Autor Tema: Filmovi - preporuka  (Posjeta: 44897 )

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
Odg: DVD Filmovi - preporuka
« Odgovori #45 : 01 Rujan 2008, 22:00:09 poslijepodne »
i love my bike

potjeh

• Gost
« Odgovori #46 : 02 Rujan 2008, 08:03:05 prijepodne »
Citat:
Braća Cohen
Nema zemlje za starce
Čisti sotonizam!

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #47 : 02 Rujan 2008, 08:18:17 prijepodne »
Citat:
Čisti sotonizam!

čista perfekcija!!!
pogotovo 1,35 minuta trailera
« Zadnja izmjena: 02 Rujan 2008, 09:25:40 prijepodne nunu »
i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #48 : 02 Rujan 2008, 09:58:48 prijepodne »
tommy lee jones, woody harleson... ček, još sam nekog zraknula... lopezicu, ili se varam?
to triba pogledati svakako.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #49 : 02 Rujan 2008, 10:14:00 prijepodne »
Nema zemlje za starce
Eh, dobri stari Teksas više nije ono što je nekad bio... Kauboje su zamijenili okrutni dileri, mirni gradići postaju streljane, a Tommy Lee Jones je novi John Wayne.
Stvaralačka kriza, koja je kod braće Joela i Ethana Coena trajala dvije godine, napokon je gotova. Ne samo da su napravili (režija i scenarij) 'Nema zemlje za starce' koji je već osvojio dva Zlatna globusa (najbolji sporedni glumac i scenarij), nego sa osam naominacija imaju šanse trijumfirati na dodjeli Oskara. Osim toga, u pripremi imaju još hrpu filmova.
Ako svaki od novih filmova bude uspješan kao 'Nema zemlje za starce', onda se braći Coen smiješi blistavabudućnost. Film je do sada prikazan na festivalima u Cannesu i Torontu, a kritičari kao da se natječu tko će napisati bolju kritiku. Na internet stranici Rotten Tomatoes dodjeljeno mu je 94% i brdo hvalospjeva. Geoff Berkshire ga je na Metromix.com usporedio s najboljim radovima legendarnog Alfreda Hitchcocka te tvrdi 'ovo je klasik koji će još godinama očaravati svoju publiku'.

'Nema zemlje za starce', trailer
Scenarij se temelji na romanu Pulitzerom nagrađenog, američkog pisca Cormaca McCarthyja, a govori o teškim i okrutnim vremenima koja su zadesila obične, miroljubive ljude u srcu Texasa. Priča je smještena u mali grad u kojem se isprepliću sudbine običnih i krajnje neobičnih ljudi - što je tipičan Coenovski zaplet poput onih iz 'Farga' i 'Suvišne okrutnosti.

Cijela priča počinje kada Llewelyn Moss (Josh Brolin), u svom svakodnevnom lovu, naiđe na poprište mafijaškog obračuna - kamionet okružen mrtvim tijelima, u kojem se nalazi velika količina heroina i dva milijuna dolara. On odluči uzeti novac te tim činom pokrene lavinu nasilja koja ne bira žrtve i sredstva, a čak je ni šerif Bell (Tommy Lee Jones) neće moći spriječiti. Sada Moss mora bježati svojim progoniteljima među kojima se nalazi i hladnokrvni ubojica Anton Chigurh (Javier Bardem) koji je spreman učiniti sve kako bi došao do cilja.

'Nema zemlje za starce' napeti je triler koji će, zahvaljujući vješto ispričanoj priči, izvrsnoj režiji i impresivnoj glumi, posebno oduševiti odane fanove braće Coen, koji su - mora se priznati - posljednjih godina bili 'na suhom'.

Citat:
tommy lee jones, woody harleson... ček, još sam nekog zraknula... lopezicu, ili se varam

osobito obratiti pozornost na negativca(genijalni Javier Bardem),lopezica ne.
i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #50 : 02 Rujan 2008, 10:49:29 prijepodne »
faca je, baš je faca.

i naša generacija...

http://www.imdb.com/name/nm0000849/

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Filmovi ili DVD Filmovi
« Odgovori #51 : 02 Rujan 2008, 11:47:26 prijepodne »
Zaboravio sam na ovu temu i na odgovor koji sam ti dužan Potjeh...

Zašto? Zbog toga što se meni ne sviđa. Nije valjda. :drc
Pogledat ću i ja još jednom "Kraljevstvo nebesko" kad stignem, pa ću za vruće rane napisat koje slovo kako ga ja vidim. Inače, Bogu hvala, brzo zaboravljam filmove koji me se nisu dojmili. Često zaboravim i da sam ih gledao.

Pisat ću tebi kao i Batakljunu:
3X razmisliti i 2X pročitati prije nego 1X napisati!

Naime POGLEDATI NASLOV TEME i moje upise pa i ovaj moj koji citiram:
Citat:
U svakom slučaju, prema prie viđenom zanimljiv film a čini mi se i njegovo DVD izdanje kojeg preporučam sebi i svima koji dođu u priliku pogledati ga...

Dakle, ili promjeniti naslov teme ili rasčistiti da nije bitno gdje ste film gledali već je potrebno znati da će se gledati famozno DVD izdanje!?

Tema o BlueRay filmovima je također ovdje otvorena (Zavelim) postojala je na starom forumu tema o preporučenim filmovima ali je (NERIJETKO) razlika između, kinoverzija filmova, TV verzija a poglavito u odnosu DVD izdanja filmova!!!

Ponavljam ovdje je naslov teme ne Filmovi i ne Blueray niti TV verzije već DVD filmovi tj. njihova izdanja!

DVD izdanja filmova imaju u pravilu i redateljsku verziju i dodatke sa snimanja, zatim i izbačene scene, onda skice sa snimanja, fotografije...etc...itd.

Vodeći se time kako je tema naslovna preporučio sam DVD izdanje "Kraljevstvo Nebesko" kao jedan od primjera NAJBOLJIH DVD IZDANJA a ne zbog toga jer mislim da je sam film išta posebno (iako ima dosta stvari koje mi se sviđaju u filmu i držim da se ima što vidjeti... u scenografiji, kostimografiji, kameri i ...) a napisao sam tada i sljedeće:

Citat:
prema prie viđenom zanimljiv film

Sada nakon svega bi trebao pokretač teme promjeniti uvod u temu ili naslov teme ...a ja sam sam obrazložio zašto je razlika (kao što držim da je) između DVD izdanja (bez obzira na kvalitet prikaza) i filma po sebi koje imamo spržene ...pa i u DVD verziji ali ne i u kompletnom DVD sadržaju...
"...bit će svega samo nas ne će..."

potjeh

• Gost
« Odgovori #52 : 02 Rujan 2008, 12:51:25 poslijepodne »
Orilo, od govna ne moš napravit pitu niti s "redateljskom verzijom i dodatcima sa snimanja, zatim izbačenim scenama, onda skicama sa snimanja, fotografijama...etc...itd.".
Svejedno, moja početna namjera nije bila ta distinkcija pa ću promijeniti naslov teme.
Usput, nisam još ponovo pogledao i komentirao taj film a obećao sam. Hoću kad stignem. Ima u Boga dana.

Offline dorfa

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #53 : 02 Rujan 2008, 12:57:25 poslijepodne »
faca je, baš je faca.

i naša generacija...

:o
 :o
Šta jest-jest
samo triba ga čut šta priča jer za ljepotane najčešće triba nosit flaster uza se  ::)

Insomnia

• Gost
Odg: Filmovi - preporuka
« Odgovori #54 : 02 Rujan 2008, 13:19:39 poslijepodne »
ima načina za začepit mu labrnju... :P

Offline Ruth

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #55 : 02 Rujan 2008, 16:53:11 poslijepodne »
faca je, baš je faca.

i naša generacija...

insomnia, ne znam jesi gledala goyine dugove, ali ako nisi pogledaj - izvrstan film - legenda. meni je tip ljiga, a to da je 69 godište brrrrr ako mene pitaš, loša jematva :)

Offline Ruth

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #56 : 02 Rujan 2008, 16:53:50 poslijepodne »
pardon, nisu dugovi već duhovi!
sori
:)

Offline dorfa

• Iskusni forumaš...
Odg: Filmovi - preporuka
« Odgovori #57 : 02 Rujan 2008, 18:02:35 poslijepodne »
meni je tip ljiga, a to da je 69 godište brrrrr ako mene pitaš, loša jematva
nemamo isti ukus po pitanju muškaraca-zato i jesmo prijateljice :dorfa

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
DVD filmovi ili samo filmovi za preporučiti
« Odgovori #58 : 02 Rujan 2008, 18:47:34 poslijepodne »
Potjeh:
Citat:
Orilo, od govna ne moš napravit pitu niti s "redateljskom verzijom i dodatcima sa snimanja, zatim izbačenim scenama, onda skicama sa snimanja, fotografijama...etc...itd.".
Svejedno, moja početna namjera nije bila ta distinkcija pa ću promijeniti naslov teme.
Usput, nisam još ponovo pogledao i komentirao taj film a obećao sam. Hoću kad stignem. Ima u Boga dana.

Drago mi je da smo se razumijeli...tnx!

8)

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
CohenBro
« Odgovori #59 : 02 Rujan 2008, 18:54:14 poslijepodne »
Braća Cohen

Nema zemlje za starce
.
.
.

Dugo već ima taj film i još ga nisam pogledao iako sam veliki ljubitelj filmova braće Cohen (izdvajam Fargo, O`BrothWhereAreThou, Big Lebowski) nu, s druge strane to je tek jedan u nizu od nekoliko desetaka ...ili čak koja stotina...filmova koji uredno skladišteni čekaju na svoje/moje vrijeme...
Ova tema i preporuke znaju biti poticaj pa tko zna...sljedećih dana (ako stignem) rado ću pogledati i koju napisati.