Autor Tema: TUNEL BIOKOVO 30/6/2010  (Posjeta: 75789 )

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
Odg: TUNEL BIOKOVO 30/6/2010
« Odgovori #270 : 31 Siječanj 2010, 19:33:39 poslijepodne »

HAC ima za helikoptere a nema za tunel Sveti Ilija
Subota, 30 Siječnja 2010 22:22

HRVATSKE AUTOCESTE su raspisale javni natječaj za kupnju dva višenamjenska helikoptera. Rok za dostavljanje ponude HAC-u je, kako stoji u oglasu objavljenom u Narodnim novinama te na stranicama HAC-a, 2. ožujka ove godine. Na helikoptere koje, kako tvrde u HAC-u, nabavljaju kako bi se podigla razina sigurnosti na autocestama te za potrebe prijevoza unesrećenih, planira se izdvojiti oko 100 milijuna kuna. Drago nam je da HAC kupuje helikoptere no taj isti HAC je zbog nedostatka novca zaustavio radove na izgradnji tunela Sveti Ilija za čiji je dovršetak, zajedno sa pristupnim cestama potrebno također oko 100 milijuna kuna.

:orilo
:starac

Offline barack

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #271 : 01 Veljača 2010, 09:15:08 prijepodne »

Drago nam je da HAC kupuje helikoptere no taj isti HAC je zbog nedostatka novca zaustavio radove na izgradnji tunela Sveti Ilija za čiji je dovršetak, zajedno sa pristupnim cestama potrebno također oko 100 milijuna kuna.

:orilo
Malo je sto miljuna, buraz...
Pola od toga će otić samo na farbanje...
Je, daštaje...

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #272 : 01 Veljača 2010, 09:25:52 prijepodne »
Citat:
To ti oće reć da je protoka Q [m3] konstantna ter da na toj manjoj rupi manje površine A [m2] mora bit veća brzina V [m/s].
sitio si me pok.prof.dolinera i njegovi 'bliceva' i moje manite glave
protoka=protok
brzina, malo v
Citat:
Šmanjin posljedak: "Ne će ono manje smrdit, ako stisneš."
Nu, ako stisneš smanjio si protok al kad-tad moraš odušit  ;D

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #273 : 01 Veljača 2010, 09:28:34 prijepodne »
Citat:
nabavljaju kako bi se podigla razina sigurnosti na autocestama te za potrebe prijevoza unesrećenih
znači, misto kroz tunel pribacivaće nas eliopteron  :o

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #274 : 01 Veljača 2010, 13:04:31 poslijepodne »
sitio si me pok.prof.dolinera i njegovi 'bliceva' i moje manite glave
protoka=protok
brzina, malo vNu, ako stisneš smanjio si protok al kad-tad moraš odušit  ;D

Koliko se ja sićan, pokojni je, pȍkoj mu duši, u međunarodnim znanstvenim krugovima, u radovima i članjcima poznat kao Dolinar. U tim istim krugovima se čude kako Slovenija nije napala RH zbog rezultata nekih njegovih pokusa koji su umjesto oko Jabuke redovito završavali u Sloveniji. Baš me zanima kako bi to Pervan komentirao. Navodno su Slovenci upućivali note tipa: "Prošaraj malo." Od toliko prostora pa svaki put u Sloveniju.
Za mene je protoka Q [m3/s] i tako će i ostat. Tako je govorio Ladan. Protorvati govore "volumetric flow rate", znanstvenici od formata "Volumenstrom", a razumiju ih i oni što govore protok i oni što govore protoka. Pače, mislim da bi termin na staroimackom triba glasit "protrka".
U literaturi na protorvackom V [m/s] je u narečenoj formuli češće veliko nego malo slovo v [m/s] i začudo nema zabune ni zamjene s V [m3].

Šmanjiničin komentar: "Di je šuplje, nije tvrdo".

Lipo te je pokojni naučijo, pȍkoj mu duši, ako stisneš nisi smanjio protoku. To je zna i pokojni Šmanje i bez pokojnog Dolinara. Smanjio si površinu poprečnog presjeka, pritom si poveća brzinu, a protoka je ostala ista.
Pučki pojednostavljeno čovjek koji protoku zove "volumni tok" prikazuje to ovdje: http://dominis.phy.hr/~scirko/jedn1.html

Najlakše uteć u kvantnu mehaniku, na ovom forumu pa i šire, uteć se Schrödingeru i Heisenbergu. Svetoj neodređenosti.
"U kvantnoj mehanici jednadžba kontinuiteta može se odnositi na ponašanje samo jedne čestice."
http://hr.wikipedia.org/wiki/Schrödingerova_jednadžba
Doduše, ovdje je, na ovom forumu, ne tebi, nego mnogim likovima, lakše uteć u metafiziku, i padat u egzaltirane romantičarske lamentacije o hrvatskom plemstvu, patetitičit o zavjerama tamnih strana sile, begovski (begovi su cvijet hrvatskog plemstva) metafizičit na minderu i forumu oko pitanja koliko šejtanah može stat na vršak iglice. To je. Reko bi tarot-Milan.
« Zadnja izmjena: 01 Veljača 2010, 13:06:35 poslijepodne glonga »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #275 : 01 Veljača 2010, 13:19:26 poslijepodne »
Citat:
Koliko se ja sićan, pokojni je, pȍkoj mu duši, u međunarodnim znanstvenim krugovima, u radovima i članjcima poznat kao Dolinar. U tim istim krugovima se čude kako Slovenija nije napala RH zbog rezultata nekih njegovih pokusa koji su umjesto oko Jabuke redovito završavali u Sloveniji. Baš me zanima kako bi to Pervan komentirao. Navodno su Slovenci upućivali note tipa: "Prošaraj malo." Od toliko prostora pa svaki put u Sloveniju.
Hm, ne znam. Čak sam pomislio da sam u svojoj šlampavosti zaminio e i a, al evo vidim da nisam (http://www.fsb.hr/hydro/virag/bibliogr.htm) 11. i 12.
Sloveniju baš nije zgodno pogodit a eto hahahaha. Pamtim da se pričalo da su on i pok.Goja gađali i u drugim smjerovima.

Citat:
Za mene je protoka Q [m3/s] i tako će i ostat. Tako je govorio Ladan. Protorvati govore "volumetric flow rate", znanstvenici od formata "Volumenstrom", a razumiju ih i oni što govore protok i oni što govore protoka. Pače, mislim da bi termin na staroimackom triba glasit "protrka".
U literaturi na protorvackom V [m/s] je u narečenoj formuli češće veliko nego malo slovo v [m/s] i začudo nema zabune ni zamjene s V [m3].

Šmanjiničin komentar: "Di je šuplje, nije tvrdo".
More bit, sve more bit. Nije da je nešto bitno. Ovo prvo mi para uši pa ću malo provjerit. Na ovo sam drugo često nailazio i ne vidim čemu ostavljati mogućnost zabune i zamjene.

Citat:
Lipo te je pokojni naučijo, pȍkoj mu duši, ako stisneš nisi smanjio protoku. To je zna i pokojni Šmanje i bez pokojnog Dolinara. Smanjio si površinu poprečnog presjeka, pritom si poveća brzinu, a protoka je ostala ista.
Pučki pojednostavljeno čovjek koji protoku zove "volumni tok" prikazuje to ovdje: http://dominis.phy.hr/~scirko/jedn1.html
Ne meš i prnit i stisnit. Protok je manji kad stisneš.

Citat:
oko pitanja koliko šejtanah može stat na vršak iglice. To je. Reko bi tarot-Milan.
Jel ovi?
http://www.vecernji.hr/vijesti/egzorcist-bolobanic-i-vidovitog-je-milana-obuzeo-strasni-zli-clanak-89839
« Zadnja izmjena: 01 Veljača 2010, 13:21:30 poslijepodne Potjeh »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #276 : 01 Veljača 2010, 13:22:17 poslijepodne »
Ne meš i prnit i stisnit. Protok je manji kad stisneš.

— Plivaj, Mujice! Plivaj! ... e j3big4!

Nije. Manji je presjek. Veća je brzina. Protoka je ista.

E jesi zavrt.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #277 : 01 Veljača 2010, 13:25:17 poslijepodne »
nu tebe, ko bi unda pametan stiska rodijače
pušća bi lipo polako a ne ga još ubrzava
znaš kad moraš stisnit pa kad ti zakruli u crivima jer se dio vrati
nije zdravo al jeebi ga

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #278 : 01 Veljača 2010, 13:25:46 poslijepodne »
letam ja kojekuda..pa de vas dva mene uputite...( da ne nastradam oko Zagvozda)

ako puše bura ...iz hercegovine i naumila u Makarsu ....bura ima neku svoju brzinu... a naiđe na tunel... šta se onda dogodi ???
da bi "protrka" bila konstantna ??? tunel se proširi ???

znači..lakše mi je letat za burna vremena... manje moram paziti da digod ne nastradam ...

:mcora
Kad sam dobra, dobra sam, no kad sam zla, onda sam još bolja.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #279 : 01 Veljača 2010, 13:26:35 poslijepodne »
Jel ovi?
http://www.vecernji.hr/vijesti/egzorcist-bolobanic-i-vidovitog-je-milana-obuzeo-strasni-zli-clanak-89839

E. Taj Milan. Baš taj. Za sve kojima nejugonostalgično nedostaje serbskog humora u krvi.

Pop je, meščini, malo prepretenciozan. Ili nije dovoljno dugo gledo Milančeta, ili puše na ladno zbog duša onih koji prepretenciozno uzimaju Milana, ili ima subjektivan dojam da je besposlen. Nema četvrte.
Besposlen pop i jariće krsti.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #280 : 01 Veljača 2010, 13:29:55 poslijepodne »
letam ja kojekuda..pa de vas dva mene uputite...( da ne nastradam oko Zagvozda)

ako puše bura ...iz hercegovine i naumila u Makarsu ....bura ima neku svoju brzinu... a naiđe na tunel... šta se onda dogodi ???
da bi "protrka" bila konstantna ??? tunel se proširi ???

Jok, bona ne bila. Ako si SF fan razumi ćeš. Već negdi prija Zagozda dobi ćeš warp pogon koji nisi uključila. Nešto ko da si uletila u prostornovremensku crvotočinu. Usisa će i tebe i metlu i usisavač u tunjel i izbacit te u drugu ili treću dimenziju negdi oko Lastova, ako se jako zaletiš.

I popravi kompas i ružu vitrova. U Imotu iz Ercegovine ne puše bura. Zavelimka nije Ercegovka, a to je najsjeveroistočnija bura u Imoti.
« Zadnja izmjena: 01 Veljača 2010, 14:09:20 poslijepodne glonga »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #281 : 01 Veljača 2010, 13:39:35 poslijepodne »
nu tebe, ko bi unda pametan stiska rodijače
pušća bi lipo polako a ne ga još ubrzava
znaš kad moraš stisnit pa kad ti zakruli u crivima jer se dio vrati
nije zdravo al jeebi ga

A je to. Ti pričaš o totalnom stiskanju. Zatvaranju ventila. Znači da još imaš dobru kompresiju. Bi će je i Šmanjinica ponavljala svoj zaključak tek kad joj je kompresija popušćala ("Di je šuplje, nije tvrdo").
Totalno stiskanje ne priporučuje ni HZZO, vođen pučkom dinarskom uzrečicom uz vjetrove "Dinar manje doturu". Čudi me da ju Sijerković već nije citirao.
« Zadnja izmjena: 01 Veljača 2010, 13:44:02 poslijepodne glonga »

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #282 : 01 Veljača 2010, 14:31:39 poslijepodne »
Jok, bona ne bila. Ako si SF fan razumi ćeš. Već negdi prija Zagozda dobi ćeš warp pogon koji nisi uključila. Nešto ko da si uletila u prostornovremensku crvotočinu. Usisa će i tebe i metlu i usisavač u tunjel i izbacit te u drugu ili treću dimenziju negdi oko Lastova, ako se jako zaletiš.

I popravi kompas i ružu vitrova. U Imotu iz Ercegovine ne puše bura. Zavelimka nije Ercegovka, a to je najsjeveroistočnija bura u Imoti.

sad bi ti meni vektorskom matematikom prostora i podprostora izbjegao odgovor na postavljeno pitanje...

cccccc....

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #283 : 01 Veljača 2010, 15:23:51 poslijepodne »

Od teški pitanja me ujti jaka "protrka" i odbaci u treća vektorska polja i električne livade.
Bolje bi mi more bit bilo da me "pitanja što me okružuju i muče" bače u pojeziju ko nieke Drinovčance.

Čeindž (Četnički indžilir) bi reko parafrazirajući motto neke indžilirske knjige: "Zadaća indžilira nije da probleme rješava, vengo da ih izbjegava". Tako on izbigava odgovore na mučna pitanja.
« Zadnja izmjena: 01 Veljača 2010, 15:28:36 poslijepodne glonga »

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #284 : 01 Veljača 2010, 15:57:22 poslijepodne »
Tako on izbigava odgovore na mučna pitanja.

ajde dobro....

a šta je s Potjehom ??

(sluša glazbu i odlučuje koja je izvedba žešća )  ;D