego prije kao ponovno upozorenje na tragikomičnu budućnost ovog podneblja: tragikomičnu, jer ovdje se više historija zaista ne opetuje kao farsa, akoprem je i bila jednom tragedija: ovdje je sva tragičnost povijesti u tome da se uvijek zbiva kao farsa.«
R. B. Jedno davnašnje upozorenje.* vaseljena.blog 24.03.2012.

Smrt babe Čengićkinje

I. Babovanje

Sluge zove Ivša bane
usred kule jake svoje,
a na trgu Markovome:
»Ajte amo, sluge moje,
steklišad mi izvedite,
štono sam ju uapsiti dao
a po svome Mateku fiškalu.
Još i Jozu starog žurnalistu,
što spočetka sve nas hrabrijaše,
i svim mudre savjete davaše,
a najednoč sad je drktat stao,
te me rđa svjetovaše,
da pustimo u božjem ih miru,
jer steklišad, reče, da su ljuta:
oni će se poigrati jošte
s austrijanskom mojom sijedom glavom:
ko da strepi mrki Ivša
sa stekliškog gladna miša.«

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Dugobabovanje
« Odgovori #5 : 07 Svibanj 2012, 11:34:30 prijepodne »
Dugobabovanje

»18.02.2008. (09:39) napisao sam komentar koji je u 2. ožujka ovdje prvi puta objavljen kao post; ponavljam ga, najmanje kao otužno likovanje nad činjenicom da sam kadikad bio u pravu, nego prije kao ponovno upozorenje na tragikomičnu budućnost ovog podneblja: tragikomičnu, jer ovdje se više historija zaista ne opetuje kao farsa, akoprem je i bila jednom tragedija: ovdje je sva tragičnost povijesti u tome da se uvijek zbiva kao farsa.«
R. B. Jedno davnašnje upozorenje.* vaseljena.blog 24.03.2012.

Smrt babe Čengićkinje

I. Babovanje

Sluge zove Ivša bane
usred kule jake svoje,
a na trgu Markovome:
»Ajte amo, sluge moje,
steklišad mi izvedite,
štono sam ju uapsiti dao
a po svome Mateku fiškalu.
Još i Jozu starog žurnalistu,
što spočetka sve nas hrabrijaše,
i svim mudre savjete davaše,
a najednoč sad je drktat stao,
te me rđa svjetovaše,
da pustimo u božjem ih miru,
jer steklišad, reče, da su ljuta:
oni će se poigrati jošte
s austrijanskom mojom sijedom glavom:
ko da strepi mrki Ivša
sa stekliškog gladna miša.«

Citiram:
Jedini je problem taj što je i hrvatski, kao i svaki drugi nacionalizam inherentno imbecilan: ne može razmišljati! To će i dovesti do tragedije: vidite, Ćiri su opet krivi Srbi! Ne Jugoslaveni, nego Srbi!
I nije tu Ćiro osobno kriv, ne, on je sasvim nedužan, koliko već može biti, i barem za grijeh gluposti.
Kriva je ta imenentna nesposobnost apstrahiranja: nacionalizmu treba konkretan drugi, drugo nacionalno biće, drugi korpus, drugo tijelo, drugi organizam! Jugoslavenstvo je izvan njegova vidokruga, jer, ono je apstraktno: Jugoslaveni su Body Snatchers, oni su abortirali svoje rođenje iz duha nacionalne fantazme - Jugoslavija je propala prije no što će jugoslavenska bastardna nacija postati dominantna i većinska! To je za Ćiru, kao nacionalista, apstrakcija. Za njega se Jugoslaven nužno ukazuje u liku Srbina. I to je ta trostruka hrvatska tragedija: tragično je sve ovo za Hrvate, nesposobne da se emancipiraju od te autoimune bolesti nacionalizma, za Srbe, koji će i opet krivo biti označeni kao glavni uzročnik oboljenja, i, konačno, za Jugoslavene, koji nikako da se suoče s vlastitom istinom kao nacionalnom: hrvatski Jugoslaveni naprosto ne mogu podnijeti život u Hrvatskoj kao Hrvatskoj, bila ona socijalistička ili nezavisna republika, i to će ovdje rezultirati još jednom kalvarijom. Pomisao da bi se moglo proći lišo sasvim je idiotska: puške postavljene po zidovima prvog čina daleko su od opaljenja, kako u postdaytonskoj BiH, tako i u Makedoniji. Hrvatska ni po čemu tu nije izuzetak, kako nam glasno i jasno govori Ćiro Blažević.
On je stari jarac? Da? A što mislite, što onda govore Ćirini sinovi? A ako oni to govore, što mislite što govore klinci koji za njih navijaju? I tu smo već u obiteljima, kaj ne?!

Komentar:
Bolkoviću svaka čast na intelektualizmu, ali mislim da griješi kad lakonski odvaja Jugoslavene od Srba, jer povijest pokazuje da su dvije Jugoslavije zapravo bile Velike Srbije i tamnice Hrvata.
Prema tome, nikakava pogrješka nije poistovjetiti Jugoslavena sa Srbinom, imajući uvijek u vidu poučak profesora Pečarića:

Ma ovi jugoslaveni, Vi znate jednu moju pitalicu o njima?

Tomac: Ne, recite.

Pečarić: Znate li koja je razlika između jugoslavena i četnika. Pa četnik je pošteni četnik, a jugoslaven je pokvareni četnik.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
bukvica
« Odgovori #6 : 07 Svibanj 2012, 21:25:13 poslijepodne »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
etc.
« Odgovori #7 : 07 Svibanj 2012, 21:26:03 poslijepodne »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
opkoli šimune
« Odgovori #8 : 08 Svibanj 2012, 00:26:43 prijepodne »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Body Snatchers
« Odgovori #9 : 10 Svibanj 2012, 11:27:26 prijepodne »
Nije samo RH. Elez — Helez — Helać — Truć…

»U društvu svojih stranačkih kolega iz Bugojna, ali i predsjednika Udruge umirovljenih i demobiliziranih pripadnika HVO-a Ivana Jurčevića (poznatom po poziranju uz nacističku zastavu u Bugojnu), nakon nekoliko čaša alkoholnog pića više, raspoloženi je ministar zapjevao „Druže Tito mi ti se kunemo“, i „Od Vardara pa do Triglava“, da bi potom mikrofon u ruke uzeo predsjednik Županijskog vijeća HSP-a za Srednju Bosnu Berislav Elez, koji je po Helezovoj želji otpjevao pjesmu „Sa Ovčara i Kablara“.«

Suzana Mijatović. Pijani ministar Helez na seminaru pjevao „Od Vardara pa do Triglava“.* slobodna-bosna.ba

I Poljaci znaju bolnu istinu o tom kako istina boli.

Upute domaćinima za Euro: Hrvate gledajte u oči, ne činite nagle pokrete i ne spominjite Jugoslaviju. * njutanji.hr
« Zadnja izmjena: 10 Svibanj 2012, 11:55:27 prijepodne glonga »

Offline barack

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
Je, daštaje...

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
  • Kada čovjek prešuti istinu, kamen progovori!
Frank Bilaver uz pokrivanje dnevnica i putnih troškova dobivao još 5000$ mjesečn
« Odgovori #11 : 19 Lipanj 2012, 12:02:58 poslijepodne »
Također je spomenuo isplate za medije, udjele u osiječkoj televiziji i Z1, navodeći da ta sredstva nikako nisu mogla biti plaćena preko računa stranke, a prisjetio se i sklapanja ugovora s Frankom Bilaverom koji je trebao biti koordinator HDZ-a za inozemstvo. S njim je HDZ trebao zaključiti ugovor tako da mu pokrivaju pune troškove, a Sanader je tada rekao da će mu Barišić mjesečno plaćati još pet tisuća dolara, što nije bilo sadržano u ugovoru.

Jarnjak je o ovim događanjima sačinio i bilješke 2008. godine u kojima je naveo određene detalje, koji se nalaze u sudskom spisu. Tako je, primjerice, 17. srpnja 2008. u vezi sklapanja ugovora s Bilaverom između ostaloga zapisao: "Mladen će mu isplatiti mjesečno pet tisuća dolara - nalog Sanader."

http://www.jutarnji.hr/nastavak-sudenja-sanaderu--danas-na-klupi-za-svjedoke-bivsi-glavni-tajnik-i-potpredsjednik-hdz-a-ivan-jarnjak/1035699/
... Svakim danom čovječje je promišljanje sve kompliciranije ...

batakljun

• Gost
Odg: Hrvatska je razvila novi obrazac patriotizma
« Odgovori #12 : 19 Lipanj 2012, 14:10:17 poslijepodne »
i tako naš forum dođe na sudišće......

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
Odg: Hrvatska je razvila novi obrazac patriotizma
« Odgovori #13 : 10 Srpanj 2012, 21:57:43 poslijepodne »
Hrvatska je razvila novi obrazac patriotizma - odličan naslov, ali fali dobar sadržaj!

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
  • Kada čovjek prešuti istinu, kamen progovori!
Hrvatska je razvila novi obrazac patriotizma, tzv. "plutajući patriotizam"
« Odgovori #14 : 29 Kolovoz 2012, 00:40:20 prijepodne »
Hrvatska je razvila novi obrazac patriotizma - odličan naslov, ali fali dobar sadržaj!

Je, najnoviji oblik patriotizma. More bit da smo prošli fazu "na koljenima", pa puzeći, a sada ne znan kako nazvati. Pa dobro bi bilo nazvati "plutajući patriotizam". Daklen, nema nikakvih mogućnosti da mjenjamo smijer, odnosno da moremo postaviti cilj. Zato je dobro pročitati:

– Hrvatska je prekrasna zemlja s velikim ekonomskim potencijalima, no nemojte postati robovi briselske demokracije. Postoje dobre strane EU, kao što je slobodna trgovina, i ne postoje barijere za mlade talente. Nije na meni da vam dajem savjet, ali trenutačno nije dobro vrijeme za pristupanje euru. Nemojte ići na brod koji tone – rekao je Johnson.

http://www.vecernji.hr/vijesti/boris-johnson-ne-budite-robovi-eu-ne-idite-brod-koji-tone-clanak-446504
... Svakim danom čovječje je promišljanje sve kompliciranije ...