Autor Tema: In - imotske novine  (Posjeta: 24970 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: IK dobila nagradu županije
« Odgovori #135 : 09 Travanj 2010, 01:39:58 prijepodne »
« Zadnja izmjena: 09 Travanj 2010, 23:11:35 poslijepodne Admin »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: In - imotske novine
« Odgovori #136 : 09 Travanj 2010, 08:10:32 prijepodne »
dakako da jesam, makar nisam bio prisutan u redakciji u to vrijeme trpimirova ugaza u govance nego mi je punč, kao i uvijek, dao bizaran zadatak da pišem o nečemu ščime nisam upoznat.
hahahahaha
svejedno, čestitam na fora vijesti. mene je oduševila. uvik kažem da kad bi moje dite sralo i pišalo nasri ceste i oko stabala kako to čine gradska paščad ja bi dobio oko rukava natpis "vlaj na kvadrat" a vlasnicima pasa ništa - još ispadaju gospoda a ja primitivac koji ne voli životinje. moš mislit.
p.s. mene je punč barem zamolio da napišem nešto o nečemu što sam vidio i čuo.  :spidom

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #137 : 09 Travanj 2010, 08:16:34 prijepodne »
napisao konzument im trash-a, 08 Travanj, 2010 - 02:09:50
Kakve veze imaju Imotske novine s Imogtskom krajinom? Pomiješali ste malo. Krajina je nagradu dobila samo zato što izlazi 4 desetljeća, što sa sadašnjim urednikom, nema nikakve veze. Radi se o nekad solidnom listu u kojem se moglo pročitati dobrih lokalnih tekstova i kolumni, koje se bile legendarne. U zadnjih nekoliko godina, na žalost, pretvorile su se u marginalno, manje desničarsko, a više ...izbrisano, koje zagađuje ionako nikakav medijski prostor u Im. Imotske novine, zapravo, unatoč trudu novinara, izgledaju kao jednavelika školska zadaća na temu ljubavi prema rodnoj grudi. S izuzetkom nekih kolumni potpunih političkih marginalaca, koji se na stranice normalnih novina probijaju samo slučajno, većina tekstova nanizanih bez glave i repa bavi se sladunjavim kvazilokal-patriotizmom, koji nema nikakvu novinarsku, a pogotovo literarnu vrijednost. Radio Imotski je miljama ispred takve konkurencije, a i on je zapravo imitacija relevantnog medija, ali mu fali samo malo kadra i ne sumnjam kako bi pronašao svoje mjesto na medijskom tržištu. Internetski portali su pozornica nerealiziranih intelektualnih potencijala, na sreću, dobro skrivenih talenata. Obiluju nebitnim, beskonačnim političkim raspravama, a informacije su mu stran i nebitan pojam... Izuzetak je lijepi, kulturni Raičev američki uradak, koji odskače i u tehnološkom i u sadržajnom smislu. Na žalost, u Im je, od lokalnih medija, već stoljećima, najbolja i najbrža, obična usmena predaja, kojoj tehnološka revolucija, nije naudila i ne bu!
ovaj konzument im-trasha neka napuvana faca.
di mogu nać 'lijepi i kulturni američki raičev uradak'?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #138 : 11 Travanj 2010, 00:47:56 prijepodne »
ovaj konzument im-trasha neka napuvana faca.
di mogu nać 'lijepi i kulturni američki raičev uradak'?
da ne pljuckam po neimenovanom, mislim da ovaj govori o intervjuu s raičem arhitektom na početku imotskih novina. budući da je ovaj arhitekt "gradski", autoru komentara je ova predrasuda odmah dala svijest o vlastitom ukusu. neke stvari koje i ovaj komentar stavlja na hrbat in-u potpuno stoje na mjestu. druga je priča što uredništvo ima razloge i opravdanje što je tomu tako. tu priču najbolje bi bilo ne pričati, ali mogu reći da sam i sam nezadovoljan in-om, i mogu reći da ne radim ništa da bih bio zadovoljniji i to će tako još dobar dio vremena ostati jer imam razloge za to. osnovni problem je u tome što u imotskom nema novinara i sveži ga tute.
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #139 : 12 Travanj 2010, 09:38:56 prijepodne »
konzument:
Citat:
Izuzetak je lijepi, kulturni Raičev američki uradak, koji odskače i u tehnološkom i u sadržajnom smislu.
slovak:
Citat:
mislim da ovaj govori o intervjuu s raičem arhitektom na početku imotskih novina
ne, mislim da mora biti riječ o nekom uratku fiće raiča koji živi u americi. mislim da će nam batakljun otkriti više kad naleti.

slovak:
Citat:
druga je priča što uredništvo ima razloge i opravdanje što je tomu tako. tu priču najbolje bi bilo ne pričati
o tome se radi. znam te razloge isto ko i ti pa imam puno prizemniji stav.
lako je svisoka prokomentirat ko konzument. zato sam i napisa da je on neka napuvana faca.

batakljun

• Gost
« Odgovori #140 : 12 Travanj 2010, 09:51:31 prijepodne »
potjeh je u pravu, radi se o stranici fiće raiča.

http://www.modrojezero.org/

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
imotske novine_2.travnja 2010.
« Odgovori #141 : 12 Travanj 2010, 09:56:18 prijepodne »
inače, izdvojio bih par stvari iz novog broja:
intervju s goranom rakom (iako sam negdje već pročitao sličan) je vrlo dobar. donosi jedan zanimljiv stav o mogućoj sudbini dogane:
Tako je u bliskoj prošlosti gradska uprava New Yorka dozvolila Donaldu Trumpu sagraditi neboder za vlastitu tvrtku na Manhattanu pod uvjetom da u njemu uredi Jazz centar u kojem će biti i muzej jazza te dvorane za vježbanje i koncerte. Poučno je da je Trump to prihvatio, dobio svoje tražene 'kvadrate', a grad novu javnu pozornicu. I mi ćemo morati naučiti tako razgovarati, ali do tada će vjerojatno proteći još dosta vode i Savom i Vrljikom.
ostaje nam vidit može li imotski bit new york. u jedno sam siguran: savom će proteć više vode neg vrljikon.

prof.srećko župić piše o onome što sve normalne ljude boli kad došetaju do jezera...razbijene svjetiljke, počupani kolci, masline, slomljene murve, uništeni teleskop, bačena u jezero masivna posuda za odlaganje otpadaka...
nekultura, nedostatak ljubavi i solidarnosti.
profesor citira iz jedne knjige u kojoj o odgoju dice piše i ovo:
Poklanjajte im vašu ljubav i ne nastojte okućiti njihova tijela nego nastojte okućiti njihove duše.
možda je i diko pametan pisa al mi se čini lakše okućit tilo nego dušu a evo će se i slovak su menon složit.

o trpi smo pisali...

petar gudelj. šteta bi bilo da belevarac ne pročita ovaj intervju. evo mu samo ključna rečenica:
Ja ne pišem nego klešem.

onda moj pajdo hrvoje s reportažom iz beograda koja će sigurno izazvati oprečne komentare, no mislim da svi moraju priznat da je zanatski napravljena.

ima toga još. nema agini 'maleni gnjizda srca moga', nema taje...
Bože čuvaj IN
« Zadnja izmjena: 12 Travanj 2010, 10:08:33 prijepodne Potjeh »

batakljun

• Gost
Odg: imotske novine_2.travnja 2010.
« Odgovori #142 : 12 Travanj 2010, 10:11:12 prijepodne »
prof.srećko župić piše o onome što sve normalne ljude boli kad došetaju do jezera...razbijene svjetiljke, počupani kolci, masline, slomljene murve, uništeni teleskop, bačena u jezero masivna posuda za odlaganje otpadaka...
nekultura, nedostatak ljuvavi i solidarnosti.

nije to nedostatak ni kulture ni ljubavi ni solidarnosti - to je nedostatak policije. ne pamtim kad sam u imotskom vidio policijsku patrolu u večernjim satima, ne na jezeru nego nigdje u gradu.

da sam ja u policiji, poslao bih dvojicu "službenika" s vrećama za spavanje na jezero (neću vam reć' di bi ih lega') i neka motre, ako za nedilju dana ne dovedu petoricu -neka br'te traže drugi posao, a dečikićima koje se ulovi u mutnim poslovima naplatiti cjelokupnu štetu: sadnicu, posao njezina ukupavanja, vodu i par dnevnica za zalijevanje. za 6 miseci bi se po imotskom hodalo k'o po londonu di mi se litos pelikan zapleo oko nogu, ne golub, ne rebac, ne švraka, nego pelikan!

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #143 : 12 Travanj 2010, 10:40:24 prijepodne »
nije to nedostatak ni kulture ni ljubavi ni solidarnosti - to je nedostatak policije. ne pamtim kad sam u imotskom vidio policijsku patrolu u večernjim satima, ne na jezeru nego nigdje u gradu.

da sam ja u policiji, poslao bih dvojicu "službenika" s vrećama za spavanje na jezero (neću vam reć' di bi ih lega') i neka motre, ako za nedilju dana ne dovedu petoricu -neka br'te traže drugi posao, a dečikićima koje se ulovi u mutnim poslovima naplatiti cjelokupnu štetu: sadnicu, posao njezina ukupavanja, vodu i par dnevnica za zalijevanje. za 6 miseci bi se po imotskom hodalo k'o po londonu di mi se litos pelikan zapleo oko nogu, ne golub, ne rebac, ne švraka, nego pelikan!

Jeli ti to prizivaš represivni aparat?

;D
:starac

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #144 : 12 Travanj 2010, 11:06:42 prijepodne »
ne pamtim kad sam u imotskom vidio policijsku patrolu u večernjim satima, ne na jezeru nego nigdje u gradu.
ne pamtim kad sam u miru kući doša od njiovi patrola. nema ih u cilom splitu koliko na potezu od imotskoga dokamenamosta. priksinoć sam i ne misleći doša kući priko perinuše.  :neznam

Citat:
da sam ja u policiji, poslao bih dvojicu "službenika" s vrećama za spavanje na jezero (neću vam reć' di bi ih lega') i neka motre, ako za nedilju dana ne dovedu petoricu -neka br'te traže drugi posao, a dečikićima koje se ulovi u mutnim poslovima naplatiti cjelokupnu štetu: sadnicu, posao njezina ukupavanja, vodu i par dnevnica za zalijevanje.
e, ko šjor pučanstvo. samo prija triba popravit štogod jer sad nemaju šta uništit.

Citat:
za 6 miseci bi se po imotskom hodalo k'o po londonu di mi se litos pelikan zapleo oko nogu, ne golub, ne rebac, ne švraka, nego pelikan!
pelikan?  :o

batakljun

• Gost
« Odgovori #145 : 12 Travanj 2010, 11:17:18 prijepodne »
ma po cesti ih ima, to ne sporim, ali patrole trebaju po gradu da se ne buči, ne razbija... takvih nećeš vidjeti.

je, je pelikan! pravi pelikan u st. james's parku (vidio sam ih kasnije još bar 5-6, a pataka ni broja im se ne zna i jedno 20 vjeverica), ima niska ogradica iza koje se pelikan trebao šetati, ali priskočio, a ja se zagledao u novine i zamalo nesritan osta'.

a kad smo kod noćnog života i reda, imaš striptiz barova koliko te volja, ali pored svakog stoji velika ploča: "pazite da vas izlaz ne bi koštao puno više od ulaza!" (u mom slobodnom prijevodu), u potpisu londonska komunalna policija, a pored ploče stoji uniformirani policajac. možeš li to zamisliti ispred splitskog "noćnog kluba"? ali ća je pusta londra....   

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #146 : 12 Travanj 2010, 11:25:39 prijepodne »
bato bato, ne valja ti odat i čitat.
ovo drugo nisam do kraja razumio. nije valjda da bi tebi ruka krenila...uvik sam te zamišlja ko finog i kulturnog gospona.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
imotske novine
« Odgovori #147 : 12 Travanj 2010, 21:47:49 poslijepodne »
http://www.24sata.hr/news/metkovic-curica-2-je-na-toboganu-ostala-bez-prsta/168259/

Ovakve vijesti se mogu vrlo lako i nedajbože dogoditi na igralištu na điradi. srećom da je tako neprofesionalno napravljeno da ga djeca previše ni ne posjećuju. glomazna fontana nije u funkciji, a zašto bi i bila.
Vinjani gornji imaju zaslugom gradonačelnika oko 6 igrališta, tj. svaki zaselak po jedno. samo fali djece koja bi se njima igrala i novca koji bi igrališta održavao.
Okolo tzv. rugla grada, nezavršene zgrade ispod novoga kolodvora, uz cestu je napokon! izgrađen nogostup i površina više nije pod vodom. U zgradi je parkirano dosta auta jer im je sad pristup olakšan. Gledam svu silu smeća, ponajviše drvenog i sitnog betonskog otpada koji zaprječuje prolaz kroz zgradu. Trojica ljudi s metlom i kamiončićem mogu čitavo prizemlje očistiti za jedan radni dan. Umjesto rušenja zgrade, puno bi bilo jeftinije ovo napraviti, time bi se stvorio parking za velik broj vozila. jednim udarcem dvije muhe. samo je pitanje kad će se gradonačelniku upaliti žaruljica. makar prostor nije gradski, ovo bi bilo najmanje mudro.

ulaz u grad, tzv. zaobilaznica ima drugačiji prometni režim već skoro dvije godine. kako bi navodno spriječili gužvu, znakovima su promijenili prirodno prvenstvo prolaza s obzirom na desnu stranu, ali nisu postavili znakove koji bi bili dostatni za siguran prolaz kroz križanje. zlobni glasovi tvrde da je gradonačelnik ovo učinio zbog svog hotela koji se nalazi na spomenutom križanju, makar mi nije jasno u koju bi to svrhu bilo. srećom svi znamo to križanje!
Nikša leko smijenjen zbog navodne pronevjere 200 tisuća kuna. Ljagu bačenu na svoje ime nije želio javno opravdati i objasniti svoj slučaj, a ni gradonačelnik nije bio voljan izvijestiti imotski puk koji ga je izabrao o čemu se radi. Odnos gradske uprave prema lokalnim medijima više je nego katostrofalan iz čega se dade izvući poučak ne da gradonačelnik nema vremena za izjavu i objašnjenje, nego da prezire medije koje bi trebao podržavati, a time i ljude koji su ga ili nisu izabrali na funkciju. medije, kao i neke projekte koristi samo kao potemkinova sela u predizborne svrhe, a onda šuti kao jako zaposlen čovjek. srećom to imotska javnost ne zna, možda ga izaberu opet!
kad ne mogu u novinan, mogu ovde!
« Zadnja izmjena: 12 Travanj 2010, 21:56:58 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #148 : 28 Svibanj 2010, 09:13:13 prijepodne »

što se dešava s IN online?

Zadnje ažuriranje iz ožujka ove godine.
Srijeda, 24 Ožujak 2010 09:57
http://www.imotskenovine.hr/

:neznam
:starac

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #149 : 28 Svibanj 2010, 12:24:43 poslijepodne »
Urušila se nosiva konzola, pa smo imali problema s konvertiranjem iz pdf-a itd. Dok se nešto ne popravi, nek čeka.
Dosta parola.