Autor Tema: PAD BATINA IDOLA  (Posjeta: 16979 )

batakljun

• Gost
Odg: PAD BATINA IDOLA
« Odgovori #30 : 28 Siječanj 2010, 09:31:49 prijepodne »
Kad čujem pl. ili pročitam pl., npr. pl. Lovro Matačić, kosa mi se na glavi diže i strašno me ljuti.

lovro matačić je dobio njemačku titulu "von" i smiješno je tu titulu prevoditi na hrvatski.

inače lovro matačić je bio veliki virtuoz, ne samo glazbeni, malo je muškaraca koji su u otvoreno živjeli mnogoženstvo (i uživali u tome), a sir, pardon von lovro bijaše upravo takav.

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
  • Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • Kada čovjek prešuti istinu, kamen progovori!
« Odgovori #31 : 28 Siječanj 2010, 09:36:36 prijepodne »
Ko na tvrdoj stini svoju povist piše, napatijo je se klešuć, nit mu ko more povist izbrisat, nit tu ima nekog štiva za pročitat.

Kako kome. Ali eto, duboko smo se ukopali pa nijanci centa se ne mičemo. Kada ne bi arheologija davala odgovore unda se ne bi cili svit zamara s njome. Očito da se negdi događa kratki spoj.
Ali kako san i reka u jednom od svoji prvih postova, ako negdi ne ide, unda ne ide. Ne može čovik glavon zid razbijati. Pa eto ja se povlačin, jer ne smin pojednostaviti ali isto tako ne smin ni zakomplicirat.

Budi mi pozdravljen.
... Svakim danom čovječje je promišljanje sve kompliciranije ...

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #32 : 28 Siječanj 2010, 10:47:00 prijepodne »
Kako kome.
... i kako kad.
Pesimisti su optimisti s iskustvom.

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
« Odgovori #33 : 28 Siječanj 2010, 10:50:35 prijepodne »
... i kako kad.
Pesimisti su optimisti s iskustvom.

ha, ha. Dobar. Upali na HTV 1 program, upravo govore o njemačkim i američkim ulaganjima u arheološka istraživanja starog Rima.

Gle ludi ljudi, pa ulažu novac u rimsku povist. To je ka kod nas, dobro je iskapati, ali ne u srednjovjekovnu hrvatsku povist.

Budi mi pozdravljen.

batakljun

• Gost
« Odgovori #34 : 28 Siječanj 2010, 12:01:19 poslijepodne »
ma moj benco, 'ko ulaže?

vidin da si ti te struke pa ćeš znat' i da su salonu kopali danci, ali dragane moj, nije to para od poreza. nitko ne brani bogatunima da troše lovu kako ih je volja i da se bave takvin lipin poslovima, ali ovo kod nas di se zaića iz državne kase, a unda troši k'o da je đavlije - to stari moj ne može proć, ne zato što ja to ne bi' 'tio, nego zato što nema para ni za pametnije stvari.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #35 : 28 Siječanj 2010, 12:15:15 poslijepodne »

e, a šta š ondak reć pokojnon don vrani buliću, što nije prikopava klis i slično, a ne se sveza salone i jadra
ujmisusovo
kani se manitovšćine

batakljun

• Gost
« Odgovori #36 : 28 Siječanj 2010, 12:26:25 poslijepodne »
buudalo, da ne bi buudalo, pa di će vrane bulić kopat klis, k'o da je popizzdijo po zvizdanu se verat na planinu i tuć ručno po kamenu. što ti ne uzmeš ašovčić pa se ne uputiš uzastranu kopat. a i koji bi kuurac gori naša kad su ono turci priorali, a što nisu oni jesu austrijanci, a što nisu oni je tonći vrdoljak kad je gradio tv repetitor na srid tvrđave, što ni vandali u svoje vrime radili nisu.  

nego, da se varatin na vranu, vrane bulić je kopa u dolini di je meko, a ako tvoja nebulozna primjedba ide u pravcu da kažeš da vrane bulić nije kopa 'rvatske lokalitete, unda pričaš piizdarije jer vrane je otkrio više virdni' 'rvatskih spomenika nego itko drugi. jedino se prid karaj života malo pokondira pa se da pokopat u rimski sarkofag, ali to je druga priča.

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
« Odgovori #37 : 29 Siječanj 2010, 11:10:50 prijepodne »
buudalo, da ne bi buudalo, pa di će vrane bulić kopat klis, k'o da je popizzdijo po zvizdanu se verat na planinu i tuć ručno po kamenu. što ti ne uzmeš ašovčić pa se ne uputiš uzastranu kopat. a i koji bi kuurac gori naša kad su ono turci priorali, a što nisu oni jesu austrijanci, a što nisu oni je tonći vrdoljak kad je gradio tv repetitor na srid tvrđave, što ni vandali u svoje vrime radili nisu. 

nego, da se varatin na vranu, vrane bulić je kopa u dolini di je meko, a ako tvoja nebulozna primjedba ide u pravcu da kažeš da vrane bulić nije kopa 'rvatske lokalitete, unda pričaš piizdarije jer vrane je otkrio više virdni' 'rvatskih spomenika nego itko drugi. jedino se prid karaj života malo pokondira pa se da pokopat u rimski sarkofag, ali to je druga priča.

Nisam se nada da ću doći u ovakvo stanje, ali moran reći BataKljun je u pravu. Slažem se s ovin njegovin postom.   :small3d034:

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #38 : 29 Siječanj 2010, 11:23:01 prijepodne »

opak je ovi vorum
to te baca ko pentu na buri u bračkom kanalu

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #39 : 29 Siječanj 2010, 11:29:12 prijepodne »
loše bi bilo zauzeti apriorni stav da se s bilo kojim čovjekom ni u čemu ne slažemo
kud bi nas to vodilo
batakljun ima briljantnih analiza
pošteno je to priznati

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
« Odgovori #40 : 29 Siječanj 2010, 11:32:18 prijepodne »
loše bi bilo zauzeti apriorni stav da se s bilo kojim čovjekom ni u čemu ne slažemo
kud bi nas to vodilo
batakljun ima briljantnih analiza
pošteno je to priznati

Slažem se. Vidi se da je iskusni vorumaš.

"Vodu grije, vodu ladi!"   :spidom

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #41 : 29 Siječanj 2010, 11:32:55 prijepodne »
ovdek je riječ o batinoj metodi koju toliko često rabi da bi ju mogli prozvati po njemu

iz moje analogije prigovora ovoforumskom @anđelu i don frani buliću u konkretnim slučajevima okruglog kamenja koje vjetar valja po dolini te slučaju iskapanja salone, naš bata je izvukao nešto što nigdje ne tvrdim i okomio se na to

okomici se pridružila i posada broda skupa s bencom

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #42 : 29 Siječanj 2010, 11:40:58 prijepodne »
meni nije bila namjera ulaziti u vaše prepirke
trenutno imam morsku bolest pa ne iđen na more
koliko sam shvatio, i benco se očitovao samo na jedan batin upis ne dajući mu bjanko mjenicu za sve dosad upisano

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #43 : 29 Siječanj 2010, 11:43:54 prijepodne »

ma, bolan ne bijo, ulazi
voda je odlična
da čemu služi vorum vengo da de pripiremo

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
« Odgovori #44 : 29 Siječanj 2010, 11:46:39 prijepodne »
meni nije bila namjera ulaziti u vaše prepirke
trenutno imam morsku bolest pa ne iđen na more
koliko sam shvatio, i benco se očitovao samo na jedan batin upis ne dajući mu bjanko mjenicu za sve dosad upisano

Al si iz Zagvozda? Čujo san da od kada je probijen tunel pola mista osjeća problem morske bolesti?  ;D

"Bjanko mjenica" se ne daje ni ćaći, a kamoli nekome koga san upozna (preko postova na Vorumu) prije manje od misec dana. I to još Bate, jer mi se čini da puca "iz neba u rebra". Teško ću dati bjanko mjenice ikome, jer ... čovjekovo je promišljanje sve kompliciranije ...   :strizi