Autor Tema: PEČAT KURIJE ROŠKO POLJE  (Posjeta: 142908 )

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Klos vs. Osoje-vs-Daorson-vs-Zvonigrad-vs ...
« Odgovori #2415 : 24 Rujan 2016, 22:50:36 poslijepodne »
Gledam i čitam onaj Puljkov rad Antigonea vs Osoje, i ok, zidovi Antigonee su stvarno nešto neupitno, no mislim da ima još sličnijih primjera, bar po izgledu ciklopa i zidina, od Antigonee u paraleli npr sa Osojem, ali i ne samo s njim već i s drugim našim ciklopima - Darson, Zvonigrad, Martinovica gomila i druge 'gradine' -- a jedan takav po meni puno sličniji ilirski grad ''Matinom'' Osoju je grad Klos, taakođe u Albaniji, kad se promotre pojedine sekcije ovog ekstra dugog kiklop.zida stvarno kao da su kopirane izgledom, no menisečini da ovaj ovdje u Klosu sadrži baš ogroomne megalite i vještije isklesane  --- bar sad zasad dok se u nas ne otkrije nešto baš u rangu Daorsonskih mikromilimetarskih fuga -  pa evo bacite oko na ovaj videić, uglavnom muzika je u podlozi malo neslušljiva, ili iritantna (bar meni) pa je u startu eliminirajte ili smanjite, a lik je kamerom obišo veliki dio zida, ma da ne duljim pogledajte: https://www.youtube.com/watch?v=3ov1nt6JCLY

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Župa Imota,Delmis,ostalo-ZANIMLJIV članak!
« Odgovori #2416 : 26 Rujan 2016, 21:44:54 poslijepodne »
neću komentirati vele, uglavnom rad i to vrlo svježi u potpunosti ulazi u tematiku Puljka i ono o čemu on spika --- no ne i na isti način -- skinite i čitajte pdf evo: http://hrcak.srce.hr/153922

Offline Delmata Dinaroid

• Iskusni forumaš...
Odg: Župa Imota,Delmis,ostalo-ZANIMLJIV članak!
« Odgovori #2417 : 27 Rujan 2016, 19:08:33 poslijepodne »
neću komentirati vele, uglavnom rad i to vrlo svježi u potpunosti ulazi u tematiku Puljka i ono o čemu on spika --- no ne i na isti način -- skinite i čitajte pdf evo: http://hrcak.srce.hr/153922

Tip o tome govori ima već nekih 10-ak godina a ti si mu ovime potvrdio da je na pravom putu...Uskoro će i njegova teorija biti javno dostupna...Pozzz Geo !

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Odg Delmati dinaroidu: Župa Imota,Delmis,ostalo-ZANIMLJIV članak!
« Odgovori #2418 : 28 Rujan 2016, 22:02:49 poslijepodne »
Maa Delmata, nisam ja vele ulazio pa ni uopće u dubinu analize i teksta, već sam brzinski samo vidio da je kontekst priče sličan (nekim) Puljkovim člancima, i to je to - a da ti iskren budem nekog osobnog stava uopće nemam o tom smještaju župa Imotski u ranohrvatskoj povijesti A NITI me taj stratigrafski dio povijesti baš nešto zanima, no eto znam da (vas) ima dosta onih koje zanima to,, -- a mene, meni daj malo Ilira, malo Bronce i Željeza - doba - malo gradina i posebno megalita ili pak geologije -- to je moje područje --- pozz i tebi Delmata

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
video!rimske-ceste-projekt..rimsko zlo
« Odgovori #2419 : 30 Rujan 2016, 09:25:45 prijepodne »
https://vimeo.com/184756938
mislim neka 'piče' projekti, samo brate --- teška izdaja povijesti -- ako neko me ne konta, evo: znači lupaju te po glavi i govore - divi se rimskoj vojsci, i rimljanima' -- a Iliri i predrimska povijest-- ma ne znaju oni još za to, nisu dorasli, nisu dozreli, nisu se još izvukli iz pozadina svojih profesora arheologa i povijesničara koji su im utuvili izdajnicku filozofiju - da se mi i dalmatinci i hercegovci u pogledu povijesti imamo pa i moramo najviše diviti - ostavštini rimske vojske !-pa eej , treba li nekoga učiti 2 + 2 -- šta je ta rimska vojska radila ovdje, i štaa je radila našim pravim precima dokazanim genetskim istraživanjima - ŠTA SU NJIMA RADILI ??!!! znači DVA PLUS DVA JEST JEDNAKO 3 za njih --- ili šuti o rezultatu, i divi se rimskoj demoniji, rimskim okupatorima, rimskim uzurpatorima, barbarima, došljacima i nepozvanima, aa zatri sve što ima veze s pravom našom poviješću - PREDRIMSKOM POVIJEŠĆU - slavnom Ilirskom poviješću, i da zaključim - ko god se divi ostavštini rimske vojske za mene je pripadnik izdajnika naše povijesti!! -- bez daljnjeg, jer to je isto kao da se neko ovdje sutra divi ostavštini JNA ili četničke vojske - to je tako ljudi moji -- samo eto izvolite birajte biti sudionici izdaje naše povijesti ili se uključite u novu Ilirsku revoluciju (svijesti) koja je već započela!

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Pečat iz Budimira! Puljak-NOVO!
« Odgovori #2420 : 04 Listopad 2016, 22:07:47 poslijepodne »

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Osoje-Puljak-ciklopski zid?
« Odgovori #2421 : 04 Listopad 2016, 22:49:49 poslijepodne »
Evo nešto gleedim najzadnju fotku tj.zadnju stranicu ovog najzadnjeg Puljkovog članka o pečatnjaku iz Budimira -- i i i ? :
uglavnom nema se šta filozofirati već koliko se meni čini, a i svakome, ispod zadnjeg bloka dolje jasno se vidi da se u dubini još veže minimalno bar jedan red blokova - jer eno jasno se vidi dolje kako izviruje gornji dio još jednog bloka, tako da je ova vegatacija izrasla na isključivo sadašnjoj površini a izvorna bazna površina je još dublje, tako da Puljak uglavnom imaš još posla ovdje ...

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Puljak-nuudera ove gradine-jesiobašo???
« Odgovori #2422 : 05 Listopad 2016, 08:59:51 prijepodne »
Puljak evo surfajući tj.googlemapsajući naletih na jednu gradinu iznad sela Ljut podno Kamešnice u istočnom dijelu blizu vjetroelektrane, sumnjam da si ovo obilazi, budući da nije u Im.već u Sinj.krajini, ili pak jesi ?? uglavnom gradina nije nešto velika NO - s obzirom na geološke vidljive ravne dobrouslojene vapnence - i ravnocrtne sjene na bedemu sa zapadne strane - miislim da bi ovdje moglo biti i finijih megalita, kolko vidim ne treba puno muke doći do nje, samo od ovog zaselka i makadamskog puta južno od njega pješice se spustit kojih 100injak do 150 metara - pa eto - samo obavještavam ako možda :
https://goo.gl/maps/D3TYNCnUhp72

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
ZA-Puljka!-GLEE ČUDA !!!
« Odgovori #2423 : 05 Listopad 2016, 09:18:56 prijepodne »
AAA ovoo ljudi moji ovo je čudo, možda si Puljak ovo već razotkrio, ali DEEEFINITIVNO -- oooogroman grad - gradina - gradinski kompleks - kako oćete -- TIJARICA ! -- dajem dolje link - NO MOLIM sve koji budu gledali a posebice Puljka da ako ima google maps sa 3d opcijom ili na google earthu da obavezno ukosi prema horizontali i zarotira ovo da se vidi totalni 3d reljef i eeej pred očima se čudo ukazuje, PRESTRATEŠKA pozicija -- ova gradina na vrhu koja ima ogromnu akropolu oko 50 i više metara dugu -- podgrađe i jasno vidljiv vrrrlo vjerojatno megalitski bedem sa zapada -- i plus bedem na akropoli sa sjeverne strane -- AAALI priča tu tek POČINJE ! - pogledajte samo malo južnije -- ovaj grad je branjen još jednom EKSTRA gradinom s premoćnim bedemima --- tako da Puljak ako i od čega trebaš složiti priču i to pravu priču TO JE OVO (gledajte u 3d sa svih smjerova i zumirajte):
https://goo.gl/maps/YUa2FhjGenr

Offline vinx

• Ne može bez foruma i obrnuto...
GeoHerz--za PULJKA
« Odgovori #2424 : 05 Listopad 2016, 10:26:34 prijepodne »

od GeoHerza za PULJKA --zamoljen
« Zadnja izmjena: 05 Listopad 2016, 11:05:48 prijepodne vinx »

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Jedna(nepoznata)MEGALITSKAgradina-u-Istri!
« Odgovori #2425 : 06 Listopad 2016, 12:32:41 poslijepodne »
Evo naletih na nekog lika koji je na panoramiu stavio fotke gradina po Istri, većinom nepoznatijih, pri čemu je jedna baš kolko vidim ekstra moćna jer ima moćne megalitske bedeme od s vana isklesanih slojevitih blokova - a zanimljivo da nigdje nisam našao stručni arheološki opis ove gradine, što opet pokazuje i dokazuje da naši arheolozi još niti blizu nisu 'načeli' prava mjesta---
evo pa malo obletite ove fotke, zumirajte naravno:
http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=382&with_photo_id=115804798&order=date_desc&user=3669982
pozz svim ljubiteljima ilirske (megalitske) civilizacije

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Kinezi su USTVARI--EGIPĆANI !?--zvuči nevjerojatno jelde-aali...
« Odgovori #2426 : 08 Listopad 2016, 23:49:06 poslijepodne »
kao što sam reko gore u naslovu --- zvuči nevjerojatno JELLDE -- Kinezi = Egipćani - odnosni PRVI Kinezi su porijeklom iz Egipta -- a ako niste znali imaju čvrsti argumetni za to -- i to vezano za arheologija - rana bronca kasni neolitik -- uglavnom ako promislimo samo evo o megalitima -- maa sve di god okreneš ima čuda, AAALI EGIPAT ! Egipat je IZVOR. Mislim da to treba biti svima jasno. Ee sad zašto i kako i ko je to prvi i kad u Egipat donio to je misterija, ili kako Puljak veli - tu je plafon spoznaje -- vanzemaljci -- atlantiđani -- prvi ljudi iz Etiopije i Somalije ???? Po meni Atlantida nije za odbacit ---- no da se vratim gore temi evo pa pročitajte -- svježe i skroz zanimljivo...:
http://www.businessinsider.com/a-decorated-scientist-has-ignited-a-passionate-debate-with-claims-that-the-founders-of-chinese-civilization-were-not-chinese-2016-10?hl=1&noRedirect=1

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: PEČAT KURIJE ROŠKO POLJE
« Odgovori #2427 : 14 Listopad 2016, 16:56:02 poslijepodne »
http://megaliti-hercegovina.blogspot.hr/2016/10/ekskluzivno-delmatski-machu-picchu-kod.html

stavio sam na svoj zid na fejsu nek se vidi i čuje :)

i komentira ti onaj dio o genetici  ;D ;D ;D

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Prvi turisti na Mošnjačkom megale-polisu!
« Odgovori #2428 : 17 Listopad 2016, 11:59:45 prijepodne »
Evo nakon jedne oveće i detaljno opisane pozitivne promocije Zavelima, posebice Mošnjače i velikog prap.grada na njoj, na isto tako pozitivno iznenađenje već su gore pristigli prvi turisti, da da, prvi turisti, i ako Bog da bit će ih jooš, a ti turisti su planinari i svi rekreativci koji vole planinarenje i trekking ili slične pješačke rekreacije - dakle - poanta je da itekako trebamo bez ikakvih predumišljaja javno i medijski promovirati ovakve slične prirodno-arheološke neistražene lokacije, bez obzira na obijesno-ljubomorne lokalne i nesposobne (mlađahne) arheologe koji su si umislili da nitko osim njih koji imaju diplome ili rjeđe doktorate arheologije ne smije voliti arheologiju i ni slučajno 'ne smije' javno izražavati svoje stavove i mišljenja o arheologiji, jer takvi ograničenci misle da su oni jedini 'Bogomdani' da smiju pričati i davati zaključke o arheologiji i arheološkim lokalitetima koje dok ne počnu istraživati zapravo proće stoljeća i stoljeća -- no, nek se pjene i kvocaju zubima, jer je puno još sličnih i moćnijih arheoloških lokaliteta već spremno napisano za isto ovakvu medijsku promociju - iz čega će prvi oni moć puno toga naučiti -- a galeriju fotki od prvih turista megalopolisa na Mošnjači imate ovdje: https://www.facebook.com/profile.php?id=100011746718310&sk=photos&collection_token=100011746718310%3A2305272732%3A69&set=a.259183374483218.1073741850.100011746718310&type=3 veeliki pozz svima dobre volje

Offline geoherc

• Iskusni forumaš...
Daorson-extra-fotke!--ruskoizdanje
« Odgovori #2429 : 18 Listopad 2016, 11:14:57 prijepodne »
Evo naletih na jedan kolko dobro vidim - ruski sajt - o Daorsonu, s vrhunskim i po meni jednim od najboljih fotki Daorsona što se mogu nać na webu pa uživajte u ovom remek djelu još uvijek zagonetnih Ilira, ili pak nekih drugih - Helena možda ? :
http://bih-ru.touristgems.com/attractions/70040-daorson/