Autor Tema: TUNEL BIOKOVO 30/6/2010  (Posjeta: 77176 )

Offline gale

• Tek se pojavio na forumu...
Odg: TUNEL BIOKOVO 30/6/2010
« Odgovori #330 : 04 Srpanj 2010, 13:46:08 poslijepodne »
napokon dobre vijesti :)...dakle, ipak se ide prema kraju :)

Offline kamenjarka

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #331 : 30 Srpanj 2010, 15:34:46 poslijepodne »
‘Tunel Sv. Ilija neće biti gotov do kolovoza sljedeće godine’

Tunel “Sv. Ilija” neće biti gotov do kolovoza sljedeće godine. Sada se oblaže unutrašnjost tunela. Županijska uprava za ceste zadužena je za južne pristupne ceste do Baške Vode, a izgradit će se i sjeverni pristup tunelu - kazao je župan Ante Sanader.

Bez obzira na financijske neprilike i krizu u državi, poručio je kako tunel nije stao, doduše ne ide planiranom dinamikom, ali nastavlja se njegova izgradnja.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/111148/Default.aspx

Offline kamenjarka

« Odgovori #332 : 30 Srpanj 2010, 15:46:14 poslijepodne »
Autocesta za Dubrovnik je financijski promašaj

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/07/30/0028006.html

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #333 : 30 Srpanj 2010, 22:36:20 poslijepodne »
Prima mirilima Međunarodne banke i autocesta Zagreb - Split prije izgradnje je bila označena kao neizkoristiva, neizplativa.
A sad zamislite da cili, pogotovo litnji, promet priebacite s nje na licsku.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
28
« Odgovori #334 : 02 Kolovoz 2010, 22:20:05 poslijepodne »
Stari kolodvor-Baško polje 28 km
Mijina gostijona-Baško polje 32 km

i love my bike

Offline Insomnia

• Banned
« Odgovori #335 : 05 Kolovoz 2010, 09:51:55 prijepodne »
znači, kroz tunel se može na vlastitu odgovornost?

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
« Odgovori #336 : 05 Kolovoz 2010, 11:04:21 prijepodne »
Srijo nunua na dan grada IM....kaže da je prošao kroz Bijokovu.
Ne more tako...sutradan ja i miniMALAMAXImala iz Promajne udarili na tunel...

Krenili, vozili, dobro se adrenalinom namazali...donji dio tunela zapušćan...gornji prema Zagvozdu u većini armiran i betonom obložen...
Računamo dobro smo prošli kad na pola nas ustavio purger "Tomica" nadzorni za radove u tunelu.

- Kaj vam je?
- Mislite da se tek tako možete voziti kroz tunel?
- Bog tebi čoviče iz tunela :)
- Ko vas je pustio?
- Niko! nije bilo ljudi, prepreka ni znaka zabrane ne vidismo...pa krenili s mora, dok se more...ako se more?
- Ne mre i znak stoji dole na kojem piše kako je STROGO ZABRANJEN PRISTUP NEZAPOSLENIMA.
- Mi smo ti zaposleni...ali ne u tunelu...
- Kaj vam je ...ste meni našli blajhati.
- Nismo mi, mi smo u prolazu...more li se naprid, bliže nam je nego nazad?
- Idite ali znajte da nije korektno ulaziti na gradilište, kaj da ste se zrondali u jedan od kanala koji se upravo iskapaju za odvodnju i instalacije? Tko bi za vas odgovarao? Previše nam vozila samoinicijativno ulazi u tunel a mi smo odgovorni za stanje na gradilištu?! To tak ne može! To ni korektno!
- Ma mi to tili vidit pa kad smo ušli krenili dok se more a ako triba mi ćemo polako u rikverc...
- Kaj vam je bliži ste na gornje strane izajti...Gore vam postavljaju oplate i rade pa vi polako a ako vas zaustave kažite da vas je Tomica pustil...
- Fala ti Tomice iz tunela...
- Nemojte više prolaziti i sretno!
-Sritno i tebi...bog!:)

"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline Insomnia

• Banned
« Odgovori #337 : 05 Kolovoz 2010, 12:30:26 poslijepodne »
da, da... tak sam si nekak i mislil.

tomek je bil vu pravu.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #338 : 05 Kolovoz 2010, 14:44:20 poslijepodne »
Sve bliže moru: kroz Biokovo i druga cijev

Tvrdac kamen bez kaverni spremno je dočekao radnike koji su strojevima doprli do 430 metara dubine Biokova, a počelo je i probijanje druge, servisne cijevi 
Piše VEDRANA BEKAVAC-šUVAR / EPEHA

Tunel Sveti Ilija               Foto: Vedrana Bekavac-Šuvar / EPEHA

Strojevi zagrebačke “Hidroelektre Niskogradnje” u četvrtak su bili na 430. metru tunela Sv. Ilija u dubini Biokova, ali uz glavnu cijev tunela prije nekoliko dana počeli su radovi i na probijanju servisne cijevi koja je, kako nam je rekao glavni inženjer koordinator u ime Hrvatskih autocesta Darko Šošić, manjeg profila i služit će jedino za vatrogasce te ostale službe koje će raditi na održavanju tunela.

Hrvatske autoceste gradnju tunela povjerili su “Konstruktoru” koji će tunel bušiti s južne strane, te “Hidroelektri”, a investicija bez PDV-a iznosi 313 milijuna kuna. - Svi radovi napreduju predviđenom dinamikom, tunel Sv. Ilija dug 4050 metara bit će gotov u lipnju 2010. godine – rekao nam je Šošić.

Radnici “Hidroelektre” zadovoljno ističu kako za sada nema nikakvih problema što se tiče radova u tunelu. Tvrdac kamen bez kaverni kao da je spremno dočekao radnike.

- Izgleda da se i Biokovu žuri da što prije ova njegova sjeverna strana ugleda more – kroz šalu će radnici. Usporedo s gradnjom tunela teku i radovi na prilaznim cestama koje vode prema tunelu od čvora Zagvozd i autoceste. Na dva zabiokovska podsektora autoceste, Šestanovac-Zagvozd te Zagvozd-Ravča u dužini od 37 kilometara, već se presvlače asfaltni slojevi.

Dalmatina bi kroz Zabiokovlje trebala biti predana na korištenje u prosincu ove godine. Investiciju tešku 1,481 milijardu kuna bez PDV-a, investitor HAC povjerio je na gradnju hrvatskom građevinskom konzorciju “Vijaduktu”, “Konstruktoru”, “Hidroelektri”, “Ingri”, “Štrabagu” i “Osijek Koteksu

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-županija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/11017/Default.aspx

i love my bike

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #339 : 05 Kolovoz 2010, 14:49:29 poslijepodne »
Ja pita inženjera Šošića more li se
on veli more,radovi su gotovi ima misec dana ko što smo zemajile i obećali
i love my bike

Offline gale

• Tek se pojavio na forumu...
« Odgovori #340 : 06 Kolovoz 2010, 15:46:48 poslijepodne »
i sada na kraju priče jel se može kroz tunel ili ne...na vlastitu odgovornost i dok te ne zaustavi Tomica :)...a može li se pješke pa poslikati malo uokolo...da vide moji Slavonci kako to sve skupa izgleda ;)

Offline kamenjarka

« Odgovori #341 : 07 Kolovoz 2010, 18:12:38 poslijepodne »

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #342 : 10 Kolovoz 2010, 10:33:38 prijepodne »
i love my bike

Offline kamenjarka

« Odgovori #343 : 14 Kolovoz 2010, 15:32:02 poslijepodne »
TUNEL ‘ZAPEO’ NA STROJEVIMA IZ KAMENOLOMA BAST KOJI JOŠ NISU RAZMONTIRANI
Drobilice kamena usporile ‘Sv. Iliju’

http://slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/112527/Default.aspx

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
ĐAVA TI ODNIO PRIŠU
« Odgovori #344 : 13 Travanj 2011, 13:58:04 poslijepodne »
issa mi nećemo mi doživiti konačni završetak ove trakavice,ONI RAZMATRAJU

Nova verzija pristupne ceste od Jadranske magistrale do južnog ulaza u tunel Sv. Ilija kod Basta šokirala je vladajuće u Baškoj Vodi, jer je prije usuglašena dionica dobila konačnu lokacijsku dozvolu i prošla javni uvid. Sve mi se čini da se na razini županijske ceste nastavljaju afere s autocesta o kojima svaki dan čitamo. Suprotno važećem Prostornom planu Baške Vode, te bez kontakta s lokalnom samoupravom, nekome je palo na pamet crtati novi smjer prilazne ceste do tunela, i to suprotno prostorno-planskoj dokumentaciji.

Uložili smo dosta truda i prošli niz sastanaka da bismo prvotnu, 250 milijuna kuna tešku verziju pristupne prometnice s visokim vijaduktima koja je trebala prolaziti preko privatnih maslinika izmijenili do aktualne verzije i smanjili cijenu projekta na samo 25 milijuna kuna. Ali, nekome očito odgovara da se investicija napuše i kroz nju provuku neki drugi troškovi. Nekome ne odgovara jeftinija varijanta-upozorava Joško Roščić, općinski načelnik Baške Vode. Naime, on ističe kako je dobio novi plan pristupne ceste u kojem je ulaz za Topiće predviđen znatno sjevernije od već definirane lokacije, a ulazi se i u zonu male privrede, također određenu prostornim planom. Roščić je zbog toga hitno sazvao sastanak s Vicom Oršulićem, predsjednikom Općinskog vijeća, i Filipom Vidulinom, čelnikom vladajućeg HDZ-a u Baškoj Vodi.

Strujama u HAC-u ili u Županijskim cestama ne odgovara skori početak radove na pristupnoj cesti do tunela kroz Biokovo. Velike su igre u pitanju i zato se išlo u izmjene mimo zakona i mišljenja lokalne samouprave. Sada nitko ne zna koliko bi koštala najnovija verzija prometnice. Cesta se trebala početi raditi i biti završena za godinu dana. Netko stalno gura rješenje što gore, to bolje, čega je primjer i odron na blokiranoj Stupici. Ne žele se provoditi brza i jednostavna rješenja, kao da se želi namjerno izazvati bunt građana,  tvrdi načelnik Roščić.

Nasuprot tome, Zlatko Čaljkušić, ravnatelj Županijske uprave za ceste, tvrdi kako se trenutačno razmatra više varijanti pristupne ceste od Jadranske magistrale do južnog portala tunela Sv. Ilija, te kako je definitivno odbačena najbolja, ali i najskuplja verzija projekta s vijaduktima i drugim objektima.

Projekt ide svojim tijekom i to je najvažnije, a o svemu ćemo razgovarati s čelnicima Baške Vode, predvođenima načelnikom Roščićem. Pratimo aktivnosti na izgradnji tunela i vjerujemo da će četverotračna pristupna cesta biti dovršena do početka turističke sezone 2012. godine. Kako sada stvari stoje, najvjerojatnije će se graditi prometnica koja će većim dijelom pratiti trasu postojeće ceste prema Bastu, naravno, uz izbjegavanje sadašnjih zavoja, zaključuje Čaljkušić.

11.4.2011
http://limun.hr/main.aspx?id=696330&Page=1

i love my bike