Evo ja ću ti štogod nabacit, kad nako lipo pivaš. Ne š se valda ljutit, ni Zavelim se ne će ljutit, meščini. Doda će i on svoj prilog temi.
Za početak nađi knjigu (a moga bi i obać fra Vjeku,, i možda nagovarat, i njega, i odgovorne, na tiskanje još jednog izdanje knjige koja je odavno rasprodana):
Vrčić, fra Vjeko;
Plemena Imotske krajine, II. dopunjeno izdanje, Franjevački samostan, Imotski, 1996.
1686. Zadvarski zbjeg /
str. 9. Zagvoždani /
str. 20. Pavić Grgo, članova 3
str 22. Jedan dio je ostao u Gornjim i donjim Brelima... Pavić izumrli, iz Krstatica.
str. 47. Cista Griva... Pavić
...
s 242. Ričice / Zemljišnik 1747. god. / Pavić Petar 11 kanapa
s 247. Majić / Prvo krštenje zabilježeno je tek 1800. god... [U župi Ričice. Župa Ričice osnovana 1734. odvajanjem od Prološca.] Doselili iz Drinovaca u Vinjane Donje.
...
Pavić / Zemljišnik je zabilježio 1747. Petra Pavića. U najstarijoj Matici krštenih vode se od 1786. Predaja tvrdi da su doselili od Sinja....
...
itd.
[IMHO, možda i od Livna, ili su i livanjski Pavići od Sinja po predaji. NHF, oprezno s terminom autohtonost u Imoti triba. Do 1718. pa i kasnije.]
Nakon toga, ako ti se da, možeš tražiti stare župske matice, vjerojatno će one koje budeš tražio biti u Državnom arhivu u Zadru kao i stari mletački katastri za Imotu:
http://www.arhiv.hr/hr/drugi-arhivi/fs-ovi/arhivi-hrvatska.htm Očekuj da ćeš trebati znati hrvatsku ćirilicu (arvaticu, bosanicu, bosančicu) za čitanje starih matica, možda i nešto latinskoga jezika.
Arvaticu možeš naučiti iz online dostupnog Truhelkinog rada "Prinos bosanskoj paleografiji"
<>.
Latinski možeš učit i online i offline, izvora ne nedostaje.