Autor Tema: Radio Imotski  (Posjeta: 45697 )

Insomnia

• Gost
Odg: Radio Imotski
« Odgovori #30 : 26 Studeni 2008, 10:08:19 prijepodne »
Održat radio na području Imotskog je čudo ali ima manjkavosti ima.  ::) Ljudi se trude, a vrime je učitelj, valjda će na bolje. ::)

točno. nije lako opstati tamo gdje financijski ovisiš o onima o kojima bi trebao kritički pričati.
lako je pljuckati sa strane, a još lakše ništa ne raditi.
zato, svaka čast svakom tko se još koprca u imockim medijskim skučenim "prostranstvima".

a pošto je tema radijo imacki i kako se već slovak ponudio pomoći našem najažurnijem news portalu, evo se i ja priključujem jednim tehničkim savjetom za onog tko je instalirao portal radija...

jedan vrlo praktičan plugin, da se ne muči sa onim slikama za naslovnicu i onim u člancima :)
znat će on o čemu se radi čim pročita..

http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,5738/Itemid,35/

Insomnia

• Gost
« Odgovori #31 : 26 Studeni 2008, 10:09:36 prijepodne »
Sve je još u povojima, ali šuška se da očekuju dobru suradnju s nekim (zainteresiranim i sposobnim) pojedincima s imoarta. :lopta:

unaprid ti čestitam, spomeni se našeg foruma koji put, dat ćemo ti i logotip pa ga digdi utisni... :)

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Radio Imotski
« Odgovori #32 : 26 Studeni 2008, 20:40:06 poslijepodne »
Pošto sam radio na tom starom Radio Imotski, evo da kažem i ja koju riječ: Ivica Đuzel se uopće nije puno petljao u odabir glazbe, to je bilo isključivo u nadležnosti tehničara ! Ivica je imao jednu svoju specijaliziranu emisiju, jednom tjedno, od 20-24 sata, tada je predstavljao House i Techno što je bilo onda u điru. Ja sam uglavnom vrtio rock, a po danu se vrtilo isto što i danas domaći i strani pop.
Također sam imao jednu emisiju: Rock gostionica... poslije kad se radio preselio u kućicu na Jezeru imao sam još jednu emisiju (skupa sa ekipom prijatelja) - studio bi preselili na otvoreno, na ulaz Jezera i šalali se s prolaznicima (i međusobno)... emisija je dosta dugo trajala i dan danas sam ponosam na taj serijal...

Ne može se uspoređivati današnji i ondašnji radio... u ono vrijeme sve je bilo analogno... glazba s ploča i kazeta, reklame s magnetofonskih traka... a o samom reklamiranju u ratno vrijeme i neposredno nakon neću ni pričati. Naravno bilo je tu i grešaka jer smo pekli zanat... ali znam jedno: da je dosta ljudi upravo s tog starog radija imalo uspješne karijere na drugim radio postajama i medijima... Ivica na HTV, Frenkie na Otvorenom Radiju, Dita kao urednik Radio Knina, Ivo Rako na Radio 101, Ivana na današnjem RIm-u i moja malenkost na Radio Grudama.

« Zadnja izmjena: 26 Studeni 2008, 20:45:44 poslijepodne Podi »

batakljun

• Gost
« Odgovori #33 : 26 Studeni 2008, 23:10:47 poslijepodne »
Batakljune, ne sjećam se da je Đuzel ikad slušao Hip-hop, on nema veze sa takvim trash smjerovima koji su inače bili obilježje marginalaca... njegov je ukus bio tim sofisticiraniji ičim bi se bila odraz što više staleške pripadnosti...

pljuj ti po narodnjacima koliko hoćeš, slažem se da je to stvarno smeće od muzike

čitajući ponovo svoj upisi ja vidim da se doista može iščitati da je đuezl slušao hip-hop, što naravno nije točno.

hip-hop je suvremena glazba koja se kao i narodnjaci odlikuje "jakim" tekstovima za razliku od "elektro" glazbe koju preferira đuzel. banalnost stihova hip-hopera po meni je nalik istoj onoj banalnosti kojom obiluju i narodnjaci, naravno mnogi se nećže složiti, ali "kvocijent" je "kvocijent".

što se "elektro" glazbe tiče u njoj nema nikakve duhovnosti, to je isprazna glazba namjenjena "pražnjenju" mpreopterećenih mozgova. da zaključim niti jedna, niti druga ne mogu biti nitijesu ono što neki žele prikazati. sva je ta glazba loša i ne potiče nikakv razvoj, njezino prekomjerno slušanje može samo štetiti.

Ivica na HTV, Frenkie na Otvorenom Radiju, Dita kao urednik Radio Knina, Ivo Rako na Radio 101, Ivana na današnjem RIm-u i moja malenkost na Radio Grudama.

ne vidim kakve veze ima današnje đuzelovo izvještavanje s gradilišta tunela s njegovim glazbeno-uredničkim pokušajima. možda netko vidi suptilnu vezu, ali ja ju ne vidim.
frenki? uspješna karijera? okončana je kad su ga našli da spava u studiju, dok se ista pjesma vrtila uzastopno već 40-ti put.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #34 : 26 Studeni 2008, 23:37:40 poslijepodne »

što se "elektro" glazbe tiče u njoj nema nikakve duhovnosti, to je isprazna glazba namjenjena "pražnjenju" mpreopterećenih mozgova. da zaključim niti jedna, niti druga ne mogu biti nitijesu ono što neki žele prikazati. sva je ta glazba loša i ne potiče nikakv razvoj, njezino prekomjerno slušanje može samo štetiti.

Kljune, ovim citatom si podbacio, možeš bolje vidio sam.
Priča protiv narodnjaka, jednoumnija od mnogih narodnjaka, jednako je "bol(est)an" društveni moment. Udruga pacijenata za liječenje od mržnje na narodnjake trebala bi se baviti psihologijom snoba. Udruga ljubitelja narodnjaka ima isto problematičnu psihologiju, a to je psihologija sirovine. Živjeli narodnjaci, živio punk!
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #35 : 27 Studeni 2008, 02:24:42 prijepodne »
unaprid ti čestitam, spomeni se našeg foruma koji put, dat ćemo ti i logotip pa ga digdi utisni... :)
Bit će, biti. Or not to be that's the question. Whether this nobler in the mind to suffer, or to take arms against the sea of trouble. To take the arms against the sea of trouble, that's the question. The sea is in the question as the nobler.
Dosta parola.

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Radio Imotski
« Odgovori #36 : 30 Studeni 2008, 15:28:01 poslijepodne »
može se iščitavati što hoćete, ali činjenica je da s jedne tako male radio postaje puno ljudi uspjelo u drugim medijiskim kućama. Đuzel je vodio Dnevnik, Otvoreno itd. a to nije baš za baciti... e sad možete vi to omalovažavati ali činjenice su činjenice...

Frenkie je zaspao za pultom u noćnoj smjeni, ali dospio je do Otvorenog radija...ni to nije za baciti...

Ne želim nikoga braniti, već samo naglašavam što me je fasciniralo godinama, broj ljudi koji su se (barem) okušali i u drugim medijima, a svi su imali korijen u Radio Imotskom (i u Imotskom)...

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #37 : 30 Studeni 2008, 19:05:58 poslijepodne »
Valja pravo reći tako je. A da bi tako i bilo, treba se dobro i ubuduće potruditi i dati maximum i biti vrijedan i radin kako bi iza svega stajao i rad, a ne "ofrlje": ajmo sad malo biti novinar, ajmo malo dj, a sve bez osnovne kvalitete. Negativnost svojih upisa sam koncentrirao na web izgled tekstova na radiju koji je ispod svakoga nivoa. Ali evo, nakon njihove odbrane da ne stignu, ponudih im pomoć džaba. kad ne odgovoriše, pametno je reći da su organizacijski nezreli i nepromućurni (što se dakako dade popraviti).
Ti i Ivica ste dobro iskoristili odskočnu dasku, a što se Frenkija tiče - on je to (s tugom?) sve batalio. A biti dj na otvorenom, danas to rade curice s prve godine faksa, bez radnog iskustva, za 25kn/h, kojima daju playlistu pa se igraju shuffle opcije - valjda je zato i zaspao.
« Zadnja izmjena: 30 Studeni 2008, 19:21:41 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline FCroaticum

• Domaćin
  • Iskusni forumaš...
« Odgovori #38 : 06 Prosinac 2008, 11:30:41 prijepodne »
Tema o gangi i podijevu području rada otvorena pod novim imenom:

GANGOLOGIJA
http://www.imoart.hr/forum/index.php?topic=773.0

Hvala na razumijevanju!

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: GRad ijo Imotski
« Odgovori #39 : 10 Prosinac 2008, 23:48:41 poslijepodne »
Eterski prostor radija - radijacija.
horacije, plaut, katon trefili bi mene baton.
« Zadnja izmjena: 11 Prosinac 2008, 01:20:33 prijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #40 : 12 Prosinac 2008, 23:01:39 poslijepodne »
Dosta parola.

Offline andjeo gabriel

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #41 : 12 Prosinac 2008, 23:47:15 poslijepodne »
Ne spominji neženje i stare cure napašće te ko i mene. :-[

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
pomak
« Odgovori #42 : 13 Prosinac 2008, 19:11:53 poslijepodne »
CURA S KAMENA - Priča o jednom imotskom neženji  :clap

dobro štivo

Osobno ćutim kako "Marina" (ili je Martina?) ima šta reći samo da još sa iskustvom podvuče...ovako više ostaje ukus klišea, nepotrebnog respekta tuđih stavova i općeg generaliziranja u pristupu.

U svakom slučaju BRAVO  i dobrodošala promjena na stranicama RIMa uz nadu da će se i drugi blogeri, kolumnisti pridružiti...
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #43 : 13 Prosinac 2008, 20:16:28 poslijepodne »
Anđele, čoviku reći "konjino" makar to bilo na forumu, nije normalno, ispričao mi jedan znanac nekidan, još uvik se zasmijem u sebi kad se sitim tako jednostavno formulirane istine.
Orilov književnokritički stav pojašnjava a ne negira vrijednost literarnosti.
Ima nade za radio, uvijek je je bilo, a prešućivati loše istine a govoriti u epitetima svakako je licemjerno. što se mene tiče, čekat ću im nedozvoljene propuste pa upirat prstom u njih, nije svako zlo za zlo.
Dosta parola.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #44 : 13 Prosinac 2008, 20:19:03 poslijepodne »
kolumna je isklišeizirana do bola.
da je pisana prije 20 godina, nekako bi se uklopila u vrime, ali danas, kad se i cure bogatog životnog "iskustva"... khm...udaju i rađaju dicu, pa i rastaju, nekako mi ne pije vode.
taj tko je pisao je definitivno neki ocvali imocki neženja.