Autor Tema: PEČAT KURIJE ROŠKO POLJE  (Posjeta: 142887 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: PEČAT KURIJE ROŠKO POLJE
« Odgovori #180 : 12 Travanj 2014, 15:28:43 poslijepodne »
Obitelj Kelava su navodno u 19 stoljeću otišle u Bukovicu(Kelavin brig)...da on nije prošeta do kote 886 ,vrati ćemo se na ovo.

Prije mi se čini da Rožani, Roščani iz Seonice-Omolja imaju tu svoje njive, livade, šta li već — zemlju.
Baš me zanima koristi li narod danas ime Rošci u Seonici-Omolju i kako se zovu mještani sela/zasoka Rošci? Roščani?

Druga stvar je ime izvorišta "Rošca" u Roškom polju. Kako to zovu mještani? Rošca su mi vrlo neobčan toponim/hidronim.
Rosica? Od rose i rosne trave? Je li Kosica roška daleko od Rošca-a. Evo belevarac kako bi ti složio genitiv od imenice Rošca? Rošaca?
Kosica - pa od nje Nuićevo i Rubićevo Koškopolje, i Rosica i Roškopolje.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #181 : 12 Travanj 2014, 15:44:58 poslijepodne »
--upute:ne mogu postaviti slikovnicu
Ne razumijem. Ako misliš postavit sliku uključenu u forumski upis i vidljivu i logiranim korisnicima i posjetiteljima, onda trebaš nać neki online image hosting service, tamo postavit sliku i ubacit joj u upis punu URL adresu ovako na primjer:

[img]http://www.puna-putanja-do-slike.jpg[/img]
Ovaj BB kôd za sliku (img u uglatim zagradama) ti je prva ikona u drugom redu ikona za formatiranje upisa, ispod one za podebljanje teksta sa slovom B na sebi.

Forum ima ograničenje za veličinu prikaza slike, meni se čini nešto oko 640 piksela po duljini ili širini ili tako nešto. Ja obično u ovaj forum zbog mogućnosti uvećanja slike u samom upisu (jer ga mora uklopit u formatiranu "tabelu"/shemu), a ne u novom prozoru, umećem takvu sliku u ugniježđene BBC tagove, npr.:

[url=http://www.puna-putanja-do-slike.jpg][img]http://www.puna-putanja-do-slike.jpg[/img][/url]
Windowsima i Internet Explorerom se ne služim, tako da ne znam kako oni reagiraju na takav link. Sjećam se da mi se jednom belevarac ili netko baš na ovom forumu požalio kako mu uduplanim linkovima zbunjujem web preglednik.

Od image/picture hosting servisa, ako pogledaš moje upise na ovoj temi vidi ćeš, ako otvoriš zadnje slike i pogledaš u adresni redak da sam odustala od Google Drive i Google Photos koji mi ne pašu jer automatski rade na slikama neke stvari koje ja ne tražim i koje lako ne mogu spriječit i ubiše me reklamama. Nakon što sam se napatila s raznim image/picture providerima, zlorabim tumblr account (www.tumblr.com) koji nije predviđen za to (image/picture hosting) već za blogove i blogere. Valjda tamo imaju hrpu photoblogera pa je upload i objava slike jednostavan. Treba je samo otvorit u novi prozor/karticu/tab nakon uploada i kopirat joj adresu (ne znam za Internet Explorer, ali trebalo bi na desnom škljocu i odgovarjućem izborniku bit nešto kao Open Image in new Tab/Window ili Copy Image Location i odatle pridignit URL slike u punoj razlučivosti).

imgur.com i tinypic.com i slični kod kojih se ne treba i/ili ne može registrirat su mi pogubili gomilu slika i na ovom forumu (funnypics), ti i takvi brišu slike ako ih nitko ne otvori neko određeno vrijeme. Tu okačim slike za koje mi se čini da i ne moraju trajat na internetu. Međutim danas više ne mogu nać one za koje mi se danas čini da mi trebaju, ali tu su sve one koje mi danas ne trebaju. Isto ko Vidovićeva knjiga o Bijankoviću. Imageshack.us je nekad bio dobar, pa sad naplaćuje usluge. Flickr.com je dobar za fotografe.
Ja sam na ovoj temi počela koristit tumblr.com iako je to zapravo provider za (micro)blogove, ali ne pametuje mi i ne popravlja slike bez pitanja, a i ne pita ništa.

Pošto mi se čini da ti znaš šta fotografiraš u prirodi i da znaš šta je dokumentarna fotografija sa svrhom i razlogom, rado bih vijela tvoje fotografske zabilješke prostora na, čini mi se, trenutačno najboljem web mjestu za to - panoramio.com, taj uključuje slike na google maps, earth i slično.
Doduše oni podcjenjuju prosječna turista već i samim imenom, ne zanima svakog samo panorama, ima i bitnih detalja i za turiste obične pučke vulgaris i za one koje zanima nešto više, ili nešto drugo, ili neki drugi detalj ili sadržaj, vezan za prostor prikazan na online karti.

Dobra fotka postavljena na panoramio.com (ili sličan servis koji veže fotografije za mjesto na online karti), po mom skromnom mišljenju, privuć će više znatiželjnih modernih nomada (i hobista i tmurnoozbiljnih znanstvenika) na neko njima zanimljivo mjesto (iz nekog njima znanog razloga) nego svekolika promičba preplaćenih Turističkih Zajednica.
« Zadnja izmjena: 12 Travanj 2014, 16:14:44 poslijepodne glonga »

Offline vinx

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #182 : 12 Travanj 2014, 16:20:31 poslijepodne »
...samo ću na brzinu,oči mi ispadoše,triba mi malo vrimena...trebam ovo sve sortirati,,ali izgleda da imamo taj trokut(nisam još 100 posto siguran ,ali je blizu)dok sortiram,našao sam dosta toga(fotografija),posložim stavim itd...malo poslije dok odmorim

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Kuline
« Odgovori #183 : 12 Travanj 2014, 16:28:59 poslijepodne »
Jesi li ikad bio na ovim Kulinama?
http://www.geonames.org/3284187/kuline.html

kuline < kuletine < (velike) kule

I tu je Bijanković moga svratit u dizdara, ali prije će bit da je oko Dizdaruše, ipak je jezik kuća bitka.

Imaju eliptične ruševine (malo na istok od znaka) i kontroliraju (i današnji) ulaz iz Duvanjskog polja u Roško.

Ima još jedan toponim, mogu mislit kako će ovo djelovat na belevarca kad ovo povežem s Delminiumom, — Delibenovac, na DMA karti ga ugleda na putu od Mitrove Glavice, odma jugoistočno od Drmića. Re će belevarac, beno jedna de-li-beno.
Evo ga na geonames
http://www.geonames.org/3285125/delibenovac.html
Ništa, možda samo vrlo izdaleka upućuje na Delminum, tek klanac na putu.

A isto triba dobro uprt pa iskrivit tur. derbent - klanac, do del(i)benta i del)i(ben(t)ovca?
« Zadnja izmjena: 12 Travanj 2014, 16:57:22 poslijepodne glonga »

Offline vinx

« Odgovori #184 : 12 Travanj 2014, 22:29:03 poslijepodne »
-na facebook...profil Rosco Poglie(bez fotografije profila) objavljujem slikovnice :)

Offline vinx

« Odgovori #185 : 12 Travanj 2014, 22:31:45 poslijepodne »
zaboravi Kuline-nisam bio,jesam priko puta,idu fotografije
Delibenovac-nisam bio,nemam ništa blizu

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
a glede pečata
« Odgovori #186 : 12 Travanj 2014, 22:35:14 poslijepodne »
Gledam stranicu franjevci.info.
Da je pečat kod mene lipo bi otvorila stranicu i redom po adresama i telefonima…
— Valjenisusimarija, jasamtaita i stvar je takaitaka…
Muzej na Umcu  (039) 832-581
Provincijski arhiv  (036) 333-488, vidim da provincijski arhivar ima i adresu elektroničke pošte
i jednu elektroničku poruku pra Otonu Biliću, ne vidim mu telefon, ali vidim adresu elektroničke pošte, priča se da ta pratrina more dešifrirat stare rukopise koje ne mogu dešifrirat ni junaci iz merički vilmova i vorenzičarski serija, bi će je se nagleda i pečata uzput.

-na facebook...
Nemam profil na fb, a koliko znam, tamo neulogirani nemaju jednak pristup sadržajima. To što misliš objavit ovdje postavi kao općenito dostupno.

Nego, mislim otvorit novu temu ili probudit kakvu staru temu na ovom forumu glede ubikacija utvrda iz Alfonsove povelje i povelje Fridriha III. s nastavkom na deftere glede ubikacije i topografije ercegove Ercegovine i snadžaka ercegovačkog s posebnim naglaskom na zapadne rubove.

Pa da ipak ostane ova tema o pečatu, samo za novu priču o to i možda kakvim drugim sličnim pečatima i lokalno pronađenoj heraldici.
« Zadnja izmjena: 12 Travanj 2014, 22:51:15 poslijepodne glonga »

Offline vinx

« Odgovori #187 : 12 Travanj 2014, 22:54:37 poslijepodne »
--ubacio sve-što sam pripremio(na face..)-pa dalje po potribi

Offline vinx

« Odgovori #188 : 12 Travanj 2014, 22:58:52 poslijepodne »
--ma objavio bi,ali mi šteka...ajde pokušam nešto;pa se vratim brzo

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #189 : 12 Travanj 2014, 22:59:47 poslijepodne »
Ja ti to ništa ne vidim neulogirana, ako je to na ovom profilu.
A nema ti te sile koja će me utrat u vejsbuk registraciju i logiranje.
Nu, nikad ne reci — nikad.

Offline vinx

« Odgovori #190 : 12 Travanj 2014, 23:02:18 poslijepodne »
--ma evo i meni mala(kći)otvori vejsbuk---a je,vajda je taj

Offline vinx

« Odgovori #191 : 12 Travanj 2014, 23:16:51 poslijepodne »
glonga pomoć...sa ovom teknikom nisam nešto na Ti
kad ubacivam privitak,koji su u dozvoljenoj rezoluciji izbaciva mi
Direktorij za prihvat datoteka je pun. Pokušajte sa manjom datotekom i/ili prijavite ovu grešku administratoru.
-upute-hvala

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #192 : 12 Travanj 2014, 23:33:54 poslijepodne »

Ne znam do čeg je. Ne administriram na ovom portalu ni forumu. Ima podforum za to ovdje
http://www.imoart.hr/forum/index.php?board=21.0

Pretpostavljam da si zavalio privremeno spremište privitcima ovih dana. Iz tog razloga ja obično držim slike na trećim mjestima pa ih uključujem na forum.
Ne znam kakve uvjete ima udruga ImoArt sa svojim web hosting providerom i koliki diskovni prostor i promet (bandwidth) imaju ugovoren za portal i forum, nit znam kako je administrator ovog SMF foruma razdijelio diskovne kvote za privitke korisnika foruma, obrati se administratorima na onom podforumu ili izravno pp-om nekom od administratora, nit znam kako se to podešava na SMF forumima, nit imam ikakve ovlasti ovdje.

Ako ti je svjedno koliko će slike bit žive online okači ih na imgur.com ili tinypic.com ili slično i zalinkaj na forum.
Ako ti je stalo da ostanu negdje na mreži i da su ti dostupne, ako ti se "zloporaba" www.tumblr.com čini kompliciranom valjda je photobucket.com jednostavan, ili yfrog.com ili štajaznam, nešto od ovog:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image_hosting_service
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_photo_sharing_websites
Ja probala svašta od tog i danas za take stvari koristim tumblr.com, niko ga ne navodi za takve svrhe (image /photo hosting service), ali meni se zasad čini najboljim. Baš mi je na ovoj temi dodija jogunasti
https://plus.google.com/photos
a i photobucket account sam zatrpala slikama s prve roške matice umrlih pa se sad otvara ko zla godina, ako otvoriš neku sliku s te teme vidi ćeš po URL-u da su na photobucketu. (Edit, eno ga, prva pa na tinypic-u, al još se drži, dokle će ne znam.)
Tumblr je zakon za to. Meni su to pokazali puno mlađi od mene, a tumblr mi se činio ko bezvezna novotarija za modne blogerice i slične celebrity-je.
« Zadnja izmjena: 12 Travanj 2014, 23:52:18 poslijepodne glonga »

Offline vinx

« Odgovori #193 : 12 Travanj 2014, 23:42:52 poslijepodne »
ok!Hvala

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
Odg: Kuline
« Odgovori #194 : 13 Travanj 2014, 00:14:13 prijepodne »
Ima još jedan toponim, mogu mislit kako će ovo djelovat na belevarca kad ovo povežem s Delminiumom, — Delibenovac, na DMA karti ga ugleda na putu od Mitrove Glavice, odma jugoistočno od Drmića. Re će belevarac, beno jedna de-li-beno.
Evo ga na geonames
http://www.geonames.org/3285125/delibenovac.html
Ništa, možda samo vrlo izdaleka upućuje na Delminum, tek klanac na putu.

A isto triba dobro uprt pa iskrivit tur. derbent - klanac, do del(i)benta i del)i(ben(t)ovca?

Ako tje ti pomoch u tim tvojim jezicsnim vratolomijama, postoji imenica dèlimen m > davna vrimena, staro doba, davnina <, koje nema u ricsnicima i koju nisam izkonoslovno rishio. Mozsesh i nju izvesti od Delminium, kao ono davno je bio Delminium.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)