Autor Tema: Kutak za Krijesničare  (Posjeta: 12947 )

Offline belevarac

• Moderator
  • Sve zna, sve čita, svugdje piše...
Odg: Kutak za Krijesničare
« Odgovori #60 : 14 Srpanj 2009, 23:24:26 poslijepodne »
Izbrisane su u Natiecsaju sve pisme besidnika Rico i Vpavic, osim onih 5 koje su sami odabrali. Dakle, sada Rico, Vpavic i Tibetanac imaju po 5 upisanih pisama.

Malo sam, a u svrhu prieglednosti, protrsio zadnje dvije stranice Natiecsaja izbacujuchi upise koji su ostali visiti ni na nebu ni na zemlji (nieshto oko Tibetanca).

Molim ostale da se late antologijskih posala, t. j. da od vishe upisanih pisama odaberu svojih 5 najboljih.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline andjeo gabriel

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #61 : 15 Srpanj 2009, 00:01:39 prijepodne »
Nagrada me ne škalje pa mozete brisati što hoćete ili pribaciti sve na neke druge pozicije. :spidom

Offline SpiDom

• Moderator
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #62 : 15 Srpanj 2009, 19:20:24 poslijepodne »
Nagrada me ne škalje pa mozete brisati što hoćete ili pribaciti sve na neke druge pozicije. :spidom

Same nagrade nije samoj sebi svrha ovog pokrenutog projekta na forumu,nego je poticaj da iz svojih ladica izvučete svoja poetska djela, a sigurna sam da ih ima u izobilju.

Imotska krajina je bogata kreativcima i želimo da to dođe na vidjelo.  

Stojim uvijek pri tome da kreativnost potiče na plemenitost!
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj 2009, 19:26:10 poslijepodne SpiDom »
Ta mi nismo gospodari vaše vjere, nego suradnici vaše radosti. (2 Kor 1,24)

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
« Odgovori #63 : 15 Srpanj 2009, 21:52:35 poslijepodne »
Pa ne treba se brinuti oko broja, glasovanje će izvući najzapaženije pa mislim da sad ne treba ništa dirati, tko je premašio kvotu - premašio.

Citat:
Same nagrade nije samoj sebi svrha ovog pokrenutog projekta na forumu,nego je poticaj da iz svojih ladica izvučete svoja poetska djela, a sigurna sam da ih ima u izobilju.

Slažem se. Nema ljepšeg od samog stvaranja. Želim se zahvaliti na ohrabrenju da uopće nešto napišem. ;) :laugh:

Offline SpiDom

• Moderator
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #64 : 15 Srpanj 2009, 22:04:40 poslijepodne »
Pa ne treba se brinuti oko broja, glasovanje će izvući najzapaženije pa mislim da sad ne treba ništa dirati, tko je premašio kvotu - premašio.

Slažem se. Nema ljepšeg od samog stvaranja. Želim se zahvaliti na ohrabrenju da uopće nešto napišem. ;) :laugh:

Bit će sve O.K.

Offline andjeo gabriel

« Odgovori #65 : 15 Srpanj 2009, 22:47:29 poslijepodne »

Sigurno i vama kao meni ovakav način druženja kroz poeziju daje motiv, zat vam svima hvala.  :spidom
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj 2009, 22:52:47 poslijepodne andjeo gabriel »

Offline Rico

• Tek se pojavio na forumu...
« Odgovori #66 : 16 Srpanj 2009, 13:34:32 poslijepodne »
Veleštovani glavati krijesničari, registrirani, neregistrirani IMOartovci, posjetitelji, proviritelji i ina publiko, izvješćujem vas na vaše svekoliko zadovoljstvo da će moja malenost na duži period biti u stanju kvijesencije (tjelesne i duhovne) te ne će vršiti harač svojim blesotvorinama i ontologizmima na vaše moždane vijuge kako bi  iste mogle bez opterećenja lakoumno uživati u ispraznim čarima srpanjsko-kolovoških dana. Možda vas jednom i izvjestim in extenso o tim stvarima i pojavama, a do tada mi ostajte zdravo i veselo. Voli vas Rico.

Btw; ako je moguće ovako, svoj glas bezuvijetno  dajem slijedećim umotvorinama:
Ostati svoj, Vizija mira, Čovjek i magarac, NOVI DIO PUTA,
NE RAZUME ONI MOGA POSKOKA.

Offline belevarac

• Moderator
« Odgovori #67 : 23 Srpanj 2009, 00:51:19 prijepodne »
Drage moje krisnice i krisnicsari!

Evo do izteka roka za upisivanje pisama za natiecsaj ostalo je josh niekoliko dana, otju rechi rok iztiecse 26. srpnja u 24:00. Ajde vi koji niste priemashili kvotu od 5 pisama upisujte svoje pisnicske uradke. Shteta bi bila da niekakav Ujevich ili Shimichka 21. stolitja ostanu neotkriveni u ladicama, ili da postanu slavni tekom posthumno.

Parlamentarni su izbori, a i mistni, za nama; do precidnicski ima josh zemana. A Rvatin je tezsko brez izbora i biranja. Zato, brte, s nedilje navalite glasovat za, po vama, najbolje pisme: prvu, drugu, tretju, csetvrtu i petu. Ako na Imoartu besidnika ima 271, neka ih pola glasuje, kao na zadnjim mistnim izborin, puna shaka brade. A na ove je izbore lako izach: koga god izaberete, ne tje van krojit sudbinu, niti tjete ga psovat. Samo tje jadnik nastavit pisat pisme. Komu li od toga shtete, komu li koristi.

Pobidnik tje dobit virtualni vinac Imockih vecseri poezije.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline SpiDom

• Moderator
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #68 : 02 Kolovoz 2009, 13:51:36 poslijepodne »

Offline belevarac

• Moderator
« Odgovori #69 : 03 Kolovoz 2009, 01:21:15 prijepodne »
Dopustite da se moderatura na kraju zahvali svim besidnicama / besidnicima, koji su morali procsitati sijaset uradaka i na kraju odglasovati. Nije, bolan, lako, nakon tolikog csitanja sve se smuti, pa na kraju, kad tribash izabrati, ne znash gdi li bi pocseo, gdi li okoncsao.

Glasovalo je 4,3% svih besidnika (12 od 273), i to se svelo na onu: pravo birati i biti biran (iz samoupravnog socijalizma). Hotju rechi, glasovali su uglavnom sudionici. Csast izuzetcima. I izuzetnicama, naravno.

Hvala i prosudbenjacima koji su obavili, rekli bi politicsari, tezsak i odgovoran posao. Dok su se glasovi besidnika razasuli na 32 pisme, pri csemu je najbolja dobila samo 14% mogućih glasova (26 od 12x15) - kon/di/vergencija pojedinacsnih glasovanja odbora nije vidljiva. Glasovanje je besidnika vrlo sharoliko, shto je bilo i za ocsekivati, ali i podpuno razlicsito od glasovanja odbora, shto nije bilo za ocsekivati. Ne znam koliko su pojedini glasacsi u pisnicstvu, niti mi je bash nieshto poznato koliko su u istom prosudbenjaci, pa je tezsko govoriti o kompetencijama. A i zashto bismo, kad je sve stvar ositjaja i ukusa.

Offline vpavic

« Odgovori #70 : 03 Kolovoz 2009, 14:12:55 poslijepodne »
Pozdrav svim “krijeničarima”  koji su na bilo koji način sudjelovali u ovom natječaju. Iskrene čestitke svima i valja ići dalje. Ne treba posebno umovati niti analizirati odluke “prosudbenog žirija” i “glasa javnosti” oko odabira “najpjesme” ili “pjesama” ovoga foruma. Osobno mi je bilo drago sudjelovati i užitak čitati umotvorine  od kojih neke (po mojemu skromnu sudu) streme visoko, a o ukusima se ne raspravlja pa bili oni  i pjesnički, i manje je važno tko kako pliva u ovim “začuđujućim pjesničkim vodama”.  Nisu ni svi IMOartovci pjesnički “navudreni” pa  niti ljubitelji poetskog izričaja .
Evo, npr. jedan nick koji izvanredno pliva u  pjesničkim sferama, i kojega nagovorih da se javi, a  čiji su radovi zastupljeni i u nekim antologijskim izdanjima ostade “neprepoznat” kako od forumaša tako i od strane “prosudbenog žirija”. Možda mu ponuđeni radovi jednostavno nisu bili dovoljno “teški”, ‘ko zna?! (“K svojima dođe i oni ga ne prepoznaše!” -rekao bi moj prijatelj Potjeh.)
Ima tu materijala, poeta i poetesa, a možda u nekom od njih prikriven čuči  Tin ili Šimić, Matoš ili Maruna, Vitez ili Parun i zbog kojih će sutra publika hrliti na “pjesničke večeri” ili “jutra poezije” ili, nadam se, možda, pod kulu u Imoti bijeloj.:hat  :clap

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
« Odgovori #71 : 03 Kolovoz 2009, 14:38:29 poslijepodne »
Citat:
Evo, npr. jedan nick koji izvanredno pliva u  pjesničkim sferama, i kojega nagovorih da se javi, a  čiji su radovi zastupljeni i u nekim antologijskim izdanjima ostade “neprepoznat” kako od forumaša tako i od strane “prosudbenog žirija”.

Zanimljivo, poznajem taj osjećaj bivanja 'po strani'.
Postoji trenutak kad je poezija izvan svake konkurencije...zašto to kažem?!
U današnje vrijeme premalo čitamo i stvaramo poeziju, a još je manje živimo.
Općenito, premalo je poezije, nekako se i poezija modernizirala i ide kroz elektroniku...zaboravlja se ono što je bila na izvorištu, a ako se i ne zaboravlja, nadilazi se ili zapostavlja nekim drugim orbitama...a zamorno je držati korak s vremenom koje bezglavo juri ne zna kuda, možda i u provaliju, u svakom slučaju, juri nepotrebno.

Svaki pjesnik ide svojim putem na koji je pozvan...i treba se držati svoga puta i ići njime uprkos prolaznim trenutcima, uprkos određenjima vremenom, prostorima ili ljudima!

p.s. Baš sam u nekom posebnom raspoloženju! Širim se u sve prostore i sva vremena, a onda nestajem u svemu i svima i tako prestajem pa se opet pojavljujem - rapsodija u glavi - zato ću sada uz lijep pozdrav svima završiti i ovaj post.  

:ratnik
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz 2009, 14:51:36 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

Offline Gajo

• Tek se pojavio na forumu...
« Odgovori #72 : 17 Kolovoz 2009, 11:32:33 prijepodne »
Pozdrav svim “krijeničarima”  koji su na bilo koji način sudjelovali u ovom natječaju. Iskrene čestitke svima i valja ići dalje. Ne treba posebno umovati niti analizirati odluke “prosudbenog žirija” i “glasa javnosti” oko odabira “najpjesme” ili “pjesama” ovoga foruma.

Hvala, hvala
Ide li se dalje?! :hm :hm

Offline SpiDom

• Moderator
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #73 : 17 Kolovoz 2009, 11:55:39 prijepodne »
@ aurora x

Citat:
Po meni nagrada prosudbenog žirija i forumaša je istovjetna... svih ovih deset pjesama zaslužile su posebnu nagradu.
Sada je na nama učiniti sve i prirediti Noć poezije pod kulom u Imotskom.
Nadam se skorom viđenju!

Suzana

imam filing da nismo zaokružili priču s ovim Natječajem ...

:plete

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #74 : 15 Studeni 2009, 17:43:49 poslijepodne »