Autor Tema: Josipa Kusić Miss Hrvatske 2008  (Posjeta: 9740 )

Offline kamenizg

• Ne može bez foruma i obrnuto...
Josipa Kusić Miss Hrvatske 2008
« : 06 Srpanj 2008, 23:37:54 poslijepodne »
O TEMPORA, O MORES!!!

Offline kamenizg

Odg: Josipa Kusić Miss Hrvatske 2008
« Odgovori #1 : 06 Srpanj 2008, 23:39:11 poslijepodne »
O TEMPORA, O MORES!!!

Offline kamenizg

« Odgovori #2 : 06 Srpanj 2008, 23:40:06 poslijepodne »
O TEMPORA, O MORES!!!

potjeh

• Gost
« Odgovori #3 : 07 Srpanj 2008, 10:11:43 prijepodne »
...to je stvarno velik uspjeh u životu...

Offline Trbotor

« Odgovori #4 : 07 Srpanj 2008, 23:00:58 poslijepodne »
...to je stvarno velik uspjeh u životu...

...ali je svakako jedna od pristupnica za ulazak u dno Velikoga Babilona...
...in defendenda veritate catholica et Croatia bene administranda...

Insomnia

• Gost
« Odgovori #5 : 07 Srpanj 2008, 23:53:50 poslijepodne »
to je jedan djevojački san s kojim se rađa svaka curica, da je najljepša, najprihvaćenija, najvoljenija...

uz ljepotu i priznanje iste, sva vrata su joj otvorena...
a vratari su isključivo - MUŠKARCI!

ne budite licemjeri.

iz ljepote ne dolazi zlo, već iz onog i od onog tko ju iskorištava i zlorabi.

potjeh

• Gost
« Odgovori #6 : 08 Srpanj 2008, 08:23:23 prijepodne »
Srećom znam curice koje se "ne rađaju s takvim snom".
Ovdje se moram potpuno složiti s mojim prijateljem Trbotorom da je prihvatiti zloupotrebu ljepote (ili "ljepote") na ovaj način ulaznica u Veliki Babilon.

Citat:
uz ljepotu i priznanje iste, sva vrata su joj otvorena...
a vratari su isključivo - MUŠKARCI!
Je li nemoralno i licemjerno otvarati nekakva vrata svojom ljepotom?
Zašto bi nekome nekakva vrata bila otvorena zbog ljepote?
Konačno, zašto bi žena pristala da vratari budu muškarci?

Citat:
ne budite licemjeri.
Ne mogu ne biti licemjerom kad jesam. Kad bi barem svi to priznali. Nema ga koji nije licemjer. Probaj se obrušiti na djelo, a ne na osobu.

Citat:
iz ljepote ne dolazi zlo, već iz onog i od onog tko ju iskorištava i zlorabi.
Ja vjerujem da zlo dolazi od Sotone, a ne od bilo kojega čovjeka.
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj 2008, 08:35:01 prijepodne Potjeh »

Insomnia

• Gost
« Odgovori #7 : 08 Srpanj 2008, 09:22:42 prijepodne »
Srećom znam curice koje se "ne rađaju s takvim snom".

ideeš? imaš curicu? ja imam tri.
svaka, pa čak i ja, od malih nogu volimo uređivanje, šminku, haljinice, frizurice... evo, moje cure, na primjer, svaki dan obuuvaju moje sandale i  šminkaju se i igraju festivala, koncerata, sviraju sintesajzere i pjevaju na karaoke.
jesu li one na samim vratima babilona iako su odlične učenice i mogu neskromno reći da su i inteligentne, pristojne i bla, bla...?
vidiš, moje ambicije su se s vremenom znatno izmjenile.
mijenjaju se i njihove iz dana u dan. danas bi bila frizerka, sutra već doktorica, a prekosutra odvjetnica.
biti lijep i prihvaćen je tek jedna od normalnih potreba svakog čovjeka, iako ne i jedine, hvala bogu.
ja ne vidim u tome ništa loše, kao ni u vječitoj potrebi dečkića da su najjači, najhrabriji, najbolji u nogometu i slično.

Ovdje se moram potpuno složiti s mojim prijateljem Trbotorom da je prihvatiti zloupotrebu ljepote (ili "ljepote") na ovaj način ulaznica u Veliki Babilon.

ok, to je tvoje pravo. kao i moje da mi se od tih priča o velikom babilonu i sjemenu zla što počiva u ženama već pomalo da prostiš...
cura je dobila priliku za egzistenciju, ako koristi SVOJU ljepotu da bi imala sredstva za život, onda ju ne treba osuđivati kao ni one što koriste bilo kakvu vještinu, znanje ili talent.
ne šteti nikom, ne iskorištava nikog, samo nudi ono što se na tržištu traži. to može biti i modna industrija, filmska i td.

Je li nemoralno i licemjerno otvarati nekakva vrata svojom ljepotom?

napisala sam ti svoje mišljenje u zadnjoj rečenici prethodnog posta.

Zašto bi nekome nekakva vrata bila otvorena zbog ljepote?
Konačno, zašto bi žena pristala da vratari budu muškarci?

zašto? kakvo glupo pitanje. da većinu muškaraca (neću reći tebe jer te ne poznajem) na šalteru banke usluži žena koju ta ista većina voli nazvati gaborom ili da je stjuardesa u avionu tolika da se avion naginje svaki put kad hoda po njemu, mislim da bi vrlo skoro propala banka i avio kompanija...

standardi izgleda i ljepote koju su nam muškarcu nametnuli rezultiraju time da već sad za blagajnom nekog shoping centra možeš vidjeti ženu s implatatima, a botox i kozmetički tretmani uklanjanja svega i svačega, postali su kao odlazak u dućan.

naravno, bez žena to ne bi bilo moguće, dakle, uzajamnog djelovanja... ali za prosječnog muškarca ružne i debele žene, vrlo dobro znaju kako je naći dobar i pristojan posao, ostati na njemu, biti izložen mobbingu i slično...

ne pristaju one svojom voljom na to da muškarci budu vratari, to je jednostavno tako bilo i bit će dok god kakav meteor ne pogodi zemlju ili kakvo zračenje ne promijeni ljudsku percepciju ljepote i prestanu gledati samo na površinu.

Ne mogu ne biti licemjerom kad jesam. Kad bi barem svi to priznali. Nema ga koji nije licemjer. Probaj se obrušiti na djelo, a ne na osobu.

ja ti apsolutno vjerujem da tebe nikad u životu žena nije privukla na konvencionalan način, dakle, da ti je prvo oko zapelo za njen osmjeh, pogled, oči, tijelo... već da si isključivo tražio unutarnju ljepotu, a da ti vanjština nije niti malo bitna.
pa ni dan danas. u nikojem pogledu. ni na forumu, čak!
eto, uistinu ne mislim da si ti licemjer, govorila sam općenito, svima koji se zgražaju nad time da jedna lijepa, pametna i nadarena cura kao josipa, dobije nekakvu šansu u životu za dalju karijeru modela i dobre love...

Ja vjerujem da zlo dolazi od Sotone, a ne od bilo kojega čovjeka.
ja vjerujem samo u ljudsko zlo, naime, od ljudi me je zlo i naganjalo, čak i onih koji su dežurni u crkvi i pred oltarom, a nikakvog rogonje s magarećim nogama.

potjeh

• Gost
« Odgovori #8 : 08 Srpanj 2008, 10:05:38 prijepodne »
Potjeh: "znam curice..."
Insomnija:
Citat:
imaš curicu?
Niđe veze, s oprošćenjem.

Citat:
jesu li one na samim vratima babilona iako su odlične učenice i mogu neskromno reći da su i inteligentne, pristojne i bla, bla...?
Postoji težnja nekih ljudi da uvijek i sve shvate osobno.

Citat:
sjemenu zla što počiva u ženama
Napisah upravo: "Ja vjerujem da zlo dolazi od Sotone, a ne od bilo kojega čovjeka."

Citat:
cura je dobila priliku za egzistenciju, ako koristi SVOJU ljepotu da bi imala sredstva za život, onda ju ne treba osuđivati

Nije bilo osude te cure, već njezina pristanka na ceremonije Velikog Babilona.

Citat:
da većinu muškaraca (neću reći tebe jer te ne poznajem) na šalteru banke usluži žena koju ta ista većina voli nazvati gaborom ili da je stjuardesa u avionu tolika da se avion naginje svaki put kad hoda po njemu, mislim da bi vrlo skoro propala banka i avio kompanija...
Zar su ružne žene manje vrijedne?
Tko je tu licemjeran? Ja ili onaj koji zapošljava ljude u banku i u avio-kompaniju te dio društva koji na to pristaje?
Propala bi banka i avio-kompanija??? Tu smo: služenje bogatstvu je u pitanju.
Nijedan sluga ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu. (Lk 16,13)

Citat:
standardi izgleda i ljepote koju su nam muškarcu nametnuli
Na koji način tebi može netko nametnuti bilo kakav standard? Na isti na koji ja "tjeram" neke dame s foruma? Zato sebi i dopuštam da me sutra ta draga cura gleda u gradu ko Frankensteina koji kao ima nešto "protiv nje". Znam ju iz viđenja kao Strizijevu prijateljicu.

Citat:
za prosječnog muškarca ružne i debele žene, vrlo dobro znaju kako je naći dobar i pristojan posao, ostati na njemu, biti izložen mobbingu i slično...
Ne znam što je to prosječan muškarac.

Citat:
ne pristaju one svojom voljom na to da muškarci budu vratari, to je jednostavno tako bilo i bit će dok god kakav meteor ne pogodi zemlju ili kakvo zračenje ne promijeni ljudsku percepciju ljepote i prestanu gledati samo na površinu.
Koji fatalizam. Ja na to ne bih pristao.

Citat:
ja ti apsolutno vjerujem da tebe nikad u životu žena nije privukla na konvencionalan način, dakle, da ti je prvo oko zapelo za njen osmjeh, pogled, oči, tijelo... već da si isključivo tražio unutarnju ljepotu, a da ti vanjština nije niti malo bitna.
Ništa od ovoga nisam napisao niti mislim. Bitna mi je i vanjština, ali nije presudna. To je ono najbitnije.

Citat:
pa ni dan danas. u nikojem pogledu. ni na forumu, čak!
Na forumu nisam zbog žena. Međutim, upoznao sam i ovdje jednu divnu ženu. Piše pod imenom Spidom. S ostalima sam manje više na ratnoj nozi, bez moje naročite želje da bude tako.

Citat:
uistinu ne mislim da si ti licemjer
Ali JA JESAM LICEMJER!!!

Citat:
svima koji se zgražaju nad time da jedna lijepa, pametna i nadarena cura kao josipa, dobije nekakvu šansu u životu za dalju karijeru modela i dobre love...
Ta što će koristiti čovjeku ako sav svijet stekne, a životu svojemu naudi? (Mt 16,26)

Citat:
ja vjerujem samo u ljudsko zlo, naime, od ljudi me je zlo i naganjalo, čak i onih koji su dežurni u crkvi i pred oltarom, a nikakvog rogonje s magarećim nogama.
Sotone niti nema, je li tako?

Vidiš li ti, Neso, kak se nas dvoje možemo lepo spominjati.  :kokice
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj 2008, 10:11:20 prijepodne Potjeh »

Insomnia

• Gost
« Odgovori #9 : 08 Srpanj 2008, 10:38:53 prijepodne »
oh, bože...

batakljun

• Gost
« Odgovori #10 : 08 Srpanj 2008, 10:52:26 prijepodne »
 :orilo

Offline parozak

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #11 : 08 Srpanj 2008, 13:48:51 poslijepodne »
Ako ikad prođeš izbore
Za Miss Dijaspore
To je stvarno velik uspijeh u životu
Uzmi lentu na pozornici
U nekoj gostionici
Ovaj narod voli lijepu a sirotu
Jer jedna si od nas i ti si naše gore list

I zato bit ćeš Miss Croatije
I svi foto amateri, razni profiteri
Žele jedan dio tebe za sebe
Mala, udaj se bogato,
Ako griješiš ništa zato
Jer ti si naše gore list

Ako ikad prođeš izbore
Za Miss Dalmacije
Bit ćeš naša smišna kartolina s juga
U žiriju vlasnici kafića
Svaki isto izgleda i priča
I traže žensku da im pegla,
Da im kuha, da ima sluha
Već je vide u finalu
Na Splitskom festivalu

Ako ikad prođeš izbore
Za Miss Metropole
Zvat ćeš svitu i elitu s puno šarma
I sve je tako glamurozno
I sve je mondiš i famozno
I sve je tako puno sjaja
Al nigdje para, nigdje para

Al jedna si od nas,
I ti si naše gore list
Zato bit ćeš Miss Croatije

Insomnia

• Gost
« Odgovori #12 : 08 Srpanj 2008, 13:57:08 poslijepodne »
zašto jedini pravi mužjak ovdje, bata, nije ostavio nikakav komentar osim onog smajlića?

bato, jesi li ti sretan što je najljepša hrvatica iz imotskog?

potjeh

• Gost
« Odgovori #13 : 08 Srpanj 2008, 14:02:56 poslijepodne »
Možda ga osobno dira jer se ni na starome forumu nije očitovao na iste moje stavove.
Parošče, što ćemo sa slučajevima kad se Batakljun ne očituje? Tu njemu pišemo crticu. Nije u redu uzet da se sa mnom slaže niti da se ne slaže.

Offline parozak

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #14 : 08 Srpanj 2008, 14:22:30 poslijepodne »
Možda ga osobno dira jer se ni na starome forumu nije očitovao na iste moje stavove.
Parošče, što ćemo sa slučajevima kad se Batakljun ne očituje? Tu njemu pišemo crticu. Nije u redu uzet da se sa mnom slaže niti da se ne slaže.

mi nećemo ništa....ti ćeš, a što se vidi iz priloženog....