Autor Tema: SRETNO u EU  (Posjeta: 6629 )

batakljun

• Gost
SRETNO u EU
« : 22 Siječanj 2012, 20:42:15 poslijepodne »
Štovano obćinstvo, svjetski mediji javljaju da je u Hrvatskoj referendum prošao pozitivno.

Posljednja prepreka s naše strane je uklonjena, opet smo i formalni dioionici civilizacije koja se pruža od Baltika do Jadrana i od Biskaja do Karpata. Civilizacije koja je u mnogočemu nadmoćna ostatku svijeta... možemo biti ponosni.

A unutra, kako bude bit će, u svakom slučaju: Sretno nam bilo!

P.S. poseban pozdrav onima koji su glasovali protiv, koji su na listiće pisali poeziju i najskoli onima koji su ostali cijeli dan uz ognjište.
Ne zaboravite: I Zrinski je paktirao sa Turcima, Jelačić s Austrijancima, Stipica Radić sa Sovjetima, drug Tito s Amerikancima.... mi smo narod kompromisa i dogovora ovo je samo jedan u povijesnom nizu, stoga dignite glavu.   
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj 2012, 20:43:46 poslijepodne BataKljun »

batakljun

• Gost
Odg: SRETNO u EU
« Odgovori #1 : 22 Siječanj 2012, 21:58:33 poslijepodne »
Prve vijesti iz našeg Zavičaja govore da smo i mi ZA (osim Zagvozda).

Odaziv nije (pre)velik, ali Bože moj, i to je demokracija.... Neki kažu kamo sreće da smo k'o Švicarci tamo nitko ne zna tko je na vlasti niti se bavi politikiom.... eto možda je ovo prvi signal da i mi krećemo u tom pravcu.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Ja zadovoljan...
« Odgovori #2 : 22 Siječanj 2012, 22:23:36 poslijepodne »
Kao sam i pisao sinoć...nisam bio siguran do samog glasovanja.
Za Hrvatsku jesam za Europu jesam ali za €U nisam siguran...

Izvršio sam građansku dužnost i na kraju svojevoljno poništio svoj listić (u privitku)...

Nek nam je sa srićom i ne čini mi se da raspored postotaka tako ni loš ...meni drago da sam u onih cca 0,6%

:zivili
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline Trbotor

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #3 : 23 Siječanj 2012, 08:37:39 prijepodne »
Štovano obćinstvo, svjetski mediji javljaju da je u Hrvatskoj referendum prošao pozitivno.

Posljednja prepreka s naše strane je uklonjena, opet smo i formalni dioionici civilizacije koja se pruža od Baltika do Jadrana i od Biskaja do Karpata. Civilizacije koja je u mnogočemu nadmoćna ostatku svijeta... možemo biti ponosni.

A unutra, kako bude bit će, u svakom slučaju: Sretno nam bilo!

P.S. poseban pozdrav onima koji su glasovali protiv, koji su na listiće pisali poeziju i najskoli onima koji su ostali cijeli dan uz ognjište.
Ne zaboravite: I Zrinski je paktirao sa Turcima, Jelačić s Austrijancima, Stipica Radić sa Sovjetima, drug Tito s Amerikancima.... mi smo narod kompromisa i dogovora ovo je samo jedan u povijesnom nizu, stoga dignite glavu.   

http://www.zazzle.com/colonialism_kills_tshirt-235067611378132122
...in defendenda veritate catholica et Croatia bene administranda...

batakljun

• Gost
Odg: Ja zadovoljan...
« Odgovori #4 : 23 Siječanj 2012, 11:44:06 prijepodne »

Nek nam je sa srićom i ne čini mi se da raspored postotaka tako ni loš ...meni drago da sam u onih cca 0,6%

:zivili

ovi koji tvrde da su nedovoljno informirani, podsjećaju me na loše čenike u školi.

kad su predavanja, oni se šegače, kad dođe ponavljanje, oni se prave frajeri, kad dođe priprema za konkretan ispit znanja oni se niti ne pojave - kad dobiju 1, onda im je cijela vasiona kriva jer nisu dali dovoljno povratnih informacija.... prošla su vremena kad je partija izdavala biltene kad su funkcioneri obćinstvo informirali i instruirali putem filmskih žurnala. gospodo draga, danas imate internet, sve informacije su dostupne.... nitko ništa ne krije, informacije su vam na dohvatu - samo vi ne znate to iščitati, ne lučite bitno od nebitnog.... a onda se najlakše praviti englez, samo nemojte svoju sramotu predstavljati kao nekaka veliki intelektualni doseg....
ako je stipica radić (s pravom) govorio ne srljajte, govorio je to zbogtoga jer je država sklopljena u jedva mjesec dana.... mjesec dana bez televizije, interneta, praktički i bez radija i bez novina..... mi u uniju ulazimo već 10 godina..... ALO!

http://www.zazzle.com/colonialism_kills_tshirt-235067611378132122

gadan je taj kolonijalizam.... kolonizatori su namu zadnjih 15 godina dali 100 milijardi eura svojih novaca, a mi smo se ponašali kao mala djeca, kupovali šarene bombone, lizalice, netko si je priuštio i šećernu vunu.... sad kad nam novi novac ne dolazi, a stare dugove treba polako vraćati.... mi tvrdimo da možemo sami, da nam nitko ne treba i da nije bilo "onih" mi bi bili švajcarska..... e, jadna pameti!
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj 2012, 11:49:46 prijepodne BataKljun »

Offline Trbotor

Odg: Ja zadovoljan...
« Odgovori #5 : 23 Siječanj 2012, 11:51:41 prijepodne »

gadan je taj kolonijalizam.... kolonizatori su namu zadnjih 15 godina dali 100 milijardi eura svojih novaca, a mi smo se ponašali kao mala djeca, kupovali šarene bombone, lizalice, netko si je priuštio i šećernu vunu.... sad kad nam novi novac ne dolazi, a stare dugove treba polako vraćati.... mi tvrdimo da možemo sami, da nam nitko ne treba i da nije bilo "onih" mi bi bili švajcarska..... e, jadna pameti!

http://www.zkhs.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=623:karino-hromin-sturm-svjetski-mocnici-uz-pomoc-rohatinskog-i-skegre-namjerno-su-nas-gurnuli-u-ropstvo&catid=1:vijesti&Itemid=10

batakljun

• Gost
« Odgovori #6 : 23 Siječanj 2012, 12:01:03 poslijepodne »
gospodine trbotor, s obzirom da vam nisu jastne ni najosnovnije stvari vezane za bankarstvo, evo vam jedna vrlo pojednostavljena priča..... rješavati je mogu i učenici nižih razreda pučke škole:

ako i kad sljedeće godine naumite osnovati banku, trebat će vam 3 milijuna eura temeljnog kapitala.

u vaše će poslovnice početi dolaziti klijenti, ja prvi i otvarati račune.....

nakon 5 godina poslovanja vaša će banka imati 30 milijuna eura depozita (10% mojih, 10% potjehovih, a ostalo tko zna...)

oko 60% tog novca (20-tak milijuna eura) ćete posuditi onima kojima novac treba, ostalo će biti dijelom u trezorima HNB-a kao garancija poslovanja, a dio u vrijednosnim papirima svjetskih institucija za koje HNB smatra da su sigurne i pouzdane.

ako se u nakon toga odlučite ne baviti više bankarstvom, nego želite prodati svoju banku.... koji ćete iznos tražiti?
a) 5 milijuna eura
b) 20 milijuna eura
b) 33 milijuna eura

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
BataKljune imaš imate internet, sve informacije su dostupne...
« Odgovori #7 : 23 Siječanj 2012, 12:26:28 poslijepodne »
ovi koji tvrde da su nedovoljno informirani, podsjećaju me na loše čenike u školi.

kad su predavanja, oni se šegače, kad dođe ponavljanje, oni se prave frajeri, kad dođe piprema za konkretan ispit znanja oni se niti ne pojave - kad dobiju 1, onda im je cijela vasiona kriva jer o nemaju dovoljno informacija....

prošla su vremena kad su se izdavali partijski bilteni i kad se obćinstvo informiralo putem filmskih žurnala. gospodo draga, imate internet, sve informacije su dostupne.... nitko ništa ne krije, samo vi ne znate to iščitati, ne lučite bitno od nebitnog....

Molim te da ne pišem ponavljanje izrečenog  kao moj odgovor tebi na ovo što si napisao, preslušati izjave a poglavito gosp. Šimca između minuta 11:00 i 12:33 a onda još jednom razmisli  :spidom pa se javi i obrazloži meni zašto sam ja to ima krivo glasujući na način koji jesam.

Emisija Prvog programa Hrvatskog radia "U mreži prvog" cijelu emisiju preporučam!
   EU očekivanja i strahovi nakon referenduma

PS
Također, preporučam preslušati izjavu gosp. Krešimira Macana a poglavito izlaganje između minuta 08:00 i 11:00  
...jer baš me zanima što o tom dijelu izjave misle forumaši nunu i barack  ::)

Offline Trbotor

« Odgovori #8 : 23 Siječanj 2012, 12:53:01 poslijepodne »

ako se u nakon toga odlučite ne baviti više bankarstvom, nego želite prodati svoju banku.... koji ćete iznos tražiti?
a) 5 milijuna eura
b) 20 milijuna eura
b) 33 milijuna eura

Vidim da je vaš upit, osim što je osobne naravi, tipično hrvatski obojen.Bez okolišanja Vam odgovaram da se želim i dalje baviti bankarstvom i da ne želim prodati banku. Moja banka je jamac financijske neovisnosti moje Države, moja Država je sigurnostni jamac mojoj banci. Kada savladate ovaj postulat, onda nam diskusije postaju bezpredmetni balast. Bilježim se uz svekoliko štovanje etc.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: BataKljune imaš imate internet, sve informacije su dostupne...
« Odgovori #9 : 23 Siječanj 2012, 14:39:03 poslijepodne »
[…]
između minuta 11:00 i 12:33
[…]
http://rnz.hrt.hr/view_file.php?dat_id=59827&view=y
[…]
između minuta  08:00 i 11:00

...jer baš me zanima što o tom dijelu izjave misle forumaši nunu i barack ;::)

barack, nunu, glonga… i mnogi drugi su sigurno dovoljno lijeni da prate bilo koji sat dok slušaju Live Broadcast u web pretraživaču.
Naime, najveća većina web preglednika bez naročitih plug-in-a na prozoru za Live (Audio) Broadcast nema prikaz vremena (sat).
Baš me zanima koji OS, koji web preglednik (i koji plug-in) prikazuju vrijeme trajanja streaming audia.
view_file.php?dat_id=59827&view=y
Evo sad moram gatat u php sintaksu narečenog web mjesta i prekršit svoju odluku da pristojbu ne plaćam i sadržaje te kuće ne duperam.
Zamijeniti &view=y nekim ekvivalentom  &download=y?
Otvoriti stranicu http://rnz.hrt.hr/ i pogledat izvorni kôd (View>View Source) u dijelu koji se odnosi na narečenu emisiju?
Skinuti .mp3 datoteku narečene emisije http://rnz.hrt.hr/view_file.php?dat_id=59827 (20120123_-_U_MRE®I_PRVOG_(4995314).mp3) jerbo najveća većina mp3 playera na najvećoj većini OS-ova uredno prikazuje trajanje zvučnog zapisa.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
etc
« Odgovori #10 : 23 Siječanj 2012, 15:44:02 poslijepodne »

Denis Kuljiš. Prisavska Nemeza uzvraća udarac.* vaseljena.blog.hr 22. 1. 2012. 4:01

»Problem HRT-a je, naime, hitna, najhitnija stvar, što se najbolje vidi po organizaciji rasprave o referendumu za ulazak Europsku Uniju.«
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj 2012, 15:45:43 poslijepodne glonga »

batakljun

• Gost
Odg: BataKljune imaš imate internet, sve informacije su dostupne...
« Odgovori #11 : 23 Siječanj 2012, 15:48:26 poslijepodne »
Molim te da ne pišem ponavljanje izrečenog  kao moj odgovor tebi na ovo što si napisao, preslušati izjave a poglavito gosp. Šimca između minuta 11:00 i 12:33 a onda još jednom razmisli  :spidom pa se javi i obrazloži meni zašto sam ja to ima krivo glasujući na način koji jesam.

gosn šimac priča pizzdarije.

5. srpnja 1991. godine Europska je Unija uvela embargo na isporuke oružja Saveznoj vladi i zamrznula financijsku pomoć istoj!

2. prosinca 1991. godine, Europska je Unija odlučila da ekonomske sankcije ostaju samo Republici Srbiji i Crnoj Gori... s Hrvatskom je EU u potpunosti obnovila ekonomsku suradnju, treba li ponoviti da je Vatikan priznao Hrvatsku tek 40 dana kasnije....

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Danke Glonga , Danke Genscher...
« Odgovori #12 : 23 Siječanj 2012, 22:45:42 poslijepodne »
Hvala Glonga na ispravku i pomoći iako Batakljun i bez tvog obrazloženja za potrebom downloada zna na koje dijelove navedene emisije sam se referirao i bez vremenskih odrednica a bez obzira što taj dio emisije u komentaru iznad nevješto ignorira.
 :orilo

batakljun

• Gost
Odg: Danke Glonga , Danke Genscher...
« Odgovori #13 : 23 Siječanj 2012, 23:08:00 poslijepodne »
Hvala Glonga na ispravku i pomoći iako Batakljun i bez tvog obrazloženja za potrebom downloada zna na koje dijelove navedene emisije sam se referirao i bez vremenskih odrednica a bez obzira što taj dio emisije u komentaru iznad nevješto ignorira.
 :orilo

rimili orilo,
ja sam narečenu emisiju odslušao (brez uputa koje je stavio glonga - s manje je uputa armstrong iša na Misec) pa sam se poradi togar i referirao na gluposti koje su tamokar iznesene.

uvjeren sam da je cijenjeno obćinstvo odslušalo navedeni zvukopis i pročitalo moje obraćanje, ali s obzirom da je realno pretpostaviti da se i među nama krije još poneki sličan tebi (slabo informiran, ali pjesnički nastrojen), daj nam radi takvih demantiraj da je Šimac u navedenom zvukopisu trabunjao gluposti o 1991. godini i žulju koji nam je već tada očepila Unija.

inače, pun mi je znaš već tko takvih kao spomenuti gosn. Katolik i tradicionalist po vokaciji, blago skeptičan i nepovjerljiv prema strancima i integracijama, a u slobodno vrijeme konzultatant stranih institucija (uglavnm banaka) koje krstare po Hrvatskoj i posluju s (transparenim) hrvatskim javnim poduzećima za što mu dotične plaćaju dnevnice usporedive s dnevnicma Stevea Jobsa.
CAPISHI?

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #14 : 23 Siječanj 2012, 23:21:41 poslijepodne »
Nema na čemu. Nu ni ti ne odgovori. Tako da se morala palit nedirnuta verzija virtualnoga stroja WXPSP3 na VirtualBox-u što je pokazalo da IE8 nakon škljoca na tvoj uglavak (link) pokrene WindowsMediaPlayer11 (kao vanjski program, ne kao plug-in u IE8 prozoru) koji uredno pokazuje vrijeme dok svira audiostream. Pri prvom pokretanju, normalno, javi se kući, ćaći Bill-u, da provjeri autentičnost windoza. Valjda se da poštelat i njegovo (WMP11) otvaranje u web pregledniku, ako se dobro sjećam, što mi je overkill za upis, kao i za provjeru ima li WMP plugin za IE8 prikaz vremena audiostream-a.
Kulturniji OS-ovi i kulturniji web preglednici otvore LiveBroadcast u svom prozoru koji u svemu liči na flv-swf-jubito player osim što nema pokazivač proteklog vremena i ukupnog trajanja stream-a.
Daklem, ipak radi onako kako si linkao, vjerojatno u najveće većine računalnih korisnika.
Odgovor koji si mi okratio bijaše npr.:
Web preglednik: IE8
Plug-in (i/ili vanjski program za audio stream): WMP11

Nadam se da će se Vlada RH ugledat na vlade bogatijih zemalja u EU i maknut Microsoftove OS-ove iz državne uprave dovoljno brzo, baremko da ne pravim čudne upade (i) po ovoforumskim temama.