Autor Tema: Imota u Lisinskom  (Posjeta: 47807 )

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
Odg: Imota u Lisinskom
« Odgovori #420 : 29 Siječanj 2011, 19:16:22 poslijepodne »
Brajo, netriba plakat zato. ;D

:zivili

Nego što, auto?! ;D ;) :laugh: :lopta:
Plakat, plakat, baš takav - prava ulaznica. :trbotor

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
Odg: Imota u Lisinskom
« Odgovori #421 : 30 Siječanj 2011, 19:26:21 poslijepodne »
:starac

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
ljevičari glupi, srbi četnici, sebišnjani napušeni i sl. glupa generaliziranja..
« Odgovori #422 : 04 Ožujak 2011, 00:01:15 prijepodne »
Previše politiziranja jednostavnih stvari. neda jest da ima pravo i sve epitete nastupiti u lisinskom, ali većina misli da je četnikuša, pa nije je ni bilo u imotskom za rata. za lisinski neda nije bitna, neda nije uopće ni bitna, uostalom.nije nastupila zato što je veći dio odbora oo u lisinskom smatra četnikušom, antipatičnom  ili pak misli (što je vrlo mudro) da bi ta manifestacija s njom u programu imala neugodnosti. a to opet znači da je dobar dio te publike u lisinskom smatra gorenavedenom. a takvima je zabavnije potražiti neko drugo mjesto za nastup pa će tu i neda kaotakva da štima. malo sam sarkastičan, nisam bio na nijednoj ilotiul., i šišam "zagrebečki" ugled dvorane, nego čujem od ljudi (vrlo desno orijentiranih, green) da je prostor i duljina programa i sila ljudi malko nemoguće. ako je to zasad problem, držim fige imoti u lisinskom. ali, isto kao i bato, tamo ne bih išao... jedino ako ću nastupit i ja. recimo: nasađivanje motike i priprema drška by slovak. nemojte se ljutiti.:)

Nemam dovoljno vremena za neke stvari a ovu temu sam obzirom na prošli dolazak Nede U. u Imotski namjerno izbjegavao ...nu, sada je to iza nas a i ja ću vjerujem stići i nastaviti gdje sam zadnji put stao a to je čini mi se na ovoj stranici i ovom upisu....

Zašto misliš Slovak da se za Nedu misli da je "četnikuša" kako ti kao naivno a zapravo vrlo pokvareno podmećeš drugima stavove i zaključuješ u ime drugoga? Od kuda tebi da tako misli npr. bilo tko u Org.Odb. Imote u Lisinskom a kamoli da to misli većina kako to ružno podmećeš?

Čitam u njenoj biografiji detalje i o četnikovanju nema ni slova ili slabo vidim? Postoji zapis o tati Dušanu (službenik SUP-a) ali ne mislim da je to četništvo?

Citat:
"...Neda (Dušana i Anđelije) Ukraden rođena je 16.08.1950 godine u malom mestu Imotski u Hrvatskoj.

Prezime Ukraden potiče od Bojanića i Pavlovića koji su živjeli negdje na granici Crne Gore i Hercegovine. Doselili su se u Imotsku Krajinu prije više od 200 godina. Jedan od njih je ukrao djevojku, koju nije smio ukarsti, i tako je nastalo to malobrojno prezime.

U Imotskom je živjela do druge godine uz baku i djeda a zatim odlazi sa roditeljima u Višegrad, gdje je živjela do polaska u osnovnu školu.

Nedin otac je imao običaj da priča da je on prvi otkrio smisao za pjevanje kod svoje kćerke. U jednom intervjuu je kazao: "Bilo je to u prvim godinama u Višegradu. Imali smo jednu staru komšinicu Lutvu. Ona je posebno voljela Nedu. Stara Lutva je učila da pjeva sevdalinke, između ostalih i onu "Moj dilbere kud se šećeš..." Neda je brzo "uhvatila" pjesmu,okrenula se Lutvi i rekla: "To se ovako pjeva...." I tako je stara komšinica priznala da je Neda naučila pjevati sevdalinku,a imala je tada samo pet godina..

Sa sedam godina stiže u Goražde gdje je njen otac Dušan (službenik SUP-a) bio raspoređen na novu dužnost. U Goraždu je živjela pet godina. Tada je počela i pjevati u osnovnoj školi "Maksim Gorki" na školskim pozornicama.
Otac Dušan ponovo dobiva prekomandu u Brčko, što je Nedi vrlo teško palo, jer su joj nedostajale drugarice iz Goražda, pa nova upoznavanja, zadirkivanja djece iz škole zbog njenog prezimena itd...

Izvor:
Neda Ukraden - Biografija

"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Zahvalnica IMOart-u
« Odgovori #423 : 20 Listopad 2011, 13:57:52 poslijepodne »
U privitku Zahvalnica Organizacijskohg odbora Imote u Lisinskom udruzi IMOart za doprinos i sudjelovanje na humanitarnoj manifestaciji Imota u Lisinskom 2010
"...bit će svega samo nas ne će..."