Autor Tema: MI za IM  (Posjeta: 8142 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: MI za IM
« Odgovori #30 : 11 Svibanj 2013, 06:58:02 prijepodne »
Da glasan u Imotskome glas bi da Ivici Kukavici, jer mislim da Đuzela triba srušit, a on bi jedini to moga iz nekizije razloga.
To nema veze s ovim što me iritira nepolitična politika. Vjerujem da ovi mladi imaju i koju dobru ideju.
U Spljetu je isto. Ne viđem ni amo kandidata da bi reka: to je to, pa ću morat probrat među ovin.
Nitko nije savršen osim mene.  ;D

Offline Thadée

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #31 : 11 Svibanj 2013, 08:24:08 prijepodne »
sad i ti odlaziš u demagogiju.

teza da je glavni čovjek, a ne stranka ili program je teška demagogija.

na izborima se biraju programi jer nije bitno je li na vlasti ante ili mate, već hoće li se raditi ovako ili onako - pri tom, naravno mislim na smjer razvoja.

logika po kojoj biraš lokalnog likara, poduzetnika, profesora, branitelja, nezaposlenog i pametnog mladića - je potpuno bez veze. nema ama baš nikakve garancije da će se sposoban likar, pametan profesor, čatan branitelj, potentan a nezaposlen ali pametan mladić dobro snaći na novoj fukciji koju nikada obnašao nije - dapače o kojoj čak i prilično malo zna.

voluntarizam, dobra volja i poštenje nisu dovoljne kvalifikacije za obavljanje bilo kojeg ozbiljnog posla. bez stručnosti, bez dobra i realno utemeljena plana nema ništa. probaj doći u neku privatnu firmu na malo veći položaj i malo bolju plaću pa donesi u doti poštenje i voluntarizam pa ćeš vidit koliko će te slušat. plan, vizija, ideja to je ključno, a toga kod nas na lokalnim izborima generalno nedostaje.

i sad se vraćamo na početak  -šteta je kad se pojavi netko mlad, netko tko bi neke stvari možda i mogao napraviti - ali ima isti pristup kao i svi ovi od kojih nam se diže kosa na glavi.
evo, što je recimo referenca kerumu da bude splitksi gradonačelnik, osim što je bijo uspješan poduzetnik?
što je to on nudio na prošlim izborima?
kakav je plan i program imao i što je od toga u 4 godine ostvarijo?

dakle, greška je sistemska i ne vidi se tome izlaza....
Sve što čovjeku treba je krov nad glavom, tanjur graha i malo pićke.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #32 : 11 Svibanj 2013, 09:31:19 prijepodne »
sad i ti odlaziš u demagogiju.

teza da je glavni čovjek, a ne stranka ili program je teška demagogija.

na izborima se biraju programi jer nije bitno je li na vlasti ante ili mate, već hoće li se raditi ovako ili onako - pri tom, naravno mislim na smjer razvoja.

To je nelogično samo u sebi, jer kakva je to stranka ili program koji dovedu do kretena na vrhu liste.
Mi katolici razmišljamo hijerarhijski. Ne samo ja, nego je to dio mentaliteta ovdašnjih ljudi, a bome i sasvim logična stvar da je jedan na vrhu. Tako je otkad je svita i vika. Primjeti da MI za IM djeluju čoporativno, možda i nesvjesno ignorirajući 'kult osobe'. Momčad bez Maradone ili Pelea osuđena je na 5 komada kod kuće.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #33 : 11 Svibanj 2013, 09:35:12 prijepodne »
evo, što je recimo referenca kerumu da bude splitksi gradonačelnik, osim što je bijo uspješan poduzetnik?
što je to on nudio na prošlim izborima?
kakav je plan i program imao i što je od toga u 4 godine ostvarijo?
Rumke je napravio stanove na Kili i Zapadnu obalu. A šta bi bilo da je dolazija na posa?
Priksinoć je napravio predizborni skup i pučku veselicu na Brdizin. Kažu da je reka: nisan ja za velike govore, Nevenka će govorit. Ona more pričat 6 sati.  :hihi
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj 2013, 09:36:54 prijepodne Potjeh »

Offline Thadée

« Odgovori #34 : 11 Svibanj 2013, 09:51:12 prijepodne »
o tome što je i koliko tko potrošio - u predizbornoj kampanji ne bi trebalo biti ni riječi....

neš ti mudrosti otić u banku, dić kredit i izgradit - stanove, ceste, luku....

pitanje je što se napravilo da se zaradi ili makar da se omogući da se radi i zaradi.... priče o potrošnji i (pre)raspodjeli dohotka su vjerojatno najlošija paradigma hrvatskog društva  -onaj iskonski i neiskorjenjeni socijalizam.

jasno, s druge je strane sramota govoriti o profitu, zaradi, rastu - makar bez toga nema zapošljavanja, a bogme ni koječega drugoga - jerbo su to neoliberalni instituti.

prisjeti se samo ti Potješe koliko si samo ti propovida da stalni ekonomski rast (kojeg naravno nema bez profita) nije važan, da je to đavlije djelo, neoliberalizam koji je osmišljen da ljudima ne da mira, nego ih stalno tjera da rade sve više i više.... i to je bilo u one dane. a sad kad stvari miruju, svi veliki antiliberali šalju đavlu sve one koji su krivi što se stoji.

je, štovano obćinstvo - hrvatska danas ima više zaposlenih nego u vrijeme račanove vlade, a stanovnika je manje - pa što niste zadovoljni? ili ste se i vi (ko stjuardese) slučajno zatrovali neoliberalizmom?
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj 2013, 09:53:07 prijepodne Thadée »

Offline Thadée

« Odgovori #35 : 12 Svibanj 2013, 23:01:19 poslijepodne »
eto slušah jučer na našem lokalnome radiju intervju s gradonačelničkim kandidatima.... i zabola mi se u uhu jedna situacija, nije važno ni tko ju je izrekao - jerbo svi i onako misle jednako.

riješenje za Pionirku Trimot:
pojaviše se naimen neki tekstilci koji navodno rade, rade na tom tekstilu i sad je idjea da se istima ustupe protori dotične tvornice uz uvijet da isti zaposle neke od starih radnica....

ideja na prvu ne izgleda loše, ali je li to ideja koju trebaju gurati političari?
naravnoo da nije, a opet ju guraju - zaključit se može samo da tu nešto ne štima.

i sad dolazimo do onog krucijalnog - naše viđenje investicija.
zdravoseljački rečeno bez kapitala nema ni rada. marks je u svojim pričama i pričicama uvijek isticao činjenicu da se radom umonožava kapital kojeg onda kapitalisti prisvajaju za sebe i dalje obrću i okreću, ali taj isti marks nikada nije rekao odakle onaj prvi milijun....
e, zato i ne čudi što nitko od nas (budimo realni - ipak se naša kompletna elita odgojila u socijalizmu i marksizmu) nema pojma kako namaknuti taj milijun, odnosno svi mi imamo neku vrlo maglenu predodžbu o postojanju tog milijuna, posebice kad se ne radi o milijunu stčenom u privatizaicji i pljački.. no da ne dugljimo, nama daklem treba netko tko ima taj prvi (legalno stečen) milijun, netko (pošten) tko bi taj milijun uložio baš ovdje, i zaposlio nas da mu ga uvećavamo. i naravno za to primamo (poštenu) plaću.

i što sad tu ne valja? e.... kad mi dođemo na pijacu ili pazar - unda po tri puta okrićemo kunu, zbrajamo i oduzimamo štoo nam je bolje, a što pamentije.... i dičimo se time - mi imoćani, trgovina, šverc komerc.... rodili se s time.
a zar štovano obćinstvo, nije u najmanju ruku za očekivati da će se tako ponašati i ti NO NAME kapitalisti?
neće li i oni triput okretati da vide što je mudrije? ako su isti skužili kombinaciju s Trimotom, super - politika tu tako reći ni ne treba, ali ako nisu, kako tu politika može pomoći?
ukratko i u jednoj i u drugoj opcijii političari su potpuno sporedni, marginalni i nebitni - pa iapk ti isti poltičari rado bi sugerirali, dapače dovodili i povodili... jednom za uvijek treba shvatiti da su ta vremena prošla!
ja kad trošim nitko mi ne zapovida, kao vjerujem ni većini vas - ali kad netko tko imade puno, puno više - daklem investitor troši - e, unda bi svi mi njemu ukazivali: pa daj ovako, daj onako....

i tu dolazimo do jednog važnog zaključka:
ako stvari gledamo iz tog kuta, dakle da netko ima novaca i da mora vidjeti svoju korist u našem kraju - perspektiva je vrlo, vrlo tanka. zato i postoji država, reći će mnogi.... postoji, zato i volimo toliko socijalizam s demokratskim likom, odgovorit ću ja.... a ta država sa socijalističkim likom nas je i dovela tu gdje jesmo....
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj 2013, 23:06:47 poslijepodne Thadée »

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #36 : 12 Svibanj 2013, 23:24:58 poslijepodne »
Podi, nisu "bakarači", nego "bakrači".
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Potpisujemo !
« Odgovori #37 : 13 Svibanj 2013, 11:47:33 prijepodne »

Offline Thadée

« Odgovori #38 : 13 Svibanj 2013, 12:26:02 poslijepodne »
tražiti od "izabranika" da vrate mandat "stranci" u slučaju razlaza - jedan je od najnedemokratskijih instituta i nešto što je na svu sreću iskorijenjeno u hrvatskom društvu - pravo pojedinca na vlastiti stav ne može i ne smije biti stegnuto stranačkim konopom, takvim se pokušajima u nas i oko nas smijao cijeli civilizirani svijet....

ali kao što vidimo mlade perjanice našeg kraja s ponosom ističu da su u učenju demokracije uspješni kao i pačići u onoj dječjom pjesmici...

:musik34:  učili su učili od srijede do petka...

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #39 : 13 Svibanj 2013, 13:13:45 poslijepodne »
ah, uvijek me iznenadiš i ostaviš bez riječi... a pogotovo: "na svu sreću iskorijenjeno u hrvatskom društvu" stvarno na sveukupnoj domaćoj političkoj sceni vlada takva demokracija da svi zastupnici mogu djelovati po vlastitom nahođenju !

hahaha  "takvim se pokušajima u nas i oko nas smijao cijeli civilizirani svijet.... "

Ne znam samo je li pišeš namjerno samo da budeš protivan ili su sve ovo tvoji istinski stavovi ?

baš ste zabavni...

Offline Thadée

« Odgovori #40 : 13 Svibanj 2013, 17:23:13 poslijepodne »
doduše, imade i temeljitijih od vas....

http://poskok.info/wp/?p=30898

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #41 : 13 Svibanj 2013, 17:24:35 poslijepodne »

Lapsuz ne postoji. Ako je Podi kumova, ondak nagađam (Tadija bi rekao — palamudim) da je to od njemački Kirmes-a iz kasnih 1970-ih… jedre Švabice na kirbaju… gostujući lunapark… Baccara trešti sve u 7…

Sve ti je to Baccarat i Method Monte Carlo (reka bi drug nunut?).

U to ime malo atmosfere okolo Baccara-e:

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #42 : 13 Svibanj 2013, 17:31:33 poslijepodne »
doduše, imade i temeljitijih od vas....

Bjanko mjenice… ostavke, nisu od jučer u tom miljeu. Ne š ti vjerodostojnosti blavor-a.info. Pa upravo je blavor.info pr(ed)ovodio topničku medijsku pripremu nakon koje su HSP Jurišić Đapić Kočiša Zec Čičin Šain, NSRzB i društvo isplivali.

A bjanko mjenice ostavke? Template:
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/1451/ekskluzivno_faksimil_ostavke_desnice_radivojevica.html

Zanimljivo, opet blavorovo društvo u potpisu, Seno Avdićev i Zuzana Midhatovićeva.
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj 2013, 17:33:29 poslijepodne glonga »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
mariachi… baccarachi…
« Odgovori #43 : 13 Svibanj 2013, 22:27:06 poslijepodne »

bakarači su sosve ok
što bi reko da si gledo kerol
a uopšte nisu ista liga
ova igra za državnu (ili entitetsku?) repku
sas obama marendavala