Autor Tema: DOGANA  (Posjeta: 10137 )

batakljun

• Gost
Odg: DOGANA
« Odgovori #30 : 19 Siječanj 2009, 09:55:06 prijepodne »
@nunu und podi

dragi prijatelji, kino je u imotskom obnovljeno i otvoreno u jesen 1984. s filimom indiana jones: otimači izgubljenog kovčega.

prije toga nije radilo 5-6 godina.

@podi
što se sartra tiče sjećam se da se veliki broj imoćana tih godina počeo interesirati za sarta i čitati ga. povod je bio serija izvrsnih članaka u imotskoj krajini objavljenih povodom sartrove smrti 1980. u takvoj atmosferi i ne čudi što je izrada pizza propala.

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #31 : 19 Siječanj 2009, 11:36:14 prijepodne »
Citat:
što se sartra tiče sjećam se da se veliki broj imoćana tih godina počeo interesirati za sarta i čitati ga. povod je bio serija izvrsnih članaka u imotskoj krajini objavljenih povodom sartrove smrti 1980. u takvoj atmosferi i ne čudi što je izrada pizza propala.

ne znam o čemu ste vi raspravljali u piceriji 80tih ali moje rasprave nisu bile tako duboke.
tema je bila čime se ljepše opiti veki-kola,konjak-kola,džin-tonik...

što se kina tiče pauza sigurno nije bila tako duga jer sam bio pasionirani posjetitelj
i love my bike

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
DOGANA
« Odgovori #32 : 19 Siječanj 2009, 12:49:57 poslijepodne »
hm... sad sam se malo pogubio u godinama, da sjećam se da je bila neka stanka u kino prikazivanjima (preuređenje kina, čini mi se), tad su neko vrijeme bile projekcije u Sveučilištu... ali sjećam se vremena prije toga, drvenih stolica, kad je 100% kino radilo svaku večer (jer sam odgledao tamo dosta toga).
Ne radi se samo o Sartru ili Kafki već o kultu čitanja koja je tada vladao među mladima. Ne samo čitanje već kult kulture općenito ! Kult dobre glazbe, filma, stripa...itd.
To je vrijeme kad se Polet prodavao po školama i kioscima (neke brojeve i dan danas čuvam). Naravno nije sva mladost tada bila u tom điru, ali dobar dio je (barem ovi koji su išli u Piceriju).

Ploče Sex Pistolsa/Clasha/Discipline Kičme (što je tada bila totalna alternativa) po prvi put sam vidio u Piceriji... Picerija je tada bila naš internet, tu smo mijenjali ploče, knjige, priče...

U mojoj priči o Piceriji ima sigurno i malo idealiziranja, ali dobar dio što sam danas mogu zahvaliti vremenu (školi) iz Picerije (i poslije toga Paško - Jurina škola dobre glazbe)...

Offline kamenizg

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #33 : 19 Siječanj 2009, 13:09:59 poslijepodne »
Slažem se s tobom Podi iako sam jako rijetko bio u Piceriji tj ispred, većinom subotom, moja ekipa je više visila na stolnom nogometu u paške i slušalo Jurin izbor dobre glazbe
O TEMPORA, O MORES!!!

batakljun

• Gost
« Odgovori #34 : 19 Siječanj 2009, 13:18:30 poslijepodne »
kino nije radilo godinama, ali vama je pamćenje izblijedilo.

staro kino imalo je drvene stolice i red nije bio podjeljen po sredini.

u starom kinu su projekcije bile ne ujutro već u vrijeme školske međusmjene.

plakata u "starom kinu" nije bilo već su bili legendarni panoi koje je pisao lokalni pitur duje delić koji je
izvlačio "highlightse" na temelju rekla-kazala i na temelju odgledanih zadnjih pet minuta filma.

u "novom kinu" od incidenata lokalni je kroničar zabilježio sljedeće:

najviše izbacivanja zabilježio je dubo šumanović (iz kina izbačen ravno 64 puta u razdoblju 1984.-1990.)

najviše puta u kinu je zviždao buco zekin (samo dvije projekcije u pet godina 4,5 godine nije zvidždao - godinu i nešto izostao opravdano zbog vojske).

kino operateru rusi najviše je puta opsovao nediljko šerlija iako je zbog "školskih" obveza bio relativno rijedak gost.

najviše posjeta erotskim projekcijama zabilježio je profesor, e tu bi bilo dosta...

Offline kamenizg

« Odgovori #35 : 19 Siječanj 2009, 13:22:59 poslijepodne »
Citat:
...najviše posjeta erotskim projekcijama zabilježio je profesor, e tu bi bilo dosta...
Da pokojni profesor je bio najčešći gost i najredoivitiji nije izostao niti s jedne projekcije
O TEMPORA, O MORES!!!

Offline OKJAR

• Uhodava se na forumu...
« Odgovori #36 : 19 Siječanj 2009, 20:28:36 poslijepodne »
SLOVAK MOJ!

A šta da ti kažem nisam ti od velika pisanja, a od čitanja me boli glava, pogotovo od komentara!
Nego lipo ti je meni bože moj, a tebi još lišpe Slovak moj!

OJ KAMENA LJEPOTICE, ŠTA OĆE OD TEBE!!!!!!!!!!!!!

DOGANA, DOGANA NIKAD PRODANA!!!!!

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #37 : 19 Siječanj 2009, 23:18:34 poslijepodne »
da stari se, uspomene blijede...kad sad računam "novo kino" nisam ni upamtio jer sam '85. išao u vojsku, poslije faks...tako da je sve moje vezano za ono staro izdanje ! Zna li netko koje godine je zatvoreno staro (da se mogu orijentirati) ?

Možda nije fer da ovdje od Dogane odvlačimo temu na povijest ? Malo sam se zanio jer me odnilo u sjećanja... :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( kad se sitim kakav je Imotski nekada bio... npr ploču Dead Kennedysa sam kupio u Galantariji  ;D
« Zadnja izmjena: 19 Siječanj 2009, 23:21:08 poslijepodne Podi »

Offline OKJAR

• Uhodava se na forumu...
« Odgovori #38 : 20 Siječanj 2009, 01:24:56 prijepodne »
« Zadnja izmjena: 20 Siječanj 2009, 01:34:58 prijepodne OKJAR »

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
DOGANA
« Odgovori #39 : 20 Siječanj 2009, 11:38:28 prijepodne »
e moj Okjar na krivo misto stavljaš galerije, jer(kad se sitim prijašnjih upisa) većina ovog Foruma je za to da se Dogana lipo napredno i demokratski proda, treba ekonomski razmišljati, pa nismo više u komunizmu, već u humanom kapitalizmu... bolje da pripadne privatniku nego narodu

Ovdje je većina ljudi koji žive u Splitu, Zagrebu i svitu, koji znaju kako se to radi i prodaje u naprednom i civiliziranom društvu, a ne mi ovdje zatucani koji bi Doganu dali gradu.
Jer bolje znaju oni birokrati (odjelo i kravata) iz Zagreba šta nama ovdje treba, nego mi niškorisi... na kraju krajeva da smo išta vridili ne bi bili u Imotskom...

Offline aurora x

• Veteran
« Odgovori #40 : 20 Siječanj 2009, 12:01:56 poslijepodne »
I jedan čovjek ovdje koji je podrška vrijedan je pažnje. Zar treba pokleknuti pred naprednjcima kojima je svejedno kamo plovi ovaj grad!?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #41 : 20 Siječanj 2009, 12:13:18 poslijepodne »
Triba krajinu opasat kamenim zidom, zaposlit čuvare na rampu za ulaz i izlaz i čuvat misto ko onu naftnu bazu iz mad maxa 2. Uvest samupravu i vize i imenovat dobroga kralja koji će se u slobodno vrijeme, a bit će ga, bavit uzgojem krave i duvana. Dok okolo budu bjesnile bande s mikserima, ovdje će cvrkutati ptičice na granama, dica će se cirlikati u vrljici, a samo će nas čađavi oblaci nekad sa sjevera podsjećati kako izgleda vanjski svijet.
Dosta parola.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
9 + D = :)
« Odgovori #42 : 20 Siječanj 2009, 12:24:03 poslijepodne »
Hvala OJKAR na poveznicama!

Podi pišeš:
Citat:
...većina ovog Foruma je za to da se Dogana lipo napredno i demokratski proda...

Neću napisati da je to zločesta tvrdnja iako...ma, nema veze.

Nu, ja tvrdim sasvim suprotno!

U krajnjem slučaju...
...zapravo, ZAŠTO NE? ...i da je "većina ovog Foruma" ili ako ja sam za PRODAJU Dogane onda sam za to da kupac bude Grad IMOTSKI ili još bolje udruženo svih DEVET ŠĆAPA (dakle grad Imotski plus 8 općina Imotske krajine). Vjerujem da bi se dao napraviti projekt iskorištavanja tog industrijsko-maloprivredno-zadružnog objekta sa višenamjenskom uporabom pa i ovom koju kulturološkom koju joj UMI trenutno daje...

Dakle, jedno je "prodaja" (promjena vlasništva i u konačnici na korist zajednici) a nešto sasvim drugo je PRODAJA (promjena vlasništva i u konačnici na korist pojednicu) !
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
zatvoreno, dođite sutra
« Odgovori #43 : 20 Siječanj 2009, 12:36:28 poslijepodne »
Triba krajinu opasat kamenim zidom, zaposlit čuvare na rampu za ulaz i izlaz i čuvat misto ... a samo će nas čađavi oblaci nekad sa sjevera podsjećati kako izgleda vanjski svijet.

Jednom mi je J.M. rekao kako triba Imotu "zadračit" i nikoga ne puštati. Možda poneke koji bi položili "test znanja o Imoti" na samom ulasku i ako imaju namjeru barem u krajini prinoćiti. Dok Šljivo i dan danas tvrdi za cilu Hrvatsku triba zatvoriti za bilo kakave strance poglavito one sa kapitalom a puštati samo one koji znaju cijeniti ono što će doživjeti (dobro ili loše) sa uvjetom da pri ulasku u Hrvatsku moraju dobiti na zaduženje "papuče" (ako je zima) odnosno mogu ući (ostatak godine) samo bosi bez obuće i "čizme okupatorske" kako bi odmah prepoznali i znali kako dolaze na "sveto tlo Hrvatsko"...

;D

Život ide dalje i kapital NAŽALOST nema zapreke niti mu se (povijest uči) može oduprijeti...
 :-\
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #44 : 20 Siječanj 2009, 13:18:39 poslijepodne »
nanoj sliki, jelino puše sarajevski..

:spidom
:starac