Autor Tema: Posuška kultura  (Posjeta: 5450 )

Offline Ajkula_87

• Tek se pojavio na forumu...
Odg: Posuška kultura
« Odgovori #15 : 10 Studeni 2008, 15:43:22 poslijepodne »
Na zapadu našu smo mladost, uz Rijeku proživjeli mi!!
Ti si nam najveća radost, tisuće grla nek zaori!!
Armada-Rijeka...Bog i Hrvati!!

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #16 : 10 Studeni 2008, 15:53:13 poslijepodne »
ajkula, biće i tebe smantalo

ovi linkovi su bili u splitu

a tamo ko prava velika bijela psina moreš i doplivat

pa ne reči

daaa miii je biti morski passs

http://www.youtube.com/watch?v=IMopPYGDWgk&feature=related

ša ti je koltura

u vakin prigodan se sitin pajde koji bi se na ulici za vakizin stegnom divojačkin četveronoške zaletijo avkajući kao ćuko mali i ostavijo za uspomenu otisak zuba - approved

btw. omiljena ganga mu je bila

dabogda me pratila do groba
tvrda sisa i debela noga

« Zadnja izmjena: 10 Studeni 2008, 16:03:12 poslijepodne glonga »

Offline Ajkula_87

« Odgovori #17 : 10 Studeni 2008, 16:09:44 poslijepodne »
ajkula, biće i tebe smantalo

ovi linkovi su bili u splitu
Ma vidim da, ali mi je upao u oko jedan bitan detaljčić... ;D
Da se te fešte također organiziraju i u zagrebu, pa ono... :plamenitan

u vakin prigodan se sitin pajde koji bi se na ulici za vakizin stegnom divojačkin četveronoške zaletijo avkajući kao ćuko mali i ostavijo za uspomenu otisak zuba - approved

btw. omiljena ganga mu je bila

dabogda me pratila do groba
tvrda sisa i debela noga
:zubo

A legendo !
Na zapadu našu smo mladost, uz Rijeku proživjeli mi!!
Ti si nam najveća radost, tisuće grla nek zaori!!
Armada-Rijeka...Bog i Hrvati!!

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #18 : 10 Studeni 2008, 16:20:46 poslijepodne »
posuška brončanodobna kultura

o tome pričamo  :starac

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #19 : 10 Studeni 2008, 16:40:22 poslijepodne »

a jesi tabijasus

malo smo odlutali

so what

oš sad da tražimo izravne sveze lutanja i teme u pesto ripleja

oš to?

oli ćemo se pravit maniti

ako se ne kvarcaju kako će do ovog doba od godine očuvat brončanu put i putenost

i je li ti oto tojo brončano doba

kakvi bronzini

sažetak je da nema prihvatljivih dokaza o različitostima cetinske i pošuške kolture ni u brončanom dobu ni u sri zime i da triba razkopat sve gromile i vidit o čemu se tutek radi lipo i detaljno brez mišanja pulitike i nuklearni lobija ko na temi o globalnom zatupljenju
uzput ako oni što privrću stine na gromilan privrnu i štogod uzput (an-passant, što bi rekli naši stari) ne triba parafrazirat onu

Roško Polje zaprdilo Rami
oj Roškulje i mi ćemo vami.

ako jim duša mogne podnit

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #20 : 10 Studeni 2008, 19:57:32 poslijepodne »
Tulum
Obezvučena prostorna mjera čija jedinična vrijednost iznosi optimalnu količinu prostora za iće, piće, i sve ostalo što vole mladi. Obezvučena iz razloga neuznemiravanja javnoga reda i mira. Na tulumu zemlje more se dobro zabavit do 5 stotina mlađarije, ovih normalnih gabarita.
Dosta parola.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #21 : 10 Studeni 2008, 21:08:47 poslijepodne »
posuška brončanodobna kultura

o tome pričamo  :starac

Ma davno san ja reka kako sjedrat temu. Neko ubaci tuce bataka, pa da si pocsejo i o algan i meban, dzsabe ti je: pocsme se divanit o tomur kako mebe imaju dobre batake.

A osin togar, shta to vi Imotjani imadete protiva poshushke kolture? Tako bi vi rekli i da je ganga postala od Imackog polja u jugovinu a ne na Gracu i / ili u Batinu. Nisan ja lokal-patrijot [to su oni koji locsu za Domovinu] da bi navija za Poshushlje, nisan se s Poshushlja ni ozsenijo. Eto je mi baba otamo bila, ali toji je ositjaj isplijo. Lipo cura tamokar pishe da ima gomila i u njizin svashta, i da Posushljaci nisu prija koju iljadu godina bili ko gurbeti da se seljakaju, nego samo gonili ajvan u "Planinu". Pa to su oni, a i shire, radili sve do 1970. I zashto bi posushka koltura bila taka jednaka cetinskoj? Zato shto oboji imaju Veliku Gospu?
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #22 : 10 Studeni 2008, 21:47:55 poslijepodne »

A krvi ti i soli, belevarijo, šta misliš iz čega je izgatala da nisu bili nomadi.
Biće je prizvala duv klete Anđice Odžića (nu i imena su jim sličita) da joj zaviri u razbucanu gromilu ko birvaktile u vildžan.
Ono:
- Vidim ti pismo iz doleka... imaš klišća - niešta ćeš uklišćat...

Neš ti metoda i znajnstva i teknik, pol varena, pol pečena, nerasičena transumanca.
Brez bataka bi tema zamrla da je je otvorilo sto Zevelima, a ako se razpiri - lako je raztribit i prosijat.
Inače ni tribljenje ni prosijavanje ne će pomoć na vorumu ki na odžinskom minderu metavizičenje o tomur kliko šejtana more stat na vr igle.
Vorumaši i Votoimota bi mogli pripomoć što slikovanjem kad se razbacuju gromile što vlastoručnim razbacivanjem stina s gromile u okviru službenog arheološkog razbucavanja gromila ki dragovoljci i štogod nagovorom na arheološka razbucavanja nieki gromila.

Uzput bi se od pomno probrani stina na kojima nema povisni brzdotina mogla naložit klačina, i nako je sve zareslo i zabusilo u grabovinu.
Kugla i nako više nema nać - porazbijali Bosanci igrajuć glavomet.
http://www.bljesak.info/content/view/20091/155/

Offline Posrat7

« Odgovori #23 : 08 Prosinac 2008, 21:02:25 poslijepodne »
Vidin ja Vi govorite o posuskoj kulturi a sto je s rakickom... :smil443643319dc3d6ai: Hm..hm..a tek gornja i donja bekija?

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #24 : 08 Prosinac 2008, 21:11:31 poslijepodne »
Vidin ja Vi govorite o posuskoj kulturi a sto je s rakickom... :smil443643319dc3d6ai: Hm..hm..a tek gornja i donja bekija?

Reci ti meni, Rakitjanac, kazse li se ono u vas na pr. ovako: "Da tju to svojon zseni"?
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
D. Marijan
« Odgovori #25 : 02 Travanj 2010, 16:37:47 poslijepodne »

D. Marijan; Naselje brončanoga doba u Prispu kod Livna, u: Opvscvla Archaeologica Radovi Arheološkog zavoda, Vol.19 No.1 Prosinac 1995.