Autor Tema: Računalno popunjavanje i ispis papirnatih obrazaca  (Posjeta: 32902 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Računalno popunjavanje i ispis papirnatih obrazaca
« : 16 Prosinac 2008, 02:29:23 prijepodne »
Obrazac #0001
Jezik (ISO Code): hr
Zemlja (ISO Code): ba
Oznaka(language-locale): hr-ba
URL izdavatelja: http://www.pufbih.ba
URL obrasca: http://www.pufbih.ba/obrasci/Obrazac_1001_ZahtjevPoreznaKartica_hr.pdf
Oznaka: PK-1001
Naziv: Zahtjev za izdavanje porezne kartice
Regulativa: Zakon, Pravilnik
Privitak: Prva stranica originalnog obrasca pripremljenog za popunjavanje u editoru ili pregledniku .pdf datoteka.
Naziv privitka: pk-1001-hr-ba-print-ver01.pdf [396 KB]
Napomena: [Privitci su vidljivi i dostupni registriranim članovima.]
Poznate mušice: Otvaranje datoteke uredno sruši Mac OSX Preview.

Izmjena: 2008-12-16-15:34:53
Alfa verzija: pk-1001-hr-ba-print-alfa01.pdf [364 KB]
U alfa verziji polja su formatirana samo po parametrima vrste i veličine fonta te poravnanjem. Nešto slično alatu: Tools>Typewriter>Typewriter.
Beta verzija: pk-1001-hr-ba-print-beta01.pdf [373 KB]
U beta verziji su, u odnosu na alfu, dodatno unesene default-ne (standardne) vrijednosti preko kojih korisnik može unositi svoje podatke.
U odnosu na radne verzije, u beta verziji nijedno polje nema kalkulirane vrijednosti.

[Disclaimer]
Datoteke su ponuđene takve kakve jesu. Koristite ih na vlastitu odgovornost. Ne prihvaćam nikakvu odgovornost. Ni u slučaju da Vaše računalo eksplodira, ili da se nekontrolirano priključi mreži botova ili zombi-računala u napadu na NASA-u, ili, što je još gore, NSA-u, ili, što je još gore, ako Vam otpadnu ruke ili glava pri popunjavanju obrazaca u privijenim datotekama.

[privitak je izbrisao admin]
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac 2008, 23:45:36 poslijepodne glonga »

Insomnia

• Gost
Odg: Računalno popunjavanje i ispis papirnatih obrazaca
« Odgovori #1 : 16 Prosinac 2008, 08:08:54 prijepodne »
lipo od tebe.
još kad bi mi zna reć po kojem od tri načina (što iz pravilnika, što iz zakona) će se računati bruto osnovica, bila bih ti zahvalna...

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
alfe, bete... tete iz likvidature
« Odgovori #2 : 16 Prosinac 2008, 15:21:29 poslijepodne »
po kojem od tri načina (što iz pravilnika, što iz zakona) će se računati bruto osnovica

Citat: "Ima pitanja na koje samo nebo zna odgovor."
Kao i obično u toj čudnoj zemljici, netko će u zadnji čas reći kako to treba učiniti te time osnažiti svoj begovski ili kadijski auktoritet bez obzira na vjersku, rasnu, spolnu, nacionalnu, stranačku, etc..., pripadnost. U međuvremenu će sejmeni i drugi vilanci (inšpekturi) ubrati odgovarajuće kazne za nepoštivanje gumenih ćitabskih postojećih, nepostojećih, važećih i nevažećih paragrafa. Usporedi s ad-hoc odlukama o državnim (entitetskim, županijskim, općinskim) blagdanima i neradnim danima.
BTW, u RH je odavno ukinut "Putni radni list" za vozila u vlasništvu tvrtki. AFAIK, postoji "Očevidnik utroška goriva". Ne znam koji propis u BiH (FBiH) je regulirao tu stvar. Čujem da su u nedavnim akcijama federalni inspektori na javnim cestama zaustavljali vozila i pisali kazne vozačima i tvrtkama za vozila bez "Putnog radnog lista". Baš me zanima na koji su se propis pozivali.

Lijepo bi bilo vidjeti komentare o tome kako se obrazac ponaša u readerima (adobe, fox it, etc).
Zapravo, u ratu s birokracijom i papirnatim obrascima (.pdf, preprinted, carbon-copy, print data-only for forms, laser printer, matrix printer) ideja mi je riješiti problem online popunjavanjem obrazaca koje bi počivalo na opensource infrastrukturi (Perl ili sl., Apache ili sl., TeX).
Korisnik u svoj browser učita .pl stranicu (kao u sql-ledger aplikaciji), unese podatke, .pl skripta uključi podatke u pripremljeni Tex template i kreira .pdf datoteku te tu datoteku ponudi korisniku za download (i ispis na svom (lokalnom) pisaču). Ista ili druga .pl (ili treća) skripta čisti tako pripremljene .pdf datoteke iz privremenog download spremišta.
Ima li Imoart volje za pokretanjem takvog projekta na svom portalu? Korišćenje bi, pošto je Imoart udruga, bilo na bazi donationware. Obrađeni bi bili tipski papirnati obrasci iz ovog dijela Europe (hr-hr, hr-ba, de-de, de-at, de-ch, etc...). Ima li Imoartov hosting provider volje za sudjelovanjem u takvom online-shareware (i mogućem kasnijem komercijalnom) projektu?
Pitanje me potaklo na objavljivanje alfa i beta verzija obrazaca. Zbog nedefiniranosti i promjenjivosti pravila. U alfa verzijama će polja za upis biti formatirana samo vrstom i veličinom fonta i poravnanjem. U beta verzijama će biti uključene i standardne (default-ne) vrijednosti. Tek u radnim verzijama će biti uključena i polja u kojima su vrijednosti kalkulirane.
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac 2008, 15:45:08 poslijepodne glonga »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
PDV prijava [hr-hr]
« Odgovori #3 : 16 Prosinac 2008, 22:19:19 poslijepodne »
Obrazac #0002
Oznaka(language-locale): hr-hr
URL izdavatelja: http://www.pu.mfin.hr/
URL obrasca: http://www.porezna-uprava.hr/contentData/PDF%20Datoteke/Obrasci/Porez%20na%20dodanu%20vrijednost/pdv%202006/PDV.pdf
Oznaka: PDV
Naziv: Prijava poreza na dodanu vrijednost
Regulativa: http://propisi.porezna-uprava.hr/?id=b04d1
Privitak: Originalni obrazac pripremljen za popunjavanje u editoru ili u pregledniku .pdf datoteka.
Napomena: [Privitci su vidljivi i dostupni registriranim članovima.]
Alfa verzija: pdv-hr-hr-print-alfa01.pdf [250 KB]
Formatirano je poravnanje vrijednosti u poljima te vrsta i veličina fonta.
Beta verzija: pdv-hr-hr-print-beta01.pdf [260 KB]
Formatirano je poravnanje vrijednosti u poljima, vrsta i veličina fonta te brojčane vrijednosti na dva decimalna mjesta.
Verzija 01: pdv-hr-hr-print-v01.pdf [260 KB]
Formatirano je poravnanje vrijednosti u poljima, vrsta i veličina fonta te brojčane vrijednosti na dva decimalna mjesta, kalkulirane su vrijednosti nekih polja.

Poznate mušice: Otvaranje datoteke uredno sruši Mac OSX Preview.

[Disclaimer]
Datoteke su ponuđene takve kakve jesu. Koristite ih na vlastitu odgovornost. Ne prihvaćam nikakvu odgovornost. Ni u slučaju da Vaše računalo eksplodira, ili da se nekontrolirano priključi mreži botova ili zombi-računala u napadu na NASA-u, ili, što je još gore, NSA-u, ili, što je još gore, ako Vam otpadnu ruke ili glava pri popunjavanju obrazaca u privijenim datotekama.

[privitak je izbrisao admin]
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac 2008, 23:46:06 poslijepodne glonga »

Insomnia

• Gost
« Odgovori #4 : 16 Prosinac 2008, 22:51:06 poslijepodne »

BTW, u RH je odavno ukinut "Putni radni list" za vozila u vlasništvu tvrtki. AFAIK, postoji "Očevidnik utroška goriva". Ne znam koji propis u BiH (FBiH) je regulirao tu stvar. Čujem da su u nedavnim akcijama federalni inspektori na javnim cestama zaustavljali vozila i pisali kazne vozačima i tvrtkama za vozila bez "Putnog radnog lista". Baš me zanima na koji su se propis pozivali.

vidit ću jesu li moji plaćali kazne za to (mensečini da ima jedna), pa ću ti navesti članak. ali znam da se PRL mora imati za vozila od firme...

Citat:
Lijepo bi bilo vidjeti komentare o tome kako se obrazac ponaša u readerima (adobe, fox it, etc).

u foxitu normalno, ali nema editiranja. free verzija, samo čitač.
ionako ga za sad moram popuniti ručno da imam neki uvid u osobne odbitke za obračun plaća od 01.01., a zahtjevi su do 31.05...
razmišljat ću o tome na proliće

Citat:
Zapravo, u ratu s birokracijom i papirnatim obrascima (.pdf, preprinted, carbon-copy, print data-only for forms, laser printer, matrix printer) ideja mi je riješiti problem online popunjavanjem obrazaca koje bi počivalo na opensource infrastrukturi (Perl ili sl., Apache ili sl., TeX).
Korisnik u svoj browser učita .pl stranicu (kao u sql-ledger aplikaciji), unese podatke, .pl skripta uključi podatke u pripremljeni Tex template i kreira .pdf datoteku te tu datoteku ponudi korisniku za download (i ispis na svom (lokalnom) pisaču). Ista ili druga .pl (ili treća) skripta čisti tako pripremljene .pdf datoteke iz privremenog download spremišta.

eeee, to malo višćiji naprave i u MS frontpageu, dreamweaveru... u obliku forme... samo on nije besplatan. ali je zato wyswsg...

Citat:
Ima li Imoart volje za pokretanjem takvog projekta na svom portalu? Korišćenje bi, pošto je Imoart udruga, bilo na bazi donationware. Obrađeni bi bili tipski papirnati obrasci iz ovog dijela Europe (hr-hr, hr-ba, de-de, de-at, de-ch, etc...). Ima li Imoartov hosting provider volje za sudjelovanjem u takvom online-shareware (i mogućem kasnijem komercijalnom) projektu?

imoart je otvoren za sve poćudnog sadržaja, a naročito ako će to olakšati život nekom u ovoj grebenoj dolini suza... :)

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #5 : 16 Prosinac 2008, 23:21:10 poslijepodne »
u foxitu normalno, ali nema editiranja. free verzija, samo čitač
Zanima me može li se u "Fox It reader"-u (Nitro i sličnim readerima) obrazac popuniti i ispisati na pisaču.
Koliko se sjećam Acrobat-ov reader je to mogao. I podaci iz pojedinačnim obrazaca su se mogli sačuvati u .txt format kopiranjem kroz clippboard u npr. Notepad.

eeee, to malo višćiji naprave i u MS frontpageu, dreamweaveru... u obliku forme... samo on nije besplatan. ali je zato wyswsg...

WYSIWYG postoji samo za ekran. Za ispis na papir je jedini WYSIWYG - .pdf. Zato govorim o TeX-u i Perl-u. Govorim o WhatYouMeanIsWhatYouGet. Platformski neovisnom, neovisnom o driverima lokalnog printera, neovisnom o postavkama M$ Normal.dot(x), Normal.xlt(x)... M$ Word ima falši WYSIWYG (kao što mu je i XML falši), isto je i s Excel-om. Drago bi mi bilo polit vode ili svezat špigete tim višćim koji su Frontpage-om, Dreamweaverom, ili bilo kojim drugim html-editorom riješili precizan ispis podataka iz .html datoteke na papir preprintanih (recimo Grafotiskovu uplatnicu, majko moja rastera) ili nepreprintanih obrazaca (s točno propisanim oblikom i sadržajem). AFAIK, .html datoteku je nemoguće precizno ispisati na papir. Forme ni html to ne mogu riješiti. Kombinacija XML-a, XSD-a i XSLT-a su druga priča.
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac 2008, 23:34:06 poslijepodne glonga »

Insomnia

• Gost
« Odgovori #6 : 16 Prosinac 2008, 23:29:22 poslijepodne »
za akrobat ne znam. ne koristim ga nekoliko godina. ta mrcina mi nije nikad bila draga...

što se tiče wysiwyg, mislim na alate za kreiranje formi obrazaca za online popunjavanje i printanje u pdf ili neki drugi format... direktan unos (kao kad ideš popuniti narudžbu u e-shopu, a unda ju isprintaš sebi) kreira se forma i izgled ispisa, poveže i tako to... izvršava se na serveru ili u browseru, ne sićam se više...
slabo ti se ja u to kužim. ja nisam dalje makla od feedback formi, kasnije se s cms-om sve prominilo.. imaš sve gotovo...

Insomnia

• Gost
« Odgovori #7 : 16 Prosinac 2008, 23:32:46 poslijepodne »
Citat:
Forme ni html to ne mogu riješiti.

html??

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #8 : 16 Prosinac 2008, 23:42:05 poslijepodne »
AFAIK, nitko ne voli akrobata koji je mrljina.
Precizan ispis na papir je uvijek vezan za .pdf format. To može biti riješeno transparentno ili netransparentno za krajnjeg korisnika.
Ne znam barataju li nove verzije Frontpage-a (i nasljednika) i Dreamweavera XSD-om i XSLT-om.
Uglavnom samim datotekama (.html datotekama) koje proizvode Frontpage, Dreamweaver i sl. a bez korištenja drugih alata za proizvodnju .pdf-a (TeX template, XSLT template) nemoguće je napraviti precizan ispis/popunjavanje (npr. preprintanih/tiskanih/precizno definiranih) obrazaca.
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac 2008, 23:44:52 poslijepodne glonga »

Insomnia

• Gost
« Odgovori #9 : 17 Prosinac 2008, 13:06:53 poslijepodne »
skinula sam najnoviji foxit reader, ako pri instalaciji odabereš instalaciju i njihovog toolbara, onda dobiješ opciju Tools - typewriter kojom možeš na bilo kojem mjestu u dokumentu dodati tekst kojeg možeš uređivati i formatirati kao i svaki drugi.
zgodna alatčica.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #10 : 17 Prosinac 2008, 13:10:23 poslijepodne »
u ovom posljednjem privitku pdv prijave, kad otvorim u foxitu i idem editirati editabilna mjesta, dakle, unositi cifre, dopušta mi unos, ali kad izađem iz polja, opet ga vrati na početnu nulu, a u zbrojevima prikaže samo zadnji unešeni broj, ne i ZBROJ brojeva koje unesem...

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
GFI-POD za 2008.
« Odgovori #11 : 23 Ožujak 2009, 08:47:25 prijepodne »

Je li itko uspio popuniti novi GFI-POD za malog pduzetnika?
Mislim na ovu verziju za tablične kalkulatore ver. 1.0.5 od 17. 3. 2009.
Na Fina-inoj web stranici http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=915
Obrazac http://www.fina.hr/lgs.axd?t=16&id=11882

Kažu da mu se ne daju složit kontrole za malog poduzetnika nikako.

Offline Insomnia

• Banned
  • Sve zna, sve čita, svugdje piše...
Odg: GFI-POD za 2008.
« Odgovori #12 : 23 Ožujak 2009, 09:14:53 prijepodne »
Je li itko uspio popuniti novi GFI-POD za malog pduzetnika?
Mislim na ovu verziju za tablične kalkulatore ver. 1.0.5 od 17. 3. 2009.
Na Fina-inoj web stranici http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=915
Obrazac http://www.fina.hr/lgs.axd?t=16&id=11882

Kažu da mu se ne daju složit kontrole za malog poduzetnika nikako.

to se do sad dešavalo zbog promjena (većeg osciliranja) broja radnika u prethodnom i sadašnjem periodu, ali i onda je pisalo da postoje samo neka upozorenja, no, kao takvi su prolazili.
radit ću ovih dana jedan, pa ti javim što i kako...
ako opet ne zbrišeš...

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #13 : 24 Ožujak 2009, 20:41:19 poslijepodne »
Znan da oćeš, ko i ono na što su se .ba inšpekturi pozivali u kaznenim rješenjima za nepostojeći PRL.
hehe
BTW, tamo je ovih dana u modi "Knjiga udjela" za čije nepostojanje je Zakonom o gospodarskim društvima (čini mi se kaznenom odredbom vezanom za članjak 327.) predviđena kazna od 10.000 do 70.000 KM. Tiskara iz Tuzle je napravila dobar posao prodajom uvezanih knjiga.
Edit: http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/zakoni/1999/zakoni/zakon%20o%20gospdarskim%20drust%20hrv.htm
webmajstor jim je dvajest posto nevesejo, kaznena jim je odredba u članjku 375. točka 32. za kršenje članjaka 326. i 327.

Čujem da je na granici opet u modi gumeni (kojino je broj?) paragraf Carinskog zakona RH - putnik nije prijaviJo robu (aVuto na .ba tablama za razliku od .de i drugih tabAla). Meščini da oni to svake godine počmu o Svetom Jozipu Kupimišinaru.

Obesna administracija u regionu.

Vezano za prethodni upis, zanima me treba li poduzetnik u RH tražiti od http://www.dzs.hr/ da ga nanovo razvrstaju u NKD ili to DZS radi po "službenoj dužnosti"?
Citat:
Obavijest: Svi se izvještaji u 2009. g. trebaju predati s brojčanom oznakom djelatnosti prema NKD-u 2007.
http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=915

Puno poduzetnika nema novu oznaku NKD prema bazi podataka DZS-a http://www.dzs.hr/Hrv/important/Roj/roj.asp

I zašto ovima MBS znači Matični broj. https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/index.jsp
S=?
Matični broj suda?
Matični broj subjekta? Objekta upisa? Sintakse?
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak 2009, 21:00:12 poslijepodne glonga »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
GFI-POD ver. 1.0.5
« Odgovori #14 : 25 Ožujak 2009, 21:49:05 poslijepodne »

GFI-POD ver. 1.0.5 od 17.3.2009.

Vinko tvrdi da je svečano riješio svoj slučaj malog poduzetnika s novim GFI-POD obrascem..
Vinko je mali poduzetnik u RH koji je iz RH oparao kotlove 2004. godine.
Prekinuo poslovanje tvrke "Vinko d.o.o.". Nije ugasio tvrtku. Ostavio neku crkavicu na računu u banci. U poreznoj su mu rekli da tromjesečno preda PDV obrazac i TSI-POD na Finu te GFI-POD svake godine.
Sve je bilo u redu do ove godine i pojave novog obrasca za GFI-POD (verzija 1.0.5 od 17.3.2009) http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=915
Od tog 17.3.2009 desetak osoba pokušavalo je zatvoriti sve kontrole u tome obrascu - neuspješno.
Imali su unijeti samo dva novčana podatka, stanje novaca na bankovnom računu na kraju 2007. godine i na kraju 2008. godine. Ako se dobro sjećam nikome nisu štimale najmanje dvije kontrole br. 30 i 31 (ili 31. i 32.), a odnose se na obvezu predaje (DA/NE) RDG (Račun dobiti i gubitka) i POD-DOP (Dopunski podaci).
Večeras Vinko za šankom pripovida da je danas zvao auktore obrasca u Finu i pitao WTF. Kaže da su mu rekli da u RDG i POD-DOP unese po jednu kunu i dobiti i gubitka u 2007. i 2008. godinu i da bi trebalo biti u redu.
Veli da je tako i učinio na nekim lijevim stavcima tipa kamata od povezanih i nepovezanih pravnih osoba i da su se kontrole posložile.
E baš ću to pogledat sutra.