Autor Tema: Filmovi - preporuka  (Posjeta: 43713 )

potjeh

• Gost
Filmovi - preporuka
« : 05 Svibanj 2008, 16:54:40 poslijepodne »
Ako vam se svidio neki film iz videoteke, preporučite ga i ostalima.
Bilo bi dobro navesti i razlog zbog kojega vam se svidio.
Moj brat kaže da je redatelj John Ford rekao: "Ako mi se čitaju poruke, otvorim poštanski sandučić.". Htio mi je reći da njemu filmovi služe za opuštanje.
Odgovorio sam mu da bi se s Fordom sigurno složili Schwarzenegger i Stalone, ali da Bergman zasigurno ne bi.
Ja ne volim filmove bez poruke. Nekidan sam ponovo pogledao "Završni udarac" (Match Point) Woody Allena. Izvrsno režiran i odglumljen film loše poruke. Ma bolje i film poruke s kojom se ne slažem nego neka pucačina bez ikakva smisla.
« Zadnja izmjena: 02 Rujan 2008, 12:51:58 poslijepodne Potjeh »

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Odg: DVD Filmovi - preporuka
« Odgovori #1 : 05 Svibanj 2008, 17:56:16 poslijepodne »
DVD - KRALJEVSTVO NEBESKO - REDATELJSKA VERZIJA (Kingdom of Heaven), R. Scott, 2005., Continental Film

Kraljevstvo nebesko  = Kingdom of Heaven

Redatelj:    Ridley Scott
Žanr:    povijesni spektakl
Gl. glumci:
   Orlando Bloom, Eva Green, Jeremy Irons, Liam Neeson
Trajanje:    145 minuta

Citat:
Povikom “To je volja Božja”, papa Urban II dignuo je 1095. kršćanski dio Europe na noge, potičući ljude da iznova polože pravo na sveti grad Jeruzalem, kojeg su osvojile muslimanske vojske koje su u 7. stoljeću haračile i pustošile po Srednjem istoku. Tisuće ih se odazvalo, od kraljeva do seljaka, te su valovi križara kroz sljedećih 200 godina kretali put istoka, osvajajući drevne gradove, osnivajući kraljevstva i sijući sjeme vjerskog sukoba koji će obilježiti nadolazeća stoljeća.

Jeruzalem je nanovo osvojen u prvome Križarskome ratu (ukupno ih je bilo osam), te je nekoliko generacija kršćanskih prinčeva tamo vladalo. No, do godine 1186., kada naša priča počinje, kraljevstvo razdire nesloga, a sve jača Saladinova moć prijetnja je samom njegovom postojanju, koje još jedino ovisi o dolasku novih, svježih snaga iz Europe koje bi pomagale starim postrojbama. Primjerice, kraljev podanik Godfrey može se vratiti u rodnu zemlju kako bi sakupio nove borce za Svetu Zemlju. No, Godfrey ima drugi zadatak...

Film sam gledao dva puta. Jednom u kinu, drugi put u stanu na TVu preko kompa...ono što nisam gledao je proširena redateljska verzija koja se nudi na DVDu.

...i to ne od bilo kojeg redatelja...već od meni zanimljivog Ridley Scotta. Ono što sam imao čuti i čitati o toj redateljskoj verziji je da ima u sebi (filmski izbačene) scene sa pričama o križarima, templarima i malo više detalja o njima kao eruditima i ratnicima.

Svakako ću pogledati taj film još i u redateljskoj verziji (kao što sam i njegovog BladeRunnera) jer jednostavno ne mogu odoljeti kako bi saznao što je to sve Scott želio ispričati i kako...

U svakom slučaju, prema prie viđenom zanimljiv film a čini mi se i njegovo DVD izdanje kojeg preporučam sebi i svima koji dođu u priliku pogledati ga...

« Zadnja izmjena: 05 Svibanj 2008, 18:08:04 poslijepodne OriloGorilo »
"...bit će svega samo nas ne će..."

batakljun

• Gost
« Odgovori #2 : 07 Svibanj 2008, 14:56:00 poslijepodne »
nije li logičnije najprije pogledati film, a tek onda dati preporuku? dargo je meni da naš orilo voli scotta, ali daj brate vidi valja li to šta da ne trošim cipele do vidioteke.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #3 : 07 Svibanj 2008, 16:14:09 poslijepodne »
za mene film uopće ne mora imati neku poruku.

volim tarantinove filmove, surovi ("reservoir dogs") i sirovi kad se radi o horor fikciji ("od sumraka do zore"), nepretenciozni što se tiče moralnosti i umjetničke kvalitete ("pulp fiction"), ali meni su zabavni, ako ništa drug, barem zbog odlične glume karizmatičnih likova kao što su s.l. jackson, travolta ili harvey keitel.

volim i zvjezdane staze.

mogu pogledati i horor samo da nije onaj tipa teksaškog masakra... obožavam psihološke trilere, akcijske krimiće... oni sa mračnim forenzičarima i istjerivačima duhova...

prednost dajem krimićima, a obožavam hercula poirota, miss murple i sherlocka.
obavezno izbjegavam povjesne spektakle (osim onih biblijskih) te japanske borilačke filmove.

evo preporuka:

"The Shawshank Redemption"

mislim da je scenarij pisan po djelu Stephena Kinga

« Zadnja izmjena: 07 Svibanj 2008, 20:21:33 poslijepodne Insomnia »

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
« Odgovori #4 : 07 Svibanj 2008, 16:53:35 poslijepodne »
nije li logičnije najprije pogledati film, a tek onda dati preporuku? dargo je meni da naš orilo voli scotta, ali daj brate vidi valja li to šta da ne trošim cipele do vidioteke.

BataKljune, evo jedna moja forumaška mudroslovica:

3X razmisliti i 2X pročitati prije nego 1X napisati!

Dakle napisao sam u gornjem upisu:

Citat:
Film sam gledao dva puta. Jednom u kinu, drugi put u stanu na TVu preko kompa...ono što nisam gledao je proširena redateljska verzija koja se nudi na DVDu.

Dakle isti je film ali ima one dijelove kao i BladeRunner koji su za kinoprojekcije izrezani. Pratiš?

Insomnia

• Gost
« Odgovori #5 : 07 Svibanj 2008, 20:22:22 poslijepodne »
orilo, bata se samo dosađuje...

potjeh

• Gost
« Odgovori #6 : 07 Svibanj 2008, 20:33:15 poslijepodne »
Bato, moje je mišljenje da je "Kraljevstvo nebesko" ultrabezvezan film. Ti vidi pa mi reci što misliš.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
« Odgovori #7 : 07 Svibanj 2008, 21:55:42 poslijepodne »
Citat:
Bato, moje je mišljenje da je "Kraljevstvo nebesko" ultrabezvezan film.

Eto....dobro je znati da ne moram tražiti DVD izdanje...hvala na info!

potjeh

• Gost
« Odgovori #8 : 07 Svibanj 2008, 23:11:10 poslijepodne »
Imam ga na DVD-u poprigana. Kad sam ga gledao u kinu jedino mi se dopala gluma glumca koji glumi Saladina.

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #9 : 08 Svibanj 2008, 07:48:02 prijepodne »
Citat:
reservoir dogs
Citat:
od sumraka do zore
Citat:
pulp fiction
Citat:
The Shawshank Redemption

i harvey keitel
-----------------------------------------
ma nu je
ko kaže da se u ničemu ne slažemo
kako ti se dopada meni najjači harvey film "DIM":

http://www.youtube.com/watch?v=61pp51kxvVM

« Zadnja izmjena: 08 Svibanj 2008, 07:50:25 prijepodne nunu »
i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #10 : 08 Svibanj 2008, 08:05:52 prijepodne »
na žalost, nisam gledala... malo sam dobrih filmova gledala, ali one koje sam gledala, dobro sam zapamtila.
taj ću potražiti i pogledati obavezno.

potjeh

• Gost
« Odgovori #11 : 08 Svibanj 2008, 08:43:55 prijepodne »
Citat:
Eto....dobro je znati da ne moram tražiti DVD izdanje...hvala na info!
Zašto? Zbog toga što se meni ne sviđa. Nije valjda. :drc
Pogledat ću i ja još jednom "Kraljevstvo nebesko" kad stignem, pa ću za vruće rane napisat koje slovo kako ga ja vidim. Inače, Bogu hvala, brzo zaboravljam filmove koji me se nisu dojmili. Često zaboravim i da sam ih gledao.

potjeh

• Gost
« Odgovori #12 : 08 Svibanj 2008, 08:45:42 prijepodne »
reservoir dogs
od sumraka do zore
pulp fiction

Čuvajte dušu. :potjeh

potjeh

• Gost
« Odgovori #13 : 08 Svibanj 2008, 08:58:24 prijepodne »
Pogledao sam nedavno film "Pomračenje" (The Jacket) po Insomnijinoj preporuci. Uvijek ima smisla film koji špekulira o mogućnosti da čovjek popravi svoj život i da time popravi život ljudima oko sebe. Film je gledljiv i to je najviše što mogu napisati. Radije pogledati veseliji i dublji film Harolda Ramisa "Beskrajni dan" (Groundhog Day), ako ga već niste gledali. Bio je više puta na TV programu. Slične je tematike, a ležeran zahvaljujući najviše izvrsnom Billu Murrayu u glavnoj ulozi.
http://www.filmski.net/filmovi/2995/beskrajni_dan

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #14 : 09 Svibanj 2008, 10:19:34 prijepodne »
preporuka za moju prijateljicu jer reče da je malo dobrih filmova pogledala:

http://www.youtube.com/watch?v=DuyXTZuGPAs&feature=related

"LET IZNAD KUKAVIČJEG GNIJEZDA"
film snimljen po knjizi koju je napisao čovjek pod utjecajem elesdija
i love my bike