Autor Tema: Objava Registra dezertera i Registra odbijenih mobilizacija?!  (Posjeta: 10926 )

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
  • Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • Kada čovjek prešuti istinu, kamen progovori!
Objava Registra dezertera i Registra odbijenih mobilizacija?!
« : 07 Travanj 2010, 12:35:30 poslijepodne »
Vjerujem da svi osuđujemo sve one koji su upisani u Registar branitelja a da nisu osjetili "miris baruta". Mada se stvorio dovoljan medijski pritisak ipak se popisu objavio, ali nezakonito (protuzakonito). Koliko će taj popis odvojiti "kukolj od pšenice" ili pak koliko će "pšenice biti isčupano sa trebljenjem kukolja" još ne znamo. Posebno ne znamo koliko je to želja da se dođe do istina, a da objava neće bit zloupotrebljena. Osim nepopisanih MUP-ovaca moglo se primjetiti da i ratni putovi nisu kompletirani (tek se vodi od 01.01.91.) a postoji cijeli niz situacija (vremenskih) koji nisu usklađeni sa vremenom u nekoj postrojbi.
Možda je došlo vrijeme objave i drugih registara. Npr. onih koji primaju povlaštene mirovine (JNA oficira, partizana, saborskih zastupnika,...).
U istoj razini sa lažnim braniteljima (a možda i goroj) se nalaze i dezerteri, a i oni koji su odbili mobilizacijske pozive. Podaci postoje o tim osobama, a i mediji ne ulaze u taj dio, jer braniti domovinu je dužnost i obveza (ako ne kao dobrovoljac onda kroz mobilizaciju). Nadam se objavi i ovih Registara.
... Svakim danom čovječje je promišljanje sve kompliciranije ...

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
Odg: Objava Registra dezertera i Registra odbijenih mobilizacija?!
« Odgovori #1 : 07 Travanj 2010, 12:48:38 poslijepodne »
Ovo je iz jednog e-maila od prijatelja "hosovca" ratnika iz Vukovara, inače prijatelj s našim Sokolom (Đerekom): "...vidio sam za sebe i ima 5 Gardijska brigada, od Prosinca 1992 do 30.6.1996 iako sam umirovljen 2001,vjerovatno zato što se smatra da je do onda bio rat.Nema HOS-a a ni 204 Vukovarske brigade,a to me zanimalo..."

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
« Odgovori #2 : 07 Travanj 2010, 20:30:24 poslijepodne »
Ovo je iz jednog e-maila od prijatelja "hosovca" ratnika iz Vukovara, inače prijatelj s našim Sokolom (Đerekom): "...vidio sam za sebe i ima 5 Gardijska brigada, od Prosinca 1992 do 30.6.1996 iako sam umirovljen 2001,vjerovatno zato što se smatra da je do onda bio rat.Nema HOS-a a ni 204 Vukovarske brigade,a to me zanimalo..."

Nije li od 2001. krenula reforma MORH-a, tek tada su se valjda i počeli praviti ti specijalni popisi - i po tim nekim kriterijima koja su danas većini smiješna.
Inače, nos mi kaže da je objava Registra branitelj više politička igra nego što je nekome stvarno stalo do PRAVDE.
Već puno pisah o tome pod temom o strancima koji su se borili u HV-i i drugdje...

Nema nikakvog smisla prozivat poštene ljude, a i dalje omogućavati zmijama da se skrivaju, a da i ne govorim o poštivanju državne, vojne i poslovne tajne.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #3 : 07 Travanj 2010, 20:49:50 poslijepodne »
Vjerujem da svi osuđujemo sve one koji su upisani u Registar branitelja a da nisu osjetili "miris baruta". Mada se stvorio dovoljan medijski pritisak ipak se popisu objavio, ali nezakonito (protuzakonito). Koliko će taj popis odvojiti "kukolj od pšenice" ili pak koliko će "pšenice biti isčupano sa trebljenjem kukolja" još ne znamo. Posebno ne znamo koliko je to želja da se dođe do istina, a da objava neće bit zloupotrebljena. Osim nepopisanih MUP-ovaca moglo se primjetiti da i ratni putovi nisu kompletirani (tek se vodi od 01.01.91.) a postoji cijeli niz situacija (vremenskih) koji nisu usklađeni sa vremenom u nekoj postrojbi.
Možda je došlo vrijeme objave i drugih registara. Npr. onih koji primaju povlaštene mirovine (JNA oficira, partizana, saborskih zastupnika,...).
U istoj razini sa lažnim braniteljima (a možda i goroj) se nalaze i dezerteri, a i oni koji su odbili mobilizacijske pozive. Podaci postoje o tim osobama, a i mediji ne ulaze u taj dio, jer braniti domovinu je dužnost i obveza (ako ne kao dobrovoljac onda kroz mobilizaciju). Nadam se objavi i ovih Registara.

U nadi je spas, a sve na svijetu svoje vrijeme ima...Za OBJAVU JE VRIJEME Sada ili nikada!!! ;)
Jel' mi to radimo neku vrstu lustracije među braniteljima - sudionicima Domovinskog rata, a ne radimo među političarima (sljednika i nasljednika različitih formacija) od kojih nam sav "med i mlijeko" dolaze? Zar smo ludih najeli se gljiva?

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #4 : 08 Travanj 2010, 20:34:07 poslijepodne »
Čekaj malo, aha, sad se sjetih - propagirali su političari - oštru borbu protiv korupcije i bezakonja...Nu der, ovo je s registrom pomalo koruptivno djelo. Važno pitanje - jel' namjera poštena...jest, ako je primatelj pošten, ali ako ima fige u džepu, onda je objava pušiona...

Lustracija nikad nije provedena, a nije ništa drugo do objava popisa onih koji su NOB-ovci!
Zašto lustracija nije nikad provedena?!

Samo mi nemojte reći da zato jer je pok. dr. Tuđman bio u partizanima. Taj odgovor bio bi smiješan...
« Zadnja izmjena: 08 Travanj 2010, 20:37:05 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

Offline Koramac

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #5 : 08 Travanj 2010, 20:54:23 poslijepodne »
druže ratniče lustrcija nikada nije provedena jer je pokojni drug tuđman bio u partizanima, i ne samo on... i drugarica ankica je bila... unda, veliki broj drugova adezejaca potiče direktno iz kapejota i udbe... ko bi radijo protiv sebe, pa nisu ludi... :zubo

mason, komunist, sotonist i strani plaćenik...

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #6 : 08 Travanj 2010, 21:14:06 poslijepodne »
druže ratniče lustrcija nikada nije provedena jer je pokojni drug tuđman bio u partizanima, i ne samo on... i drugarica ankica je bila... unda, veliki broj drugova adezejaca potiče direktno iz kapejota i udbe... ko bi radijo protiv sebe, pa nisu ludi... :zubo

Ma nemoj šoferu, da nije šuplje bilo bi glupo, ali se nemoj uvrijediti jer poštivam tebe i tvoje mišljenje, samo mislim da za parodiju s objavam nikad nije kasno i dolaze mađi kojima neće biti žao... 8)
Ima vremena za objavu NOB-ovaca i nema to veze sa zaslugama. I bez osvete i naslađivanja, SAMO DA SE OBJAVI. 8)

Offline henok

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #7 : 08 Travanj 2010, 21:15:53 poslijepodne »
Lustracija nikad nije provedena, a nije ništa drugo do objava popisa onih koji su NOB-ovci!
Zašto lustracija nije nikad provedena?!
Samo mi nemojte reći da zato jer je pok. dr. Tuđman bio u partizanima. Taj odgovor bio bi smiješan...

imaš li netko drugo objašnjenje zašto nakon 1995.-završetka rata,
nije učinjen obračun s jugokomunizmom, odnosno partizanštinom?

štoviše, tek kad je rat prestao, onda je počela ponovna rehabilitacija neprijatelja hrvatske države
(zato što su se dotad bojali naoružanih hrvatskih domoljuba)

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #8 : 08 Travanj 2010, 21:17:58 poslijepodne »
Kako rekoh @Koramac, meni je transparentnost super, ali ovisi, kako s kim, kako gdje i kako kad! I pod kojim uvjetima i kako za koga. 8)
Čini se da u poštene ljude upirete prstom, a zmija se skriva i plazi.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #9 : 08 Travanj 2010, 21:25:10 poslijepodne »
imaš li netko drugo objašnjenje zašto nakon 1995.-završetka rata,
nije učinjen obračun s jugokomunizmom, odnosno partizanštinom?

štoviše, tek kad je rat prestao, onda je počela ponovna rehabilitacija neprijatelja hrvatske države
(zato što su se dotad bojali naoružanih hrvatskih domoljuba)

U pravu si, to što kažeš o revitalizaciji jugounitarizma je užasna istina.
Imam objašnjenje, odvajanje od komunizma u stvarnom političkom i gospodarskom smislu još traje, a u međuvremenu pred Hrvatsku je stavljen NOVI izazov globalizacije i eu-reformacije...
U Domovinskom ratu se događalo stvarno vojno i teritorijalno odvajanje od beogradskog državnog centralizma, a političko traje puno duže i to s otporima starih političara tipa Mesić koji je poznat po svom kameleonskom pretvaranju. Danas je politički opasnije za Hrvatsku nego je bilo 1995.

"Poštenim putem ići, bit' će teško znaj.....ali samo ćeš tako stići gdje je vječni sjaj..." 8)

« Zadnja izmjena: 08 Travanj 2010, 21:47:35 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #10 : 08 Travanj 2010, 21:48:45 poslijepodne »
Nu der, ali dolaze mlađi kojima nikog neće biti žao... :spidom

Offline Koramac

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #11 : 08 Travanj 2010, 23:02:38 poslijepodne »
druže ratniče, pa nemoj da ti moram nabrajati koji su sve drugovi bili na osnivačkoj skupštini adezeja... :spidom
što se tiče boraca noba, danas sam na hrtu čujo podatak da ih je bilo 86 000 na prvom popisu napravljenom u samostalnoj rvackoj... pa to je strašno... ta brojka mi graniči sa znanstvenom fantastikom... sad ja tebe pitam druže ratniče zašto adezejci nisu objavili taj registar... što se tu ima kriti, nije ih valjda bilo strah kako borci neće moći putovati kroz repunliku srpsku jer bi ih negdje pored banja luke mogao presresti nekakav čedo i na čistu miru zaklati... inače adezejska spika za debile i amebe mi diže tlak pa ne mogu cilu noć oka sklopiti, zato prestajem pisati ovoga trena...   
« Zadnja izmjena: 08 Travanj 2010, 23:09:24 poslijepodne Koramac »
mason, komunist, sotonist i strani plaćenik...

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #12 : 08 Travanj 2010, 23:21:59 poslijepodne »
Ne moraš se nervirati i spusti tlak, udahni zrak. AjdeZe kažež, e pa neću ni slušat.
A gdje su drugi stranački, praviš se da ih nema? NH3 ili HNS, pa PPS ili SDP, kako li se već sve ne zovu i kakvih sve ima. Što je to poštenoga čovjeka briga?! Stavit sve političare na spisak i amen. Neka se vidi tko treba biti za sve odgovoran.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #13 : 08 Travanj 2010, 23:23:16 poslijepodne »
Hajmo političare u registar! To ste odmah trebali napravit!

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
« Odgovori #14 : 08 Travanj 2010, 23:31:08 poslijepodne »
71.604 nositelja povlaštenih partizanskih mirovina - ovo je 65 godina nakon 2WW. Kada bi uzeli da je ovoliko stvarnih SUBNOR-ovaca živo, mogli bismo ući u Ginesovu knjigu rekorda.  ;D