Autor Tema: Zašto smo protivnici ulaska Hrvatske u EU?  (Posjeta: 12026 )

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: Zašto smo protivnici ulaska Hrvatske u EU?
« Odgovori #15 : 10 Prosinac 2011, 10:14:57 prijepodne »
Ne, vala ti, di csujo i di ne csujo; kako recse ti si tamo bijo, pa jopet nikakve vajde. Bolje bi ti bilo da si csuva ovce po Libu, bijo bi razvijeniji. (E sad ti josh nieshto dodaj, da budesh najzadnji.)

nemoj tako, je da je batakljun s mesihovine ali kad se o ekonomiji prica ipak valja cut sta mu zena veli, maher je ona. Istina ne zna posto je luk na pijaci ali to i ne cudi kad batakljuna stalno salje u spizu.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
gogolj i grubine
« Odgovori #16 : 10 Prosinac 2011, 12:01:12 poslijepodne »
ako uzmete u ruke prvi ugovor (5. listopada 1999. godine) i potom financijsko izvješće za 2000. godininu, lahko je uočiti da mate priča pizzdariije.
koga zanima, ima sva financijska izvješća pa neka provjeri - vrlo je lahko:
http://www.t.ht.hr/investitori/rezultati.asp
ako ipak imate kakvih nedoumica, obratite se mr. bilanci!

Nije lahko, ni prhko, ni mehko…
Tvrdo i ušminkano.
Da, metafizika. I metasemantika.
Financijska izvješća na temelju metasemantičke ljepote naslaganih godina najradije uspoređujem s fildžanom i to glede gledanja u fildžan, talog kave, po potrebi ručno retuširan, ili fotošopiran.

Na temelju narečene metasemantičke ljepote naslaganih godina za detekciju kreativno fotošopiranih detalja i cjelina ne bih rado angažirala Deloitte & Touche, naravno, ukoliko se ne radi o financijskim izvješćima koja sam ja sastavljala i ako mi treba "ime" da stane iza njih.

Što mi ondak preostaje?
Metasemantički ekonomisti iz metasemantičke MeRsihovine Gornje.
Šima Krasić.
Ili ovi i ovakvi bliži Imackom.
Financijska revizija Dragun. Prva, druga, treća, čēta…
Nunu bi ovdje naglasio nečijeg idola i pokušaj zaluđivanja glede jamljanja poslovne i pravne sposobnosti.
Nadalje. Ima toga po Imackom.
Revizija Divić d.o.o.
etc.
Nu kad i ako mi treba gatanje iz našminkanih financijskih izvješća ili pak običan due diligence nikako ne bih tražila Deloitte nego opet ekonomista iz metafizičke MeRsihovine Gornje, tu negdje okolo Zavelima, mr. bilancu iz Grubina Gornjih, ozbiljno ga preporučujem svakom kom zatrebaju takve usluge — Martin Vuković: V.M. revizija d.o.o.
« Zadnja izmjena: 10 Prosinac 2011, 12:10:33 poslijepodne glonga »

batakljun

• Gost
« Odgovori #17 : 10 Prosinac 2011, 16:34:11 poslijepodne »
kad se o ekonomiji prica ipak valja cut sta mu zena veli, maher je ona.

Hvala ti dragi Zavelime na ovim komplimentima, prvom prigodom kad se sretnemo bum ti dala pusu.... sjedokosi i dugokosi frajeri me pale....

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #18 : 10 Prosinac 2011, 16:39:32 poslijepodne »
neka, neka, ko zahvala bit će dovoljno i koji forumaški odgovor na dileme ekonomske prirode :)

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #19 : 10 Prosinac 2011, 16:49:53 poslijepodne »
zašto ću glasat kontra ulaska u EU?

1. što bi volijo da imamo gospodarski pojas u kom na našoj polovici mora niko drugi ne bi smijo vatat našu ribu, talijani su svoju davno izlovili

2. zato što nemam pojma šta su sve potpisali, a ono sitno što sam načujo niti malo mi se ne sviđa (recimo pitanja veterinara i inspekcije kojima slide teška vrimena, a tom mi ovisi kruv u kući)

3. zato što uglavnom ne putujem na zapad nego u Goricu, pogotovo od kad mi je krepa Amex pa ne obilazim Brežice. Dakle ne sviđa mi se Šengen na po Imockoga polja.

4. zato što će i onako svi glasat za ulazak u EU, a neko mora bit i protiv

i još par točaka no ne da mi se više pisat

batakljun

• Gost
« Odgovori #20 : 10 Prosinac 2011, 17:03:29 poslijepodne »
1. što bi volijo da imamo gospodarski pojas u kom na našoj polovici mora niko drugi ne bi smijo vatat našu ribu, talijani su svoju davno izlovili
na toj sredini mora nema bog zna što ribe - činjenica je da naši ribari love po kornatima i oko visa, dakle u našim vodama, a onda tegle to prodavati talijanima na sred mora. uvođenje gospodarskog pojasa samo bi povećalo troškove našim ribarima. glavna vrijednost tog prostora su mineralne sirovine, uglavnom plin, a on je naš, uz talijanski kapital za traženje i vađenje...

2. zato što nemam pojma šta su sve potpisali, a ono sitno što sam načujo niti malo mi se ne sviđa (recimo pitanja veterinara i inspekcije kojima slide teška vrimena, a tom mi ovisi kruv u kući)
moram priznati da se nisam o tome konzultirala s dokrotom petrnijem, ali kad sam ga zadnji put vidjela, nije mi djelovao osobito zabrinut... inače gudine ne držimo pa ...

3. zato što uglavnom ne putujem na zapad nego u Goricu, pogotovo od kad mi je krepa Amex pa ne obilazim Brežice. Dakle ne sviđa mi se Šengen na po Imockoga polja.
virujen da tebi šengen nije idealna opcija, ali bože moj ne može sve biti savršeno - oni (hercegovci) nama jeftinu robu, m njima socijalne pomoći, dječije i ostalo... a tko će to sve sabrat i oduzet.

P.S. isto kad te vidim dala bih ti pusu.... (sooryć)

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #21 : 10 Prosinac 2011, 18:13:02 poslijepodne »
Ima ribe ima, i *ebe se meni za naše ribare nego za ribu. I njima triba ukinit kvote.

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
« Odgovori #22 : 10 Prosinac 2011, 22:02:30 poslijepodne »
O.k. ekonomski razlozi, novac, ulaganja i slično...a ostalo? A socijalna slika Unije i konačno prognoze o njenoj propasti? Nije Unija što je bila prije 20 godina...? Logično pitanje, zašto se ulazi u nešto mega što bi se moglo raspasti u manje od mikro? Reći ćete, nije prvi puta! I nije.  :)

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #23 : 10 Prosinac 2011, 22:30:38 poslijepodne »
O.k. ekonomski razlozi, novac, ulaganja i slično...a ostalo? A socijalna slika Unije i konačno prognoze o njenoj propasti? Nije Unija što je bila prije 20 godina...? Logično pitanje, zašto se ulazi u nešto mega što bi se moglo raspasti u manje od mikro? Reći ćete, nije prvi puta! I nije.  :)
Čini mi se da je ekonomska računica jača strana. Više bi koštao raspad, nego što košta "spašavanje".
:starac

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #24 : 10 Prosinac 2011, 22:46:11 poslijepodne »
Čini mi se da je ekonomska računica jača strana. Više bi koštao raspad, nego što košta "spašavanje".

O da, više košta raspad nego što košta spašavanje.

Mislim da je plaćeno i da se plaća s vrijednijim od novca (poznato nam je kako), ali baš u tome i jest klica spašavanja, a ne "spašavanja".

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #25 : 11 Prosinac 2011, 15:11:56 poslijepodne »
Ja tju glasat ZA. Pa kako bi propala drzsava, da joj ime ne spominjen, da mi nismo bili u njoj?
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #26 : 11 Prosinac 2011, 16:43:59 poslijepodne »
Eto i to je još jedan razlog da glasan kontra. Propadne li EU propade i euro i propade i ja s mojim kreditima u švicarcima.

batakljun

• Gost
« Odgovori #27 : 11 Prosinac 2011, 20:19:06 poslijepodne »

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #28 : 12 Prosinac 2011, 19:19:56 poslijepodne »
Ja tju glasat ZA. Pa kako bi propala drzsava, da joj ime ne spominjen, da mi nismo bili u njoj?

:laugh: :smil443643319dc3d6ai:

Dođe čoviku da se napije i padne pod stol od smija.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #29 : 12 Prosinac 2011, 19:28:50 poslijepodne »
Nego, ta ideja Ujedinje Europe, sjećate li se kako je krenulo? Ono, nakon završetka II. sv. rata...kao da ne bude više rata i da se kao izbjegnu krize  :strizi :strizi :strizi to jest da Europa bude uređena slično kao SAD kako bi mogla se nosit s izazovima koje nosi vrijeme.

Znači, to je stara ideja koja je kulminirala baš devedesetih godina 20. st., a sad već lagano se otrcala!  8) ;)

Na Prirodi smo započeli o korištenju blaga planete Zemlje i prirodnim resursima i o tome što zapravo najdivljiji kapitalizam, nabujali kapitalizam radi s prirodnim resursima i t.zv. ljudskim pravima, evo i na ovom mjestu ključna misao nad kojom bi se trebali ZAMISLITI

" Danas građani SAD-a žive pod strahovladom koja polako briše slobode i samo povremeno dozvoljava limitirane „slobode“ kako bi se pravila da je blagonaklona i milostiva prema svojim vlastitim građanima.

Borite se protiv porobljavanja

Sve dok ljudi misle da su im građanska prava omogućena od strane njihovih vlada (a ne obrnuto) ljudi će biti porobljeni i robovi. Prava na vodu kišnicu je jedno od osnovnih prava građana koje je erodirano birokracijom koja traži svaki mogući način da poveća kontrolu nad ljudima."

http://matrixworld-hr.com/2011/12/09/skupljanje-kisnice-zabranjeno-u-mnogim-dijelovima-sad-a-vlada-je-prisvojila-vlasnistvo-nad-kisnicom/

E, sad, drugo je pitanje jesu li baš ovakve vijesti one koji aktiviraju u ljudima podsvijest i programiraju kaos u navedenom smjeru do kojeg zapravo ne bi se došlo kad se za njega ne bi prethodno medijskim djelovanjem programirali - OPREZ!