Ta Imota > Znameniti imoćani

O Štambaku

(1/5) > >>

Potjeh:
Otvaram temu da postavimo i raspravimo neka pitanja koja se otvaraju o Dinku Štambaku i njegovu djelu. Budući se ovih dana spremam čitati novoobjavljenu knjigu 'Bilo jednom u Imotskome' pitanja sigurno ne će nedostajati.
Za početak: na predstavljanju sam čuo da je pok. Dinko između ostalih prijateljevao s Rumunjem Cioranom. Idem, velju, malo vidit ko je taj Cioran. Kad imam što i vidit: čovik je volio Hitlera, fašizam, a i općenito neki mračan lik. Zar su druga dvojica spomenutih (Ionesco i Picasso) nešto bolji? Uglavnom sam se upitao kako se Dinko kao čovjek koji je pisao prilično klasične priče pristajao u društvo ovakvih čudaka. Osim toga, na predstavljanju sam čuo da je Štambakova žena Židovka. A frend hitlerovac?!  :hm

Zavelim:
Je li ima dice?

benco:

--- Citat: Potjeh - 21 Kolovoz 2012, 10:35:04 prijepodne ---Otvaram temu da postavimo i raspravimo neka pitanja koja se otvaraju o Dinku Štambaku i njegovu djelu. Budući se ovih dana spremam čitati novoobjavljenu knjigu 'Bilo jednom u Imotskome' pitanja sigurno ne će nedostajati.
Za početak: na predstavljanju sam čuo da je pok. Dinko između ostalih prijateljevao s Rumunjem Cioranom. Idem, velju, malo vidit ko je taj Cioran. Kad imam što i vidit: čovik je volio Hitlera, fašizam, a i općenito neki mračan lik. Zar su druga dvojica spomenutih (Ionesco i Picasso) nešto bolji? Uglavnom sam se upitao kako se Dinko kao čovjek koji je pisao prilično klasične priče pristajao u društvo ovakvih čudaka. Osim toga, na predstavljanju sam čuo da je Štambakova žena Židovka. A frend hitlerovac?!  :hm

--- Kraj citata ---

Ima li šta dobra, brajo? Hajde da je netko drugi krenio ovako - pa nekako. Mislim da čovik ima puno više pozitivnih i dobrih strana, pa krenimo od toga.

Potjeh:

--- Citat: Zavelim - 21 Kolovoz 2012, 12:11:20 poslijepodne ---Je li ima dice?

--- Kraj citata ---
Ima kćer. Zove se Claire.

Potjeh:

--- Citat: benco - 21 Kolovoz 2012, 12:27:12 poslijepodne ---Ima li šta dobra, brajo? Hajde da je netko drugi krenio ovako - pa nekako. Mislim da čovik ima puno više pozitivnih i dobrih strana, pa krenimo od toga.

--- Kraj citata ---
Sve je pozitivno osim onoga što je negativno.  ;)
Pa nisam ni istaknuo neke njegove negativnosti nego njegovih čudnovatih i poznatih prijatelja.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju