Autor Tema: PEČAT KURIJE ROŠKO POLJE  (Posjeta: 143095 )

Offline vinx

• Ne može bez foruma i obrnuto...
Odg: PEČAT KURIJE ROŠKO POLJE
« Odgovori #375 : 18 Travanj 2014, 15:06:34 poslijepodne »

prvi upitnik,gornji ,tribalo bi da je Tušnica,možda i sami vrh nje(tušnice)...drugi,ma je li ovo Cincar???(ovaj ni slučajno razmatrati,,dok dobro ne vidim)
« Zadnja izmjena: 18 Travanj 2014, 15:20:46 poslijepodne vinx »

Offline vinx

« Odgovori #376 : 18 Travanj 2014, 15:15:46 poslijepodne »

nikakvi temelji ,,ovo su bili neki zahvati na šetalištu...ovaj krug bez upisa mislim livo krilo Tušnice,prima Podhumu(Livno)

Offline vinx

« Odgovori #377 : 18 Travanj 2014, 15:18:51 poslijepodne »
..sad odo na google earth da to skiciram ,a imam i iz ovog polož...ne mogu za sada pratiti..pa dok ovo ne izbije,ono je sve preliminarno(ali mislim da je točno)...da se već glonge možeš kretati u prostoru..

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #378 : 18 Travanj 2014, 15:27:42 poslijepodne »

Zar ima vjetrenjača i zapadno od Roškog polja? Meni se učinilo, i to me je (između ostalog) zbunilo, jer znam za vjetrenjače istočno od Roškog polja.

Onaj trag od šetališta bi bio preočit trag temelja crkve na sadašnjem tlu, pravac i lûk, a prede pravo po dojmu na azimut 294º, a taj mi baš triba.

Offline vinx

« Odgovori #379 : 18 Travanj 2014, 15:47:30 poslijepodne »
opet u Pavloviće..(m.a.i.l. glonge)
« Zadnja izmjena: 18 Travanj 2014, 15:55:46 poslijepodne vinx »

Offline vinx

« Odgovori #380 : 18 Travanj 2014, 15:52:12 poslijepodne »

Zar ima vjetrenjača i zapadno od Roškog polja? Meni se učinilo, i to me je (između ostalog) zbunilo, jer znam za vjetrenjače istočno od Roškog polja.

Onaj trag od šetališta bi bio preočit trag temelja crkve na sadašnjem tlu, pravac i lûk, a prede pravo po dojmu na azimut 294º, a taj mi baš triba.

--to što vidiš??? je na Jelovači(poviše Eminova sela)..vidiš trasiran put(nisu još napravljen)////.ispod Kamišnice gledaj prema Renićima('Rvatska)to je uz rub jezera..friške-BAREM ŠTO SE TIČE VJETRENJAČA

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #381 : 18 Travanj 2014, 16:11:24 poslijepodne »

Roški solarni kalendar

University of Oregon Solar Radiation Monitoring Laboratory
Sun chart program

Uzeta je jedna točka na tlu u polju za koordinate WGS širine i duljine (43.57º,17.16º).
Možda točku treba pomno izabrat, jer se pojave neke decimale razlike u rezultatima.
Zato ćemo baratati cijelim brojevima kutova. U drugom (mogućem) pokušaju i s pola stupnja.

Ekvinocij (20.III.)
Zenit 46º
Azimut zalaska 270º

Solsticij (21.VI.) oko sv. Ive (Jurevac imamo na karti, bilježim)
Zenit 70º
Azimut zalaska 304º

Razlika zenita 70º - 46º = 24º (zato u ranijim pokušajima 24º, a 23º se nije (baš) uklapalo?)

Razlika azimuta 304º - 270º = 34º

Belajev azimut 293º sad je
Azimut zapada 270º
Razlika zenita je 24º
Pa je naš ključni pravac = zapad (270º) plus (+) razlika zenita (24º) = 294º

a onda ćemo ponajprije vidjet što nam od Grada, zatim Velike pa Male Mošnjače daje visibility twenty kilometers na azimutu 294º…

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #382 : 18 Travanj 2014, 16:29:16 poslijepodne »
I da e vidimo komu se podoba.

Novinare ne volim onoliko koliko Gospodin od mene to očekuje. To je na ovomu forumu općepoznato.
Forum je javan i može ga pratit ko god oće. Nu ja ne vjerujem da bi to novinare zanimalo, geologu se nije čitalo petnaestak stranica i ja to razumijem, a da će novinar prilistat 25-6 stranica, ne virujem.
Na datoteku robots.txt sam već u odgovarajućem podforumu upozoravao administratore. Nisu je promijenili. Naime, web tražilice (Google, Bing…) ne indeksiraju sadržaj ovoga foruma. Meni se učinilo da je stvar u postavkama robots.txt datoteke na serveru. Čini mi se da administratori nisu na takve stvari skočni, a vjerujem da to ili nisu stigli poštimat ili im ne odgovara da im botovi (pa i oni od tražilica) posjećuju forum jer je jedno vrijeme forum bio cilj napada reklamnih botova, a za podesit detalje meni se čini da ne bi to radili ni dobro plaćeni administratori - prosijat dobre od loših botova filterima, a ne entuzijasti imoarta koji na ovo troše svoje slobodno vrime.
Ima kakva-takva lokalna tražilica (prozor u gornjem kutu stranica foruma), nema napredne opcije pretraživanja, pa se s tim često patim, jer svašta pišem, a puno i brzo zaboravljam, zato bi mi se više sviđalo da je forum indeksiran, ali ako će zbog toga indeksiranja svako malo oni reklami botovi upadat sa stotinjak upisa u kojima nude to što nude, bolje je ovako bit miran i neindeksiran.
A pravilnik foruma nije težak. I uvik se može pogledat, ako ti se učini da nešto možda krši kakva pravila. Ako je lino čitat čitav ima Ctrl+F za ključnu riječ (ako se potrevi).
Ne triba se oko toga sikirat prikoviše.
« Zadnja izmjena: 18 Travanj 2014, 16:37:11 poslijepodne glonga »

Offline vinx

« Odgovori #383 : 18 Travanj 2014, 16:54:52 poslijepodne »

Ne triba se oko toga sikirat prikoviše.

++
« Zadnja izmjena: 18 Travanj 2014, 17:07:45 poslijepodne vinx »

Offline vinx

« Odgovori #384 : 18 Travanj 2014, 18:28:55 poslijepodne »
--ovo sve u kontekstu objašnjenja terena,evo izgleda uvišćo...prva fotografija 1 škljoc,pa malo desno škljoc i fotografija 2.
Ono je mislim Malovan,a ne Cincar kako sam u jednom pojašnjenju rekao(nije ni bitno,ustvari sve je bitno,al se vidi orjentir)

« Zadnja izmjena: 18 Travanj 2014, 18:37:12 poslijepodne vinx »

Offline vinx

« Odgovori #385 : 18 Travanj 2014, 18:42:08 poslijepodne »

++
---ne znam kome je ovo upućeno,,iskreno ne razumim(malo sam informatički slip),pa ako može pojašnjenje.Prvi puta sam da na forumu ćakulam,možda sam ja nešto kikso...ako slučajno da,da mi se pojasni.iskreno

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #386 : 18 Travanj 2014, 18:55:36 poslijepodne »

Novinare ne volim onoliko koliko Gospodin od mene to očekuje. To je na ovomu forumu općepoznato.
Forum je javan i može ga pratit ko god oće. Nu ja ne vjerujem da bi to novinare zanimalo, geologu se nije čitalo petnaestak stranica i ja to razumijem, a da će novinar prilistat 25-6 stranica, ne virujem.

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
Sto bolesti a nijedna nije zdrava…No pak ja likar nisam !
« Odgovori #387 : 18 Travanj 2014, 18:57:18 poslijepodne »
@Glonga ovo se odnosi na mene jer  misliš da sam ja novinar ovog Roškog portala zar ne?...Ne ja nisam taj i ako hoćeš reći ću ti i ime i prezime?!!

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #388 : 18 Travanj 2014, 18:59:14 poslijepodne »
Ma bezveze gubim živce....Živili i sritan Uskrs !

Offline vinx

« Odgovori #389 : 18 Travanj 2014, 20:39:09 poslijepodne »
...i di smo stali?