Autor Tema: Stećci - Klovićevi dvori 4.rujna - 2. studenog  (Posjeta: 13287 )

Insomnia

• Gost
Odg: Stećci - Klovićevi dvori 4.rujna - 2. studenog
« Odgovori #60 : 06 Rujan 2008, 22:13:13 poslijepodne »
meni je smišno ono u cisti kad kraj stećaka stoji kontejner za smeće istog oblika kao i stećci...

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #61 : 06 Rujan 2008, 23:56:17 poslijepodne »
U Istri su veceji u obliku bunja. kante za smeće liče i na bakinu škrinju, ima tu puno slatkoga, ali ne smijemo otključati jer tada smo u nekoj drugoj građanskoj kategoriji. bi li se vi usudili prekapat kontejnere?
Dosta parola.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Izmakla mi je organizatorica za tri minute
« Odgovori #62 : 07 Rujan 2008, 20:42:06 poslijepodne »
Bio sam u Klovićevima sad kada su obaveze dozvolile...i bolje da ništa ne pišem...pa i neću, barem ne večeras. ...uglavnom zgranut sam i ogorčen...
 >:(
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #63 : 07 Rujan 2008, 20:57:38 poslijepodne »
Citat:
Bio sam u Klovićevima sad kada su obaveze dozvolile...i bolje da ništa ne pišem...pa i neću, barem ne večeras. ...uglavnom zgranut sam i ogorčen...

piši
i love my bike

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
stećak je oštećen
« Odgovori #64 : 07 Rujan 2008, 22:12:10 poslijepodne »
Bez velike patetike, bez ikakve drame već govoreći na osnovu viđenog (kroz staklo sa desetak metara udaljenosti) ...naime, bio sam na "fotomaratonu" pa sam provirio kroz staklo, nisam 100% siguran ali 90% jesam...

PROLOŠKI STEĆAK JE OŠTEĆEN!!!

Uglavnom, nastojat ću provjeriti u utorak kada će gđa Paliković (ili kako je dotičnoj organizatorici ime) biti dostupna...o čemu se radi (?) jer što sam vidio nije dobro...dapače...ružno je i loše.

Zanima me i što će kazati i na to da izložba "od Mitre do svMihovila" od Ministarstva dobije par tisuća kuna dok njena izložba o stećcima dobije nekoliko STOTINA TISUĆA KUNA???!!!

...zanimljivo, zar ne!

O samom stećku (koji i nije nešto ali je meni svašta) na kojem sam kroz djetinjstvo stajao, ležao, jašio ga, sa kojeg sam i oko kojeg sam skakao, skrivao se, poslije uz njega stopirao ...ukratko odrastao s njim...nema što reći nego OGORČEN SAM!

potjeh

• Gost
« Odgovori #65 : 08 Rujan 2008, 09:59:45 prijepodne »
Slovak
Citat:
ako koji i izblijedi ili pukne, više će vrijediti oni koji su ostali. to je princip

Potjeh
Citat:
Znači, ovi što su i' mlili u drobilican znali su svoj posa. Čista ekonomska logika.

Slovak
Citat:
Nije cilj izmlatiti drobiličara ili plakati tri dana, nego biti racionalan i zaustavit ponavljanje budućnosti.

Pajdo, nismo se razumili. Aludirao sam na dvostruku ekonomsku logiku:
1. od stećka dobiješ kvalitetnu pržinu
2. kad ga samelješ diga si cijenu ostalim stećcima.

Prema toj logici (koju si ti pokrenuo prvim upisom) drobilice će još imat posla. That was my point!

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #66 : 08 Rujan 2008, 10:26:38 prijepodne »

Prema toj logici (koju si ti pokrenuo prvim upisom) drobilice će još imat posla. That was my point!

Nema više drobilica, nažalost.A moju logiku si malo nategnuo. Već i vrapci na grani znaju što je stećak, tako da je prodaja jedini način da će ljudi od toga profitirati. Nego, oriligorilo je detektirao oštećenje transportom, to bi mogao biti loš znak da dizaličari i kamiondžije nisu slušali šta im se priča, ili su loše razvili taktiku. a taktika mora biti jednostavna: 2 gurtne oko stećka s kranom točno iznad težišta da kamen ne klize livo-desno, lagano podizanje, spuštanje na drvene podloge na kamionu i fiksiranje.prisustvova sam dizanju teškog kamena, to je igrica ako su radnici imalo uhodani.na mjestu načelnika, tražio bih u slučaju oštećenja satisfakciju od klovićevih dvora. :bobo
orilogorilo, očekujemo informaciju, za oštećenje tretiramo svako skidanje kamena, ne i patine.
« Zadnja izmjena: 08 Rujan 2008, 10:30:47 prijepodne Slovak »
Dosta parola.

Insomnia

• Gost
« Odgovori #67 : 08 Rujan 2008, 10:52:28 prijepodne »
kakvu satisfakciju?

da podili onih parstotisuća kuna sa općinom, tj.da ju dade načelniku da more opet pripomišćat stećke?

ako je istina to... ma, rekoh već prije nešto slično u svezi novca, pisanja knjiga i naprdivanja onih kojima ti stećci znače kao crno ispod nokta...

da nisam žensko koje glumi damu, bila bih baš prosta koliko mi je ovo diglo tlak...

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #68 : 08 Rujan 2008, 11:02:51 prijepodne »
Citat:
Bez velike patetike, bez ikakve drame već govoreći na osnovu viđenog (kroz staklo sa desetak metara udaljenosti) ...naime, bio sam na "fotomaratonu" pa sam provirio kroz staklo, nisam 100% siguran ali 90% jesam...

a šta ako prevagne onih 10% a dramu si uspio stvoriti  :clap

Citat:
Zanima me i što će kazati i na to da izložba "od Mitre do svMihovila" od Ministarstva dobije par tisuća kuna dok njena izložba o stećcima dobije nekoliko STOTINA TISUĆA KUNA???!!!

nemoj pitati dotičnu gospođu nego se obrati na pravu adresu a ta je Mirjana Sanader,Božo Biškupić i pogotovo državni tajnik i kandidat za gradonačelnika Jasen Mesić
i love my bike

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #69 : 08 Rujan 2008, 11:14:32 prijepodne »
kakvu satisfakciju?

da podili onih parstotisuća kuna sa općinom, tj.da ju dade načelniku da more opet pripomišćat stećke?

ma ne, da podili par knjiga narodu. da se ljudi besplatno načitaju kako bi se lakše pomirili s kontekstom u kojem žive, da otkriju pravi način borbe kroz pravilnu artikulaciju ideja. insa, sve je to ok, ali nemoj se pjeniti. -?
Dosta parola.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
privid ili čista a nezgodna situacija?
« Odgovori #70 : 08 Rujan 2008, 12:16:00 poslijepodne »
a šta ako prevagne onih 10% a dramu si uspio stvoriti  :clap

nemoj pitati dotičnu gospođu nego se obrati na pravu adresu a ta je Mirjana Sanader,Božo Biškupić i pogotovo državni tajnik i kandidat za gradonačelnika Jasen Mesić

U nekakvom sam poslu...poslije kad stignem ...stavit ću i ovdje ono što sam vidio ...pa sam reci!? OK!?
Glede drame nemam je želju podizati ali brate mili od prvog dana sam tražio način i pravi put djelovanja a ZAŠTO je aurora spriječila da kao udruga IMOart prosvjedujemo (barem dopisom) ne znam...

Šteta je (čini mi se ) već počinjena a pitanje je kako ne napraviti još veću?

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #71 : 08 Rujan 2008, 12:28:20 poslijepodne »
Citat:
Osobno sam ljut i da nisam jučer bio poslovno vezan imao sam namjeru pojaviti se sa maskom kostura, doći u "Klovićeve dvore" i nositi tablu

"VRATITE MI MOJ NADGROBNI SPOMENIK"

:clap ovo bi svakako imalo odjeka

Citat:
Šteta je (čini mi se ) već počinjena a pitanje je kako ne napraviti još veću?

orilo prijatelju dragi,ili je ili nije.

i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #72 : 08 Rujan 2008, 12:40:10 poslijepodne »
ZAŠTO je aurora spriječila da kao udruga IMOart prosvjedujemo (barem dopisom) ne znam...

ima li još sličnih udruga u imotskom?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #73 : 08 Rujan 2008, 13:03:48 poslijepodne »
Klovićevi su špica, i stećci su špica. baš me zanima kakve su reakcije lokalnih mještana na odnošenje ostalih stećaka. tribalo bi njih kontaktirati, možda su i njihovi oštećeni, pa zajedno tražiti neka, do sada zakonom nezaštićena prava. možda bi se klovićevi i njihova špicatost dali dezaurirat, ali imali su jako dobrih izložaba do sad, imali su, kako ne. ali tvrd je stećak, ne da se on baš tako lako, kamen je to i triba ga dobro i svisoka bacit da mu išta bude. živi bili pa vidili. ;)
Dosta parola.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
usporedba stara snimka i nova snimka
« Odgovori #74 : 08 Rujan 2008, 17:35:55 poslijepodne »
Ovako je izgledao stećak kad je bio na svom mjestu.

...a sa ovim oštećenjem, ne prestrašnim ali ipak "oštećenjem" sam ga vidio u Klovićevim dvorima!

Na ovoj fotografiji sam crvenom bojom ZAOKRUŽIO ono što smatram da je "oštećenje"

>:(
« Zadnja izmjena: 08 Rujan 2008, 18:01:46 poslijepodne OriloGorilo »