Autor Tema: Gangolozi, gangofobi i gangologija...  (Posjeta: 7122 )

Insomnia

• Gost
Odg: Gangolozi, gangofobi i gangologija...
« Odgovori #60 : 17 Prosinac 2008, 13:22:15 poslijepodne »

Razumim kad je ne vole, ali ne razumim kad je netko mrzi !?
Ne volim ni ja slušati one Istarske napjeve (niti razumim), ali je cijenim kao dio hrvatske kulture...

to bi bio sažetak mojih razmišljanja.

to za orjunu nisam znala. za kamione francetića jure zna i moje dite, ta, fala bogu, nema medija koji o tome ne drobe, ali za to da su imoćani bili "ugledni" i brojni aktivisti organizacije velikosrpsko-jugoslOvenske organizacije, to nisam znala.

sad bi se mi gangaši i "primitivci" trebali skloniti malo u stranu pred tom činjenicom kako bi se konačno obilijo imotski "crni" obraz.

Offline Mel Gibson

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #61 : 17 Prosinac 2008, 23:29:08 poslijepodne »
to za orjunu nisam znala. za kamione francetića jure zna i moje dite, ta, fala bogu, nema medija koji o tome ne drobe, ali za to da su imoćani bili "ugledni" i brojni aktivisti organizacije velikosrpsko-jugoslOvenske organizacije, to nisam znala.

Imotski (pa i krajina) ni po cemu nije zasluzio "zig" ustastva ili prekomjernog ;) hrvatstva, jer je njegova povijest obiljezena raznim politickim aktivnostima (od talijanastva do orjunastva; od ustastva do partizanstine; od "ognjistarstva" do EUropejstva).  U tom cudnom narodu postoje sva moguca politicka i ideoloska usmjerenja i strujanja.

Je li Imotski (pa i krajina) stvarno dao toliko hrvatskih domoljuba?  Jest.  Ali je dao i puno partizana, ortodoksnih JugoslOvena, Veliko-Srba i EUropejaca. 

I ja sam nekada vjerovao da su Imocani barem slozni oko svojega hrvatstva i drzavotvorstva, ali sam se grdno prevario.  Oni, bas kao mnogi drugi dijelovi, eto, hrvatskog naroda, bi prodali svoj nacionalni identitet zbog najprizemnijeg probitka.

U Imotskom (pa i u krajini) je konvertitetstvo uobicajena, ne pojava, vec praksa.  Tako to biva vec pitaj Boga koliko godina. 

Sto se tice imotskih malogradjana, iskompleksirani su cak mozda i vise od gradjana iz Metropole, Splita i nekih drugih, vecih hrvatskih gradova.  Sto je grad manji, valjda je potreba isticanja "diferentnosti" kod njegovih stanovnika izrazenija i jaca.  Ali je i izraz smijesniji, kitchastiji, gluplji i, ponekad, monstruozan. 

Sto se tice Imotskih "zagrepcana," izbjegavati u siroku luku (cast rijetkima).  To je moj savjet.  Otidjite radije u kakvu krmcu i uzivajte s kronicnim alkosima, uz zvuk, pa i najgore "cirilice," nego se izlozit mozganju i filozof...palamudjenju tih "purgera" s diplomama koji su se, najvjerojatnije, nekom staro-partijskom/udbaskom/HDZ (svejedno!) vezom zaposlili u kakvoj drzavnoj ustanovi....

Slika imotskih bijednika mi se uprizorila prije nekoliko ljeta kada sam svoju staru baku cekao na kavi isped Hotel Imote dok je starica "krstarila" imackim ducanima.  Uprizorila se i ukorijenila.  Do mog stola je sjedila jedna starija "dama" koja je netom stigla iz Zagreba.  "Dama" je bila natalozena tolikom kozmetikom, isto kao da ju je nabacivala lopatom.  A s njom je bio neki mladi, full-pederizirani momcic s neizostavnim "wrap-around" cvikama.  I, da, cucka.  Zaboravio sam cucka.  "Dama" je dosla na kavu u Imacki s malim toy-dogom, zagrebackim cuckom. 

Nekada su u tom gradu i kraju ljudi bili pristojni.  Iako je skok s magarca na mercedesa uvijek bio ocit, postojao je nekakav ritam koji je bio uravnotezen.  Ravnoteze je bilo i u razgovoru i u prici.  I u glazbenom ukusu i u odijevanju.  Te ravnoteze vise nema.  Kada mi netko spomene Imotski, vidim Lepu Brenu.  Vidim "red-carpet," "Gloriju," i "JUtarnji List," vidim Severinu.

Na kraju, mozda ganga & gusle nisu dio Imotske kulture, ali zato jest techno i rave-party. :D  Jos da Snoop Dog napravi koncert u Gospinu docu, i eto potvrde autenticne Imotske kulture.

Lijepi pozdravi.

« Zadnja izmjena: 18 Prosinac 2008, 01:46:22 prijepodne Mel Gibson »

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #62 : 18 Prosinac 2008, 02:21:57 prijepodne »
E doshlo se do duvara. S ovon temon. Ajde se sad lipo svi ispovidite.

P.S. Oni koji su govorili da ganga nije dio imacke bastjine, neka i to ispovide. To je tezski gri.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #63 : 18 Prosinac 2008, 08:52:33 prijepodne »
Citat:
Sto se tice Imotskih "zagrepcana," izbjegavati u siroku luku (cast rijetkima).  To je moj savjet.  Otidjite radije u kakvu krmcu i uzivajte s kronicnim alkosima, uz zvuk, pa i najgore "cirilice," nego se izlozit mozganju i filozof...palamudjenju tih "purgera" s diplomama koji su se, najvjerojatnije, nekom staro-partijskom/udbaskom/HDZ (svejedno!) vezom zaposlili u kakvoj drzavnoj ustanovi....

Nesumnjivo gamad(biži biži nedaj bože nikome)

udruge za očuvanje baštine moraju nešto učiniti
kako je IMOart jedna od tih udruga moj prijedlog je da učine prvi korak a taj je:

Na svim prilazima krajini postaviti panoe na kojima bi pisalo:

IMOTSKI "PURGERI" NEPOŽELJNI

Kako takvi panoi koštaju spreman sam ih sufinancirati u skladu sa svojim mogućnostima.

Citat:
Prije nekoliko godina sam pričao s jednim fetivim gradskim, došli tako i na priču o gangi i guslama... a sve je završilo tako što je ovaj fetivi doslovno lupao šakom o stol i urlao kako ganga i gusle nikada nisu bili dio Imotske kulture ! Ljudi u tom društvu (a nisu iz Imotskog) bili su zaprepašteni takvom mržnjom ! Dugo sam se pitao otkud takva mržnja ? Dok nisam jednom naletio na jednu staru fotografiju (oko 1920/30.g.) osnivanje Orjune u Imotskom. Iznenadilo me na slici bilo na stotinu ljudi, puna ulica Imoćana. Onda sam još kasnije saznao da su bile dvije takve projugoslavenske organizacije u Imotskom, s dosta velikim članstvom... eto tu bi trebalo tražiti korijen mržnje prema gangi.

Imoćani ako niste štovatelji gange(i divovske puntine) nesumnjivo ste u prošlom životu bili orijunaši,ako niste bio vam je ćaća ili did.
U slučaju nejasnoća upitajte Podija
i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #64 : 18 Prosinac 2008, 09:14:22 prijepodne »
kakva gamad? jedina gamad koja se ovdje spomenula je ona koji su TI kao takvom prozvao i sad to opet radiš.

i zašto miješaš udrugu imoart ovu raspravu?

zašto uopće miješaš imotske udruge u sve ovo?

na forumu se iznose isključivo VLASTITI stavovi i nemaju veze sa stavovima, mišljenjem i radom udruge IMOart niti ijedne druge imotske udruge čiji članovi ili pišu ili ne pišu na ovom forumu!

ovim si što napisao si direktno što indirektno povridio i ljude koji uopće nisu sudjelovali u ovoj raspravi, a puno čine za imotsku krajinu svojim radom upravo kroz te udruge.

svoje osobne animozitete naspram nas par koji su ovdje raspravljali, rasipaš okolo ne razmišljajući koga ćeš i hoćeš li ikog povriditi sa glupostima koje pišeš.

ako ne znaš čemu služi forum kao forum i ako ti nije jasno da forum nije ničija privatna prćija već javno okupljalište za rasprave i sučeljavanje mišljenja, pročitaj još jednom pravila pisanja na forumu gdje se udruga i uredništvo jasno ograđuje od stavova forumaša i da svaki urednik iznosi isključivo SVOJ stav koji nije niti može biti ni službeni ni neslužbeni stav udruge.

ako ti opet nije jasno o čemu ja drobim, samo pitaj, ali spominjanje bilo kakvih imotskih udruga u takvom tonu kako bi diskreditirao same udruge, a ljude koji u njoj djeluju stavio u kontekst pisanja na forumu, možeš slobodno zaboraviti.

toliko od mene, ali i od sviju vas na ovu temu.

lock!
« Zadnja izmjena: 18 Prosinac 2008, 09:23:40 prijepodne Insomnia »