Autor Tema: navala zabavnog programa  (Posjeta: 5445 )

Offline boboim

• Ne može bez foruma i obrnuto...
  • ništa ne zna, ništa ne čita...
Odg: navala zabavnog programa
« Odgovori #15 : 10 Rujan 2008, 10:19:06 prijepodne »
ako već morate gledati televiziju, toplo preporučam da to radite dok je ugašena

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #16 : 10 Rujan 2008, 10:30:44 prijepodne »
Citat:
jedino žuto smeće koje ja čitam u zadnje vrijeme, tvoja je forumska hadeze propaganda...

kako pogođeno

Citat:
ali moram primjetiti, ti si zbilja fenomen.
nikad ništa pametnog i edukativnog pročitati u tvojim upisima, ali ćeš vazda spremno belevarcu o jeziku, glongi o povijesti, slovaku o etnologiji, a ženama o kremama.

ovdje ima i rime

:clap

i love my bike

Offline Strizibuba

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #17 : 10 Rujan 2008, 10:32:27 prijepodne »
Bobo, nemoj tako, imaš brate i lipih TV-testova u raličitim bojama i to...
Ali večeras počinje prva epizoda serije "Život na sjeveru" i to gledam pod mus! Preporučujem i drugima...

Offline Strizibuba

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #18 : 10 Rujan 2008, 10:33:35 prijepodne »
kako pogođeno

ovdje ima i rime

:clap

Bit će rima kad dođe plima!  :strizi

Insomnia

• Gost
« Odgovori #19 : 10 Rujan 2008, 10:38:19 prijepodne »
opet si prenapeta.

dakle, bobo je konstatirao manjkavost (neukost, tupsot) našeg naroda, na što si ti replicirala da nije kriv narod već novinari.
ja sam samo pripomenuo da "narod" nije samo objekt u događanjima jer statistike govore da "narod" ne žali novca kad su u pitanju različita senzacionalistička sranja.

zašto si se ti u svemu tome našla prozvana, ne znam i nije me briga - pročitaj još jednom zadnjih par upisa možda upališ iz druge.

btw, zar je glonga povjesničar? bože, bože, ja te povjesničare zamišljam potpuno drukčije.

naravno, ti uvijek gledaš jednu stranu medalje, onu koja ima debelu patinu kako bi njome mogao "svom" narodu trljati nos.

ja se sjećam nekadašnjih dokumentarnih emisija tipa "opstanak" koji je rušio sve rekorde gledanost, a i školskog obrazovnog programa za kojima i dan danas ne žalim samo ja već i velika većina ljudi koje znam, točnije - svi, a i čitajući forume i kojekakve rasprave, zaključujem da su ljudi željni takvih emisija.
i ona emisija o zdravlju sa helgom je bila najgledanija emisija u posljepodnevnom treminu. ukinuta je, naravno.
sve nabrojane su bile gledanije 2 puta od big brothera.
vidiš, meni to dovoljno govori o stanju svijesti velikog dijela mog naroda.
i činjenica da je pet ljudi u mom selu uplatilo max tv samo zbog national geographica i discoverija za dicu, meni dovoljno govori. i veseli me.

o novinarima što pišu i urednicima što izmišljaju kojekakve zabavne emisije i šrot-kvizeve, ne trba trošiti riječi, dovoljan dokaz za njihovo uspješno prodavanje magle je činjenica da im svako malo nekakvi "projekti" propadaju, a dok najgledanije emisije silom gase i sklanjaju sa tv-a.

i dok se oni zgražavaju nad "svješću" naroda, dotle se narod zgražava nad tv-om i tiskom i trči gledati sto i prvi krug repriziranja dadilje jer "bolje i to nego ostalo velika nužda" uz opasku "a štaš kad nema ništa bolje na teveju".

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #20 : 10 Rujan 2008, 12:47:59 poslijepodne »
Dijakronijski promatrati stvari:
Kada je opstanak bio popularan, svijet je bio drugačiji. Opstanak bi bio jednako popularan (ili značajan) samo kad bi se vrijeme moglo vratiti, a to bi značilo zaboraviti sve što se od tada naučilo. rješenje je u formiranju nekog novog oblika opstanka, a ne u vraćanju starog, ako govorimo o devalvaciji vrijednosti (obiteljsko okruženje, idiličnost emisija) moramo se zapitati jesu li vrijednosti devalvirale zamo zato što sam se ja kao subjekt izmijenio, i postoje li subjekti koji neke emisije danas doživljavaju kao ja neke nekada. i da li im time odričem vrijednost koja je za njih neupitna. a značaj televizije se morao rastopiti u količini audiovizualnih medija današnjice. što je izvrsno.
Dosta parola.

batakljun

• Gost
« Odgovori #21 : 10 Rujan 2008, 14:13:21 poslijepodne »
jedino žuto smeće koje ja čitam u zadnje vrijeme, tvoja je forumska hadeze propaganda...

naravno, ti uvijek gledaš jednu stranu medalje, onu koja ima debelu patinu kako bi njome mogao "svom" narodu trljati nos.

iz ova tvoja dva današnja (!) upisa mogu samo zaključiti da trljanjem nosa "svom" narodu propagiram hdz-ovsku politiku. to je konstrukcija koju jedino nunu može popušiti iz njemu znanih razloga.
kad bi hadezeovci imali petlje reći bar dio onoga što ja svakodnevno pišem svijet bi doista bio drukčiji, ovako...

što se opstanka tiče, on je u "moje" vrijeme išao u jutarnjim satima (10.30 ili 11.00) i teško da je mogao biti jako gledan kad su u ona vremena svi u to doba radili (osim radnika pionirke koji su još marandavali) a takvi niti su imali TV pri ruci niti su imali VIDEO da to snime pa kasnije gledaju.

tlapnje o nekoć obrazovanom narodu demantira svaka statistika jer i danas preko 60% hrvata ima završenu tek osnovnu školu (i to ne osmogodišnju!), a u ono doba ih je bilo i više. kakvi su i koliki bili njihovi interesi možemo pretpostavljati. tvoji upisi su dio projekta stvaranje jedne lažne slike o hrvatskom narodu koji se može sažeti u sintagmi kako su "svi" slušali san remo i lovili radio luxemburg, a eto nesretna je kapitalizacija i privatizacija te nekoć samosvjesne i napredne ljude dovela u situaciju da slušaju "kuruzu" i brinu brigu tko je prdnuo u big brother kući, što je sinoć popila simonica i naravno s kim trenutačno spava vlatkica. to "čelik" hrvate koji su 70-ih sanjali svoju nezavisnu državu nije zanimalo, radije su oni čitali govre ante starčevića (naravno poskrivećki). vidi ideje, možda bi i danas trebalo ako ne na televiiziji, bar na radiju čitati mudre misli oca domovine za sve one koji dobiju proljev kad vide knjigu od 300 strana bez sličica.

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #22 : 10 Rujan 2008, 14:44:40 poslijepodne »
Citat:
iz ova tvoja dva današnja (!) upisa mogu samo zaključiti da trljanjem nosa "svom" narodu propagiram hdz-ovsku politiku.

moram priznati da si talentiran za zamagljivanje tragova  :clap
točno je oboje ali ni na koji način nije povezano kao što ti paše prikazati

Citat:
to je konstrukcija koju jedino nunu može popušiti iz njemu znanih razloga.
pliješćem i tebi kada si vješt i argumentiran,ali ovaj put je bez ikakve sumnje to bila Ins..
zapravo sve ti se češće događa da te se ogoli do kosti...

i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #23 : 10 Rujan 2008, 15:04:20 poslijepodne »
Dijakronijski promatrati stvari:
Kada je opstanak bio popularan, svijet je bio drugačiji. Opstanak bi bio jednako popularan (ili značajan) samo kad bi se vrijeme moglo vratiti, a to bi značilo zaboraviti sve što se od tada naučilo. rješenje je u formiranju nekog novog oblika opstanka, a ne u vraćanju starog, ako govorimo o devalvaciji vrijednosti (obiteljsko okruženje, idiličnost emisija) moramo se zapitati jesu li vrijednosti devalvirale zamo zato što sam se ja kao subjekt izmijenio, i postoje li subjekti koji neke emisije danas doživljavaju kao ja neke nekada. i da li im time odričem vrijednost koja je za njih neupitna. a značaj televizije se morao rastopiti u količini audiovizualnih medija današnjice. što je izvrsno.

ili, drugim riječima: današnji jugfili postoje samo zbog činjenice da je u ljudskoj prirodi to da im je lipše i bolje i više uživaju i sretniji su (bokte, koliko veznika!) onda kad manje i imaju.

u prijevodu: više zadovoljstva s manjim...

Insomnia

• Gost
« Odgovori #24 : 10 Rujan 2008, 15:13:43 poslijepodne »
što se opstanka tiče, on je u "moje" vrijeme išao u jutarnjim satima (10.30 ili 11.00) i teško da je mogao biti jako gledan kad su u ona vremena svi u to doba radili (osim radnika pionirke koji su još marandavali) a takvi niti su imali TV pri ruci niti su imali VIDEO da to snime pa kasnije gledaju.

sav školski program se reprizirao i u popodnevnim satima. a o gledanosti opstanka sam slušala jednom davno na tv-u. mislim da je financiranje bio probelem jer je to strana emisija.
uglavnom, uzeta je kao slikoviti prikaz onog što želim reći, a to što želim reći, nema apsolutno nikakve veze sa tvojim neuspjelim pokušajem karikiranja ili čak duhovitosti napisanim ovdje ispod:

Citat:
tlapnje o nekoć obrazovanom narodu demantira svaka statistika jer i danas preko 60% hrvata ima završenu tek osnovnu školu (i to ne osmogodišnju!), a u ono doba ih je bilo i više. kakvi su i koliki bili njihovi interesi možemo pretpostavljati.

niđe veze s obrazovnošću gledateljstva... stvarno se gubiš pomalo.

Citat:
tvoji upisi su dio projekta stvaranje jedne lažne slike o hrvatskom narodu koji se može sažeti u sintagmi kako su "svi" slušali san remo i lovili radio luxemburg, a eto nesretna je kapitalizacija i privatizacija te nekoć samosvjesne i napredne ljude dovela u situaciju da slušaju "kuruzu" i brinu brigu tko je prdnuo u big brother kući, što je sinoć popila simonica i naravno s kim trenutačno spava vlatkica. to "čelik" hrvate koji su 70-ih sanjali svoju nezavisnu državu nije zanimalo, radije su oni čitali govre ante starčevića (naravno poskrivećki). vidi ideje, možda bi i danas trebalo ako ne na televiiziji, bar na radiju čitati mudre misli oca domovine za sve one koji dobiju proljev kad vide knjigu od 300 strana bez sličica.

kad već nisi u stanju shvatiti, ili namjerno nećeš, daj bogati poštedi me barem ovog bljutavog karikiranja.

i da, jesmo slušali san remo i učili od tomislava ladana. nas se pripoznaje po muzikalnosti i pismenosti.
a ti, mora da si gledao samo partizanske fimove, vazda napadaš iz busa i s leđa, pravi forumski gerilac.

batakljun

• Gost
« Odgovori #25 : 10 Rujan 2008, 18:18:55 poslijepodne »
pliješćem i tebi kada si vješt i argumentiran,ali ovaj put je bez ikakve sumnje to bila Ins..

evo ti argumentiranosti, samo nemoj mi opet reći da je to moje proizvoljno povezivanje:

ja se sjećam nekadašnjih dokumentarnih emisija tipa "opstanak" koji je rušio sve rekorde gledanost...

... o gledanosti opstanka sam slušala jednom davno na tv-u.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #26 : 10 Rujan 2008, 22:44:27 poslijepodne »
da, i?

batakljun

• Gost
« Odgovori #27 : 10 Rujan 2008, 23:33:47 poslijepodne »
sav školski program se reprizirao i u popodnevnim satima.

i radnici podravke, vinarije i agrokoke trčahu kući gledati ga. grad je u tim trenucima doslovno zamirao, jedino su radili napretkovi dućani - vražija trgovina, njima ni repriza nije pomogla. e, zlatna vrimena - kako to jednom reče netko na tv-u.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #28 : 11 Rujan 2008, 08:28:55 prijepodne »
i radnici podravke, vinarije i agrokoke trčahu kući gledati ga. grad je u tim trenucima doslovno zamirao, jedino su radili napretkovi dućani - vražija trgovina, njima ni repriza nije pomogla. e, zlatna vrimena - kako to jednom reče netko na tv-u.

ali je ipak bila repriza i radile se *ebene ankete i gledanost za te termine je bila više nego izvrsna :)
jebiga, kad nemaš opravdanja za vlastite gafove, onda tražiš dlaku u jajetu, a obično stisneš mućak.

batakljun

• Gost
« Odgovori #29 : 11 Rujan 2008, 09:32:27 prijepodne »
ono što ti misliš da su danas rezultati anketa zapravo su rezultati koji se dobiju zahvaljujući uređajima koji su  ugrađeni u moderne televizore tako da se iz televizijskog centra prati koji je postotak televizora uključen na dotični program u vrijeme pojedine emisije.

takvih uređaja televizori u 80-ima nisu imali pa je svaka daljnja priča o gledanosti i ne gledanosti suvišna.