Autor Tema: Neda Ukraden - Imotski je moje veliko srce !!!  (Posjeta: 4604 )

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Neda Ukraden - Imotski je moje veliko srce !!!
« : 14 Studeni 2008, 10:20:52 prijepodne »

Neda Ukraden održala je nakon osamnaest godina povratnički zagrebački koncert u Koncertnoj dvorani ''Vatroslav Lisinki''. Emotivni koncert, koji je trajao skoro tri sata, vratio je Nedu i njezine obožavatelje u prošlost, a rekord rasprodanih koncerata u Lisinskom još uvijek drži upravo ona.

Publika nije puštala Nedu s pozornice; sa svojom vjernom publikom prvo se rastala pjesmom ''Došlo doba da se rastajemo'', a zatim ponovnom izvedbom megahita pokojnog Đorđa Novkovića ''Zora je''.

Mato Došen bio je presretan jer je s Nedom Ukraden mogao zapjevati u duetu veliki hit ''Samo je nebo iznad nas'', a o koncertu je rekao da su zadnji put Neda i on zapjevali krajem osamdesetih godina prošlog stoljeća i ovo je za njega bio jedan velik emotivan trenutak.

- Suradnja s Nedom uvijek je bila posebna, Đorđe Novković i ja puno smo s njom surađivali i radili joj hitove, a ona nam je uvijek to vraćala na najljepši mogući način, svojim velikim srcem. Neda je jedna i neponovljiva - rekao je Došen.

Neda je rekla kako joj je drago što je i Matina žena, Vesna Srečković-Došen, bila na koncertu jer joj je pjevala prateće vokale na svim pjesmama koje su nekada davno snimali. Nedi je puno značilo vidjeti ih na koncertu zajedno. Pjesme kakve su se nekada radile, više se ne rade. Danas je sve hiperprodukcija, sve se radi netemeljito, a nekada se po šest mjeseci radilo jednu pjesmu. Na kraju razgovora Neda je izrazila svoju veliku želju:

- Nastupala sam u zadnje vrijeme dosta po Hrvatskoj, od Pule, Splita, sada u Zagrebu, i imam veliku želju zapjevati u svom rodnom gradu, u mom Imotskom. Želim otpjevati humanitarni, besplatni koncert u Imotskom i nadam se da ću u skoroj budućnosti to i napraviti jer u Imotskom ima velikog povoda da se naprave prave humanitarne stvari.

Mario Čužić

www.javno.hr
"...bit će svega samo nas ne će..."

Insomnia

• Gost
Odg: Neda Ukraden - Imotski je moje veliko srce !!!
« Odgovori #1 : 14 Studeni 2008, 13:49:15 poslijepodne »
ajde, sitila se imackog?
neka, brte... bar jedan imoćanin sa dugim pamćenjem.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #2 : 24 Studeni 2008, 15:32:05 poslijepodne »
Još da se na koncertu evociraju sjećanja i uspomene. Pa da koncert počne i završi pjesmom "Drugarice posadimo".
Ili da počne tom pjesmom s dva video zida za dvije projekcije:
"Neda Ukraden & Kamen na kamen - Pjesma maršalu Titu (1975)" (2:57) (ovu na livi videozid)
Citat:
http://www.youtube.com/watch?v=h3h_20GsTcU
i "Drugarice Posadimo" (3:03) (a ovu još malo dalje livo)
Citat:
http://www.youtube.com/watch?v=dYR7Ea-ZoYQ&feature=related
pa na šta se umetne. Makar se čudom čudili ko sve gleda u ovaj videozid što bi bio još malo više livo.
BTW. par pitanja vezanih za drugi (3:03) isječak.
Je li ono drug Bulatović oko 2:15 (druge minute i petnaeste sekunde) i ko mu je onaj sa šajkačom?
Je li ono oko 2:25 drug Putin s drugom Brežnjevom?
Je li ono oko 2:49 drug Fikret Abdić s drugaricom Jovankom i po kakvu protokolu?
« Zadnja izmjena: 24 Studeni 2008, 15:35:13 poslijepodne glonga »

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #3 : 24 Studeni 2008, 15:52:35 poslijepodne »

Tako i nikako drugčije.. :bobo
:starac

Insomnia

• Gost
« Odgovori #4 : 24 Studeni 2008, 16:14:56 poslijepodne »
jel se zna kad "sarajka" dolazi u imacki?
ima li odbor za doček?

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #5 : 24 Studeni 2008, 23:24:21 poslijepodne »
Pribacite ovo pod "Znamenite Imoćane". Čeka je tamo Veljko.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Insomnia

• Gost
« Odgovori #6 : 25 Studeni 2008, 08:21:04 prijepodne »
Pribacite ovo pod "Znamenite Imoćane". Čeka je tamo Veljko.

:hihi  hehehe

Offline Trbotor

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #7 : 25 Studeni 2008, 19:22:34 poslijepodne »
Danas živi u Beogradu, gdje snima pjesme turbofolk žanra, a redovito nastupa po svim zemljama bivše Jugoslavije.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Neda_Ukraden
...in defendenda veritate catholica et Croatia bene administranda...

Offline belevarac

« Odgovori #8 : 25 Studeni 2008, 20:14:30 poslijepodne »
Odnosi izmedju Srbije i Rvacke, kazsu, da su zaladili - prava zemerija. [E valin te, Bože, ko da su se ikad i razmrzavali!] Vaktile je tako bilo izmedju Kine i Merike. Undan su počele skakat ping-pong loptice i to se imentovalo ping-pong diplomacija. Bijo je to, csini mi se, Nixonov izum. Voden bi mogla misto loptice posluzsit Neda - nako je malo mala i skruglasta. Samo je triba okrecsit. Valjda tje odskakat.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline andjeo gabriel

« Odgovori #9 : 25 Studeni 2008, 20:20:27 poslijepodne »
Ko će je napucavat, oću reć reketirat? ;D

Insomnia

• Gost
« Odgovori #10 : 26 Studeni 2008, 08:24:18 prijepodne »
pribaciše nam znamenitog imoćanina u pismohranu, a nije ni umro.
što ako se i on kao i neda pod stare dane siti imackog?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #11 : 26 Studeni 2008, 14:19:31 poslijepodne »
Ne žele je u Imotskom       | Štampaj |

neda_ukraden.jpgPevačica Neda Ukraden nepoželjna je u svom rodnom Imotskom. Tokom nedavnog gostovanja u Zagrebu povodom koncerta u dvorani „Vatroslav Lisinski", srpska pevačica izjavila je da bi rado ponovo zapevala u hrvatskom gradu u kojem joj je ostala polusrušena porodična kuća, ali se na osnovu sprovedene ankete medu građanima ispostavilo da većina stanovnika Imotskog ne želi da se Neda, čak ni muzički, vrati u rodni grad.

- Imotski je u mom srcu i rado bih tamo održala veliki humanitarni koncert - rekla je Neda, a njene reči preneli su hrvatski mediji, između ostalih i radio-stanica Imotski. Nedinom gostovanju odmah su se suprotstavili ekstremniji stanovnici Imotskog, na čelu sa lokalnim organizacijama vojnih veterana.

Ukradenova često gostuje u Hrvatskoj, a nedavno je nastupala i u Posušju, desetak kilometara udaljenom od Imotskog, u kome Neda nije bila skoro 20 godina. Početkom 90-ih, kad su izbili ratni sukobi na prostoru bivše Jugoslavije, Nedi je u Imotskom minirana porodična kuća, iz koje danas raste korov.

Press trebinje
Dosta parola.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #12 : 26 Studeni 2008, 14:32:38 poslijepodne »
koliko čujem, kad god gostuje po susjednim mjestima u bosni i hercegovini (na žalost), neda redovito dolazi na konak u imotski u svoj dom, u svoje mjesto rođenja kojeg se odricala tijekom života, a za vrijeme rata, kako neki tvrde i imaju, navodno, i dokaze za to, prozivala i "ustaškim" i sramila se svog podrijetla.
ja imam svjedoka u rodbini, susjeda joj, koji joj je cijelog života zamjerio što je vazda isticala kako nije imoćanka, već sarajka (za vrijeme posljednje jugoslavije). i vjerujem mu jer sam ju i sama čula na teveju kako je govorila "ja sam sarajka" u kontekstu jedne pjesme koju je pjevala:"sarajka, djevojka, majci plakala..."

no, to je ionako sada nebitno, nismo zlopamtila, ljudi smo (neki su i imoćani :))... dakle, nebitno je to što je ona suncokret i ofucana i beskarakterna cajka, svejedno bih se sramila da je išta od toga u tekstu istina.
sramila bih se da neda ne može doći u svoj "korov" jer se boji imoćana.
a pošto to nije istina jer se imoćana (u miru :)) nitko ne boji, a ankete po portalima govore drugačije, kao i činjenica da su cajke u imotskom postale dio noćnog folklora, dok su branitelji tiši nego u ostalim krajevima zemlje, ovaj tekst je još jedan od primjera kako srpska propaganda i dalje "dejstvuje"?
ili nije? jel istina, dakle, da se puk digao na noge i prijeti nedi da ne smije doći?

Offline andjeo gabriel

« Odgovori #13 : 26 Studeni 2008, 23:35:16 poslijepodne »
Što se tiče korova, korov je ljekovita biljka i što bi ko ima nešto protiv korova osim ako nije poloprivrednik.
Ja bi nedu primio na konak.
Gostoprimstvo imotskog kraja i ljudi je nadaleko poznato pa i sami srbi i crnogorci su iskoristili gostoprimstvo i žive u našem kraju storine godina. Što je nekima draže na nekom drugom mistu to je njijov problem.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #14 : 27 Studeni 2008, 20:07:47 poslijepodne »
Citat:
ili nije? jel istina, dakle, da se puk digao na noge i prijeti nedi da ne smije doći?
.ebe se puku za Nedu,oće li pivat,neće li pivat,biju oni svoje brige(egzistencijalne)
evo ja odkada sam uvalio pare na .ebenu burzu više pratim Dow Jones nego vas.   
i love my bike