Autor Tema: Prezimena  (Posjeta: 33281 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
glonga, zemlja je ravna ploča!
« Odgovori #105 : 23 Studeni 2010, 11:22:35 prijepodne »
Tamokar? Izgleda da ih ima puno bliže. Ono što Mijo bez ikakve ograde i navođenja izvora širi danas, ni Nikodim se nije usudio navodit 1901., nit dovodit u kontekst fra Stipana Vrljića, Rošu arambošu, Vuka Karadžića, Srbe sve i svuda…

Ko to širi Vukovske i Nikodimovske predaje bez ograde i za čiji račun?

Ko se tu z đavlon igra? I što bi ti u kontekstu ovoga upisa bilo koji Vlajčić iz Vlajčića sa Zavelima s gnjevom pravednika reka bilo kojem Milasu ili Milašu?
Gori Milas od Milaša?
Nije krv pura?
Kilo — dvi marke?
Ko to tamo…?

molim da se iz rasprave izuzme m.m kao nevirodostojna svidoka zbog radi nekih rodbinskih sveza i odnosa koje ovden ne ću imentovat.
imaš li koga drugoga za svidoka?

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Plemena, izdanje 2010.
« Odgovori #106 : 02 Prosinac 2010, 13:54:15 poslijepodne »

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: Prezimena
« Odgovori #107 : 02 Prosinac 2010, 15:55:15 poslijepodne »
je li išta nadožunta ili je sve isto ko i prije?

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
« Odgovori #108 : 02 Prosinac 2010, 18:57:41 poslijepodne »
Naslovnica je promjenjena :)
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #109 : 02 Prosinac 2010, 19:09:51 poslijepodne »
... i to značajno. :spidom
:starac

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
« Odgovori #110 : 02 Prosinac 2010, 19:29:07 poslijepodne »
je li išta nadožunta ili je sve isto ko i prije?

Kako kažu na RIMu:
Citat:
U knjizi Plemena Imotske krajine obuhvaćene su župe,
Aržano, Biorine, Cista Provo, Cista  Velika, Dobranje, Grabovac, Imotski, Krstatice, Lokvičići, Lovreć, Svilić, Medovdolac, Podbablje, Poljica, Proložac, Ričice, Runović, Podosoje, Slivno, Studenci, Svib, Vinjani, Zagvozd, Zmijavci, Župa Biokovska, Srpska pravoslavna parohija.
Treće dopunsko izdanje Plemena Imotske krajine fra Vjeke Vrčića, moći će se kupiti u

Zagrebu 7.prosinca u sklopu Imote u Lisinskom,

ili pak naručiti na mob:

098 16 98 244 i 
091 222 30 11

Vidimo se u Lisinskom pa će mo zajedno provjeriti ima li kakvih i koliko izmjena, može?
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #111 : 02 Prosinac 2010, 21:12:23 poslijepodne »
Ja bi kupijo, ima li u kakvoj knjizsari u Zagrebu (iako je davat knjige knjizsaran pishman posa)?
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline golozlo

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #112 : 07 Prosinac 2010, 23:35:25 poslijepodne »
Aahahaha  :smil443643319dc3d6ai:

Oj sv.Savo utemeljitelju krsne slave , pre monaških halja kneže Humski , da ti je znati o čemu se govori i raspravlja zagrmeo bi za svoj dan kad ti vreme nije! ;D

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%91%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BB%D0%B5

http://www.youtube.com/watch?v=5GTTqkJTytc

Eh da mi je znati jel Brgulja moguće zvanoj i krsna slava stari običaj raških Babuna(ekstremna struja dualista) , ili bosanskih jeretika(gay-liberalnih kršćana nadasve posebnih Bošnjana) , ili jednostavno hrvatski običaj bez obzira na provenijenciju??! ;D

« Zadnja izmjena: 07 Prosinac 2010, 23:47:32 poslijepodne golozlo »

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #113 : 08 Prosinac 2010, 02:08:51 prijepodne »
Ako si vech brezposlen, ko jesi, jamo malo Truhelku i procsitaj o Larima i Penatima (kako li se to vech zove). Pa ti ne the u glavi biti Jeftina i josh mnogocsija jednacsba: krsna slava = Srbi.

To je isto kao da kazsesh da su svi oni koji su "slavili 29. novembar" bili komunisti i da su volili Jugoslaviju. Moji su tog dana uvik klali krmenja.
« Zadnja izmjena: 08 Prosinac 2010, 02:11:57 prijepodne belevarac »
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #114 : 08 Prosinac 2010, 09:37:30 prijepodne »
golozlo, glupi i nenačitani ljudi se na ovom podforumu baniraju, tek toliko da znaš

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #115 : 08 Prosinac 2010, 09:46:59 prijepodne »
« Zadnja izmjena: 08 Prosinac 2010, 09:48:44 prijepodne Zavelim »

Offline golozlo

« Odgovori #116 : 08 Prosinac 2010, 16:53:03 poslijepodne »
Ako si vech brezposlen, ko jesi, jamo malo Truhelku i procsitaj o Larima i Penatima (kako li se to vech zove). Pa ti ne the u glavi biti Jeftina i josh mnogocsija jednacsba: krsna slava = Srbi.

To je isto kao da kazsesh da su svi oni koji su "slavili 29. novembar" bili komunisti i da su volili Jugoslaviju. Moji su tog dana uvik klali krmenja.

Pa da , Lari i Peneti su logično objašnjenje i to od Truhelke , ubilo se!

Aspolutno je nebitno jel postoje ti Lari i Peneti , jel krsna slava iliti krsno ime je pre svega narodni hrišćanski praznik kojega praznuju porodice,plemeni  rodovi , i po njoj se rodno svojataju i prepoznaju u prošlosti!

Ja ovo zaista ne razumem?! , jel baš toliko teško reći nešto što je očigledno , a to je da je krsna slava(ime) pre svega srpski praznik i srpski specifikum !
Ima Makedonaca koji slave slavu,takođe i Albanaca i nešto Bugara , ali sasvim je jasno da je to srpski uticaj!

Međutim vama je teško to izustiti jer mislite da vas taj čin čini Srbima , ali ako tako razmišljate onda je zaista još smešnije!

Definitivno nisu svi bili komunisti koji su slavili 20.novembar koljući krmad , ali je to definitivno komunistički praznik koji slavi komunističku tvorevinu SFRJ!
I danas Srbi kad slave sv.Nikolu većinom ne poste i loču do besvesti , a vreme je časnog posta , što ne znači da sv.Nikola(krsna slava) nije hrišćanski prazinik ako su se ovi omrsili krmetine,jagnjetine i piju dok se ne useru!
Tako da ti je argument nevaljan!

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #117 : 08 Prosinac 2010, 19:45:18 poslijepodne »
Ako ne razumiš onda si glup, a ako si glup onda.... zna se. Jerbo to što se praviš glup znači da provociraš, a ako provociraš onda te se briše. Ko i ostale provokatore. Pročitaj ponovo šta Truhelka piše, onako lagano, rečenicu po rečenicu, možda i shvatiš. Možda i ne budeš baniran.

Offline golozlo

« Odgovori #118 : 08 Prosinac 2010, 20:55:00 poslijepodne »
Ako ne razumiš onda si glup, a ako si glup onda.... zna se. Jerbo to što se praviš glup znači da provociraš, a ako provociraš onda te se briše. Ko i ostale provokatore. Pročitaj ponovo šta Truhelka piše, onako lagano, rečenicu po rečenicu, možda i shvatiš. Možda i ne budeš baniran.

Što ti mene nazivaš glupim?! , jel sam ja tebi dao neku takvu kvalifikaciju ?! , zato ne vređaj me jer ja tebe ne vređam!
A sad ću ti reći u vezi ovoga!

Prvo Truhelka je relevantan u tri p.m , čovek koji je Čeh došao u Sarajevo kao austrisjki činovnik gde se u vreme okupacije suzbijala svaka srpska delatnost , a kamoli da neće početi da mašta o nekom Laru i koječemu!
Čovek koji je izmislio naziv Bosansčica dovoljno govori da da je bio na tom putu , što i govori ona knjiga koju si mi postavio!
On je tip iz 19.veka koji se vodio rasizmom i time objašnjavao podelu ljudi na ovim prostorima!
Onda se neverovatno izlupetao u vezi famoznih vlaha njegovih doseljanja vamo i o čistoći hrvatskih katolika i muslimana u odnosu na njih!
Onda , dokazivao je pomoću naziva "vlaških" plemena koji su šatro doselili u 14.veku u Hercegovinu da oni nemaju veze sa njegovim katoličkim i muslimanskim staroswdocima , i naravno lupio je neverovatno jer su sami bosanski vladari imaju tzv.vlaška ieman i rodove!
Samo ime Kulin se pominje u Žičkom natpisu Stefana Prvovenčanog u spisku vlaha , i to je jedini Kulin osim onog bana Kulina koji se pominje!
Znači sve vlah do vlaha!

Ali to je nebitno sad , ovo sam napisao samo da potvrdim nerelevatnost Truhelke!

Taj Lar i koji već Patan je nebitan , jer svaki praznik u hrišćanstvu i bilo kojem narodu ima svog predhodnika , i tu nema ništa specijalno !
Ali ima specijalno da svaki Srbin ima krsnu slavu,  i da je ona spski specifikum! , i da je krsno ime uveo sv.Sava koji je bio knez Humski!
Onda sam herceg od sv.Save Šćepan ima svoga Gosta Radina kojeg Truhelka pominje da ima svoju krsnu slavu sv.Georgija!
Jel ti išta govori ovaj sled ?! , ili je on nebitan i bitan je Čeh Truhelka i njegov Lar i čuda?!

Ako vo nije dokaz , a tvoj Lar jeste , onda ja jesam glup , a ti si neizmerno pametan je prenebregavaš činjenicu da svih oko 9 miliona Srba ima krsnu slavu , a da kod drugih naroda je to retkost , i da oni koji je imaju žive uz Srbe.

I sad je bitan taj Lar jer jbg njega se niko ne seća nit zna šta je to , i time je naravno lakše odstraniti krsnu slavu kao srpski običaj i njegovu osnovnu narodnu odliku kod hercegovačkih,dalmatinskih katolika i ostalih naroda u blizini Srba!

A sad možeš nastaviti da mi govoriš da sam glup koliko te volja i da me treba banovati jel sve što je srpsko tebi je iritantno i ako ima uticaj na tvoj kraj i ljude to treba odstraniti i objasniti nečim sasvim petim!

Offline FCroaticum

• Domaćin
  • Iskusni forumaš...
opomena
« Odgovori #119 : 08 Prosinac 2010, 21:00:07 poslijepodne »
Korisnik golozlo
Mjera opomene: Zabrana pisanja 3 dana na IFC-u
Razlog: Kršenje pravilnika IMOart Forum Croaticuma
Trajanje: Zabrana će završiti nakon 3 dana

Hvala na razumijevanju!