Autor Tema: Filmovi - preporuka  (Posjeta: 43378 )

Insomnia

• Gost
Odg: DVD Filmovi - preporuka
« Odgovori #15 : 09 Svibanj 2008, 10:22:07 prijepodne »
ajme, ludi jacko... to sam gledala kao jako mala kad nisam kužila svijet odraslih, a pogotovu nadrogiranih...

hvala, obavezno ću pogledati :ins

još ćeš me na flat rate naćerat...

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #16 : 09 Svibanj 2008, 10:39:53 prijepodne »
pogledaj još ovu scenu i pojačaj glazbu ja
častim prometom:

http://www.youtube.com/watch?v=0GDJXDGhae8&feature=related

nakon toga pronađi ovaj film u videoteci
i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #17 : 09 Svibanj 2008, 13:46:39 poslijepodne »
pa tu su i christopher lloyd i danny de vitto...

kad sam rekla flat, mislila sam na skidanje filmova s neta... kakva video teka, ja ne znam jel ima ijedna u imackom da ima taj dvd...?  :hm

batakljun

• Gost
« Odgovori #18 : 09 Svibanj 2008, 15:08:48 poslijepodne »
nunu ti se pari neki filmofil. bogme, čestitam na izboru, a kad već spominjem klasike onda se dobro prisjetiti lovca na jelene, snimljen je vrlo kratko nakon vijetnama, ali antiratna poruka još i danas i te kako žari. zbog moždane higijene, nemojte ovaj film uspoređivati s bilo čim što je izraslo na ovim prostorima.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #19 : 09 Svibanj 2008, 15:14:42 poslijepodne »
nunu je filmofil, a ja glumcofil.

lovac... odličan film i odličan glumac (christopher walken)

potjeh

• Gost
« Odgovori #20 : 11 Svibanj 2008, 13:34:32 poslijepodne »
Citat:
zbog moždane higijene, nemojte ovaj film uspoređivati s bilo čim što je izraslo na ovim prostorima.
Prema snazi antiratne poruke usuđujem se usporediti hrvatski film "Živi i mrtvi", o kojemu sam pisao hvalospjeve na starom forumu, s "Lovcem na jelene".
U "Lovcu na jelene" je prikazana hladnoratovska manjina američkih Rusa. Kakva usporedba! Ameri su napali tuđu zemlju - a mi smo branili svoju. Ne može se to usporediti. Svako naše smeće od filma u moralnom je smislu bolje od "Lovca" bez obzira na njegovu antiratnu poruku.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #21 : 11 Svibanj 2008, 13:47:00 poslijepodne »
Citat:
Svako naše smeće od filma u moralnom je smislu bolje od "Lovca" bez obzira na njegovu antiratnu poruku.

đava ti nosi moralni smisao i poruku bitna je priča.
snimanje filma nije natjecanje u moralnim kvalitetama.

kod "Lovca na jelene" osobito pamtim scenu svadbe i glazbe koja prati svadbu sa početka filma.
i love my bike

potjeh

• Gost
« Odgovori #22 : 11 Svibanj 2008, 13:56:42 poslijepodne »
Da. Izvrsna je ta scena svadbe. Mene zanimaju pravoslavni običaji. Međutim, ide mi na živce kad Cimino u pravoslavlje uplete praznovjerje da nesreća prati supružnike kojima se prolije crno vino kod običajnog ispijanja i na tome plete film. Nažalost, nije ni kod nas drugačije. Kod nas posli ponoći nožem masakriraju tortu u obliku zvonika sv.Duje (Bože mi prosti!). Pogani.
Meni su najdraže scene odlaska u lov na jelene i zajednička pjesma...I love you babe... :kick

potjeh

• Gost
Fatalna privlačnost (Crash)
« Odgovori #23 : 11 Svibanj 2008, 14:10:34 poslijepodne »
Izvrstan film o rasnim predrasudama. Osvojio je Oscara za najbolji film prije koju godinu. Ako vam se ne svidi, nadoknadit ću vam novac za posudbu.
Obratite pozornost na ulogu Anthonyja kojega glumi Chris "Ludacris" Bridges.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #24 : 16 Svibanj 2008, 10:39:52 prijepodne »
preporuka za moju prijateljicu nesu
Emir
"Podzemlje"

http://www.youtube.com/watch?v=YkqFXZxAI28&feature=related

i vrati nam se
i love my bike

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #25 : 16 Svibanj 2008, 11:05:25 prijepodne »
još jedna samo za tebe

Copola
"Apokalipsa"

http://www.youtube.com/watch?v=BgJ-vzsj8rs&feature=related
i love my bike

batakljun

• Gost
« Odgovori #26 : 16 Svibanj 2008, 11:27:21 prijepodne »
dojma sam potjeh da si ti "lovca" prepovršno shvatio.

1. ako biram najbolju scenu(e) onda je to definitivno scena u baru dok ekipa igra biljar i pjeva te scena kad de niro sam odlazi u lov, u potpuno drugoj atmosferi, s drugim razmišljanjima nego ranije i konačno njegova zamolba jelenu za oprost.

2. ako se moram odlučiti ključni odnos u filmu, to je onda svakako odnos de nira i walkena. neki tvrde da u tom odnosu ima homoseksualnog, definitivno jedan intrigantnijih odnosa.

3. antiratna poruka. mislim da je neprimjereno uspoređivati vijetnamski i domovinski rat. amerikanci kao što znaš za svoj teritorij nisu ratovali 200 godina i zadnji domovinski junak bijaše im dejvi kroket. amerika funkcionira na drugim osnovama od hrvatske i smiješno je uspoređivati njihove ratove s našim.
međutim ono što je usporedivo je ideja koja potiče vojnike na odlazak u rat (domoljublje) jer oni se tome sigurno nisu protivili. s druge strane upoznali su kompleksnu, vrlo zamršenu stranu rata koja je ostavila duboki trag na sve njih. u krajnjoj liniji nerazumjevanje okoline za ratne veterane, a i veterana za okolinu ima puno sličnosti u primjerima hrvatske i sad-a.

potjeh

• Gost
« Odgovori #27 : 16 Svibanj 2008, 11:58:06 prijepodne »
Citat:
dojma sam potjeh da si ti "lovca" prepovršno shvatio.
Je, zato si ga i iša brže-bolje ponovo gledat da vidiš o čemu ovi blento uopće priča. Bitno da se mi "korakon" razumimo, što se u nas reče.
Eto, usporedi pa ćeš vidjeti da nam se i iste scene sviđaju. Spomenuo sam i lov na jelene i pismu iz bara. (Što radiš večeras?  :hihi)
Zamolba jelenu za oprost? Zar ima i ta budalaština?
Reka bi Matan janjetu: "Rođeno moje, rode moj, ...isto ćemo mi s tobon sutra na ražanj!"

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #28 : 16 Svibanj 2008, 12:09:54 poslijepodne »
Citat:
Bitno da se mi "korakon" razumimo, što se u nas reče.
Eto, usporedi pa ćeš vidjeti da nam se i iste scene sviđaju. Spomenuo sam i lov na jelene i pismu iz bara. (Što radiš večeras  :hihi?

ovakvi izlijevi nježnosti su u potpunoj kontradikciji ili si ovo napisao da zavarate tragove a zapravo priželjkuješ takav rasplet  :koramac

Citat:
Ne daj Bože da dođe na vlast, ali upamti da će donijeti zakone o legalizaciji homo veza, da isti imaju pravo usvajanja djece te da se postupak razvoda braka što jednostavnije obavi
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj 2008, 12:18:09 poslijepodne nunu »
i love my bike

potjeh

• Gost
« Odgovori #29 : 16 Svibanj 2008, 12:18:29 poslijepodne »
Citat:
ovakvi izlijevi nježnosti su u potpunoj kontradikciji ili je ovo napisano da zavarate tragove
Nunu srećo, di si ti meni?  :ruza