Autor Tema: Duhovna obnova - vodi fra Zvjezdan Linić  (Posjeta: 10393 )

Offline SpiDom

• Gožđeno pero foruma
Duhovna obnova - vodi fra Zvjezdan Linić
« : 03 Rujan 2008, 15:39:14 poslijepodne »
KATOLIČKA DUHOVNA OBNOVA:

GOSPODIN MOJ I BOG MOJ!

Zagreb – Dom sportova

od petka 5. rujna do nedjelje 7. rujna

Dragi prijatelji,

U ovoj godini svetog Pavla održat će se velika katolička duhovna obnova u
Domu sportova u velikoj dvorani na Trešnjevci u Zagrebu od 5. - 7. rujna.
Naslov te duhovne obnove obraćenja i molitve za ozdravljenje i oslobođenje glasi: GOSPODIN MOJ I BOG MOJ!

To su riječi priznanja i vjere, poniznog predanja i ljubavi što ih je izrekao sveti Toma apostol, zvani “nevjerni Toma”, kad se uskrsnuli Gospodin Isus objavio njemu i apostolima dok su bili skupa. Tada je i Toma povjerovao i pao pred Isusa pošto je ugledao njegove rane na rukama, nogama i na prsima.

Raspored će biti uobičajen:

·        u petak, prvog dana počinje u 17 sati i traje vjerojatno do 21 sat.

·        u subotu bit će prije podne od 9 do 13 sati, a popodne od 16 do 21 sat.

·        u nedjelju je od 9 do 15 sati.

Duhovnu obnovu organizira kuća susreta TABOR i katolička izdavačka kuća «TEOVIZIJA».

Šaljem vam ovu obavijest jer znam da ste zainteresirani za takve aktivnosti u Crkvi, da ste već sudjelovali ili pratili molitvom i ljubavlju takve susrete. Ovo je i poziv vama i vašima da dođete i da se uključite u to djelo Duha Svetoga.

Ovo je i čin povjerenja da ćete znati drugima prenijeti tu informaciju koja je za mnoge duše gladne Boga i iskrene radosti u vjeri od velike važnosti.

Ovakva duhovna obnova već se održavala u sličnim prostorima kroz desetke godina i na određen način pomogla mnogima da krenu hrabrije u vjeru, a mnogima koji su se udaljili od vjere da opet nađu put do Isusa preko sakramenata i molitve. Računam na vas i vašu podršku u tom pogledu, a osobno se preporučam u molitve kako bi mi Duh Sveti mogao rasvijetliti dubine moga srca te da izreknem prave riječi koje će pasti u srca velikog broja ljudi koji na takve susrete dolaze.

Bog vas blagoslovio a ja vas iskreno pozdravljam: Mir i dobro!

Fra Zvjezdan Linić, ravnatelj kuće susreta TABOR.

Ta mi nismo gospodari vaše vjere, nego suradnici vaše radosti. (2 Kor 1,24)

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
Odg: Duhovna obnova - vodi fra Zvjezdan Linić
« Odgovori #1 : 05 Rujan 2008, 22:15:50 poslijepodne »
Sutra...

Offline SpiDom

• Gožđeno pero foruma

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #3 : 05 Rujan 2008, 22:46:54 poslijepodne »
 ;) :spidom

Offline Insomnia

• Banned
  • Sve zna, sve čita, svugdje piše...

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #5 : 12 Prosinac 2009, 13:50:02 poslijepodne »
http://blog.vecernji.hr/zvjezdan-linic/2009/12/11/mladima-u-krizi-zivota-treba-i-duhovna-pomoc/

Fra Zvjezdan Linić - Večernjakov bloger

Prvi upis

Mladima u krizi života treba i duhovna pomoć
 prosinac 11th, 2009
Mnoge je potresla vijest o tri mladića koji su u Starim Mikanovcima u kratkom roku dovršili životni hod svojevoljnim samoubojstvom. To su činjenice koje diraju svakog čovjeka s imalo ljudskog osjećaja jer nije normalno ni uobičajeno da netko sebi oduzima život.

Čudno je to i zabrinjavajuće i zato su alarmirane ekipe stručnjaka da izvide o čemu je riječi što treba učiniti da se izbjegnu slične tragedije.

Po tajni ljudske naravi, čovjek u sebi nosi pozitivan nagon za životom, a ne za smrću. Svaki čovjek u sebi nosi i nagon za pravim životom, kvalitetnim i sretnim. Čovjek u korijenima svoga bića želi biti posve sretan. U stanovitoj psihološkoj analizi oni koji posegnu za ostvarenjem samoubojstva čine to jer im se takvo rješenje učini u tom trenutku za njih bolje i prihvatljivije nego dalje živjeti u mraku i problemima koji ih muče.

Kao kršćani vjerujemo da je život Božji dar i da je Bog gospodar života. Zato peta Božja zapovijed glasi: „Ne ubij!“ i u sebi nosi pozitivan napor kojim je svatko pozvan da učini sve čime će poraditi oko boljeg zdravlja i života svog, ali i osoba s kojima živi i za koje je odgovoran.

Jednako tako, ta zapovijed zabranjuje sve što bi moglo ugroziti vlastito zdravlje ili život kao i zdravlje i život ljudi oko nas. Iz te istine da je život dar Božji i da čovjeku taj dar života biva darovan slijedi da čovjek ne može manipulirati niti raspolagati po miloj volji ni svojim ni tuđim životom.

Po tom istom zakonu zabranjeno je svako hotimično ubojstvo i abortus te eutanazija. Po tome ispada kao da je čovjek gospodar života, a to nije. Po tom istom zakonu zabranjeno je i svako samoubojstvo. Jer život nam je povjeren i nismo ga mi zaradili ili izgradili da bismo mogli s njim tako postupati. Nekada je Crkva bila jako stroga u vezi sa samoubojicama te im je uskraćivala i crkveni ukop smatrajući taj čin svjesnim vrijeđanjem Božjeg autoriteta i povredom Božje zapovijedi.

Međutim, Crkva danas, s mnogima koji pokušavaju analizirati taj tragičan čin, fleksibilnije o tome razmišlja i samoubojice se pokapa prema crkvenom obredu. Polazi se od toga da čovjek u zdravom i smirenom stanju ne bi učinio nešto što se protivi korijenima ljudske naravi.

Teško je reći zašto se to ipak događa. Najlakše je kad se to obrazloži nekom psihičkom devijacijom. Mnogo je teže kad se naslućuju neki pritisci okoline koji uvjetuju takvu odluku u samoubojice. Treba strahovati ako je to neki trend među mladima koji graniči s morbidnim, možda i sotonističkim idejama anarhizma, razaranja i samorazaranja.

Kao svećenik vjerujem da u spomenutu slučaju mladima svakako treba ponuditi i duhovnu pomoć da se izdignu iznad kriza života, da kukavički ne bježe od problema, da se sebično ne postavljaju kao da se njihov život nikoga ne tiče. Ako je posrijedi i određeno pomračenje duhovne dimenzije u čovjeku, onda je doista potreban blagoslov molitve i zaštita Crkve.

Offline SpiDom

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #6 : 12 Prosinac 2009, 15:28:24 poslijepodne »
Hvala Ratniče na informaciji i izvoru. Večernjakov bloger je i don Kaćunko, odnedavna.

Sve svoje, stare i nove poznate za koje čujem da su u velikim problemima, šaljem kod Zjezdana koji inače ima puno prijatelja među Imoćanima.

:)