Autor Tema: tehnikalije...  (Posjeta: 12456 )

Insomnia

• Gost
tehnikalije...
« : 24 Kolovoz 2008, 11:20:05 prijepodne »
daklem, predlažem da se otvori jeda podforum pod naslovom , na primjer: Tehnika - računala, mobiteli i ostalo
gdje bi mogli postaviti neka pitanja vezana uz iste, predložiti neke programe i utilitise, razmijeniti iskustva i tako..

evo, ja imam potrebu za nabavkom punjača za jedan mobitel, a nema ga u našem imackom. :(
možda bi informacija koju bih eventualno isčačkala putem pp-a nakon dužeg lutanja, dobro došla i još nekom...

Offline FCroaticum

• Domaćin
  • Iskusni forumaš...
Odg: tehnikalije...
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz 2008, 11:36:59 prijepodne »
Imali smo to jedno vrijeme na starom forumu. Možemo i na novom ponovno probati.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #2 : 24 Kolovoz 2008, 17:57:17 poslijepodne »
Imali smo to jedno vrijeme na starom forumu. Možemo i na novom ponovno probati.

Ne bi tijo primetjat po vashoj kutji, ali shta je undan vovo:

IMOart > Tko to tamo.... > Foto / video kutak > Tehnikalije
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Insomnia

• Gost
« Odgovori #3 : 24 Kolovoz 2008, 22:45:17 poslijepodne »
Ne bi tijo primetjat po vashoj kutji, ali shta je undan vovo:

IMOart > Tko to tamo.... > Foto / video kutak > Tehnikalije

ma to je sa starog kopirano, misli se na tehnikalje za foto aparate i opremu.
ali moglo bi se to priurediti, proširiti opis ili bilo što.

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #4 : 24 Kolovoz 2008, 22:49:02 poslijepodne »
ma to je sa starog kopirano, misli se na tehnikalje za foto aparate i opremu.
ali moglo bi se to priurediti, proširiti opis ili bilo što.

je... mogli bi mu i nacrtat ...  :P  ;D

:mcora
Kad sam dobra, dobra sam, no kad sam zla, onda sam još bolja.

Offline bossmark

• Uhodava se na forumu...
« Odgovori #5 : 25 Kolovoz 2008, 11:08:58 prijepodne »
daklem, predlažem da se otvori jeda podforum pod naslovom , na primjer: Tehnika - računala, mobiteli i ostalo
gdje bi mogli postaviti neka pitanja vezana uz iste, predložiti neke programe i utilitise, razmijeniti iskustva i tako..

evo, ja imam potrebu za nabavkom punjača za jedan mobitel, a nema ga u našem imackom. :(
možda bi informacija koju bih eventualno isčačkala putem pp-a nakon dužeg lutanja, dobro došla i još nekom...

Insa, pokušaj na nekoj od benzinskih pumpi, znaju prodavati univerzalne punjače sa dodacima za sve mobitele, ili ako hoćeš reci za koji ti treba pa možda ja usput pogledam da li ima pa ti javim jer ja iz hobija uvijek pogledam takve tehnikalije.
Uspori gospojo draga, ne'š zar slipa pored pusta blaga, nožica mrvicu nek ti stane i pogleda na blago pane...

Insomnia

• Gost
« Odgovori #6 : 25 Kolovoz 2008, 13:03:28 poslijepodne »
Insa, pokušaj na nekoj od benzinskih pumpi, znaju prodavati univerzalne punjače sa dodacima za sve mobitele, ili ako hoćeš reci za koji ti treba pa možda ja usput pogledam da li ima pa ti javim jer ja iz hobija uvijek pogledam takve tehnikalije.

pravi džentlmen, kako i priliči ljubitelju bossa ;D

dakle, radi se o rijetkom primjerku... ali jako dobrom i u odličnom stanju. star je nevjerojatnih 3 godine i par mjeseci.

Panasonic VS3

http://www.gsmarena.com/panasonic_vs3-1059.php

naravno, nije obaveza, ali ako budeš šetao i prolazio kraj dućana, provjeri jel ga imaju... dalje se zna.
ti kupiš, ja platim i punjač i pizzu i sladoled i kavu i sok i krafnu i... ma koliko god moreš pojist ;D

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Odluka donesene-Jedinstveni špunjači!!!
« Odgovori #7 : 20 Ožujak 2009, 11:52:15 prijepodne »
UH KOJA LIPA VIJEST!!!

Konačno jedinstveni punjači za mobilne telefone!

:smil443643319dc3d6ai:
Famozni “novi” univerzalni punjač kojim će do 2012. godine biti opremljeni gotovo svi mobilni telefoni koristit će mikro USB standard. Rješenje je praktički idealno: ne samo da ćete konačno moći svoj telefon puniti istim punjačem kojim punite svoju MP3 glazbenu kutijicu, već ćete moći i zaboraviti na jednako idiotsku (i jednako profitabilnu) odluku proizvođača da svaki telefon ima svoj kabel za spajanje sa računalom.

monitor.hr
Piše: Radoslav Dejanović

http://www.monitor.hr/clanci/konacno-jedinstveni-punjaci-za-mobilne-telefone/18974/
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline Insomnia

• Banned
« Odgovori #8 : 20 Ožujak 2009, 12:08:54 poslijepodne »
ništa dok uz računala, posebno laptope ne bude standardna oprema jedno ležište gdje ćemo moći "sjest" mobitel da se puni dok ga punimo glazbom, skidamo fotke, updatiramo software, ubacujemo igrice...
naravno, mislim to sve u i sa mobitela na komp i obratno.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
HD PLAYER
« Odgovori #9 : 12 Svibanj 2009, 19:57:01 poslijepodne »
Popcorn Hour A110

http://www.autronic.hr/cms/Detaljno.aspx?sifraProizvod=2463

Izvrsno zvuči kad se pročita i vidi mogućnost ovog što nude.

Citat:
Želite li na svom televizoru gledati DivX/MKV filmove u SD/HD rezolucijama, donedavno je kod nas jedino rješenje bilo složiti vlastiti HTPC - testirani Popcorn Hour je prvi gotov uređaj skromnih dimenzija koji omogućuje jednostavnu i bezbolnu reprodukciju kako s diska, tako i preko mreže

Sama kategorija uređaja za streaming slike, zvuka i fotografija kod nas je donedavno bila ograničena na dva rješenja koja su vas u većoj ili manjoj mjeri vezivala za drugo računalo, služeći prvenstveno kao prirepak koji se spajao izravno na televizor, a datoteka povlačio sa drugog računala. Lako je iz sjećanja prizvati Apple TV, maleni uređaj opremljen HDMI konektorom koji je usprkos vlastitom disku prvenstveno zamišljen kao produžetak iTunes baze koja se nalazi na vašem računalu. Također, kod nas je ponegdje moguće nabaviti i neke Windows Media Center Extendere koji se pak naslanjaju na odgovarajuća HTPC računala. Oba rješenja nisu loša i uz njih se može, što hackiranjem, što konverzijom, doći do HD sadržaja skinutih s Interneta na vašem televizoru - naravno, možete složiti i vlastito HTPC računalo, ali gotovih i jednostavnih rješenja nije bilo.

Citat:
Karakteristike
- Video : YouTube, Veoh, Videocast, DLTV, Cranky Geeks, Bliptv, PodfinderUK, Vuze, Break Podcast, Revision 3, CNN The Larry King Podcast, CNN Anderson Cooper 360, The CNN Daily, CNN In Case You Missed It , NBC Meet The Press, NBC Today, CBS Face the Nation, NBC Nightly News, Mevio
- Audio : Live365 Radio, iPodcast, Radiobox, ABC News, BBC Podcast, CNN News , Indiefeed, Jamendo
- Photo : Flickr, Picasaweb
- feed : Bloglines, Yahoo! Weather, Yahoo Traffic Alerts, Traffic Condition, Cinecast, Yahoo! News, MSNBC News
- Peer-to-peer TV : SayaTV
- Internet Radio : Shoutcast

Video containers:
- MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V); MPEG1/2 PS (M2P, MPG); MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS); VOB; AVI, ASF, WMV; Matroska (MKV); MOV (H.264), MP4, RMP4
Video codecs:
- XVID SD/HD; MPEG-1; MPEG-2 ; MP@HL; MPEG-4.2 ; ASP@L5, 720p, 1-point GMC; WMV9 ; MP@HL; H.264 ; BP@L3; MP@L4.0; HP@L4.0; HP@L4.1; VC-1 ; MP@HL; AP@L3
Audio containers:
- AAC, M4A; MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA); WAV; WMA; FLAC; OGG
Audio codecs:
- AC3; DTS; WMA, WMA Pro; AAC; MP1, MP2, MP3; LPCM; FLAC; Vorbis
Audio pass through : DTS, AC3, DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus
Photo formats : JPEG, BMP, PNG, GIF
Other formats: ISO, IFO
Subtitle formats : SRT, SMI, SUB, SSA
Cardea DRM (WMDRM-ND)
Chipset: Sigma Designs SMP8635
Memory: 256MB DDR SDRAM, 32MB Flash

- UPnP SSDP
- UPnP AV
- Windows Media Connect
- Windows Media Player NSS
- SMB
- NFS
- HTTP servers: myiHome, WizD, SwissCenter, MSP Portal, Llink, GB-PVR
- BitTorrent P2P
- NAS access : SMB, NFS, FTP
Sadržaj kompleta
- Popcorn Hour A-110 (HDD not included)
- 100~240V Power Adapter
- 1.5M length HDMI cable
- Remote Control with 2 "AAA" batteries
- USB Slave cable
- Quick start guide
Dimenzije
270 x 132 x 32 mm
Težina
1 kg
Jamstvo
Jamstvo: 12 mj.

• moguće ugraditi 2.5"/3.5" SATA HDD
• HDMI 1.3a
• HD Audio pass-through
• reprodukcije 1080p zapisa
• NAS i BitTorrent peer-to-peer downloader
• 2x USB 2.0 host (1 sprijeda i 1 straga - moguće spajanje vanjskih diskova/memorija)
• 1x USB 2.0 slave (straga)
• ...

http://www.autronic.hr/Default.aspx?sifraStranica=100

Cijena: 1.999,00 kn

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #10 : 12 Svibanj 2009, 20:30:00 poslijepodne »
Ne vjerujem da to valja za te nofce.
Ako imam više vremena nego nofaca radije si složim myHTPC (htpc forumi) na minimalističkim windowsima98.

A kad bi bilo ludi para moj izbor bi bio:

1. iMac 24"
i
2. Elgato EyeTV Hybrid
ili
2.1. TerraTec H5

e sad, ako bi mi se to ikad učinilo malo, dodavati

3. TimeCapsule 1TB
4. AirPort Express (po potrebi i mogućnosti, par komada)
5. uz redni broj 4. kvalitetne zvučnike (Bose, Focal XS...)

u srednjoj verziji vrijedi se raspitati kod korisnika mogu li novi samsungovi 24" računalni ekrani koji su ujedno i televizori lako snimat tv program na PC i o drugim korisničkim iskustvima koja je teško naći online
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj 2009, 21:27:52 poslijepodne glonga »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #11 : 12 Svibanj 2009, 20:54:52 poslijepodne »

je li tko probao ove samsungove zaslone s TV tunerom?

npr.
Samsung SyncMaster T240HD

u info-u stoji "analog/DVB-T Tuner" a u specifikacijama ne vidim ništa o analognom tv tuneru

i VESA mount za njih ili iMac 24"?
još Bluetooth tipkovnica i glodafac
... od mene bi ostala samo udubina u kauču
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj 2009, 21:15:00 poslijepodne glonga »

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
« Odgovori #12 : 12 Svibanj 2009, 21:41:01 poslijepodne »
Citat:
... od mene bi ostala samo udubina u kauču
;D

Mislim da to s analognom napomenom ne treba zanemariti, možda po forumima specijalnijima provjeriti?

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #13 : 29 Lipanj 2009, 19:01:24 poslijepodne »

Evo jedna informacija o kojoj ne razmišljamo često, a zna nam ići na živce:
 :o :o :o

Zašto baš 160 znakova?
Koliko puta vam se dogodilo da morate obrisati dva razmaka iz SMS-a jer ste prešli magičnu brojku od 160? Donosimo vam priču čovjeka koji je izmislio SMS i odredio mu duljinu.
Friedhelm Hillebrand je direktor konzultantske tvrtke Hillebrand & partneri. Živi mirnim životom u Bonnu. No prije 23 godine sjeo je za pisaći stroj i nakon kratkog istraživanja došao do zaključka da je 160 znakova dovoljno za prenijeti poruku drugom čovjeku, bilo da se radi o pitanju, zahtjevu ili samo o pozdravu.
Hillebrand je 1985. godine sa skupinom kolega radio na standardizaciji tehnologije koja bi omogućila mobitelima da šalju i prikazuju tekstualne poruke. U to vrijeme, zbog tehničkih ograničenja mreže, poruke su morale biti najkraće moguće.
Bez mogućnosti da istraže tržište, Hillebrand i njegovi kolege utemeljili su svoje pretpostavke na dvjema činjenicama. Prva je bila ta da razglednice uglavnom sadrže manje od 150 znakova. 150 znakova je bilo dovoljno i korisnicima Telexa, tada poznate američke telegrafske mreže za poslovne korisnike.
Danas su SMS-poruke najpopularniji način mobilne komunikacije. Mladi šalju stotine poruka mjesečno, a čak je i najpoznatiji servis za mikro-blogging, Twitter, ograničio broj znakova po poruci na 140, da bi korisnik mogao strpati svoje ime i poruku u jedan SMS.

Net.hr
04.05.2009.
:starac

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #14 : 15 Studeni 2009, 17:57:06 poslijepodne »