Autor Tema: Stećci - Klovićevi dvori 4.rujna - 2. studenog  (Posjeta: 13276 )

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
a sa druge strane novo oštećenje
« Odgovori #75 : 08 Rujan 2008, 18:15:43 poslijepodne »
Ovo sam fotografirao sa druge strane i tađođer se vidi osim onog oštećenja još jedno sa druge strane:

Čini mi se kako se nije radilo sa onim "platnenim trakama" za podizanje i osiguravanje tereta već obzirom na ove crvenkaste trake najvjerojatnije se radilo sa nekakvim hrđavim sajlama ili kakvim lancem?

Uostalom nije toliko bitno čime se utovaralo/istovaralo ...bit će da je ovo napravljeno traljavo i nepotrebno se oštetio stećak.

Naravno da opet nisam 100% siguran ali ...prosudite sami!?
 -?

"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
jos jedan pogled na ostecenja
« Odgovori #76 : 08 Rujan 2008, 18:28:32 poslijepodne »
Stavljam na ovu samo poveznicu jer sam je namjerno uploadao malo veću da se bolje mogu vidjeti detalji:

http://i118.photobucket.com/albums/o104/svjetlopisac/IMOart/stecakXYZ.jpg

>:(

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
sitno al dinamitno
« Odgovori #77 : 08 Rujan 2008, 18:35:31 poslijepodne »
Evo još jedana...

http://i118.photobucket.com/albums/o104/svjetlopisac/IMOart/StecakBoljiPogled.jpg

..pogledajte onaj stećak koji se nazire iza kako je u boljem stanju i kako na njemu NEMA ovaknih tragova (hrđa, zemlja ? ) niti se vide oštećenja...

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Stećci - Klovićevi dvori 4.rujna - 2. studenog
« Odgovori #78 : 08 Rujan 2008, 20:52:08 poslijepodne »
Izvrsno si to napravio.
Ne čudi me, ali me iznenađuje. O traljavosti radnika već sam čuo od nekih restauratora koji su cijeli život u praktičnoj strani, ne samo knjiškoj, očuvanja spomeničke baštine. Koliko razaznajem iz fotografija koje si napravio, oštećenja bi mogla biti nanešena baš ovom akcijom klovićevih dvora. Zašto? oštećenja su na rubovima, na mjestu gdje je kamen najtanji i već devastiran stoljećima utjecaja, a ta mjesta su paralelno smještena, što ukazuje na postavljene sajle (ipak mislim da su bile gurtne jer su pustile ne hrđu nego boju) i ta mjesta su drugačije boje, nisu bila izložena suncu. pravo je pitanje jesu li otpale komade sačuvali jer se daju vratiti pomoću dvokomponentnog lipila za kamen.kada bi se istraživanje malo bolje obavilo, dalo bi se barem medijski ozbiljno prozvat to špicarenje klovićevih, jer način izvedbe je neprofi. trebalo je odmah procijeniti da je stećak derutan i nije za transport, ali šta moreš kad onaj kustos koji dolazi nema pojma kako se stećak diže niti zna zavit šaraf ili sijalicu, a oni koji su ga podizali su građevinski radnici. čujem da imotska poduzeća obavljaju restauratorske radove, moje sumnje su unaprijed opravdane,bit će srama. znači: pametni i knjiški ljudi ipak bi trebali naučiti mijenjati žarulje, a oni koji s njima rade bi trebali pročitat bar jednu knjigu za vrijeme radnog vijeka.
Dosta parola.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #79 : 08 Rujan 2008, 21:55:06 poslijepodne »
a šta ja rekoh već prije: jadni ti smo mi kad od tih i takvih moramo učiti kako čuvati baštinu... i za to još ići u klovićeve dvore... bljak!

Insomnia

• Gost
« Odgovori #80 : 08 Rujan 2008, 21:56:34 poslijepodne »
orilo, jel namjeravate pisati neku prosvjednu notu vašem pripametnom selonačelniku?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #81 : 08 Rujan 2008, 22:00:38 poslijepodne »
Ako su ovo radili sajlom, tribalo im je odma "uši iščupat". No, mili moji, shit happens. meni je tema dojadila, volio bih vidit nekakav razvoj priče, jedino mi je zao sto sam nezaposlen a gledam hrpe krkana koji rade. :starac
Dosta parola.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #82 : 08 Rujan 2008, 22:07:24 poslijepodne »
kad se vrati stećak, kupit ću ti jednu komponentu lipila, a ti drugu i eto ti posla.

pa ćeš i ti biti neki krkan...

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #83 : 08 Rujan 2008, 22:58:07 poslijepodne »
A ti si sigurno učiteljica, drž se ti meni.
Dosta parola.

potjeh

• Gost
« Odgovori #84 : 09 Rujan 2008, 09:09:42 prijepodne »
Orilo, ovo postaje napeto poput krimića.
Mislim da si u upisu #74 stavio fotografije stećka slikane sa suprotnih strana, ali ona u upisu #75 nedvojbeno otkriva da je oštećenje na oba brida (i sa strane ceste i sa strane Suvaje).
Da ti prominiš avatar u Marti Mistrija?

P.S. Brezšalē, mislim da je ovo vridno novinskog članka kao upozorenje za budućnost.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #85 : 12 Rujan 2008, 20:32:55 poslijepodne »
Dobro, što se dogodilo s cijelom pričom. Tresla se brda rodio se miš, ili tija voda još brijege dere. Ipak su fotke trebale biti zoom na sumnjive točke, možda bih i potpisao. Ovako sam samo znatiželjan. :batina
Dosta parola.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
trenutna situacija
« Odgovori #86 : 13 Listopad 2008, 10:13:58 prijepodne »
Evo nakon malo dužeg vremena mailom sam proslijedio upit na autoricu izložbe, kustosicu Jasminku Poklečki Stošić i vjerujem da ćemo uskoro imati odgovor o čemu se ovdje radi!!!

Očito se radi o stručnoj osobi (iz telefonskog razgovora sudim) koja vodi računa o svom djelokrugu djelovanja i odgovornosti ...pa mislim da i ova nezgoda situacija sa stećkom, iako je trenutna situacija nezgodna, ima svjetlu budućnost.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #87 : 29 Studeni 2008, 01:33:56 prijepodne »
Zaboravili mi stećke. Eee, nećeš! Orilo, kako se stvar dalje razvijala? :beat
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma

Offline Slovak