Autor Tema: Slijetanje na Mjesec  (Posjeta: 1649 )

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Slijetanje na Mjesec
« : 26 Kolovoz 2012, 10:38:31 prijepodne »
Većina ljudi misli da je nasa lažirala slijetanje na Mjesec. Umro je Neil Armstrong, zadnji pravi svjedok. Nasa je uspjela napraviti jednu od najvećih svjetskih obmana, a prema teoretičarima zavjere, vidi se da su katastrofalno loše smontirali film o slijetanje. Je li to moguće?
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Slijetanje na Mjesec
« Odgovori #2 : 26 Kolovoz 2012, 19:56:19 poslijepodne »
http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_missions

Teorije zavjere toliko su zele maha, da osjećam kako mi je kao proroku iscijeliti društvo koje vidi a ne čuje. Koju posluku porati? Kako živit i razgovarat s ljudima koji ne vjeruju ničemu?!
Dosta parola.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
« Odgovori #3 : 27 Kolovoz 2012, 23:00:52 poslijepodne »
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #4 : 28 Kolovoz 2012, 00:10:03 prijepodne »
Severinina veza s Milanom je u krizi, napokon će mi se, izgleda, vratiti.
Ova Nikova Titanikova karikatura je dooobra, baš što bismo rekli višeslojna.
Nego, da se vratimo na temu: u pakao il raj i svu ostalu infrastrukturu prisiljeni smo vjerovati, kao i u boga, jer nema opipljivih dokaza.
Međutim, slijetanje na Mjesec ipak je podložno isključivo materijalističkom gledanju na svijet, razlučbi informacija i zaključku.
Pitan ja susjeda, među svin ostalin susjedin za stolon: je li moguće da su sletili na Misec. - Jesu, dašta su, veli on, sigurno, jer toliko satelita sad leti okolo. A zna i za druge ekspedicije apollo. Jedini se slaže samnon. Pitan ga ja, a i sve ostale: A šta misliš, je li Mark Chapman ubio Lennona ili je to bila CIA? -To, s pjevačin, to je sasvin druga stvar. I Lennon i Elvis, oni su se povukli, ko zna di sad oni žive i uživaju na nekin otocin, povukli se od slave.... Nu, đavle, nigdi zdrave pameti u mojoj okolini, a ima u mojoj okolini svakavi ljudi. Ne očekujem od vas da mi olakšate muke, sam ja pr*kam i razbijam teorije urote di ima čvrsta tla!
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #5 : 28 Kolovoz 2012, 10:27:23 prijepodne »
Pobiti postojanje boga znanstvenom ili bilo kojom drugom metodom nemoguće je. Jedino što je moguće jest odrediti mitološke izvoore religija i time prokazat njihovu veću povijesnost, što može dovesti do prihvaćanja religija uopće, bez osobne isključivosti. To je kao kad naučiš voziti biciklo, to kad vidiš da su svi bogovi isti, i ne moreš zaboravit.
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #6 : 28 Kolovoz 2012, 11:35:24 prijepodne »
hello

::)I'm writing this post with the program called Dragon naturally speaking and IM very happy to see it works perfectly. The only problem is that this program is pirate bay program and only has English language. For few days I will got Croatian program so I will be able to write in my native language. The program is now in that phase of learning so I have to correct words which it doesn't recognize. It also gives me a notion that my English is not so bad. From now on my posts will be larger, with less mistakes, and I will be able to write it for a very short time. With the creation, I meant to say croatian, a language input, I will be able to write whole novels just by speaking and resting my fingers on something else, not on fingerboard. This program also recognises all that you can order to computer by pressing any key. If I say back space togather, it will delete one letter. Forfew months it will become almost perfect and I will be able to write as I speak as much as fast as I can. I love technology. Glonga, or you will know some better program for this question. Hah hah very funny indeed.

Slowak
now I will read you a poem in Croatian,called fruittree after they, by Dobriša Cesarić and we will see what will come out of tit:

Blair mile which will put it each
from a happy place in each

E Ph.D. song than Barcelona

Others now in our squash near Nice Ghana

I'll next said someone to mole skin a year

Neston is so day generally

On a bit, Carly per Wall

Original, younger, mile or there will
« Zadnja izmjena: 28 Kolovoz 2012, 11:41:09 prijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #7 : 30 Kolovoz 2012, 14:31:50 poslijepodne »
My investigation, short one, of conspiracy theories as a new mythology which became very popular nowadays prooved that many people are mainly or Partly much into it. They even get offended if you try to proove them that they are wrong. At first I saw it on Bosnia Pyramids and then lateron the examples like flying to the moon, evolution theory And so on. They get offended in the same way as you told them that Jesus Christ never existed, it envelopes the same emotions which  we name belief. People are scared off possibility that men went on the moon for some reason, and it's easier to believe that NASA lied. Maybe it is the fear, ancient fear of leaving home. Science can never become new religion, it shouldn't become new religion. But the controversy about the science can be compared only with the religion controversy. With this so-called new myth we can explore human Myth experience from the beginning into nowadays.UFO, it is a sort of religion, it has its actors, its objects, it is visible identity which is unique for the whole world. And not one organised it with some intention, people just founded themselves believing into existence of little green creatures which fly in a strange modern machines. Some of them believe that they will bring end to the world, others believe they will bring social and economical prosperity.

Other one, very well known belief, is a belief that rock stars which died during the 60s and 70s are still alive, leaving quietly on a faraway island in the Pacific Ocean. Or, if they believe that they are dead, they don't want to admit it happened by chance, coincidentally, by taking too much drugs or alcohol, but it happened intentionally by secret services or some very secret organisation.

crop circles in the fields of the British continent are also very well known phenomena which occupies a lot of Believers in supernatural. Crop circles are made by people, artists, which are actually very successful in confusing people that follow the media and only looking for sensation and something which can put some intrigue in their boring lives. Men in that state is always on his limit of great expectation that saviours  will come from another galaxy and change our world completely into better.

You can give them thousands of information that explains all material facts about their life and the death, about cropfields, about space and exploration of it, but they always stay by their first attitude.
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Slijetanje na Židove
« Odgovori #8 : 02 Rujan 2012, 13:51:52 poslijepodne »
Mit o židovskoj uroti star je preko nekoliko stoljeća, a antisemitizam je 'stariji od isusa'. Upravo sam na fb-u orilogorilou odgovorio na tezu da židovi finaciraju svemirsku postaju mir nekim podacima. Do nas o židovima dolaze naleti informacija, a sami zapravo, osobno, poznajemo većinom jako malo židova. problem koji se oko njih stoljećima nagomilao proizvod je njihove kulture koja je drugačija, a zatim i njihov život po tuđim državama. prema tome, tretiraju se kao i cigani, kao uljezi i nametnici, s bitnom razlikom da cigani ne pretendiraju na položaj, moć i novac, za razliku od židova koji taj nagon imaju istaknut, čak istaknutiji negoli pripadnici naroda koji su kao domaćini židovima. Iz toga, iz njihove moće koji zauzimaju nastaju različite implikacije u narodu, od mržnje do divljenja. zapravo, židovi u strukturama postaju krivi za svo zlo vlastitog naroda kod promatrača. Koga okrivit - okrivit židove. Ja mislim da prosječan židov sa svojom kulturom takva kava jest nije nimalo na moralnom zastranjenu većem od npr. hrvata. Možemo reć da su stvorili svj. krizu, ali to posve nije tako prije svega jer ne postoje 'oni' ili nešto treće, ali su dali i einsteina i dylana i mnoge druge. Pitam se kako kod nas ne postoji, kao što postoji antisemitizam, ne postoji antigermanizam, nazovimo ga tako, neki osjećaj spram njemaca koji su zametnili 2 svj. rata. Ajde, dobro, nisu, dva rata su zametnili židovi i srbi. A nisu nego njemci pa vi pisali sto novih čitanki i sto skriveni povijesti poraženih. kad bi poraženi pisali povijest nakon 50 godina, njemci recimo, teško da bi indukcijom uspjeli napisati niz suvislih rečenica koje bi kazualno dovele hitlera na vlast a da pritom ne bi izletjelo nekoliko totalno ludih ideja koje bi trebalo ostvariti da bi se to dogodilo: pobit židove, jadne cige i nakraju bi završili rat masovnijim pokoljima nego što su bili u nas i po svitu nakon 2. rata. Bilo bi stotine tisuća blajburga. što ne opravdava blajburg... Obećajem ovde na forumu, ponajprije potjehu, da se odsad bavim proučavanjem suvremenih mitova, pa tako i povijesnih, ali neću čitat povijest 2. svj. rata iznova i u detalje jer to nije potrebno, osim za korekciju a ne izvrtanje potpuno svoga stava. preobraćenju u tom pogledu se ne nadam, bogu hvala! Orilo.gorilo, imaš li par pametnih linkova da me udube u židovsko pitanje, da vidim koliko ima istine u njima?
p.s. ostaje pitanje je li neđo bio suradnik udbe ili lokalni jugo. A, ako je i bio, a one je prijavio miliciji, pas mu m., nije to roker pravi, ako je pomogao evakuaciju muslimana di su bili ugroženi, svaka mu čast. Dolje Saša broz i mrtva jugoslavija, tj. iza saša broz... i živjela hrvatska kultura! kanite se židova, triba im otet pare...
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #9 : 02 Rujan 2012, 21:31:08 poslijepodne »
Evo jedan link koji pokazuje da je židovska urota mit. A, znate što je to mit:
http://www.gaudiya-repercussions.com/index.php?showtopic=3463
Dosta parola.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #10 : 03 Rujan 2012, 00:03:46 prijepodne »
Vidim da puno znash o Zsidovima, pa mi reci znash li kojeg u Hrvatskoj, BiH i sl. da se bavi poljodilstvom. Da ore.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #11 : 03 Rujan 2012, 09:21:06 prijepodne »
Vidim da puno znash o Zsidovima, pa mi reci znash li kojeg u Hrvatskoj, BiH i sl. da se bavi poljodilstvom. Da ore.
Znaš ti kojeg Cigu da radi u banci, za šalterom ili kao predsjednik banke?
Ja ne znam šta je čudno tu: cigani imaju svoje kaste i zanimanja, židovi isto. Ima židova umjetnika i bankara, više manje su imućni, školovani itd., barem se tako kaže, ali imućni jesu. Isto kao što su romi većinom siromašni. Govorimo o etničkim karakteristikama makar nisu homogene kao ni žid. narod. Samo odmičem tezu 'židovske urote' kao mit, a s druge strane su i njihovi mitovi. Nije mit nužno zlo, ovisi tko ga i kako rabi. Samo tražim balans.
Henry Ford i njegov antisemitizam nisu relevantni. Vjerujem da sve nastaje zbog iritiranosti izgledom židovske rase, njihovim običajima, stavom prema ostalima, kao i njihovim posjedima, kamatama i novcem.

Pogleda sam još jedan dokumentarac o slijetanju na mjesec, nakon više njih. I potpuno sam siguran da su sletjeli, ajde 99% jer nisam bio s njima. Riječ je o razumskom vaganju argumenata nakon što se usvoji priličan broj na obje strane vage. Otac ideje da je slijetanje lažirano je neki tip, sad starac koji živi u nevadi u prikolici s 50 mačaka, čudak koji je nekad radio kao zaposlenik u nasi. Okarakterizirali su ga kao nekoga tko se voli potpisati na spomenik da se vidi i njegovo ime jer osjeća da je u drugom planu, kao kulturnu štetočinu. No, ima tu malo istine. Jer, ako ćemo odgajat djecu u istini da je nemoguće sletjet na mjesec, ona na takvo nešto neće ni pomišljat (a bez argumenata i znanja), pa će ostat nesretna na zemlji.
Belevarac, volio bih čuti koji tvoj argument.
« Zadnja izmjena: 03 Rujan 2012, 09:30:49 prijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #12 : 03 Rujan 2012, 14:16:10 poslijepodne »
Argumenat za shto?
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #13 : 06 Rujan 2012, 00:00:07 prijepodne »
kakav argumenat, ili za što?
prema tvomu grintavu tonu ovde u upisu tio si mi prkosit. sad ajde ako imaš čimen. engl. je 'an argument' svađa. ili si mi tio ukazat da ne znan šta rič znači. ajde, ajde, argumentiraj nešto. protiv mene,protiv židova, ili obrnuto, pa ćemo se svađat i kontraargumentirat. nećemo se durit ni molavat.
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #14 : 06 Rujan 2012, 00:49:55 prijepodne »
engl. je 'an argument' svađa. ili si mi tio ukazat da ne znan šta rič znači. ajde, ajde, argumentiraj nešto.
http://en.wiktionary.org/wiki/argument#Noun

Me š čini da je vami dvojici ponajprije:
4. (philosophy, logic) A series of propositions organized so that the final proposition is a conclusion which is intended to follow logically from the preceding propositions, which function as premises.
i
8. (linguistics) Any of the phrases that bears a syntactic connection to the verb of a clause.

a njekim drugijem likovima ovđek
5. (mathematics) The independent variable of a function.
i
6. (programming) A value, or reference to a value, passed to a function.
Parameters are like labeled fillable blanks used to define a function whereas arguments are passed to a function when calling it, filling in those blanks.
7. (programming) A parameter in a function definition; an actual parameter, as opposed to a formal parameter.

i kako je do nerzumijevanja dovedena
3. A process of reasoning.

en ti semantičke slojeve
1. A fact or statement used to support a proposition; a reason.