Autor Tema: Prezimena  (Posjeta: 31805 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Jovanka Milosavić
« Odgovori #135 : 28 Veljača 2014, 23:17:19 poslijepodne »

Eto ti brte i Jovanka i Nikodem Miloš. Vodi ji kući. To unda moji nisu.…

Pisano je. Bolje  je, daklem, ne zavjetovati, nego uzalud zavjetovati pa zavjet ne izvršiti.

Hvala ti za iskustvo.
Slijedeći put ću triput promislit prije no što komu, primjerice, obećam da ću mu skenirat komadićak rijetke knjige.
Jerbo me danas ponosni vlasnik knjige mori kako mu je uvez knjige razvrljen i knijga raskupusana baš na onoj stranici di počinje zapis o Tijaljinskoj krizmi 19.9.1742. ter da misli da je to od pričepljivanja otvorena libra na càkā od kopirke ili skenera e da ne ulazi svjetlo na sken ili kopiju glede i u svezi mrčavosti preslike.
« Zadnja izmjena: 28 Veljača 2014, 23:43:31 poslijepodne glonga »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #136 : 01 Ožujak 2014, 02:19:48 prijepodne »

Eto ti brte i Jovanka i Nikodem Miloš. Vodi ji kući. …

A što meni!? Spremi ji svom omiljenom Belevarcu S Lise^. Ili s Lísā? "Onom Jugoslovenčini". Ne ovom našem s foruma.

Nu otklen-doklen i šta!? Od svega štiva što mu je bilo pod rukon on vrcon pa faksimilira Jovanu Milosavić…
A toliko pitanja što te okružuju i muče… bar da je faksimilira onaj Torquemadin sažetak o tri bosanska bogumila s druge teme… ili šta-šta mu drágo… o glagoljici, o arvatici…
A on, pokoj mu duši, trka trka, pa škljoc na Milosravu…
A šta š? Jugoslovenski kadar.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #137 : 01 Ožujak 2014, 11:21:27 prijepodne »
Pisano je. Bolje  je, daklem, ne zavjetovati, nego uzalud zavjetovati pa zavjet ne izvršiti.

Hvala ti za iskustvo.
Slijedeći put ću triput promislit prije no što komu, primjerice, obećam da ću mu skenirat komadićak rijetke knjige.
Jerbo me danas ponosni vlasnik knjige mori kako mu je uvez knjige razvrljen i knijga raskupusana baš na onoj stranici di počinje zapis o Tijaljinskoj krizmi 19.9.1742. ter da misli da je to od pričepljivanja otvorena libra na càkā od kopirke ili skenera e da ne ulazi svjetlo na sken ili kopiju glede i u svezi mrčavosti preslike.
Šta si diga nos ka uvriđena frajla. Jesan li ja triba kolut naprid-kolut nazad od sriće što si mi Milosavu na Vardarot sprehitio. Bolan Glonge, ti si enciklopedija i tvoje je mećat vake dokaze, a tomu pratrini kaži da bude sritan da mu je kogo u libre povirijo, jerbo da će proć i stogodina dok mu još kogod virne u te listine. Da je i mrčavije bilo ja bi ti prizna, a priznan i na rič. Nisan vele ni zagleda. Šalu na stranu bolan. Zeru se šalamo ovo okolo imena i bezimena, al mesčini pamtiš dugo davne uvrjede izrečene u žaru prepirke, a to ti ne valja bolan. Hvala na skenu. Nastavit ću kad stignem.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #138 : 01 Ožujak 2014, 15:35:20 poslijepodne »
U Podbablju su Milasovići popisani 9 godina ranije nego  Grgo Milas u Tialjini. [/i]

… Grgu mi se ne diraj, a bijo je prije sviju njizi. Dobijen li još koje muško bit će Grgo uizinad tebi.  :mirbi

Eto, ne ću ti ja Grgu krećat. More bit da i oću. Ako li se dokopam jopet knjige i brzo i lako namìrim na popis kućanstava u Tijaljini 1742.

Vengo, nemoj bit naprišan s imentovanjem. Ko belevarac s imentovanjem visnice. Ko da smo forum žurnih kumova i krstitelja.
Ko skup bezposlenih popova.
Jerbo, šta š ako se pokaže da je na tomu popisu Grgo Milas upisan kao
a) Gregorius Milaƒ
b) Gregorius Miloƒ
c) …?
More bit na kraju bidne da je narečeni Grgo zapravo upisan kao Đuro Milošović (Georgius Miloƒovich). Ajd, dobro. Jure Miloš.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
U granju Matkovića stabla
« Odgovori #139 : 09 Ožujak 2014, 21:58:44 poslijepodne »
Došla mi pod ruke knjiga Josipa Matkovića Dodana: "U granju Matkovića stabla".
Iako je još nisam pročita, nego samo prolista, mogu reć da se s kore vidi koliko je veliki trud tu napravljen. Sve pohvale. Čovik je napravio rodoslovna stabla grubinjskih Matkovića. Priložio je kartu Matkovića plemena od oko 1700. do danas. Napisao je nekih pričica i svega nešto. Svaka čast. Za ovu bi mu knjigu svaki Matković triba ispeć po janje u znak zahvalnosti. Volio bih da netko ovo napravi za moje pleme i već diljan ražanj. Palac gore. Meni je knjiga bitna jer mi je baba iz Matkovića.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Happy Nikoljdan!
« Odgovori #140 : 14 Ožujak 2014, 22:47:14 poslijepodne »

U tom popisu iz 1742. nema Nikole Milasa. Radi se o Nikoli Milošu koji se u popisu spominje najmanje dvaput u Tijaljini.
Evo ga i na ovom popisu krizmanika. Kum. Pod rednim brojem pet.
Nikola Milošović. Nicolaus Miloƒovich. Nedvojbeno ƒ = š. Oba slova o u prezimenu nedvojbena, i prvo i drugo.

Nije tako. Ima Nikole Milasa na popisu 1743. u Tihaljini. Stupac drugi, redni broj 22. Nicolaus Milas. Nedvojbeno.
Pošto je isti tajnik popisivao i krizmanike i kućanstva, ni narečeni Nikola Miloš(ović) se ne pojavljuje na dva mjesta u Tihaljini, a u čitavom popisu mora bit još negdje u okolici gdje ima Miloš(ović)a a na popisu kućanstava.

Happy Nikoljdan.

Škljoc za uvećanje. Po potrebi i Ctrl++

Onaj čitatelj i pisac je pročitao 10 članova u kućanstvu Nikole Milasa 1743. Ja čitam 3C + 5P = 8 članova (troje pričešćeni/odrasli i petero ditce).
Da ja pišem povijest Milasa, pod povećalom bi mu se našao i onaj podatak i rukopis o Grgi Milasu u Tijaljini 1735.

Ondak… Grgo mi i dalje ostaje dvojben. Neprovjeren podatak. Ostaje ti Nikola. Ako ti se ne sviđa, a ti jàmi Viktor, ili pitaj belevarca kako će ti prevest Nikolu s grčkog i Viktora s latinskog. Da je žensko moga bi je imentovat Pobjeda (prerevolucijonarno?). Nu za muško ne znam kako bi zdvučalo - Pobjo, Pobjed (liči na Potjeh), Svlado (od s(a)vladati)… Zmago (Janez si ga zmagal?)…
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak 2014, 22:59:23 poslijepodne glonga »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Happy Nikoljdan!
« Odgovori #141 : 16 Ožujak 2014, 20:14:51 poslijepodne »
Da ja pišem povijest Milasa, pod povećalom bi mu se našao i onaj podatak i rukopis o Grgi Milasu u Tijaljini 1735.

Ondak… Grgo mi i dalje ostaje dvojben. Neprovjeren podatak. Ostaje ti Nikola. Ako ti se ne sviđa, a ti jàmi Viktor, ili pitaj belevarca kako će ti prevest Nikolu s grčkog i Viktora s latinskog. Da je žensko moga bi je imentovat Pobjeda (prerevolucijonarno?). Nu za muško ne znam kako bi zdvučalo - Pobjo, Pobjed (liči na Potjeh), Svlado (od s(a)vladati)… Zmago (Janez si ga zmagal?)…
Što si bolon navro? Ne ću Nikolu. Oću Grgu. Džabe ti, ne mereš ni pomoću trikova od najčistije rvacke loze učinit srpsku. Hebahi ga. Ja san davno nudio licencu svoga bezimena koje mogu izvozit di me volja. Zamisli kako jadni Amerikenjac lomi jezik govoreć Toni Kukoč? E, ali da je on lipo u mene uzejo licencu bija bi Tony Milas. Moreš brte s tizin bezimenon di oćeš i nije te stid. A rvatsctvo neupitno. Ja čak mislin da je to jedno od prvih rvackih bezimena. Vidit će se kad se bude povist pisat, a neš je ti pisat.  :crveni