Autor Tema: Genetička istraživanja naroda!!  (Posjeta: 30695 )

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: Genetička istraživanja naroda!!
« Odgovori #30 : 23 Veljača 2009, 16:24:53 poslijepodne »
More i to potvrditi, ali triba nać malo više podgrupa nego što ih se danas zna.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #31 : 07 Ožujak 2009, 02:12:32 prijepodne »
Ovdi izpada da su Hrvati iz RH najblizsi Srbima iz Bosne, Hrvati iz Bosne - Poljacima, a Hrvati iz Osijeka - Madjarima. Boshnjaci iz Bosne Slovencima! Je li ovdi nieko niekoga, ili ja nisam bio u shkoli kad se ucsila razcslanba glavnih sastavnica.

http://www.unipv.eu/on-line/Home/AreaStampa/documento2986.html

Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline belevarac

« Odgovori #32 : 04 Listopad 2009, 23:26:36 poslijepodne »
Evo ja imam I2a2*. Mozsda to imaju pretezsito i Hrvati. Podrobnije: M26- M423+ P19+ P37.2+ P41.2-
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #33 : 05 Listopad 2009, 07:57:16 prijepodne »
Imaju. :)

Tu haplogrupu ima kojizi 70% Hrvata u BiH. Sada tu grupu obilježava marker M423 no i on se razvrstava dalje jer postoje neke zapadnije populacije s tim markerom koje su davno otišle odavde. Za sad se sve više potvrđuje da je i marker P37.2 nastao tu kod nas no očito je u zadnjih petnestak tisuća godina raseljenja bilo nekoliko s ovog područja na sve strane. Ipak smo bili jedno od ledenodobnih utočišta. No za slavensku seobu s kraja 6 i početka 7 st. najbitnije bi bilo detaljnije razlikovati istočne grupe s M423 marekerom od ovih dinarskih, a za sad na žalost najviše podataka stiže iz zapadne Europe čiji se laboratoriji time puno više bave.

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #34 : 05 Listopad 2009, 08:04:45 prijepodne »
Naime i dalje postoji teoretska, ali vrlo mala šansa da je P37.2 istina nastao u potopljenom Jadranu, a  M423 na Dinaridima no da je onda masovno otišao neolitom prema istoku i posve napustio ova područja te se igrom slučaja neka slavenska populacija s užeg teritorijalnog područja na istoku sa slučajnim jakim postotkom M423 dovukla ponovo do Dinarida i tu ponovo razmnožila. Vrlo, vrlo mala šansa, ali moguće. Zato triba još detaljnija razrada, ali istoka Europe.

Offline belevarac

« Odgovori #35 : 07 Listopad 2009, 00:20:45 prijepodne »
Naime i dalje postoji teoretska, ali vrlo mala šansa da je P37.2 istina nastao u potopljenom Jadranu, a  M423 na Dinaridima no da je onda masovno otišao neolitom prema istoku i posve napustio ova područja te se igrom slučaja neka slavenska populacija s užeg teritorijalnog područja na istoku sa slučajnim jakim postotkom M423 dovukla ponovo do Dinarida i tu ponovo razmnožila. Vrlo, vrlo mala šansa, ali moguće. Zato triba još detaljnija razrada, ali istoka Europe.

Ja sam to kao zezanciju gore vetj naveo:

Kako ovo rushi teoriju o masovnim slavenskim seobama i o tome da svi imamo "slavenski" gen, evo za ljubitelje te teorije rishenja: Da, I2a jest nastao ovdi, ali se vechina pripadnika tiekom tisutja godina selila, pretezsito prima SI, recimo, do danashnje Moldavske. Tamo su poslavnjeni i u pet-shestom stolitju u vechini doshli nazad. Naravno, ako brojitbena (statistic) znanost ovo mozse podniti.

Offline belevarac

« Odgovori #36 : 07 Listopad 2009, 00:31:54 prijepodne »
Tu haplogrupu ima kojizi 70% Hrvata u BiH. Sada tu grupu obilježava marker M423 no i on se razvrstava dalje jer postoje neke zapadnije populacije s tim markerom koje su davno otišle odavde.

Dobro, on se razvrstava s obzirom na modalne haplotipove koji se javljaju, a to bash puno ne govori. Ne govori o tome kako to da u Irskoj oko 200 prizimena ima I2a2*. Mozsda postoje dublji razlikovni bilizi unutar ove promine (M423), ali josh nisu otkriveni, niti na Istoku niti na Zapadu. Odkrivanjem novih biliga razgranava se rodoslovno stablo, a ipso facto nove grane postaju sve mladje i mladje. Mogutje da SNP-ovi i nisu tako ridki (u vrimenu) kako se u pocsetku smatralo, mozsda priroda csestje grishi. Ako bi genetika doshla do odkritja biliga starih, recimo, 2000 godina, bio bi to veliki prievrat u istoj.

Offline Insomnia

• Banned
« Odgovori #37 : 07 Listopad 2009, 10:20:31 prijepodne »
meni ovo malo nerazumljivo, a i tekst mi podugačak... nego recider jesi li ti undan naš ili nisi? :glonga

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #38 : 07 Listopad 2009, 12:18:29 poslijepodne »
A nešto pokušavaju razoputit ovaj M424. Koliko sam ih do sad uvatijo imamo

-- I2* -
--- I2a P37.2
...
----- I2a2 M423
-------- I2a2*... tu je i rs9786274=G irski i britanski
-------- I2a2a rs9786274=T dinarski (uglavnom)
----------- I2a2a1 P41.2/M359.2 (isto bi moga bit dinarski)

Uglavnom M423 bi valjda isto nasta negdi oko naših krajeva ili u podunavlju, zatim bi krenijo dio prema zapadu i dokotura se do Irske.

Offline Insomnia

• Banned
« Odgovori #39 : 07 Listopad 2009, 15:39:38 poslijepodne »
eeeee, sad mi sve jasnije...

Offline belevarac

« Odgovori #40 : 07 Listopad 2009, 18:14:59 poslijepodne »
A nešto pokušavaju razoputit ovaj M424. Koliko sam ih do sad uvatijo imamo

-- I2* -
--- I2a P37.2
...
----- I2a2 M423
-------- I2a2*... tu je i rs9786274=G irski i britanski
-------- I2a2a rs9786274=T dinarski (uglavnom)
----------- I2a2a1 P41.2/M359.2 (isto bi moga bit dinarski)

Uglavnom M423 bi valjda isto nasta negdi oko naših krajeva ili u podunavlju, zatim bi krenijo dio prema zapadu i dokotura se do Irske.
Kakav sad M424, to si pogrishio. U mene je negativan i P41.2 i M26, a M423 je pozitivan. Prima tomu ostaje samo razgranavanje M423, ali ne vidim da se zasad mozse testirati dublje, barem na FTDNA. I nije mi jasno shto je rs9786274, jer I2a2a ja ne mogu nikako biti, a ako sam Ilir onda i ostali ovdi imaju to isto. Eto Ins shto sam. A inacse sam dobar s Hrvatima.

Inacse ISOGG-ova najnovija razredba je:

I2a2   M423
•      I2a2*   -
•      •       I2a2a   P41.2/M359.2   (See Notes)
•      •       I2a2b   L69.2(=T)/S163.2   (See Notes)

•L69.2(=T)/S163.2 appears in Haplogroup I. L69/S163 appears in multiple locations.
•The exact relationship between P41.2/M359.2 and L69.2(=T)/S163.2 is being studied as of 19 April 2009 as one sample is positive for both. The current chart shows them as mutually exclusive.

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #41 : 08 Listopad 2009, 22:11:47 poslijepodne »
Onaj prvi M424 mi je tiskarska greška. :) Vidiš da sam dalje pisa M423.

A rs9786274=T ili rs9786274=G je do nedavno bilo razlikovanje dinaric od isles tipa unutar M423, valjda bi tribalo značit ako imaš M423 i pogledaš kakav ti je nukleotid na mistu rs9786274 (bilo Guanin ili Timin) onda te razvrstaju vamo ili tamo. Vidim da je to i dalje po Nordtvedtu, a očito je ISOGG Chart naša novi marker L69.2(=T)=S163.2 pa napravijo novu razradu. Sad mi nije jasno isključuje je li to podilu po rs9786274.

http://danishdemes.org/YDNA-results-HgI2.shtml

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #42 : 08 Listopad 2009, 22:18:30 poslijepodne »
Ovde FamilyTreeDNA prati najnovije uzorke i promine u nomenklaturi za I2a haplogrupu:

http://www.familytreedna.com/public/I2aHapGroup/default.aspx?section=news

Offline belevarac

« Odgovori #43 : 09 Listopad 2009, 22:55:16 poslijepodne »
Ovdi se vidi gdi sve ima tog M423. Ajde, Moldavski mozsemo tumacsiti kako - tako, ali shto tjemo s Irskom, Škotskom i dilom Nimacska/Poljska. Ako bi za svih pet skupina odkrili razlikovne bilige, lakshe bi se moglo nagadjati kamo je tko selio. I nije jasno bash jesu li vetj nashli nieke nove SNP-ove unutar M423 - izgleda da se josh uvik barata s haplotipovima.

Offline belevarac

« Odgovori #44 : 09 Listopad 2009, 23:14:15 poslijepodne »
E sad nemojte mi rechi da sam, kad sam ovo pisao

http://www.imoart.hr/forum/index.php?topic=520.0

Ako jedanput budem imao zdravlja, vrimena i novaca (kao da sam rekao: kada jednom budem bio mlad), otići ću opet u Irsku. Ne ću su dugo zadržavati u Dublinu, otići ću u zapadna brdska sela, recimo, Galwaya, gdi još uvik ima Iraca, koji od rođenja govore irski, gdi valjda još ima starih kamenih potleušica pokrivenih slamom, koje me podsićaju na one hercegovačke. Želim razgovarati sa seljacima. Nije važno što ih ne ću razumiti. Na svako njihovo pitanje odgovorit ću sa:

Go raibh mile maith agat!

znao da u zapadnoj Irskoj ima tog "nashega" M423. Ako se na gornjoj karti pogleda M26, vidi se da je "centrala" na Sardiniji, te da ga ima josh u Baskiji, zap. Francuzkoj i sivernoj Englezkoj, shto uputjuje na pridpostavku o selitbi morem. Mozsda je tako i M423 odplovio od jadranske obale do zap. obale Irske. Ma vidio sam ja kad sam bio u Irskoj kako me svit docsekao. Ma rodijaci i gotovo.