Autor Tema: OSUĐUJUĆA PRESUDA  (Posjeta: 13686 )

batakljun

• Gost
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« : 16 Studeni 2012, 10:07:51 prijepodne »
kazna, a pogotovo njezino obrazloženje su skandalozni.

gotovina i markač su osuđeni kao izvršitelji "tuđmanovih zamisli". ti si taj koji sad pokušava graditi nekakvu teoriju kako je tuđman glavni krivac, a njegovi izvršitelji su čestiti vojnici.
e, pa vidiš to kod mene ne prolazi. ako je ideja zločinačka, onda su zločinci i oni koji su je zamislili i oni koji su je proveli.

a evo ti obrazloženja najtežih točaka kojima sa se osuđuju i tuđman i generali:

1. Protupravni napadi na civile i civilne objekte
"Vijeće je zaključilo da granatiranje Benkovca, Knina i Obrovca 4. i 5. kolovoza 1995. koje naredio g. Gotovina predstavlja protupravne napade na civile i civilne objekte."
Ili u slučaju Markač:
"Vijeće je također ustanovilo da je on zapovijedio Specijalnoj policiji da 4. i 5. kolovoza 1995. granatira Gračac, što je predstavljalo protupravni napad na civilno stanovništvo i civilne objekte i za posljedicu imalo prisilno razmještanje osoba."

2. Prisilno premještanje i deportacija
"Na primjer, jedan svjedok je posvjedočio da se činilo da granate koje su u Kninu posvuda padale za svrhu imaju zastrašivanje ljudi i da su svi imali osjećaj da moraju pobjeći. Mnogi ljudi potražili su sklonište u bazi UN-a, od kojih je jedan dio na koncu prebačen u Srbiju."

3. Progon
"Mnogi svjedoci, na primjer Widen i Boucher, u iskazima su rekli da su vidjeli vojne kamione natovarene električnim aparatima i namještajem kako 6. kolovoza 1995. odlaze iz Knina, a da ih pritom nitko nije zaustavljao na hrvatskim kontrolnim točkama. U tim, kao i u jednom broju drugih incidenata, Vijeće je ustanovilo da su pripadnici hrvatskih oružanih snaga ili Specijalne policije izvršili razaranje i pljačku, što se tereti kao ratni zločini i elementi progona."

Suma sumarum, Tuđmanova zločinačka ideja o protjerivanju Srba u izvedbi generala Gotovine i Markača, po obrazloženju Haaškog suda na terenu je oživotovrena u dva dana granatiranja te pljačku bijele tehnike i namještaja.
NEVJEROJATNO!

štovano obćinstvo,
evo što je vaš omiljeni sugovornik "u one dane" pisao o presudi koja je danas oborena.....

HVALA!

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #1 : 16 Studeni 2012, 10:25:34 prijepodne »
Sretan sam, ali se ne mogu ne upitati tko će generalima nadoknaditi izgubljeno vrijeme jer odštete nema? Tko će kazniti vrh agresorske vojske? Tko će kazniti Stipu Mesića i mnoge druge za veleizdaju?
Tko će nakon ovoga tugovati kad nam Englezi osude BH Hrvate, kad nam uzmu na ćupriji što su nam vratili na mostu?
*ebena strana se mora veselit nesavršenoj pravdi.
Nadam se da se Ante i Mladen ne će politički umirovit. Sad treba maknit s vlasti pivčiće i zemlju ekonomski sredit. Madžarski sud nam je u tome dosta pomogao.
« Zadnja izmjena: 16 Studeni 2012, 10:35:22 prijepodne Potjeh »

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #2 : 16 Studeni 2012, 10:55:14 prijepodne »

:smil443643319dc3d6ai: :smil443643319dc3d6ai: :smil443643319dc3d6ai: :smil443643319dc3d6ai: :smil443643319dc3d6ai: :smil443643319dc3d6ai:
:starac

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #3 : 16 Studeni 2012, 11:02:01 prijepodne »

:starac

batakljun

• Gost
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #4 : 16 Studeni 2012, 11:11:06 prijepodne »
moj potjeh, ni ti nikako shvatit bit.....

stipe mesić je vizionar, jedini je (uz mene) kužio neke stvari:

sve ovo je jedna velika opereta, jedna velika američka "podvala" i dokaz tko je top! ....

ma di će akcija koju su ameri organizirali i podržali i za koju je njihov veleposlanik rekao da je čista ko suza (citiram: "Sjedinjene Države nisu imale nikakve prigovore na samu akciju Oluja") bit proglašena zločinom....
ali zato se godinama o tome raspredalo, zato su se otvorile sve arkive, tužitelji orali i kopali, tražili i pretraživivali i ĆUNA!

i neka sad netko kaže da se nešto skrilo.... da sud nije imao potpuni uvid.... dosta je samo pustit višnju starešinu pa će i engleska kraljica konstatirat da se na sud donila i prašina, a ne samo dokumenti, i na kraju ĆUNA.

tko će kaznit agresora?
e moj potješe..... nema u suvremenom svijetu kažnjavanja na način kako ti to zamišljaš.... to su tempi pasati. u suvremenom svijetu je kazna samo i jedino po džepu.
otvori stranice državnih medija u srbiji.... zašto nitko ne kaže da je ovaj tjedan srbspa vlada zatražila od rusije milijardu dolora u kešu... nemaju ni za plaće ni za mirovine..... a da im prezentiraju uvijete pod kojima im dolaze strane ruske investicije kolektivno bi se za glavu uhvatili...

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #5 : 16 Studeni 2012, 11:11:24 prijepodne »
Sritan sam zbog nashih oslobodjenih generala. Zselim im puno sdravlja i mira Bozsjega.

Duzsan sam, da ne bi bilo nesporazuma - ako svaka pisma ipak nije svojevrstan nesporazum - rechi da sam pismu NE VRAĆAJ SE objavio samo na ovom besidishtu i da je napisana oko misec dana prije uhitjenja generala Gotovine. Mnogi su u njoj priepoznali tko je Imenjak, te se proshirila na niekoliko omrizsnih stranica.

http://www.imoart.hr/forum/index.php?topic=2440.msg49306#msg49306

U isto je vrime napisan i HRVATSKI PLETER:

http://www.imoart.hr/forum/index.php?topic=66.msg25270#msg25270

Sve je to hrvatska povistna pricsa, koja traje, i koju ovaj konacsan pravorik kao iznimka samo potvrdjuje.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #6 : 16 Studeni 2012, 11:19:47 prijepodne »
sve ovo je jedna velika opereta, jedna velika američka "podvala" i dokaz tko je top! ....

ma di će akcija koju su ameri organizirali i podržali i za koju je njihov veleposlanik rekao da je čista ko suza (citiram: "Sjedinjene Države nisu imale nikakve prigovore na samu akciju Oluja") bit proglašena zločinom....
ali zato se godinama o tome raspredalo, zato su se otvorile sve arkive, tužitelji orali i kopali, tražili i pretraživivali i ĆUNA!

Stipe Mesić je vizionar babe Luce. To je veleizdajica.
Nije ovo bila opereta, nego su se na sudu sukobile dvije koncepcije: britanska i američka. Britanci su u prvom krugu oderali generale (sudac Nizozemac je ko i Britanac, isti đava), a u drugom sudac Židov (Amerikanac ili Židov, what's the difference) oslobađa generale.
Naježurit ću se svaki put kad mi neki od ovih beogradskih potrčkala poput našeg 'premijera' kaže da je pravda konačno zadovoljena, jer ovdje je tek spriječena nepravda, a da bi se ostvarila pravda trebalo bi osuditi vrh agresorske vojske ter domaće izdajice i veleizdajice. To bi onda bila pravda.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #7 : 16 Studeni 2012, 12:07:38 poslijepodne »
Naježurit ću se svaki put kad mi neki od ovih beogradskih potrčkala poput našeg 'premijera' kaže da je pravda konačno zadovoljena, jer ovdje je tek spriječena nepravda, a da bi se ostvarila pravda trebalo bi osuditi vrh agresorske vojske ter domaće izdajice i veleizdajice. To bi onda bila pravda.

Upravo tako - sve recseno!
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

batakljun

• Gost
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #8 : 16 Studeni 2012, 14:35:39 poslijepodne »
Nije ovo bila opereta, nego su se na sudu sukobile dvije koncepcije: britanska i američka. Britanci su u prvom krugu oderali generale (sudac Nizozemac je ko i Britanac, isti đava), a u drugom sudac Židov (Amerikanac ili Židov, what's the difference) oslobađa generale.

to ti brojiš ko meštar u velom mistu: oni su nami u prvom poluvremenu uvalili 10 komada, mi njima u drugom 1 - pa smo jednaki!
 ::)

nego, reci ti nami, kako se u kontekst masonstva i svjetskih urota uklapa ova priča: amerikanac (nemojmo zaboravi da je NDH ratovala provi SAD-a) i još židov (što je s njima bilo u NDH ne treba ni spominjati) donosi pravorijek kakav se ne bi usudio napisati ni vlado šeks (na ovom forumu poznat kao "lukava lija")

imade li u ovome nešto glede hrvatskog odbijanja južnog toga ter utječe li na ovo hrvatski angažman u afganistanu ili je možda presudan janko gredelj - hrvatska bi država zainteresiranim amerima sad mogla prodati tu tvornicu ispod cijene da se na neki način oduži (kao što se franjo odužio nemcima s telekomom)

puno pitanja, a odgovori....

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #9 : 16 Studeni 2012, 14:37:00 poslijepodne »

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #10 : 16 Studeni 2012, 14:49:21 poslijepodne »

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: OSUĐUJUĆA PRESUDA
« Odgovori #11 : 16 Studeni 2012, 15:41:54 poslijepodne »

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Theodor Meron
« Odgovori #12 : 16 Studeni 2012, 15:51:29 poslijepodne »
Ovom čovjeku moje poštovanje i zahvala!

Poljski židov Theodor Meron, predsjednik Žalbenog Vijeća koji je PONIŠTIO PRESUDE Tihomiru Blaškiću, Anti Gotovini i Mladenu Markaču i UTROSTRUČIO Vukovarskom krvniku sa Ovčare Veselinu Šljivančaninu...

Citat:
http://en.wikipedia.org/wiki/Theodor_Meron

Bog mu dao zdravlje!
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Nevidljiva ruka
« Odgovori #13 : 16 Studeni 2012, 17:41:08 poslijepodne »
nego, reci ti nami, kako se u kontekst masonstva i svjetskih urota uklapa ova priča: amerikanac (nemojmo zaboravi da je NDH ratovala provi SAD-a) i još židov (što je s njima bilo u NDH ne treba ni spominjati) donosi pravorijek kakav se ne bi usudio napisati ni vlado šeks (na ovom forumu poznat kao "lukava lija")
Jednostavno. RH je na putu ulaska u masonsku EU. Katoličanstvo se danas više bavi svjetskim mirom nego naviještanjem jedine istine. U takvim uvjetima ovo je sasvim logično. Hrvat je '41. imao nadbiskupa koji je grmio protiv masonerije. Danas se sam spomen masona kvalificira teorijom zavjere. Nije problem zbrojiti 2 i 2.

batakljun

• Gost
Odg: Nevidljiva ruka
« Odgovori #14 : 16 Studeni 2012, 19:09:52 poslijepodne »
Jednostavno. RH je na putu ulaska u masonsku EU. Katoličanstvo se danas više bavi svjetskim mirom nego naviještanjem jedine istine. U takvim uvjetima ovo je sasvim logično. Hrvat je '41. imao nadbiskupa koji je grmio protiv masonerije. Danas se sam spomen masona kvalificira teorijom zavjere. Nije problem zbrojiti 2 i 2.

bila je 'rvatska na putu u masonsku EU i lani, pa jopet đenerali dobiše dvocifrene godine robije.....

nego, kako se sad 'rvatska uklopila u masonske ideje, kad je jugoslavija i velika srbija neko imala primat..... što se bo dogodi?