Autor Tema: IMOart - imoatrij  (Posjeta: 5814 )

Insomnia

• Gost
Odg: Imotske novine OnLine
« Odgovori #30 : 19 Studeni 2008, 11:50:51 prijepodne »
pričam o problemu u globalu, ne o imoartu niti ikojm konkretno, živjela sam i hodala ovom dolinom suza i prije nego sam znala za vas, a ništa se nije promijenilo u posljednih barem 30 godina otkad sam prvi put svojim mlađahnim nogicama zatancala prvu trusu na "zvucima s kamena".

a to što ukratko opisah, to sam se sjetila dviju priča (iz šireg kraja imote):

prva govori o tome kako je prijatelj prijatelju kukao da radi sam na nekom kulturnom projektu za općinu, muči se sa besparicom i muči kako zna i umije, a ovaj mu pošalje prijatelja da mu se javi za volontiranje, i čovjek to učini, javi se mailom, kaže sve što zna i umje (a nije bilo malo...), samo preskoči ono tko ga je poslao, a onda tip, umjesto oduševljenog dočeka, lijepo dobije odbijenicu kako im trenutno ne treba to što nudi, kao ni volontiranje jer ih "ima dovoljno".

druga priča je bila kad je za jedno KUD čovjek odradio 80% posla, od nabavke nekih rekvizita, prikupljanja sponzora, pa čak izrade promidžbenih materijala, a onda mu uprava društva rekla "hvala, a sad ćemo mi nastaviti dalje" i nikad nigdje ni u jednom trenutku nisu spomenuli dotičnog...

ima tih pričica koliko hoćeš... i sama bi ih mogla pričati...

Insomnia

• Gost
« Odgovori #31 : 19 Studeni 2008, 12:03:43 poslijepodne »
Orilo reče:

Citat:
Slažem se i to je nažalost tako...uzimam za primjer ovaj naš forum za koji sam nebrojeno puta čuo od ljudi u reallifeu kako je zatvorena grupa raspravljača i kako se mi svi eto znamo pa je nezgodno uključiti se u rasprave. Naravno, svak ko je se usudio pa pristupio ugodno se iznenadio da tome nije tako i da svak onaj koji ima želju i potrebu ovdje sudjelovati svojim upisima bez velikih problema opstaje.

da, i ja sam imala takav dojam dok sam vas samo čitala nekoliko mjeseci, a onda se dojam pojačao jer se nisam uspjevala ulogirati zbog nekih ezboardovih mušica oko lozinki, ali godinama čitam i pišem po forumima, pa mi nije bio problem pozdraviti ekipu i ukjučiti se u rasprave.

istina je i to da je najveća mana ovog foruma što se korisnici dijele na "imoartovce" i ostale, tj. osobna poznanstva i druženja uvelike ometaju kvalitetne rasprave, javljaju se i osobni animoziteti među onima koji se poznaju u stvarnom životu, a imaju oprečne političke stavove (oni životni se mogu lako premostiti) i to je velika šteta ako se radi, a najčešće se i radi, o jako kvalitetnim ljudima na obje suprostvljene strane.
šteta je kad se jedno poznanstvo koje bi moglo prerasti u prekrasno prijateljstvo uništi samo zato jer je sanaderov tata trenutno jači od milanovićevog ili zbog ostalih sranja oko ustaša i partizana, lijevih i desnih, komunjara i ostalog smeća.

mene nije pogodilo ništa od toga, ja uistinu ne žalim za ničim, ali neke dobre ljude jest i zato u principu ne volim forume gdje postoje "domaći" i "gosti", to nije ni smisao foruma... ak me razmeš...

nemoj me samo pogrešno interpretirati, pliz, ja bih se sa vas par upoznala još najmanje 10 puta u svakom životu  :huglove:

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #32 : 19 Studeni 2008, 12:07:46 poslijepodne »
Malo su upisi offtopic, malo bolje bi pristajao naslov "imoatrij". No dobro, sve je to tu negdi. :lopta:
Govoreći o IN-u prije i inu online sada, suradnici su uvijek pozivani, čak su tekstovi s foruma skidani u naslovnicu. Ne znam tko je, u kojem trenutku i zašto bio odbijen, ali znam kako je u uredništvo prispijevalo svakakvih tekstova, od onih koje je bolje iznova napisati jer su toliko razbacani, bezidejni i loši, do izvrsnih. Ins,moraš priznati da svatko ne može baš sve raditi dovoljno dobro. A za one koji su se već pokazali na bilo kojem drugom mjestu, u svakoj novoj redakciji vrijedi pravilo: polako, ne možeš baš odmah smijeniti glavnoga urednika, dokaži se i ovdje.
Dosta parola.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #33 : 19 Studeni 2008, 12:22:25 poslijepodne »
pa i mi smo, slovače, jedna vrst imotskih on-lajn novina :)

slažem se s time da ne može svatko sve raditi... mislim, može, ali kako kvalitetno, to je već diskutabilno.

inače, da ne ostanem dužna odgovor orilu (on uvijek u postu obradi 10 tema, pa zaboravim):
uredništvo sam odbila iz prethodno već opisanih razloga.
naime, moderirati ili uređivati forum je najlakši posao na svijetu. imaš pravila i postupaj prema njima bez iznimke.
inače, raditi po pravilima ne iziskiva nikakvu veliku pamet, izbjegavanje istih ili prilagodba jest.

da ne duljim... najviše me smetalo to što kad postupiš po pravilima na forumu di svatko svakog znade, manje-više, jure lukin zove "glavnog", antu matinog, telefonom i ljuti se što mu je obrisao ili editirao post kojeg je uputio peri ćirića, a perin stric je godinama napasa' krave na njegovim ledinama i to "glavni" zna jer su mrginjdžije tamo kod mandinog doca... pa se unda potežu roditelji, stričevi, tektke... božesačuvaj.

eto, karikiram, ali kužiš smisao, vjerujem da jesi. ja takav način ne volim i divim se onima koji tako umiju i mogu.

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Imotske novine OnLine
« Odgovori #34 : 19 Studeni 2008, 13:01:31 poslijepodne »
Pozdrav ekipa, nisam baš čest na forumu, ali pošto se spomenuo i Fotoklub nisam mogao odoljeti a da se ne javim... nadam se da mi nećete zamjeriti na ovih nekoliko riječi.
Pokušat ću (koliko mogu) biti nepristran, jer ću iznjeti svoje stavove (koje i ne moraju biti ispravni).

Imam osjećaj da je u zraku neka ljutnja samo zato što poveznica nije na stranicama IM Novina i Fotoimote ?! Ljutnja jer nema linka odpočetka postojanja stranica, a vi kao imate sva prava na to ?
Kako čitam nitko nije kontaktirao niti administratora niti urednika ? Već odmah na noge i na prvu kao da se radi o nekoj uroti ?! Tko zna možda je netko zaboravio staviti link ? Pa nije svima napet Imoart ! Možda ne želi iz nekih svojih osobnih razloga ? Ali sve je to nebitno... mogli ste lijepo mail s upitom pa ne bi bilo potrebe dizati neke tenzije ! I to zbog čega ? Zbog jednog glupog linka ?!
Ne znam kako se vama čini, ali meni je ova tema puna (bespotrebne) napetosti ! Naravno neću se mješati u vaš posao, ali sve se to moglo riješiti i mirno.

Ja mislim da je ova ljutnja više na osobnoj razini nego prepucavanje između portala/foruma... jer ovo što Orilo zbori o Fotoimoti ne stoji !!!
Pa zato ispravak krivog navoda: Ispočetka nismo imali nikakve poveznice na naslovnici !!! A kad smo odlučili staviti neke Imotske poveznici tu je bio i Imoart !!!
I još jedan ispravak: Nisu članovi Fotoimote stavljali slike na Imoart ! Jer tada Fotoimota nije ni postojala, nego su ti ljudi (koji danas čine jezgru fotokluba) stavljali slike na moj nagovor (dok sam bio aktivan član) ! Neki nisu niti bili članovi Imoarta, ali su na moju zamolbu stavljali slike na ovaj forum - jer sam se tada zaljubio u fotografiju i htio stvoriti jedan kutak za promoviranje naših fotografije... to je neko vrijeme trajalo, dok nije došlo do nekih razmomilaženja o ideji fotografije na forumu pa je cijela ekipa otišla i napravila svoje stranice !

Ne znam čemu riječi poput: došao je u naš grad i sve nas želi međusobno posvaditi ??!! Ovo ti je niski udarac ! Pa uzimam ako je čak i tako, onda ste slaba udruga kad vas može jedan čovjek zavaditi !!! ne želim biti pristran, ali ne vjerujem da taj čovjek (pošto ga znam) ima ikakve fiks-ideje o rušenju Imoarta ! Uostalom nisam nigdje na internetu pročitao da je nešto govorio protiv Imoarta - u vaše međusobne nesuglasice neću ulaziti !?

Dobra stranica/forum/portal ne treba nikakve linkove niti reklame ! Ako ste dobri onda će vas naći onaj koji želi... pa nije valjda Imoart spao na to da se moraju reklamirati preko linkova na drugim stranicama ?
Bez daljnjeg Imoart je napravio veliki iskorak u Imotskom životu i kao takav promjenio neke stvari, ali čini mi se da je u zadnje vrijeme zaspao na lovorikama ?!

Eto nemojte mi štogod zamjeriti !

Offline dobardan

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #35 : 19 Studeni 2008, 13:14:21 poslijepodne »
IMOart  je najbolji forum na svitu i biće i dalje dok god se nađu  bar tri osobe koje o njemu tako misle. Forum je živ i živit će dalje, a to što  pored razdoblja kada je izuzetno bogat kvalitenenim upisima ima i razdoblja kada samo preživljava ne triba zabrinjavati jer se to događa sa svime što je živo.
Sve pohvale uredništvu i ostalima  koji su ugradili dio svog vremena i znanja u ovaj forum. 

Jedna od rijetkih u kojoj se slažem s Batom  je;
"IMOart FC najjača kulturna institucija koju je Imotki iznjedrio u zanjih 10-tak godina"

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
ponavljanje gradiva
« Odgovori #36 : 19 Studeni 2008, 16:17:46 poslijepodne »
...pa di si Podi - ko nas bre zavadi  :-\  u potpunosti se slažem sa svime što si napisao...
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #37 : 19 Studeni 2008, 16:20:40 poslijepodne »

Bez daljnjeg Imoart je napravio veliki iskorak u Imotskom životu i kao takav promjenio neke stvari, ali čini mi se da je u zadnje vrijeme zaspao na lovorikama ?!

Pusti čovika nek' odmara, možda će nešto lipo sanjat.

Insa, imotske novine online nisu imoart niti je imoart imotske novine online. Konstatacija bez tenzije. Isto kao što krečenje nije farbanje ograde.
« Zadnja izmjena: 19 Studeni 2008, 16:24:48 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #38 : 19 Studeni 2008, 16:33:41 poslijepodne »

"Ako opstaneš ovdje, daklem, među ovim ljudima, kao Krist razapetim, kao sveti Sebastijan strelicama izbodenim, kao sveti Lovre na gradelama pečenim s jedne strane, jer nema samaritanske ruke da ih na drugu obrne, ako, velju, daklem, opstaneš među ovom čeljadi, kojoj od svih zemaljskih naslada i za ovozemnog života samo nebeske preostadoše, ubrzo ćeš i sam spoznati da mjesečina nije tako nedužna i da se kamenje samo od sebe ne nadimlje, ubrzo ćeš se i ti saživjeti s onim boljim, ljepšim i čistijim otajstvenim svijetlom, jer od ovoga, daklem, ništa nećeš imati."

Don Pavao svom poluimenjaku don Petru u:
Raos, Ivan; Prosjaci & Sinovi, Matica hrvatska, Zagreb, 2005. str. 76.

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Imotske novine OnLine
« Odgovori #39 : 19 Studeni 2008, 16:48:27 poslijepodne »
...ma nitko ne zavadi, nego sto posala... povremeno vas čitam, ali nemam baš vremena pisati

Poluslažem se s tvrdnjom "IMOart FC najjača kulturna institucija koju je Imotki iznjedrio u zanjih 10-tak godina"... među značajnijim možda, ali ima nekoliko koji su vas prešišali... a di su "Glumci u Zagvozdu" ili UMI ?
« Zadnja izmjena: 19 Studeni 2008, 16:54:51 poslijepodne Podi »

Offline Ruth

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #40 : 19 Studeni 2008, 17:34:09 poslijepodne »
podi živijo,
dobro si napisao i sa svime se slažem...

nastanak foto imote je bio logičan slijed događanja nakon što se onako zahuktala stvar na imoartu i svaka čast na tome. imoart je u tom smislu poslužio kao ognjište oko kojega su se skupili, upoznali i međusobno prepoznali foto zaljubljenici. jezgrica iz koje je izrastao FI, koji ga je ubrzo prerastao. pogotovo neke nove klince i klinceze na njemu, a nekad mi se čini da je i sam sebe prerastao, što i jest i nije dobro...

dobro je da stvar ne ostane na trlj-mrlj priči ko što je običaj kod dokonih raspravljača po forumima, već FI ima iza sebe hvale vrijedne projekte... nadam se da će ih biti još i više, da će se više i više širiti te pogotovo da se  nećete stvoriti klupsku i elitnu atmosferu jer to nije dobro za nikoga-.

a da bi se nemir u nekoj "kući", u ovom slučaju u imoartovskoj, stvorio ne treba mu vanjskoga neprijatelja. hvala bogu da ima pojedinaca koji jedva čekaju da potkopaju i ugrizaju... po onoj staroj đava niti ore niti kopa... no ljudi smo. bolje rečeno imoćani :) pa se znamo i stizin nositi... žalosno je kad to preraste u credo, a da imoart kao udruga prolazi svoju krizu vidljivo je iz koječega... pamtim imoart po hvalevrijednim inicijativama i projektima koji su nešto značili i znače. a kao i u svakom poslu, dođe do zasićenja i vremena kad na lovorikama počivaju i jedni i drugi i bili i crni, netko iz nevolje a netko i u tome uživa...

eto. meni morete štogod i zamirit, ja se neću ljutit.

kisikisi

Offline Ruth

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #41 : 19 Studeni 2008, 17:41:40 poslijepodne »
...ma nitko ne zavadi, nego sto posala... povremeno vas čitam, ali nemam baš vremena pisati

Poluslažem se s tvrdnjom "IMOart FC najjača kulturna institucija koju je Imotki iznjedrio u zanjih 10-tak godina"... među značajnijim možda, ali ima nekoliko koji su vas prešišali... a di su "Glumci u Zagvozdu" ili UMI ?

evo ja se poluslažem s tobom Podi: šta ti znači da ima nekoliko koji su VAS prešišali? šta ti nisi dio imoarta?
I mislim da je GUZ uspoređivati sa IMoartom malo nerelano. S druge strane svaka čast UMIjima!

No evo, nije očito zgorega da se malo vidi gdje je što je i kako je Imoart! Trebala bi tema koja bi se time bavila, da se nabace pitanja i da se na njih odgovori ako je se more i ko more, 7, 8 godina rada nije mala stvar, ili jest??   

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
quod scriptum manet
« Odgovori #42 : 19 Studeni 2008, 19:13:44 poslijepodne »

Podi možda jesi a možde nisi vidio ovaj moj upis (quod scriptum manet) po navedenom ...a na ovoj temi:

Citat:
Doista čestitke svima...ali svima koji se na ovoj mrežnoj postaji (rekao bi ImotaDinaroid) doživljavamo.
Nisam siguran da je IMOart FC najjača kulturna institucija ali je stekao svoje visoko mjesto u ugled na virtualnom (ne samo virtualno ali eto) nebu Imote zahvaljujući svima nama koji ovdje mudroslovimo ili smo nekada ostavljali trag pa otišli dalje.

Rad i djelovanje Glibote Crnog, UMI-a FotoImote je po meni također vanredan i unutar spomenutih desetak godina na kulturološkom planu daje vanredne rezultate i na osobnom planu onih kojih se tiče ikoji sudjeluju i bolji, plodonosniji, svekorisniji.

Dakle, ni sam ne mislim da je IMOart kao udruga i forum iznad drugih ali veseli da je u ovakom dobrom društvu po mom skromnom mišljenju...

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
podobni kontra slobodni
« Odgovori #43 : 19 Studeni 2008, 19:41:11 poslijepodne »
...i da...ovo što je i Ruth istaknula, otkud to da smo to (ImoarT) mi - a nisi ti? Kako to da ti nisi dio IMOarta? Mislim ono "haaalo" rekli bi "mekušci"  ;D Možeš se truditi i odricati (prihvaćam stav) ali što se mene tiče jesi, bio si i biti ćeš...makar to ne priznavao/prepoznavao...

Nadovezujem se ovim na tvoj komentar Insomnio...dakle, nema IMOart-ovaca samo ima nas "ovaca" bez IMOart!  ;D nažalost se stvara utisak (kojem sam možda i sam nesvjesno doprinosio) kako su tu nekli IMOartovci i neki drugi, a zapravo big fake. Rekli bi pomodarci "svi smo mi IMOart" i ne zbog asimilacijske politike već zbog zajedničkih "interesa" koji su društveno korisni. Naravno ako se pojavi neka druga, kvalitetnija i snažnija udruga od ove ja sam pri koji dižem sidro i kao Podi ću napisati "vi" na "mi"...ne zbog i u ime izdaje već baš u ime potrebe za kanaliziranjm onih koji nešto mogu...barem pokušati ako ne i ostvariti.

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
IMOart - imoatrij
« Odgovori #44 : 19 Studeni 2008, 20:34:03 poslijepodne »
U svakom slučaju se osjećam kao član IMOarta, bez daljnjeg... i kao takav bio svjedokom (ponegdje i sudjelovao) u mnogim hvalevrijednim akcijama. Ovo Mi-Vi nije bilo namjerno, već kako sam u hipu pisao - mislio sam na vas koji ste sada aktivni naspram mene koji je malo neredovit...

Uglavnom nisam imao loših namjera već samo iznijeti neki svoj stav - nešto kao druga strana priče. Što se tiče "Najjači smo, najjači" (možda je i dobro tako misliti o sebi) htio sam to samo staviti u realne okvire. Skromnost je vrlina velikih.
Ne možeš reći: Mi smo najjača kulturna institucija, pa poslije ne računamo u to GuZ ?! Možda više stoji kao najjača (i najstarija ) Imotska virtualna institucija - a to je zasigurno !

Što se tiče nekih trzavica/ovo/ono toga je bilo i uvijek će biti, tako je valjda gdje god se susreću ljudi s različitim razmišljanjima (a to i je blago nekog foruma) - u tome ne vidim nikakav problem. Forum je mjesto gdje se razmjenjuju misli, ideje itd i naravno da tu ima iskri - i ja sam se s nekima svađao na mrtvo ime - ali svađe ostavljam na Forumu, a poslije toga srce bi mi se iskidalo da ne možemo sisti na piće ?!
Neke ljude čak cijenim i više nakon svađe - jer svaka čast kad netko tvrdo zastupa svoje stavove s dobrim argumentima... pa ga ne mogu slomiti  ;D
« Zadnja izmjena: 19 Studeni 2008, 20:47:03 poslijepodne Podi »