Autor Tema: Sadasnjost i diktatura za jugo-nostalgicare  (Posjeta: 4145 )

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.

• Gožđeno pero foruma
Odg: Sadasnjost i diktatura za jugo-nostalgicare
« Odgovori #1 : 14 Lipanj 2008, 20:10:16 poslijepodne »

vase vrijeme nikad nije ni proslo, vi ste i dalje ovdje u svom filmu

premda ste i odvratni i ruzni svijet vas prihvaca

premda ste krvavi i smrdljivi svi vas podnose

kako vam uspjeva - jednostavno vi ste titovi, a tito je vas
« Zadnja izmjena: 14 Lipanj 2008, 20:16:44 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #2 : 18 Lipanj 2008, 23:35:41 poslijepodne »
Samo cu podsjetiti neke citatelje na simbolizam petokrake, srpa i cekica i korijensku povezanost komunizma s masonstvom. Na slici gore - crvena zvijezda petokraka i ovih dvoje  - musko i zensko kao zivo stupovlje, ima znacenje u simbolizmu paganskog kulta sunca i mjeseca - lunara i solara: a isto je sto i masonski ezoterizam muskog i zenskog komplementarnog.

Trebamo biti svjesni da nista tako magijski sugestivno ne djeluje na ljudsku podsvijest kao simboli koje pojedinci i drustvo koriste...arhitekti poklonici crvene petokrake imaju ambiciju graditelja Salomonova hrama...tek tako da pripomenem da ne bude nismo znali i ne znamo...

To za one s alergijom na slovo U, a koje u izvornom znacenju nije nista drugo do stilizirani simbol U-terusa, sigurnog i zasticenog mjesta za zivot, mjesta koje je pravi i prvi dom.

« Zadnja izmjena: 18 Lipanj 2008, 23:47:31 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

batakljun

• Gost
« Odgovori #3 : 19 Lipanj 2008, 10:10:16 prijepodne »
Slovo "U" na ustaškim kapama nema veze s uterusom, već je jednostavno prvo slovo imena pokreta. Mora se priznati da i nije pretjerano kreativno.
Inače sovo "U" može se protumačiti i kao jama... pisao je o tome Goran.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #4 : 19 Lipanj 2008, 19:07:15 poslijepodne »
Slovo U je viseznacno kao i vecina simbola, ovisi o tumacu, ali dovoljno je pogledati ga i vidjeti da je U-terus prirodan i neizbjezan kao i U-zemljenje .... Uostalom, uterus je maternica, a terra je zemlja, a zemlja je takodjer i majka i hraniteljica i braniteljica.

Uostalom, slika govori vise od rijeci.
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj 2008, 19:38:42 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #5 : 19 Lipanj 2008, 19:39:16 poslijepodne »
 :D  ;)

Offline SpiDom

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #6 : 19 Lipanj 2008, 19:50:20 poslijepodne »
Slovo U je viseznacno kao i vecina simbola, ovisi o tumacu, ali dovoljno je pogledati ga i vidjeti da je U-terus prirodan i neizbjezan kao i U-zemljenje .... Uostalom, uterus je maternica, a terra je zemlja, a zemlja je takodjer i majka i hraniteljica i braniteljica.

Uostalom, slika govori vise od rijeci.
U svakom slučaju plemenitiji od trorogatog i petorogatog.
Ta mi nismo gospodari vaše vjere, nego suradnici vaše radosti. (2 Kor 1,24)

Offline SpiDom

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #7 : 19 Lipanj 2008, 20:12:45 poslijepodne »
Poznato je kako su partizani pjevali:

"NOSIM KAPU NA TRI ROGA, JA SE BORIM PROTIV BOGA, ALI NE I PROTIV KRISTA JER I ON JE KOMUNISTA"?!
Ta mi nismo gospodari vaše vjere, nego suradnici vaše radosti. (2 Kor 1,24)

batakljun

• Gost
« Odgovori #8 : 20 Lipanj 2008, 14:21:03 poslijepodne »
čuj i jama je sastavni dio života, neki slovo "U" doživljavaju upravo tako ko simbol jama!

što se tiče pjevanja pjesmica, dovoljno je čuti što je sve u svojoj karijeri javno pjevao tomson, naći će se puno ružnijih stihova od ovih, koji su moram priznati jako, jako ružni.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #9 : 21 Lipanj 2008, 00:08:14 prijepodne »
Eh, a sto se jame tice, komunisti su (slicno kao i Srbi) iza sebe ostavili zaista jako puno dubokih jama po Hrvatskoj i Sloveniji (od cuvene Jazovke nadalje.....), ali i drugdje po istocnoj Europi. Kakvi su samo ruzni prizori u tim jamama (koliko ljudskih kostura), o tome se malo tko usudi misliti, izreci ili napisati!

Komunisti su pjevali svojim osvetnickim zlodjelima krvoprolica (u poracu), o tome govore svjedoci - "padaj kišo, krv operi kud prolaze proleteri", a i danas ne misle nista bolje!

A Thompson nema ruznih pjesama, ima samo lijepih i manje lijepih.
U ratu se pjevaju borbene stvari koje god da su ikad spjevane, i to zato da se pokaze neprijatelju da nema straha. Thompson je ispravan, a vi mu prisivate greske i izmisljate, stvarnost je ta da je njegov jedini grijeh za vas neke (vjecito nezadovoljne i nezadovoljene) to sto je bio hrvatski branitelj i to sto je glazbeno uspjesan!

Nadalje, u svezi glede Thompsona, morate se okaniti te zavidljivosti, tko je vama kriv sto nemate iskru za velike stvari i niste prepoznali momentum za velike stvari i sto ste kod ociju i kod srca slijepi i tupi za vrijedne i vjecne ideale!
« Zadnja izmjena: 21 Lipanj 2008, 00:27:11 prijepodne Ratnik svjetlosti »

batakljun

• Gost
« Odgovori #10 : 21 Lipanj 2008, 11:40:45 prijepodne »
dragi moj ratniče, ti si očito slijep na jedno oko (naravno, ono desno) i ne vidiš sliku u totalu.

jame su ostavljali i jedni drugi, samo što ja imam hrabrosti osuditi sve jame, a ti jedne jako dobro vidiš, dok druge niti ne primjećuješ, osim u kontekstu da su brojevi tih jama daleko pretjerani.

što se pjevanja tiče, ovi stihovi su grozni, ali nimalo gori i nimalo bolji od stihova pjesme "jasenovac i gradiška stara". indikativno je da se ti groziš spominjanja krvi u pjesmama proletera, a vrlo benigno gledaš na stihove gdje se pjeva o krvi u pjesmama ustaša. kao da i jedni i drugi nisu o tome pjevali u ratu u kojem su počinili grouzne zločine.

i po milijunti put, većini čestitih hrvata (a tu ubrajam i premijera sanadera!) ne smeta to što je tomson hrvat, niti to što je branitelj, niti to što je uspješan glazbenik.
smetaju nam problematični stihovi (sanader je to izrijekom rekao!), a da njih nema tomson bi bio i ostao kuruza kao pola hrvatske estrade na koju ne vrijedi trošiti ni riječi. ovako tomson ostaje opasan fenomen koji oslikava iskonsko hrvatsko licemjerje i dvostruke standarde. prije par dana sam pisao svoja razmišljanja o jednoj njegovoj pjesmi i drago mi je da su i neki njegovi vjerni slušatelji shvatili o koliko se apsurdu radi, bar kad je u pitanju jedna uspješnica. to da je ljubavna poezija? dajte molim vas!

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #11 : 21 Lipanj 2008, 12:14:13 poslijepodne »
Citat:
samo što ja imam hrabrosti osuditi sve jame, a ti jedne jako dobro vidiš, dok druge niti ne primjećuješ

Jedni - kako kazes, ovi desni su moje vlastito otkrice i spoznaja, procitana izmedju redaka grube povijesti i zivota, a o ovima drugima - lijevima sve je receno i govorilo se i govori se sa svih strana naglas i agresivno - od njih na svijetu nema vecih patnika i sto ce im onda jos i moj zagovor u javnosti, kad je javnost dobro upoznata, a cak i opredjeljena, umjesto da je pravedna, zato one prve - desne, kao covjek i iz srca branim i s njima suosjecam jer su u svakome smislu nezasluzeno ŠIKANIRANI. Ljudi nisu brojke, ni ideologije....

Citat:
što se pjevanja tiče, ovi stihovi su grozni, ali nimalo gori i nimalo bolji od stihova pjesme "jasenovac i gradiška stara". indikativno je da se ti groziš spominjanja krvi u pjesmama proletera, a vrlo benigno gledaš na stihove gdje se pjeva o krvi u pjesmama ustaša. kao da i jedni i drugi nisu o tome pjevali u ratu u kojem su počinili grouzne zločine.

Jasno da se u ratu pjevaju borbene pjesme, ali je zalosno sto su se komunisti kurazili takvim pjesmama na ubijanje zarobljenih ranjenika i civila poslije rata, zasto to smatras benignim i normalnim??

Citat:
i po milijunti put, većini čestitih hrvata (a tu ubrajam i premijera sanadera!) ne smeta to što je tomson hrvat, niti to što je branitelj, niti to što je uspješan glazbenik.
smetaju nam problematični stihovi (sanader je to izrijekom rekao!), a da njih nema tomson bi bio i ostao kuruza kao pola hrvatske estrade na koju ne vrijedi trošiti ni riječi. ovako tomson ostaje opasan fenomen koji oslikava iskonsko hrvatsko licemjerje i dvostruke standarde. prije par dana sam pisao svoja razmišljanja o jednoj njegovoj pjesmi i drago mi je da su i neki njegovi vjerni slušatelji shvatili o koliko se apsurdu radi, bar kad je u pitanju jedna uspješnica. to da je ljubavna poezija? dajte molim vas!

Svatko ima pravo na svoj glazbeni ukus i zasto bi na jednom pjevacu zbog nekad davno od novinarski podmetnute patke bila dozivotna ljaga - koji je to idiotizam - proganjati covjeka!

« Zadnja izmjena: 21 Lipanj 2008, 12:30:13 poslijepodne Ratnik svjetlosti »

batakljun

• Gost
« Odgovori #12 : 21 Lipanj 2008, 18:48:36 poslijepodne »
već 20 godina ima da su nestale tabu-teme, sve su karte na stolu i sve je poznato. tebi kao da je puno toga promaklo.

borbene pjesme? jadne su to borbene pjesme moj ratniče. i jedni i drugi su se hrabrili nad jamama nenaoružanih jadnika, uostalom podsjeti se stihova "jasenovca i gradiške stare". ne znam od kud tebi da ja bilo što od toga smatram benignim. pročitaj još jednom što sam napisao. tebi su dragi moj desničarske zločinacke pjesme benigne, ja se grozim i jendih i drugih.

tomsonu nitko ništa nije podmetnuo. sve što se o njemu piše je istina, druga je priča što se ti sa istinom ne znaš nositi, evo ti primjer to što se tomsonu prigovora ustaška krilatica među kvaziljubavnim stihovima. nemaš ti za to dogovora.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #13 : 21 Lipanj 2008, 18:59:36 poslijepodne »
Uvijek i svako vrijeme ima svoje predrasude i svoje tabu teme.

I da se razumijemo, niti ne tezim sve znati i tebi dati sve odgovore koje ti trazis, nije to u mojoj moci.  :D
Thompsona ostavite na miru pogotovo stoga sto tvrdis da nema tabu tema pa zbog cega biste ga onda zabranili? Sramite se.

batakljun

• Gost
« Odgovori #14 : 22 Lipanj 2008, 10:23:41 prijepodne »
Thompsona ostavite na miru pogotovo stoga sto tvrdis da nema tabu tema pa zbog cega biste ga onda zabranili?

tebi nije jasno što su tabui.