Autor Tema: MI za IM  (Posjeta: 8141 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: MI za IM
« Odgovori #15 : 04 Svibanj 2013, 06:52:31 prijepodne »
čemu sudjelovanje u izborima ako niste spremni preuzeti odgovornost i vladati? da bi se družili, da bi se pokazali....
To je temeljno pitanje o kome piše Šola. Zato usrdno želi da nam don Ivan Grubišić dođe za gradonačelnika, pa da se svi uvjerimo da je jedno palamudit o onima što vladaju, a drugo vladat. Nu, a oni bidu palamudili a ne bi vladali, al bi bili tuteka da gledadu kako se vlada. Nu! To morebit u nas mogu pratri, al paga im poslanje.

Kad je ekipa iskovala ovu ideju u vezi Nezavisne liste, pozvala je Rajka i mene da im se pridružimo - pomislio sam tada: Uf svaka čast, ovim curama i momcima treba pomoći na bilo koji način ! Nije me uopće zanimao njihov program, niti detalji, nego sam se raspitao u gradu kakvi su kao LJUDI... i dobio sam redom odgovor da su 1 kroz 1 !
To je meni bilo sasvim dovoljno. Nisam tražio dlaku u jajetu, niti im podmećao bezbroj podpitanja na koje nitko nema odgovor.
Meni je važno da su mladi, neiskvareni i barem naziru da je u Imotskom moguć bolji život za cijelu zajednicu.

Niti su oni od politike, niti sam ja, ali nas vodi taj zajednički impuls da trebamo barem pokušati nešto dati zajednici s kojom živimo svaki dan.
Ne zanosimo se, sigurno nećemo osvojiti većinu u gradskom vijeću, dakle sva pitanja u vezi Kozijačića, vodovoda, statistike ostavite za nekog drugog, pošteno bi bilo, onima koji su sa svojim neznanjem i nebrigom sve to prouzročili. Od nas očekivati da ćemo upasti gori i napraviti dar-mar van je pameti, jel' tako ?
Dozvolite da imamo svoj film, komu se sviđamo nek nas zaokruži, komu smo odbojni široka mu glasačka lista....
Moja kritika u uvodnom upisu i nije bila protiv toga da se vi kandidirate i pokušate nešto napraviti za dobrobit grada, nego da se ne igrate politike praveći se apolitični, da kad već idete da idete kak se šika. Ovako ćete zbog još jednog od svojih fejsbukaških egotripova možda umanjiti šanse nekome koji bi mogao nešto kvalitetno učiniti, a koalirat će s kim treba i radit će što u politici već treba, umjesto da glumi poštenog nadglednika u gradskom vijeću kome će ljudi s 'velika poštenja u Matan efendije' u prolazu skidat šešir.

Offline Thadée

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #16 : 04 Svibanj 2013, 08:55:00 prijepodne »
Na kraju krajeva za pravo riješenje se pita stručnjaka, a ne nas. Na nama je da ga poslušamo i napravimo što treba.

potpuno krivo shvaćanje politke!!!

stručnjaci - što znači sturčnjaci????
zar ima i jedna struka na ovom svijetu gdje se svi stručnjaci slažu oko svega? naravno da ne postoji.

svako pitanje ima više odgovora i više mogućih rješenja, a najćčešće rješenja nisu ni shvatljiva ni prihvatljiva narodu.
e, tu je uloga političara - da shvate, da prepoznaju i da uvjere. političari vode priču, a ne stručnjaci u svim normalnim državama ovoga svijeta, a skrivanje iza struke je manira milana bandića i sličnih probisvjeta.

kozjačić - o njemu svi sve znaju. moguće, ali tko je to ponudio suvislo rješenje?
ne bi li bilo normalno da netko tko želi u utrku za vlast da pokuša naći stručnjake, da malo prouči temu pa da narodu prezentira rješenja.
da se ljudima kaže da se smeće MORA zbrinjavati na drugi način, ali da rješenje nije ni bacanje u drugi dolac, ni prebacivanje u susjedno selo.

ako se u kampanji ne otvaraju bitne stvari i ne nude rješenja - čemu kampanja?
zbog dogane - kao da se o dogani ne zna dovoljno - čak i više nego o kozjačiću...
Sve što čovjeku treba je krov nad glavom, tanjur graha i malo pićke.

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
MI za IM
« Odgovori #17 : 04 Svibanj 2013, 08:57:07 prijepodne »
Sasvim razumim vaš strah i brigu kako ćemo svojom pojavom nekom umanjiti priliku da napokon dođe u poziciju da pokrene ovaj grad.
I sad kad gledam objavljenu listu kandidata točno mi dođe žao što smo se prijavili na ove izbore.
Pored svih problema koje Imotski danas ima, još da mu u vijeću sjednu ljudi koje ne zanima politika i ne žele koalirati !? Tako se ne može naprijed !

Ali nije još kasno, možemo se još izvući iz ove pat pozicije ! Molim ne glasajte za našu listu, već dajte svoj glas ovim ostalima koje zanima politika i rado će koalirati. Na kraju krajeva, u pravu ste, starih dobrih običaja se ne valja odreći.
Nastavimo zajedno na putu prema svijetloj budućnosti i dajmo podršku ljudima koji bi dali sve kako bi vladali.

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #18 : 04 Svibanj 2013, 09:08:31 prijepodne »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #19 : 04 Svibanj 2013, 10:35:01 prijepodne »
Dragi građani naše male metropole. Pokušajmo pokrenuti stvari. Birajte listu br. 6.  :starac

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Saltan i Novak
« Odgovori #20 : 04 Svibanj 2013, 14:30:36 poslijepodne »

Rísa se jopet kandidira. Zovi samo zovi.
Slobodan Prosperov Novak je u Ace reka nešto što odavno govorim. Samo malko zavijenije. Kakva pulitika na četri milijuna čeljadi puno u šire posijane nego što su zbacani primirice u Mikenu (á Podi?)? Prosperov Novak je govorijo o mentalitetima. Ja ću ti brte reć da su to goli interesi. Skup povezani interesa i interesnih zajednica. Privari pa vkladaj. To Rísa! A je to? Nije Samoupravna Interesna Zajednica. Već DC. Demokracki centralizam.
MI za IM.
Ožeži. Rísa je zauzejo slogan — privari pa vladaj. Nastupajte ko Saltan, ja l' ko Malota. To je odraz mentaliteta. Dosta je bilo sranja.
— Stanite ljudi, nemojte srat!
Visinske pripreme za kampanju — štivo:
http://imoart.hr/portal/iskonice/521-saltan.html

Kakva pulitika, koji li bakrači? Mentalitet.
…skup interesa beskorisnih ljudi
ili nešto vrijedno robije…

Offline Thadée

« Odgovori #21 : 04 Svibanj 2013, 19:12:23 poslijepodne »
Pored svih problema koje Imotski danas ima, još da mu u vijeću sjednu ljudi koje ne zanima politika i ne žele koalirati !? Tako se ne može naprijed !

smiješno.... taština rules!

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #22 : 05 Svibanj 2013, 13:47:41 poslijepodne »

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #23 : 10 Svibanj 2013, 13:45:01 poslijepodne »
Ako imate još pitanja ili ako vam nešto nije jasno dođite u POU, subota, 20 sati

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #24 : 10 Svibanj 2013, 14:00:18 poslijepodne »

Obećajte, brte, štogod.
Npr. da ćete organizirat električnu tomografiju, baremko za ovo dolaca na grackom području, a uprt i za doce u susjednim obćinama…
Morate nešto obećat. Barem za Modro i Kozjačić. I da rezultati tog kolor dopplera za ove doce budu javno dostupni. Ne morate to uradit. Samo obećajte. Pa na što se umetne.

« Zadnja izmjena: 10 Svibanj 2013, 14:03:17 poslijepodne glonga »

Offline Thadée

« Odgovori #25 : 10 Svibanj 2013, 17:24:08 poslijepodne »
Ako imate još pitanja ili ako vam nešto nije jasno dođite u POU, subota, 20 sati

već smo se uvjerili u spremnost za pojašnjavanje nedoumica...

ŽIVILI!

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #26 : 10 Svibanj 2013, 18:50:29 poslijepodne »
Uvijek spreman za zdravu raspravu, ali kad netko nastupa "na prvu" pljuvački onda nemamo o čemu razgovarati. Još k tome raspravljati o stvarima koje zalaze u sferu puke teorije i s tim se obrušavati na neku majušnu lokalnu nezavisnu listu koja se tek formira, ma daj molim te....

Uostalom nadam se da će ova tema ostati, pa nek čitatelji sami prosude tko je kako nastupao...

Glonga, mi se borimo da nam barem jedan-dva uđe u vijeće, dakle ne možemo zasada obećavati takve projekte. A pričati priče radi priče nisam za to.

Offline Thadée

« Odgovori #27 : 10 Svibanj 2013, 19:51:44 poslijepodne »
sudjelovati u izborima, i unaprijed se odricati vlasti je (u najmanju ruku) neozbijno.... kao što je neozbiljna i uvredljivost na svaki upit - pa takvu mimoznost na pitanja duštvenog razvoja nisu iskazivali ni titini subornici u one dane....

ŽIVILI JOŠ JEDNOM I DABOGDA DOBILI IZBORE S VEĆINOM DA NE MORATE KOALIRATI!

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #28 : 10 Svibanj 2013, 20:51:32 poslijepodne »
ŽIVILI JOŠ JEDNOM I DABOGDA DOBILI IZBORE S VEĆINOM DA NE MORATE KOALIRATI!
:)Kakva korist o dobitka izbora kad su oni apolitični. To ti je ki da borac za prava životinja pobjedi na borbi pasa.  8)
« Zadnja izmjena: 10 Svibanj 2013, 20:53:47 poslijepodne Potjeh »

Offline Thadée

« Odgovori #29 : 10 Svibanj 2013, 22:49:39 poslijepodne »
ja to govorim jer mi se podmeće da imam drugog favorita - pa da onda govorim protiv ovih.

Ono što je za mene tragedija cijele situacije je činjenica da je cjeloukupni izbor kandidata i njihovih programa katastrofa, a o razlozima smo dosta drobili pa se nema potrebe ponavljati....