Autor Tema: Skitam se i snimam  (Posjeta: 1994 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Skitam se i snimam
« : 08 Veljača 2013, 11:56:25 prijepodne »
Evo teme od koje će se tresti gradonačelničke fotelje, a članovi poglavarstva će virit amo s prstima priko očiju ko da gledaju horor film.
Cilj je poslikat što ne valja il je opasno i što se triba u najhitnijem roku sanirat, imalo se para il ne imalo (ne zanima me!).
More amo doć i koji dobar i pozitivan prijedlog.

Ajmo...

Balkon u ulici Ante Starčevića. Ljudi moji, ovo se mora podahitno sanirat. Ubit će koga.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Skitam se i snimam
« Odgovori #1 : 08 Veljača 2013, 11:59:08 prijepodne »

Bačva na putu u Jezero. Lukica, šta je ovo? Za pit nije, ma nije za ništa. Ko je to donijo amo i zašto?

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #2 : 08 Veljača 2013, 12:00:03 poslijepodne »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #3 : 08 Veljača 2013, 13:28:28 poslijepodne »

Balkon u ulici Ante Starčevića. Ljudi moji, ovo se mora podahitno sanirat. Ubit će koga.
'Ta će ga ubit? Kap?

Me š čini da si ti tekničke štruke? Ili nisi? One tri konzole od livena želeža mogu još iljedu godina. Brat bratu. Na toj tvojoj sliki ne vidu se detalji o tomu kako su uklišćane u kamen nu s kore ne izgleda problematično. U svoja doba su bi će dimenzionirane tako da svaka nosi svoj parat one prokisle betonske dekice od pet cenata i pesto kila tj. petero čeljadi po kvadratu na njoj makar vizički ne meš lako zbit petero čeljadi na kvadrat.

Prokisla dekica? Pa koliko ti tunela prokišnjava na cestama? Umro bi od stra od Ploča i Tete Olge do Sarajva.

Razoriće mraz prokislu dekicu? Re ćemo da je priživila jedno, brat bratu, iljedu i po ciklusa smrzavanja i odrmrzavanja - i još se drži, bi će mere još toliko.

Potres? Bilo je potresa po Imoti, i pri njima najlašnje opadaju balkoni. Ovaj još nije opa od potresa ko što njeki puno-puno mlađi jesu.

Daklem, kako ono iđe birokracka vraza? Urbanističko-građevinski inspektor ne nalazi osnove po kojoj bi naložio neodložno poduzimanje mjera i sredstava glede otklanjanja neposredne opasnosti kojom su ugroženi životi i zdravlje ljudi i koja prijeti uzrokovanjem nesrazmjerne materijalne šćete ukoliko se ne poduzmu žurne i neodložne mjere (i srectva).

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #4 : 08 Veljača 2013, 13:35:27 poslijepodne »
… Ko je to donijo amo i zašto?
Tutek ja sidnen počinit. To je počivaljka koja zna miru, ništa se ja ne triban sikirat. Ne ću nikad tutek dugo i priko mire zasist. Zašto? Ja l će mi otrnit stopala jer se ne dodivaju zemlje, jal će mi utužit dùge upiruć izpod kolina. Ta-man na miru vrimena. Neka je ta-man tutek.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #5 : 10 Veljača 2013, 13:40:13 poslijepodne »
Potjehov balkon!
Potješe, vidio sam ovakve balkone koji vise, ali na fasadama kije nisu od kamena, nego od cigle pa žbuke, u zagrebu. Eno ga u jednomu stanu di nekad odem. Ovi u Imockom neće past, a za obnovu je zadužen konzervatorski koji se od balkona nalazi 50ak metara. pročelje je sigurno pod zaštitom, ali izgleda da im nije napeto skinut rđu i primazat nosive konzole. Eto, to je tako...
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #6 : 11 Veljača 2013, 15:13:00 poslijepodne »
Ništa. Ka se vas dvojica mećete da znadete dobro. Ako padne ja san kaza.
Betonska ploča pukla. Dobro bi to bilo vidit. Morebit da san u krivu.
A Glonge klika si majušna ka ti ne bi noge na bačvi do zemlje domašile. Nisi ila čokolino.
Iđemo dalje. Vidin ja da ste vas dvoje gradonačelnikovi ljudi. Ovi put je osta u fotelji, al vidi sad ovo.
Da ću kući i stado priko puta općine i čekan avtobus.
Piše 'avtobusno stajalište'. I nikako dočekat.
Se bum i tužil. Nemam ja vrimena za dangubit.
Il nek maknu tablu il nek dođe pruga:

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #7 : 11 Veljača 2013, 15:37:15 poslijepodne »
ova zadnja fotka ti je odlična. da nisu mogli složit šetnicu dojezera, sramota! gradonačelnik imockoga je konj, da se ne uvridi, koji jaši na ljudiman.
Dosta parola.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #8 : 12 Veljača 2013, 17:55:43 poslijepodne »
...morebit i ova bauštela malo dalje njegova.... :spidom
:starac

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #9 : 14 Veljača 2013, 12:27:38 poslijepodne »
Ako misliš da si opra savist s onom slikom imacki viseći vrtala/balkona - nisi. Negdi su u razkoraku termini savjesti vjerničke i savjesti građanske?

Građanska savjest savjesnom građaninu nalaže sliedeće…
Mjerodavni gradski općinski županijski državni građevinski inspektorat ti je bliži neg meni. Me š čini. Od kuće? Ili od posla?
Valda je još u noj zgradi iztočno od Jokera. Pristupiš tamo nepozvan. Tako će ti pisat u obrazcu koji će ti dat: 'Pristupa nepozvan _____ u ovaj ured'. Ponesi kemijsku jer ti je ne će dat.
Pa popuni obrazac s prijavom neposredne opasnosti za život i zdravlje ljudi tu-i-tu, takoj-i-takoj. Upiši svoje osobne podatke i brojeve i adrese za kontakt. Piši. Jerbo se među inšpekturima koje ako i zatekneš ijednog ne će zanimat uzimanje tvoje usmeno date prijave na zapisnik.
Ja ti ne imaden građanske savisti nit priznan građanski brak. Meni je samo do toga da kad balkon trene rečen za novine: ja san pisa, al Glonge i Slovak kažu da nema brige. Eno in sad. Ko je kriv? Gravitacija? Dragi Bog? Il Glonge i Slovak brez građanske odgovornosti? Glongi morete i oprostit, ima virničku savist. Sve je kriv Slovak, Zaratustra III.  8)

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #10 : 14 Veljača 2013, 12:57:13 poslijepodne »
… rečen za novine: ja san pisa,…
Brez uvriede posjećenosti ovoga voruma moran ti reć:
— Moga si to obisit i na telegraf štangu.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #11 : 14 Veljača 2013, 13:49:55 poslijepodne »
Piše 'avtobusno stajalište'. I nikako dočekat.
A šta bi ti insan na ovu? Glede i unatoč cenzuri, obisit izpod ove table o grackom trošku ploču mramornu slidećega sadržaja klesanog po Tadiji Tegobi Grubaču (prijedlog s primjenom starobosanske peripatetične):

"Samo za Potjeha:
Pisalo je i na bukvi pìčka
pa je MuLjo kùrac slomiJo."

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #12 : 15 Veljača 2013, 21:13:25 poslijepodne »
ja brte čitan ranokršćanske egipatske pustinjake, otalen je to i pročedilo, a što se katoličnastva, islama, sad-a i rusije tiče - zaboli me, duša naglas riče!
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Sunčani sat
« Odgovori #13 : 11 Ožujak 2014, 20:23:59 poslijepodne »

Sunčani sat u Imotskome. Ulica Ante Starčevića (Pazar). 11.55 sati.
Sat iđe krivo. Triba ga opravit. Radi li još Miro Zorin?

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #14 : 11 Ožujak 2014, 20:27:19 poslijepodne »

Nagradno pitanje: di je ova lipa kuća i okućnica?
Ritko kad poželim da je nešto moje. Ovdje sam to zaželio. Mislim da se ovdje čovik može kvalitetno odmoriti.