Autor Tema: Pravi Imoćanin (navodnike stavljajte po potrebi)  (Posjeta: 18639 )

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: Pravi Imoćanin (navodnike stavljajte po potrebi)
« Odgovori #105 : 14 Prosinac 2012, 10:19:50 prijepodne »
Naravno, jer im je nedostajalo kalcija u priehrani

Je, mada ni gliste nisu toliko loše, vele da oni koji su ko dica imali gliste, trakavicu ili nešto slično puno riđe imaju prblema s autoimunološkim bolestima, alergije i slično.

pržina - sitno zdrobljeni kamen, pisak, nekad najpopularnija pržina je bila ona iz Turjaka pa se i zvala turjak, dica se igraju u pržini

http://www.ferata.hr/vijesti/8744-na-trkalitu-turjaka-prina

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #106 : 14 Prosinac 2012, 22:58:57 poslijepodne »
Imoćani,
Imotska krajina u posljednjih je par godina upala u nezapamćenu krizu morala i materijala. Gadno je bilo kroz prošlost, ali bar smo imali neki izgovor. Komunizam je pritiskao svojim čekićem, ljudi su radili u njemačkoj, ali, brte, odlazio je jedan i hranio cilu obitelj, ne samo hranio nego gradio kuću, pravio dicu i dici kad odrestu bi kupio auto.
Danas ne odseljava jedan iz obitelji, danas odseljavaju djeca koja osnivaju obitelji daleko od Imotskoga,  ostaju starčad. Vidit ćete kakve će efekte imati ovo stanje za 20-ak godina kad starčad pomru, a kuće ostanu prazne.
Ostali rade u državnoj službi. Ne mrzin ja policiju, ali 75% njih nečasni su ljudi, skloni korupciji,a u poslu vrlo često vrlo nemilosrdni. Ja kad bi radio u policiji i jednon primio 100 kuna, ja bi sebi bio prljav čovik. Pogledaj drugi dio, ratne penzionere. Ma, koliko ih je onih poratnih godina nosilo pare doktorima, sad svi imaju mirovinu. Ja bi se griza do kraja života. Kakvi su to ljudi? Snalažljivi? Možda. Ali men'ščini da je stanje vrlo, vrlo loše, gore nego u većemu dijelu RH. Pogledaj dom svoj, anđele, reka bi četnik čorba. I skini paučinu s očiju. Grozno!
Dosta parola.

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #107 : 17 Siječanj 2013, 13:59:52 poslijepodne »
Ima li Doris Dragović ikakve bliže veze s imockim Dragovićima?
« Zadnja izmjena: 17 Siječanj 2013, 22:01:55 poslijepodne Zavelim »

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #108 : 17 Siječanj 2013, 17:29:14 poslijepodne »
Nema, dragoviću moj, osim pisničke. Dragović u goodariji nije prezime, nego kućni nadimak. Dosta?
Dosta parola.

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #109 : 17 Siječanj 2013, 22:00:01 poslijepodne »
Kako nije prezime kad su popisani u Podosoju još 1744. istina tad ko Dragojević. I još veli  fra Vjeko da su od nji nastali Garci.
« Zadnja izmjena: 17 Siječanj 2013, 22:07:28 poslijepodne Zavelim »

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #110 : 17 Siječanj 2013, 23:31:10 poslijepodne »
Kako nije prezime kad su popisani u Podosoju još 1744. istina tad ko Dragojević. I još veli  fra Vjeko da su od nji nastali Garci.
nisam čita taj pasus... ne znam šta bi doris imala išta direktno s njima, nema. ili oliver. ne znam zašto je to prezime ostalo samu kao nadimak ovde, oni su lubine i mislim da to dragović dolazi od nekoga dida ili najdalje pradida dragana, tako nešto. ne znam, vidi te listine...
Dosta parola.

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #111 : 17 Siječanj 2013, 23:35:37 poslijepodne »
kako šta bi imala, pa možda joj je ćaća ili did iz Podosoja, to me zanima

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #112 : 18 Siječanj 2013, 10:07:08 prijepodne »
A zar nije, koliko mene moja minja nanosi, niekad neshto pisalo o vezi njezinih Dragojevicha s Crnom Gorom?
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #113 : 18 Siječanj 2013, 12:07:16 poslijepodne »
kako šta bi imala, pa možda joj je ćaća ili did iz Podosoja, to me zanima
jesi li ti ikad bio u podosoju, vidio kako ljudi gori izgledaju? nema šanse da je doris odozgar.  ;D
Šahala. mislim da nisam nikad to čuo, a nije da naši to ne bi spomenuli da je tako ili da znaju.
Dosta parola.