Autor Tema: Neoliberalna ideologija  (Posjeta: 16404 )

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: barunica
« Odgovori #105 : 17 Listopad 2012, 20:36:25 poslijepodne »
eto i grci zazivaju ime najveće liberalne vladarice suvremenog doba.....

mate kapoviću, jaaaaavi seeeee
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nastavlja-se-serija-samoubojstava-u-grckoj-treba-nam-politicar-s-mudima-poput-margaret-thatcher/618038.aspx
šta će jadni mate, eno ga pije u limba i mlati glavon na hitove. mulac.a
 ovi što se zbog politike kao navodno ubijaju, to nemogu nego mediji smislit i uobličit. i neka ima je lahka zemlja. imeni dođe da se pokrijem i umrem digod, da je to samo tako.
Dosta parola.

batakljun

• Gost
Odg: Neoliberalna ideologija
« Odgovori #106 : 14 Siječanj 2013, 18:11:56 poslijepodne »
u zemlji silnog liberalizma, oput ove naše, moguće je javno izgovarati i ovakve IDIJOTARIJE!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/gradonacelnik-vlahusic-kaznjavat-cemo-one-koji-setaju-stradunom-i-nista-ne-trose/657031.aspx

ako vam Mali mozak uopće dopušta probajte zamisliti da vam u Rimu, Parizu ili nekoj stvarnoj metropoli svjetskog turizma (a ne gradu koji nema ni čestit muzej, a da o ostalom i ne govorimo...) nekakva lokalna služba lupi globu jer "samo" šetate.

Jada, jada....

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #107 : 14 Siječanj 2013, 22:44:19 poslijepodne »
u zemlji silnog liberalizma, oput ove naše, moguće je javno izgovarati i ovakve IDIJOTARIJE!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/gradonacelnik-vlahusic-kaznjavat-cemo-one-koji-setaju-stradunom-i-nista-ne-trose/657031.aspx

ako vam Mali mozak uopće dopušta probajte zamisliti da vam u Rimu, Parizu ili nekoj stvarnoj metropoli svjetskog turizma (a ne gradu koji nema ni čestit muzej, a da o ostalom i ne govorimo...) nekakva lokalna služba lupi globu jer "samo" šetate.

Jada, jada....

Čini mi se da se novinar malko poigrava s izjavam dotičnogaa. Bit će zna da je vlahušić u gabuli, pa cipelari jer ima čitanost prođu. Slutim. Dakako da je istine u tome...
Dosta parola.

batakljun

• Gost
« Odgovori #108 : 15 Siječanj 2013, 10:31:58 prijepodne »
ma na stranu izajve dotičnog i novinara koji mu navodno pribotunavaju ono što nije ni promislio, a kamoli rekao - ma u hrvtskoj to nije prvi, a ni zadnji ispad te vrste i ne dolazi to samo od strane homo politicusa, već je općenarodni stav (uz tek pokoje izdvojeno mišljenje)

sićan se onomad kad sam sjedio u luksemburškom vrtlu (za one koji nisu sigurni, to je u parizu) i čitao Maupassant-a, dođoše na klupu pored mene dvoje mladih s ruksacima.
mlada izvadi žlicu ter vrećicu kafi i još jednu šećera, a mladić terms bocu.... napraviše oni sebi kavu na očigled francuskog senata, ispiše je i u pogledu uživaše (a i imade se u čemu uživati u tom vrtlu, luksemburškom). nisam zamjetio da je bilo tko od dotičnih francuza, a i nefrancuza, a bilo je svijeta na buljuke (da nije, ne bi ovi sjedili na klupi pokraj mene) makar okom krivo škicao na dotične. liberalizam, sloboda i pravo da živiš kako hoćeš dok ne ometaš drugogoga da i on živi u svom miru (ili nemiru) to je baština koju mi jednostavno nemamo. u nas se ovakav događaj smatra incidentom, provokacijom i u svakomslučaju nije poželjan. e, sad hoće li to netko od homo politicusa verbalizirati ili neće i kako će to mediji prenijeti, to je druga priča.... osnovica je jastna!

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #109 : 15 Siječanj 2013, 11:36:09 prijepodne »
Eee, kad san ja sidio u luksemburšku vrtlu i čitao onu crvenu od dostojevskoga, bijah mračno raspoložen.
Vidit ćeš tek nereda ka imoćani postanu turistički ugostitelji, evo će ih tunel od pastira i zemljoradnika nabrzinu naučit kako bit ugostitelj i ostalo, turistoprimac jednom riči. To će ić lako, ko podmazano, za 50- 75 godina.  ;D
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #110 : 16 Siječanj 2013, 20:58:38 poslijepodne »

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #111 : 17 Siječanj 2013, 19:03:11 poslijepodne »
tribali smo mi, kad se već svi slažete, kad smo činili ovu našu i vašu hrvatsku, ostavit socijalizam. Morebit bi svi bili sritniji, ne bi bilo pretvorbe i stresa, otuđenja i pljačke. da smo tada ostavili socijalizam, ne bi sutra tribali ulazit u EU. Ali, mi smo se hrvatine naknadno sitili da ne bi u eu. Glasaš za hdz ali zapravo misliš da ne glasaš za hdz. Znadu li hrvati uopćenito izlazit na izbore. mense čini da ima pametni ljudi koji skroz manito glasuju, ko da ne znaju šta čine.
Dosta parola.

batakljun

• Gost
« Odgovori #112 : 18 Siječanj 2013, 00:26:54 prijepodne »
ostavit socijalizam. Morebit bi svi bili sritniji, ne bi bilo pretvorbe i stresa, otuđenja i pljačke.

evo kako funkcionira jedna državna tvrtka.... neprivatizirana, monopolska.... a da zaboravio sam, direktor je (dotični) stan kupio dok je radio u INA-i, naravno prije pretvorbe, državnoj INA-i.

http://www.jutarnji.hr/nakon-otkrica-jutarnjeg-sef-petrokemije-daje-ostavku---imam-vilu-i-stanove--ali-i-dokaze-o-porijeklu--/1079366/

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #113 : 18 Siječanj 2013, 10:28:07 prijepodne »
Mene csudi kako Hrvati ne poznaju vlastiti jezik. Csuj vila! A ono stan u nizu. Ne bi bila vila i da je vlasnik cile ulice. Na hrvatskom se klazse "razkoshan stan u csetvrti odabranih".

Naravno da ne branim vlasnika, nego jezik.

Ali, jopet, moran mislit i na se. I ja iman u drugoj drzsavi njivu, na kojoj se more posadit 1.400 struka duvana. Da bude gore, sad je pod vochkama.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #114 : 18 Siječanj 2013, 23:53:09 poslijepodne »
Mene csudi kako Hrvati ne poznaju vlastiti jezik. Csuj vila! A ono stan u nizu. Ne bi bila vila i da je vlasnik cile ulice. Na hrvatskom se klazse "razkoshan stan u csetvrti odabranih".

Nije problem jezika, nego arhitektura i proporcija. Jedna finoća kretanja iz secesije u bauhaus.
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Klikni cc
« Odgovori #115 : 19 Siječanj 2013, 08:19:23 prijepodne »
Dosta parola.

batakljun

• Gost
« Odgovori #116 : 19 Siječanj 2013, 10:08:26 prijepodne »
Nije problem jezika, nego arhitektura i proporcija. Jedna finoća kretanja iz secesije u bauhaus.

zahvaljujemo se na jednom lijepom i nadasve koristnom kunsthistoričarskom osvrtu, ali od socijologa tvog formata očekujemo i koračić više.

daklem, osvrt na činjenicu da megabogatstvo posjeduju državni direktori. je li daklem privatizacija najveće i takoreć jedino zlo koje je snašlo ovo društvo ili je moguće problem ipak na "državnoj" razini? i slijedom togar je li riješenje za hrvatsku stvaranje još većeg broja državnih mastodonata (vjerojatno s istim ili sličnim direktorima) ili je riješenje (molim čitati: riiiiijeeešenje) ipak u privatizaciji?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Radić o kleru
« Odgovori #117 : 21 Siječanj 2013, 13:46:21 poslijepodne »

Stjepan Radić o prevelikoj ljubavi katoličkog klera za Hrvate i o njihovom blagotvornom utjecanju na politiku u smislu čuvanja hrvatskih nacionalnih interesa.
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Radić o kleru
« Odgovori #118 : 21 Siječanj 2013, 14:16:42 poslijepodne »
Stjepan Radić o prevelikoj ljubavi katoličkog klera za Hrvate i o njihovom blagotvornom utjecanju na politiku u smislu čuvanja hrvatskih nacionalnih interesa.
Sigurno je da tu imade za ono doba i opravdanih prigovora. U jednome sam tek siguran da griješi. Naime, rat nije proti Svetom pismu. Sveto pismo je puno ratova, a među njima imade i ratova na koje sam Bog potiče svoj izabrani narod. Crkva danas opravdanim drži obrambene ratove i u katekizmu jasno propisuje uvjete da bi se neki rat mogao zvati pravednim.
Kakve Radić ima veze s neoliberalnom ideologijom?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Radić o kleru
« Odgovori #119 : 21 Siječanj 2013, 15:02:00 poslijepodne »
Sigurno je da tu imade za ono doba i opravdanih prigovora. U jednome sam tek siguran da griješi. Naime, rat nije proti Svetom pismu. Sveto pismo je puno ratova, a među njima imade i ratova na koje sam Bog potiče svoj izabrani narod. Crkva danas opravdanim drži obrambene ratove i u katekizmu jasno propisuje uvjete da bi se neki rat mogao zvati pravednim.
Kakve Radić ima veze s neoliberalnom ideologijom?
kad nema teme zdravstveni odgoj, moglo je i u drugu rubriku. Kakve veze imaju opisi ratova u starom zavjetu s moralom ratovanja? Znamo da je crkva načelno protiv. Bitan detalj je da crkva već tada izravno politički djeluje. Ako tebi to ne smeta, ako ti je drago, misliš da je to dobro, ok. samo, ne treba negirat crkveni tal s politikom.
Dosta parola.