Autor Tema: navala zabavnog programa  (Posjeta: 5446 )

Offline boboim

• Ne može bez foruma i obrnuto...
  • ništa ne zna, ništa ne čita...
Odg: navala zabavnog programa
« Odgovori #30 : 11 Rujan 2008, 09:49:11 prijepodne »
Ludi su od pamtivijeka bili željni gledanja tuđe nevolje. spomenut ću samo gladijatorske igre u starom Rimu, ili
spaljivanje vještica koje se izvodilo po gradskim trgovima tokom srednjovjekovlja. Danas je razlika samo u mediju koji plasira istu tematiku. Nema više arena ni lomača po trgovima, ali tu je televizija, internet...
Ne gledamo više okrvavljenog roba koji s mačem u ruci odsjeca glavu drugom, niti lokalnu lipoticu, koja  zato što nije dala mjesnom biskupu postade pougljenisana vještica, ali imamo vojsku modernih robova koji se pred ekranima natječu ko će ispast gluplji. Glupost je valjda u modi! 

Insomnia

• Gost
« Odgovori #31 : 11 Rujan 2008, 10:35:43 prijepodne »
ono što ti misliš da su danas rezultati anketa zapravo su rezultati koji se dobiju zahvaljujući uređajima koji su  ugrađeni u moderne televizore tako da se iz televizijskog centra prati koji je postotak televizora uključen na dotični program u vrijeme pojedine emisije.

takvih uređaja televizori u 80-ima nisu imali pa je svaka daljnja priča o gledanosti i ne gledanosti suvišna.

kladim se da uopće ne znaš ni kako se ta naprava zove, a ne bi bilo ni čudo obzirom da ne znam jel ih ima preko 500 komada u hrvatskoj instlirano, no uhvatio se tehnike koja je tek odnedavno uvedena putem nekakve privatne strane agencije u hrvatsku, dok su neki i prije osamdesetih radili studije o gledanosti obzirom da je u komunizmu najvažnija stvar poslije radničkog samoupravljanja bila narodno nadziranje.

obzirom da se i sama sjećam susjeda koji je živio par metara od mene i gnjavio sa nekakvim tabelama o gledanosti (to mu je bio zadatak uz naplatu tv pretplate) i da sam nekoliko puta sudjelovala u tv i telefonskim anketama (više puta sam odbijala), mislim da je svaka daljnja rasprava s tobom i cijeđenje suhe drenovine (tvojih šupljaka), stvarno bespredmetna.

uostalom, gledaj, neki su i knjige o tome pisali

http://library.foi.hr/m3/jrez.asp?B=20&K=P&Upit=HRVATSKA

i nitko nije ni spominjao "današnje ankete" niti današnja mjerenja. toliko o tvojim šupljacima koji svugdje udaraju, samo ne u poantu.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #32 : 11 Rujan 2008, 10:48:19 prijepodne »
ova tema je odlična, šteta što nema sugovornika koji neće iz puke navike i kućnog odgoja pljucati naučene frazetine o narodu kao neukim, ali krvoločnim ovcama, pa ću zaključiti s njom:

gledanost u hrvatskoj ide otprilike:

- središnji tv dnevnik
- športske emisije (euro 2008 je rušio sve moguće rekorde)
- kvizovi (milijunaš i karika)

sad se samo treba sjetiti propalog survivora i celerity big brothera, te puste muke s njihovim financiranjem zbog slabe gledanosti, da bi se ipak barem donekle priznalo da naš narod nije puno drugačiji od drugih po pitanju ukusa u tv programu, ali isto tako nije ni kriv štio mu se najbolje emisije ukidaju, a guraju projekti koji propadnu prije druge sezone, dakle - smeće.

i to je moja poanta. oni koji nas žele u medijima napraviti ovcama, to rade i na forumima, ali jebu ih malo činjenice, no to njihovom obrazu ionako ne smeta.

evo nešto za one koji ih se sjećaju, mislim da će se većina složiti sa mnom da nam fale

http://en.wikipedia.org/wiki/David_Bellamy

http://www.bbc.co.uk/nature/programmes/who/david_attenborough.shtml

batakljun

• Gost
« Odgovori #33 : 11 Rujan 2008, 11:01:29 prijepodne »
kladim se da uopće ne znaš ni kako se ta naprava zove, a ne bi bilo ni čudo obzirom da ne znam jel ih ima preko 500 komada u hrvatskoj instlirano

u hrvatskoj se za mjerenje "shera" koristi 897 peoplemetara razmještenih u 660 domaćinstava s ukupno 1853 osobe.

Offline miniMALAMAXImala

« Odgovori #34 : 11 Rujan 2008, 11:20:25 prijepodne »
to je nekad vrijedilo, sad je narod onakav kakvim ga mediji i kojekakvi novinarski šup(lja)ci predstavljaju i nastoje načiniti.

... meni smeta samo što nismo originalni (izuzev Piramide i.t.d.), preuzimamo neke šuoveve koje kod nas 'uopće ne pale' ili se nakon prvotne euforije razvodne. Big Brother ima jaaaaaaaaako malu gledanost u odnosu na prošlu godinu što čudi s obzriom na uložene novčiće...
...i tako i to...

Offline miniMALAMAXImala

« Odgovori #35 : 11 Rujan 2008, 11:25:20 prijepodne »
Bobo, nemoj tako, imaš brate i lipih TV-testova u raličitim bojama i to...
Ali večeras počinje prva epizoda serije "Život na sjeveru" i to gledam pod mus! Preporučujem i drugima...
... dilimo oduševljene repriziranjem ove izvrsne serije, asmo meni žao da nije sat ranije... no do ponoć i pol jedva izdržim...  :minimala
...i tako i to...

Insomnia

• Gost
« Odgovori #36 : 11 Rujan 2008, 15:15:15 poslijepodne »
... dilimo oduševljene repriziranjem ove izvrsne serije, asmo meni žao da nije sat ranije... no do ponoć i pol jedva izdržim...  :minimala

ja zaspala... a obožavala sam ovu seriju. opuštajuća, ali zanimljiva i duhovita. prava laganica :)

Offline miniMALAMAXImala

« Odgovori #37 : 11 Rujan 2008, 21:11:55 poslijepodne »
ja zaspala... a obožavala sam ovu seriju. opuštajuća, ali zanimljiva i duhovita. prava laganica :)
... moram biti iskrena i reći da je nikada nisam 'od do geldala' (ništa mi ne govori  :-X) pa to sada namjeravam ispraviti...
...i tako i to...

Insomnia

• Gost
« Odgovori #38 : 11 Rujan 2008, 21:14:28 poslijepodne »
... moram biti iskrena i reći da je nikada nisam 'od do geldala' (ništa mi ne govori  :-X) pa to sada namjeravam ispraviti...

pa ako koju i preskočiš, lako se pohvata radnja... uglavnom, da je popodne, najbolja bi bila za napraviti kavicu, dignuti umorne noge na... što već i uživati... i kolač je poželjan, ali nije uvjet. :)

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #39 : 11 Rujan 2008, 21:24:30 poslijepodne »
Tv najviše gledaju penzioneri i djeca, govorim o kvantitativnoj strani gledanja. Tako da im ne treba predbaciti neukost i stvarati od njih reprezentativan uzorak populacije. Zabava je najbolji način da dugo ostaneš pred teveom, za ostale, znanstvene programe, prikladni gledatelji nemaju vremena.
Dosta parola.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #40 : 12 Rujan 2008, 16:09:19 poslijepodne »
evo, sad odgledah par klipova iz "trenutka istine".... miro sjedi na stolici, voditeljica ga pita za mirisanje nošenog veša od cure, o veličini njegvog penisa, o tome bi li volio menage a trois sa curom i prijateljicom... moniku pita jel miro obdaren u odnosu na druge njene dečke... a to sve uredno sluša na stolici do monike, njena mama.
koja bolešćurina...

http://www.24sata.hr/show/clanak/nakon-emisije-trenutak-istine-ostavila-ga-cura/79548/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_show

batakljun

• Gost
« Odgovori #41 : 12 Rujan 2008, 17:12:01 poslijepodne »
evo, sad odgledah par klipova iz "trenutka istine".... miro sjedi na stolici, voditeljica ga pita za mirisanje nošenog veša od cure, o veličini njegvog penisa, o tome bi li volio menage a trois sa curom i prijateljicom... moniku pita jel miro obdaren u odnosu na druge njene dečke... a to sve uredno sluša na stolici do monike, njena mama.
koja bolešćurina...

http://www.24sata.hr/show/clanak/nakon-emisije-trenutak-istine-ostavila-ga-cura/79548/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_show

ovo su teme baš prilagođene djeci i penzionerima.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #42 : 12 Rujan 2008, 18:39:15 poslijepodne »

:glonga
Dosta parola.

Offline miniMALAMAXImala

« Odgovori #43 : 14 Rujan 2008, 21:05:33 poslijepodne »

...i tako i to...

Offline miniMALAMAXImala

Big Brother
« Odgovori #44 : 14 Rujan 2008, 21:10:46 poslijepodne »
... ipak sam malo ćirnila i gledala (da budem u toku) BB... odvalila sam kada je najstarija natjecateljica ('57. godište) uplakano rekla : "...morao se odčepiti karmički izljev..."
...i tako i to...