Autor Tema: Pozivnice na predstavljanje knjiga  (Posjeta: 9713 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Pozivnice na predstavljanje knjiga
« Odgovori #75 : 09 Studeni 2013, 23:32:48 poslijepodne »
Ganga li ovi prvi? Jel ugodan uvu ili triba ponit vate?
...more li se izvadit vatu iz ušiju? Kako je bilo?  :svojaposla
Eto imaš jedan odgovor, iz prve ruke. Ako misliš da je pristran, zato što je jedini odgovor — a šta ću ti ja?
Reć ti ono što je (ne samo) meni kasnih osamdesetih godina reka jedan stari isluženi bavorski pulitičar CSU-uovac o Vráni i Rvatiman?
Odprilike: — Vrano je dobar izbor zato što je jedini, nu vi ćete osietit posliedice toga dobroga izbora, zato što je jedini.

Ja ti nisan bila tamoka. Malo san obosila. Ove što san ji provala nagovorit da pođu s menon (čitaj: pođen š njimon) nije se dalo nagovorit. Po jedna glava, a po iljedu jezika i po iljedu nejednaki.
Te zašto tamo u otelu kad je svagdi u kinu, na kraj krajeva i Kozača je kino više neg kazalište. Te čiji je otel. Te je li oni prvi (s plakata) vlasnik otela i krije li se iza oni drugi što se pišu da je njijov. Pa je li on tu isprid matice, isprid šarafa rvackog, isprid općine, isprid deveracije, isprid BiH, isprid otela, ili isprid sebe ko na svom i na plemenitom. Te je li onaj prvi istoimeni onaj zastupnik u općini i županiji i je li to istoimeni što je zastupnik u vederaciji ili u državi. Te ako je prvi ne valja, te ako je drugi ne valja, te ako je (su)vlasnik ne valja, ter ako nije - još gore.

Reko: — Aj, — reko — šta je! — ko Jela Lasića.

Sidnen za vu ćukalicu. Odo vidit kakav trag na Guglu ostavlja taj čovik. Ko o njemu govori i šta govori.
Oće svit svašta i iznit, ovo mi sliči na svojedobnu blavorovu ráđu (vidi se i iz URL-a):
http://free-zg.htnet.hr/poskok-posusje/zabranjen.html

Pogledan ovo šta je obisijo Zavelim.
Kažen teti Gugli:
"ante kraljević" "zlatko šimić"
Prvo pa muško:
Hodakova kolumna na hrhb. info Napa (i) Zlatka grdno i nemilo.

Na kraju san se morala zamislit jesan li upala ja u loše društvo na vom ImoArtu.
Aj razumin autora, libar triba prodat. Nu, o koju je meni, ako je tomu tak0?
Ili sam ja loše društvo?
Mi smo tí ljudi na koje su nas roditelji upozoravali.
« Zadnja izmjena: 09 Studeni 2013, 23:38:35 poslijepodne glonga »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #76 : 10 Studeni 2013, 08:06:55 prijepodne »
Ja ti nisan bila tamoka. Malo san obosila. Ove što san ji provala nagovorit da pođu s menon (čitaj: pođen š njimon) nije se dalo nagovorit. Po jedna glava, a po iljedu jezika i po iljedu nejednaki.
Bos san ti i sam. Nije dobro bos ni po caklu. Škrto brte to okotebe. Mogla si s prugon se švercovat.

Prvo pa muško:
Hodakova kolumna na hrhb. info Napa (i) Zlatka grdno i nemilo.

Na kraju san se morala zamislit jesan li upala ja u loše društvo na vom ImoArtu.
Aj razumin autora, libar triba prodat. Nu, o koju je meni, ako je tomu tak0?
Ili sam ja loše društvo?

Davorka Blažević, Zlatko Šimić, Snježana Pavić, Robert Bajruši i slični digli su se na zadnje noge. U Njihove komunističke lubanje ne mogu ni u 21. stoljeću ući ni najjednostavnija demokratska pravila.

Uf, miša mu maloga, u gadno ga društvo metilo. Da mu je Andrijica rođeni did, a Antun Branko kum na krstu ne bi ga ni faks helizim izapra. Nisan dosad čujo za čouka. Ozdal Pešordu priznan maksimalno, a ovi mi nije bijo znan.

Glonge moja, kažu da je najviše udbaša bilo Ercegovaca. Lažu bona. Tako će i nami Imoćanin reć iza leđa. A jopet...ne znan, nisan vidijo dokumenta.

Valja.  :hihi :hihi :hihi
« Zadnja izmjena: 10 Studeni 2013, 08:11:48 prijepodne Potjeh »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #77 : 10 Studeni 2013, 13:45:34 poslijepodne »
…Mogla si s prugon se švercovat. …
Tako mali Đokica zamišlja javni prijevoz kroz Ercegovinu s početka 21. stoljeća.
Dodušnje, pristavljanje je bilo u otelu, pa je se mogo organizirat u dva dni ("Noćī, pa sutra").

Bljeskovci su bili. Ercegovina.info ni mukajet, il ne znan nać.
D.L. Predstavljena knjiga Ričnik zapadnoercegovačkoga govora.^ bljesak.info 2013-11-09 9:52

»„Posebno me dojmio sami početak knjige u kojoj stoji ‘onima koji su govorili’, jer ozbiljni ljudi govore i razgovaraju, a ne pričaju“, rekla je dr. sc. Sanja Vulić …«

Potješe, Sanja misli da smo mi neozbiljni. Pričamo.

Ako nounar bliskov nije nakrivo prinijo, ima se šta iz članjka i naučit o jeziku. Dojmio. Ako te se dojmem. Dostrem. Nije nužno dojmiti se. More i dojmit. Sanju dojmilo. Dojálo.

Ovi Blisak.info je malo urljiv na embedding svojizi slika na druga web mista, nu jopet…

Sl. 1 — Kad je već u otelu, mogli su brte ostavit stolove. Ko će suva grla slušat? Čeljad brte neobična. Bljesak štiti autorska prava na sve fotografije, a čoviku u 4. redu zacrljenili ono krajnje oko, da nije tog detalja lik je isti Tìša Rozića. Nema niko poznat na prvu. Treća sliva u drugon redu ko da je fotošopirana šefica HSP H-B^ rodon iz Ljutog Doca, ili joj je ćer, ako sliči izere na nju. Jedna druga pulitičarka Vesna u Rvata se puno jače fotošopirala.

Sl. 2 — Njutanji. Zlatko Šimić i votograv Njutanjeg ti je prikaza autora ko da je William H. Macy. A nije. Koji vo je njemu zdesna na slici? A gledateljima — njemu s liva?

Sl. 3 — Anȕ prvog reda! Vrano pa dvi (is)prazne stolice, Zdenko, Anđelko, Miro bezimenjak.

Šećer na kraju. Dobra fotka. Skroz. Autor (se) gleda kroz gangaše i gangašice.

A tamponi? Po sastavu publike moglo ji je bit. Dnevni. Sad bi Pervan pita kako uložak zna kad je dan a kad je noć. Ko za noćnu kremu. Moglo ji je bit i u ždraku pa i šire, da su reć ćemo gošće povodljive pameti, pa da su ganagaši zapivali razumljivo
Mala moja odlaze gangaši
skini gaće pa za njima maši.

… i još da je mojoj babi… odustajem… previše uvjeta…
« Zadnja izmjena: 10 Studeni 2013, 13:54:02 poslijepodne glonga »

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #78 : 11 Studeni 2013, 14:22:49 poslijepodne »
U četvrtak 14. studenog 2013. u 19h, velika dvorana Matice hrvatske, ulica Matice hrvatske br.2, Zagreb, pridstavljanje "Ričnika zapadnoercegovačkog govora".

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #79 : 11 Studeni 2013, 20:57:59 poslijepodne »
U četvrtak 14. studenog 2013. u 19h, velika dvorana Matice hrvatske, ulica Matice hrvatske br.2, Zagreb, pridstavljanje "Ričnika zapadnoercegovačkog govora".

http://www.matica.hr/zbivanja/1242/
»Sudjeluju:
prof. dr. Sanja Vulić
dr. Ivana Kurtović Budja
dr. Damir Zorić
dr. Vjekoslav Boban
i autor Ante Kraljević

uz Gangašku skupinu.«

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #80 : 13 Studeni 2013, 21:25:53 poslijepodne »
dr dr dr dr

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #81 : 08 Travanj 2014, 20:36:42 poslijepodne »
D R U Š T V O   L O V R E Ć A N A   Z A G R E B

Poziva VAS na

PREDSTAVLJANJE  KNJIGE

RJEČNIK TUĐICA I HRVATSKIH RIJEČI
                                     koje će se održati

u srijedu, 9. travnja 2014.
                                 s početkom u 19.00 sati

u velikoj dvorani ŠKOLSKE KNJIGE
                              Masarykova 28 (3. kat), ZAGREB

uz prigodni kulturno-umjetnički program

R J E Č N I K
                                        će predstaviti:

dr. sc. Ante SELAK
                               Ivan BEKAVAC BASIĆ, prof.
                               i autor Ivan Branko Šamija

Molimo Vas da svojom nazočnošću uveličate večer posebna jezična izričaja.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #82 : 10 Travanj 2014, 11:23:22 prijepodne »
Pa kako je bilo? Ja nisan moga bit, bijo u Vinkovcima i Osijeku.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)