Autor Tema: MI za IM  (Posjeta: 8712 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: MI za IM
« Odgovori #75 : 23 Svibanj 2013, 22:53:53 poslijepodne »
a da se mi vratimo bitnome...ponavljam potjehov upis

"Bože dragi, pa valjda se od stranke koja se kandidra na izborima očekuje da jasno i nedvosmisleno objasni i situaciju u gradu i razloge kandidature, a ne da birači ili promatrači moraju gatat u fundać da to shvate"

Repetitio est mater studiorum.

Bože dragi, pa valjda se od stranke koja se kandidra na izborima očekuje da jasno i nedvosmisleno objasni i situaciju u gradu i razloge kandidature, a ne da birači ili promatrači moraju gatat u fundać da to shvate.  ::)
Glonge, kakoš se vratit kući ako mi razbiješ ćivericu GPS-om? -?
Kamenčići? Nitko Potjeha, Nunuta i Tadiju nije ujedinio kliko MI za IM.

Repetitio est mater studiorum. Dr. Šandor Romano, magistar okrutnih znanosti dodao bi u nastavku:
— …što u protivnom znači — repeticije jèbu mater odgojno-obrazovnom sustavu.

Narod siromašan i glup. Indoktriniran. Zbunjen. Živa zgoda za luđake. Masa zbunjenih.
Glasači su odrasle osobe. Formirane. Teško je to prominit. Bi li tribalo smijenit biračko tijelo — masu. Uvest glasačku školu i ispit. Ko autoškolu. Ko pane ne mere glasat. Ko skupi tri negativna glasačka, oduzet mu glasačku dozvolu.
Čisti sofizam.
Ničega nema.
Ako bi što i postojalo ne bi se moglo spoznati.
Ako bi se i moglo spoznati, ne može se priopćiti drugim ljudima.
Tko će komu što priopćiti? Mislav?
Čista pragma. Objasniti građanima situaciju u gradu. Pa reko ti je Milanče o podcjenivanju i precjenivanju. I drug nunut o prilagodbi i razinama. Ko da građani ne znaju kako im je.
Ako ne znaš što ti je, pogledaj gdje ti je, pa ako ga ne nađeš — to ti je.
Ako to tako treba priopćit građanima… pa nisu valjda glasački nesposobni.

Razlog kandidature. Ovo je tek licemjerje. Kako prikriti temeljni razlog i motiv koji je filozofskim performansom majstorski razvalio Risa kandidat svojim svojedobnim izbornim sloganom. Doduše, otišao je korak dalje, ne dva, savim dovoljno da ogoljeno do kosti istakne razlog koji svi ostali kriju ko zmija noge. Glasovat ćemo za one koji najljepše i najvještije prikrivaju motive i razloge?
Kako je govorio Zarathustra? Komu i zašto? Čemu?
Der Wille zur Macht. Also. To je. Volja za moći.
Đaba gimnazija i kùrcikulum iz vilozovije, đaba i onaj dio iz psikologije, o motivaciji i onom drugom.

A đi-pi-es? Ne čitaš. Zbog čega primatima nikad ne isključuju elektriku? Crkla mu baterija. Ugrađena. Specijalni odvijač i baterija, dostava i carina koštaju više od novog pristojnog i usporedivog današnjeg uređaja. Šta š? Industrijski standard. Pet godina. Narečeni će u reciklažu. Čip izvađen i pročitan. Još se nije izvitrilo od lemilice dok su se polemili kontakti za čitač. Onaj priklopac povezan po kraćoj strani je baš zgodan za slàp, whack… vidi ćeš. Ako te ne míti želja da me treviš.
A kuća? Ne š mi virovat, nu ja san beskućnica. I što će mi kuća? Ili što ću kod kuće?
Neki ljudi na zór dođu k sebi i onda tamo nikog ne nađu. Nema nikog kod kuće. Di si bijo? Nigdi. Šta si radijo? Ništa.
Jedinstvo? Nunuta, Potjeha, Tadije… bilo čije… Jok.
Bratstvo in različnost.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #76 : 23 Svibanj 2013, 23:20:21 poslijepodne »
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj 2013, 23:28:05 poslijepodne glonga »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #77 : 24 Svibanj 2013, 14:44:17 poslijepodne »
Repetitio est mater studiorum. Dr. Šandor Romano, magistar okrutnih znanosti dodao bi u nastavku:
— …što u protivnom znači — repeticije jèbu mater odgojno-obrazovnom sustavu.
Ne, nego 'mater će mi platit repeticije'!  :)

Uvest glasačku školu i ispit. Ko autoškolu. Ko pane ne mere glasat. Ko skupi tri negativna glasačka, oduzet mu glasačku dozvolu.
Čisti sofizam.
...
Ko da građani ne znaju kako im je.
Ako ne znaš što ti je, pogledaj gdje ti je, pa ako ga ne nađeš — to ti je.
Ako to tako treba priopćit građanima… pa nisu valjda glasački nesposobni.
Glasačka škola sofizam,
a 'ko da građani ne znaju kako im je' nije.  ::)
Pa, Glonga, da znaju kako im je valjda bi mijenjali gradonačelnika. Ili se praviš mutav i zatvaraš jedno oko na klijentelizam o kome je zborio drug Nunut ter na GPS o komer sam zborio ja.

Razlog kandidature.
Volja za moći.
Nije, nego tek potriba da se sidi u vijeću i ni s kim ne koalira. To ti nije sofizam?

Onaj priklopac povezan po kraćoj strani je baš zgodan za slàp, whack… vidi ćeš. Ako te ne míti želja da me treviš.
Polahko me prolazi želja ;D

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: …
« Odgovori #78 : 24 Svibanj 2013, 14:45:41 poslijepodne »

Ko zna šta je bijo napisa pa pobrisa.
Glonga se ujo za jezik?
Siguro san mu sta na žulj.  :zubo

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #79 : 24 Svibanj 2013, 15:46:17 poslijepodne »
A đi-pi-es? Ne čitaš. Zbog čega primatima nikad ne isključuju elektriku?
Za te je bolja ona:
Anarhizam mi je bio u krvi
svi na barikade
 sanjao sam kako vodim proletere mlade (do 50)  ;D

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: …
« Odgovori #80 : 24 Svibanj 2013, 16:54:12 poslijepodne »
Ko zna šta je bijo napisa pa pobrisa.

Ništa. Pogledaj vremena upisa. Na tom mjestu je bio krivo zakačen upis s teme "Preporučite kolumnu, članak…". Pa maknut.

Offline Thadée

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #81 : 24 Svibanj 2013, 17:01:56 poslijepodne »
Jedinstvo? Nunuta, Potjeha, Tadije… bilo čije… Jok.
Bratstvo in različnost.

ne radi se tu o bratstvu niti o neprincipijelnoj koaliciji.

ovdje se radi tek o slučaju gdje smo iz različitih interesa i pogleda na život i svijet postigli jedinstvo na prilično trivijalnoj temi.

važno je istaknuti da pozicije s kojih ja kritiziram neke stvari nisu pozicije potjeha, niti nunuta.
poznato je da je potjeh socijalist koji u ovom sistemu vidi manjkavst tek utoliko što dotični ne stvara dovoljno novca, nunut je socijalist kojem užasno smeta činjenica da "desni" predvode socijalnu urbi et orbi.

ko će sad reć da od socijalizma nema ništa i da je klijentelizam široko rasprostranjen u svim porama našega društva....
AVAJ u očekivanju demantija..... Podi se nešto nije iskazao brzinom dokazivanja navedenih stvari!
AVAJ još jednom.
Sve što čovjeku treba je krov nad glavom, tanjur graha i malo pićke.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #82 : 24 Svibanj 2013, 17:22:30 poslijepodne »
Aleja jahta jest.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #83 : 24 Svibanj 2013, 17:30:02 poslijepodne »
Aleja jahta jest.
To je bilo ka su se odlučili kandidirat. Pluskvaperfekt. Dosad su već prigavljali izborni prag, pa bijo on Rubikon ili Rubikova kocka…
Ugavljali u véće.
A uz véće i véćnika iđe ona za futur…
"Kako to more bit!? Véće dá — Vèka ne dá!"

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #84 : 26 Svibanj 2013, 07:37:11 prijepodne »
važno je istaknuti da pozicije s kojih ja kritiziram neke stvari nisu pozicije potjeha, niti nunuta.
poznato je da je potjeh socijalist koji u ovom sistemu vidi manjkavst tek utoliko što dotični ne stvara dovoljno novca, nunut je socijalist kojem užasno smeta činjenica da "desni" predvode socijalnu urbi et orbi.
Socijalist nikako, ali svakako za pravednije društvo nego ga nudi tvoj neoliberalizam tj. ekonomski darwinizam.

Offline Thadée

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #85 : 26 Svibanj 2013, 21:50:04 poslijepodne »
Socijalist nikako, ali svakako za pravednije društvo nego ga nudi tvoj neoliberalizam tj. ekonomski darwinizam.

svako društvo pa i naše nalazi se u jednoj točci i samo je pitanje kud dalje - prama socijalizmu ili prama liberalizmu.

kao što i štovano obćinstvo može lako zaključiti ti si bez ikakve sumnje naklonjen tzv. socijalnoj opciji jerbo smatraš da ona nudi "pravdu" koje kod nas nema. a opet da te pitam postoji li na ovoj kugli zemaljskoj neko društvo koje bi nam bilo uzor, kladim se u pečenog zeca (može i u dva) da bi prstom upro u neku od europskih država koja je debelo, debelo liberalnije od hrvatske.
i tu bi došao u problem sa samim sobom - nisi za liberalizam (pače, žestoko su pritiv njega), ali bi volio da budemo kao neka od države koje su u liberalizaciji daleko ispred nas i koje za to i bolje izgledaju i bolje funkcioniraju.... nije ni tebi sinko lako.
Sve što čovjeku treba je krov nad glavom, tanjur graha i malo pićke.

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
slijedim trendove...in sam...
« Odgovori #86 : 28 Svibanj 2013, 10:27:02 prijepodne »
A je ti krivo što su ušli!?
A za ovo drugo?
Zapanti, ka te vidin stuć ću ti Garminov GPS o ćivericu. Iman za tu namjenu jedan Garminov iQue 3600. Crkla mu baterija. Prvo će imat bliski susret s tvojon ćivericon pa će tek ondak na reciklažu ono što ostane od njeg.

Baš je zgodan. Za tu namjenu i nakanu. Nu.

Ima tvrdi zglobno vezani kožni preklop priko zaslona. Ono ko kad IRC-eri kažu:
* glonga slaps Potjeh around a bit with a large trout.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Whacking_with_a_wet_trout.

ljudi...imam ga...upravo kupljen...219,99...ide na 6 rata beskamatno...radi na sve moguće mreže
i love my bike

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #87 : 28 Svibanj 2013, 11:26:16 prijepodne »
e na ovom problemi odlogiravanja te neće mučit  ;D

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #88 : 28 Svibanj 2013, 17:57:28 poslijepodne »
liste                                                                                                  broj glasova    postotak
1.    HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA - HČSP
ANTE ĐUZEL - nositelj liste                                                                                  2.905    54,13 %
2.    KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA
IVICA KUKAVICA - nositelj liste                                                                          1.158    21,58 %
3.    KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA
MARTIN LONČAR - nositelj liste                                                                             481    8,96 %
4.    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
BRANISLAV ŠKEVA - nositelj liste                                                                             260    4,84 %
5.    SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
BRANKO MILARDOVIĆ - nositelj liste                                                                     194    3,61 %
6.    HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS
VEDRAN VRČIĆ - nositelj liste                                                                                     189    3,52 %
7.    HRVATSKI DEMOKRATSKI SLOBODARSKI SAVEZ DALMACIJE - HDSSD
TIHOMIR LELAS - nositelj liste                                                                                       96    1,79 %
8.    HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
TOMISLAV KRALJEVIĆ - nositelj liste                                                                       84    1,57 %

Ne sumjnam da ste ove rezultate već vidili (i proučili)!
E pa trebalo bi ih još malčice proučit?
Mogu se i upotrijebiti umjesto GPS-a, da se ZNA di će se ić...jelde Nunu?  :spidom
:starac

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Čudo u Sutivanu
« Odgovori #89 : 28 Svibanj 2013, 21:42:38 poslijepodne »
U sutivanskoj općini dogodilo se izborno čudo: 16-godišnju čvrstu HDZ-ovu vladavinu iz temelja je zatresla skupina mještanske mladeži i u skoro pa gerilskom ratu na brački način, izvojevala ulazak u drugi krug s dobrim zaleđem, čak 48,36 posto osvojenih glasova birača. Dok im HDZ kao takmac u izbornom nastavku gleda u pete, mladost s Nezavisne liste “Volim Sutivan” zadovoljno trlja ruke. Kampanja odrađena preko noći, i to kompletno preko Facebookove društvene mreže, donijela im je četiri mjesta u Općinskom vijeću. Da je bilo još samo sedam glasova ZA, sutivanski Che Guevare imali bi apsolutnu izbornu pobjedu.

-Da, da, gerila je naše drugo ime. Ali mlada gerila, nitko od nas nije oženjen, nitko nema dicu, i nitko nema više od 39 godina. Išli su nam to pribotunavat HDZ-ovi igrači, u stilu kako se uopće možemo nadat da možemo vodit općinu kad ni svoju dicu nemamo. Ali zato imamo fakultete, znanje i volju da promiješamo ustajalu stivansku baruštinu, koju bismo vodili na principu volonterstva. Mi nismo politički ljudi nego ljudi željni promjene. To nam je donijelo povjerenje, mladosti usprkos – kažu lideri iz liste “Volim Sutivan”, kandidat za načelnika Ranko Blažević, za donačelnika Franko Gospodnetić, čvrsta logistika Matko Radolfi i jake snage Berislav Lukšić i Nedo Ivanović.

Priča o njihovu sastajanju i osnivanju Liste nalik je na scenarij dobrog trilera. Prvo su se tijekom prošle godine pomalo i spontano na kavama počeli nalaziti istomišljenici, na kojima su raspravljali o problemima života u mjestu. Našlo se puno zamjerki na račun njegova izgleda, nepostojanja zaobilaznice, loše prometne regulative, previsokih primanja brojnih općinskih zaposlenika, nebrige o vrijednim nekretninama, netransparentnosti Općinskog vijeća...

Evo, ovima je uspilo, ali možda zato jer su iznijeli prave probleme u mjestu i zahvatili šire umjesto da pričaju da će ko bule sidit u vijeću i ni s kim ne će čorbat.