Autor Tema: PEČAT KURIJE ROŠKO POLJE  (Posjeta: 150832 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: PEČAT KURIJE ROŠKO POLJE
« Odgovori #285 : 15 Travanj 2014, 20:41:13 poslijepodne »

Evo i nastavak dijagonalno po slici prema Ponorima. I ovo zelenije je "ševarno" tlo. Tudan se na gonjaju rimska kola. To se zaoblazi.

A Okruglice? Ja ne znam za njih da su močvarne sa ovih slika iz ždraka, ni s karata mi ne liči da se u nji sliva kakav vodotok povremeni ili stalni.
« Zadnja izmjena: 15 Travanj 2014, 20:49:03 poslijepodne glonga »

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #286 : 15 Travanj 2014, 20:54:29 poslijepodne »
Na ovoj slici  koja vodi prema močilima da ali dolje niže na otprilike pola puta prema poniru postoji plitki gaz preko kojega i malo auto može prijeći i krenuti malo zaobilazno kuda i sada postoji put ili držati se desno uz taj potok sve do močila ukoliko se želi ići preko moćila ne desno puno tvrđim putem od toga ...poljce o kome govorim je nekih par stotina metara od močila tik uz privor no ne mogu postavit sliku sa google eartha a neda mi se tražit nekakve linkove....proslijedit ću je vinxu

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #287 : 15 Travanj 2014, 21:00:08 poslijepodne »
Radimski je naša to što je naša u močvarnu tlu. Po meni to Okruglice nikako nisu.
Moraš imat u vidu da od rimski doba do danas je puno stalnih i povremenih vodotoka presušilo, i puno stalnih vodotoka postalo povremenim vodotocima. U kršu je takav trend.
Pitaj starije jesu li vode bile veće u Rošku polju dok su oni bili mali. Tribalo bi bit tako jer je to trend na čitavom krševitom području.
Ne virujem da su Okruglice bile močvarne ni u vrime Radimskog. A vidim ja s karata i sa ovih slika iz ždraka te Okruglice.
Njih ti Radimski ne može ko školovan rođeni Bečlija i rudarski satnik ni pijan opisat kao sastavni dio doline Roškog polja, napose u preciznu opisu mikrolokacije, jer on vrlo strogo barata zemljopisnim pojmovima.
To je (zemljopisno, geomorfološki) jedna zasebna dolinica da ne rečen veći dolac, i šesno mi izgleda na zračnim slikama, moram reć, bajkovito.
« Zadnja izmjena: 15 Travanj 2014, 21:18:44 poslijepodne glonga »

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #288 : 15 Travanj 2014, 21:07:43 poslijepodne »
Da znam da je prije bilo puno više i vode i izvora...Nažalost puno je izvora i presušilo zbog ljudske pohlepe i gluposti naime sa Virske strane su pojedinci privatno vadeći rudu koristili eksploziv što je sigurno poremetilo pojedine vodotoke no srećom smo mi iz lu zavelim na vrime reagirali i pozvali policiju..vinx mi ode na kavu pa će slika sa onim malim poljcem pričekati...

Offline vinx

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #289 : 15 Travanj 2014, 21:14:22 poslijepodne »
,,posla, iz kavića...ma imam ovo bajkovito..na slikovnici,kad sam vrganje brao...ima zanimljivih detalja,,,e to je ono što sam sebi rekao da trebam uskoro pribrati
« Zadnja izmjena: 15 Travanj 2014, 21:18:50 poslijepodne vinx »

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #290 : 15 Travanj 2014, 21:15:44 poslijepodne »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #291 : 15 Travanj 2014, 21:17:01 poslijepodne »
… pa će slika sa onim malim poljcem pričekati...

Znam di je, piše lipo na karti, i nije sitan detalj, ili neka sitna značajka terena pa da se može pročitat s karte i da se mora gledat na terenu.
Evo i iz ždraka se vidi da je odsječena geomorfološki od doline Roškog polja, čak i da je onaj prolaz u tu dolinu Okruglice iz Močila u istoj razini i da nema nimalo bríga između nji.

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #292 : 15 Travanj 2014, 21:22:20 poslijepodne »
ja i onaj moj arhelog smo tragali za vukovim-dugim njivama  našli smo (barem mislim) i trag rimskog puta ...

Offline vinx

« Odgovori #293 : 15 Travanj 2014, 21:22:39 poslijepodne »
Znam di je, piše lipo na karti, i nije sitan detalj, ili neka sitna značajka terena pa da se može pročitat s karte i da se mora gledat na terenu.
Evo i iz ždraka se vidi da je odsječena geomorfološki od doline Roškog polja, čak i da je onaj prolaz u tu dolinu Okruglice iz Močila u istoj razini i da nema nimalo bríga između nji.

e to je to i ćorav bi vidio.....ima tu štofa što glonga kaze...

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #294 : 15 Travanj 2014, 21:28:35 poslijepodne »
Radimski ko lik koji strogo pazi na uporabu zemljoisnih pojmova vjerojatno kraj doline polja vidi kod ovih kuća ovdje, a i ovo između ovi kuća tretira ko zasebnu geomorfološku prodolinicu, ajd dobro neće valjda toliko strogo cjepidlačit nabacit će na to i ono okrajaka  oko Močila do Okruglica a koje se ne vidi na toj slici.
« Zadnja izmjena: 15 Travanj 2014, 21:30:44 poslijepodne glonga »

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #295 : 15 Travanj 2014, 21:29:19 poslijepodne »

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #296 : 15 Travanj 2014, 21:31:08 poslijepodne »
Pa gotovo da i nema briga između  močila i tog poljca...Brig je desno (sjeverno) od močila no sam prolaz gotovo da je u istoj razini...

Offline vinx

« Odgovori #297 : 15 Travanj 2014, 21:40:42 poslijepodne »
Vidim...iskreno se nadam da toga imam sve sa grčke,barem dobar dio...i ovo iz vrganja,kad su mi neke stvari upale u... oko(po ovoj temi) i kad sam neke stine privrto u kamenolomu(našao nešto sitno kristala halkopirita,a on prati bakar.,glonga razumiš me po ovom.radimsky-rudar)itd.
« Zadnja izmjena: 15 Travanj 2014, 22:03:22 poslijepodne vinx »

Offline vinx

« Odgovori #298 : 15 Travanj 2014, 21:48:36 poslijepodne »
E ta dionica,e ta,to je onda dio rimske pruge?uvik sam se pita,naštroko slika.,kakva je uloga danas ,a i naših starih te kratke očuvane dionice..pogotovo kraj te dionice pri ulasku u ovo polje,ima i tu detalja koji su mi oku upale,znam da sam se dobro zadrža.,triba i to gore odma poviš pritrest
« Zadnja izmjena: 15 Travanj 2014, 22:01:16 poslijepodne vinx »

Offline vinx

« Odgovori #299 : 15 Travanj 2014, 22:23:57 poslijepodne »
Širina te dionice je sada 3,5,možda i malo više,što ne znači da nije bila šira,jer ima tu suvozida,"otima se" svaki komad zemlje...ta širina bi nam mogla reči možda nešto o karakteru te dionice.,magistrala.,5 m???-špurila 1,30m..
« Zadnja izmjena: 15 Travanj 2014, 22:25:40 poslijepodne vinx »