Autor Tema: Bistar pogled bez naočala i bez lasera  (Posjeta: 3594 )

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Bistar pogled bez naočala i bez lasera
« Odgovori #15 : 24 Lipanj 2012, 11:13:34 prijepodne »
Ma jel? Pa sad mi trebaSlovak i oftalmolozi da bi mi objasnili stvar!?  :strizi
Imam povjerenja u liječnike baš k'o i u cigu na vašaru, a tome su sami "zaslužni" kao i političari! Razum govori da što možeš dobro učiniti sam ne prepuštaj slučaju, tako i očinji vid. Provjereno - gledanje u zelenilo šume blagotvorno djeluje na oči, a računala i monitori ih suše!

Tako je. Plemena koja žive u džungli znaju razlikovati preko 50 nijansi zelene boje, i imaju riječ u jeziku za svaku od njih.
Dosta parola.

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
« Odgovori #16 : 29 Lipanj 2012, 23:39:23 poslijepodne »
Tako je. Plemena koja žive u džungli znaju razlikovati preko 50 nijansi zelene boje, i imaju riječ u jeziku za svaku od njih.

Logika je da za čitanje i jezikoslovlje uz sluh trebaš dobar vid? Hehe, dakako! Reci pravo Slovak, nijanse nisu toliko važne za dobar vid koliko oštrina, jasnoća?!

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #17 : 30 Lipanj 2012, 13:31:15 poslijepodne »
Logika je da za čitanje i jezikoslovlje uz sluh trebaš dobar vid? Hehe, dakako! Reci pravo Slovak, nijanse nisu toliko važne za dobar vid koliko oštrina, jasnoća?!
Da bio bio dobar jezikoslovac, trebaš imati sluha, ali nisu uši samo organ koji definira taj 'sluh'. Treba imati istančan osjećaj za značenja riječi, znati osjetiti značenjske dodire među riječima. Čak bi se moglo reći da jezikoslovac može biti skroz gluh, samo videći napisano može uočiti očemu se radi. Ali, to je kao i teza da gluh čovjek može uštimati gitaru, po napetosti žica. Vid kao osjetilo svakomu služi. Ljudi na selu često ne nose naočale, ne samo zato što u postotku vide bolje od onih iz grada, nego zato što manje koriste vid da bi gledali sitne stvari. Neobično je to s vidom...ljudi počinju slabo vidjeti, to se događa polako da ni ne primijete da slabo vide, tek kad im dioptrija ode daleko, najčešće to uoče gledajući titlove na tv-u. I onda, kad im doktor da cvike, izraz lica im postane takav da bi ga trebalo fotografirati. Imao sam sreću i skinuo laserom minus i astigmatizam, na sebe bez naočala naviknuo sam se odmah, pa kako se na prirodno čovjek ne bi naviknuo. I kad radim nešto, sjetim se kako bi mi teško bilo imati naočale, sva prašina, znoj i prljavštine koje bi se skupljale na naočalama stalno su ometale. Ali, imale su cvike jednu dobru ulogu... kad bih radio s brusilicom, štitile su mi oči od udarca sitnih komadića. Sjećam se jednom kako su mi naočale puknule, tj. staklo, dok sam pilao keramiku. A sad mi sve ulijeće u oko, i zato imam umjetne suze da se oko ispere. Jedina posljedica lasera je ta suhoća oka, kad se vid malo zamuti. Kapne se umjetna suza i sve bude ok. To zna potrajati i dvije godine iza operacije. Ali nije strašno.
Ayurvedske naočale i ostala pomagala za vraćanje vida dobra su, ali ne znam nikoga ko je vratio dioptriju na nulu. Kažu da su leće dobre protiv te lijenosti oka. Puno toga vezanog za oči je nasljedno, vidio sam na primjerima, i zblja ne treba gubiti vrijeme na ideju da je dobar vid posljedica samo dobrih misli. Inače je teorije pozitivnog mišljenja samo dobra, ne i točna. Koliko bi ljudi trebalo već bit mrtvo kad bi im se misli vagale na vagi poz. i neg.
Mrkve, ja naribam mrkve, pospem biberom i poslije objeda zapalim dobar joint, za još dublji uvid. i to je moj recept. Mrkve, dobre ženske mrkve!
Dosta parola.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #18 : 10 Srpanj 2012, 21:54:10 poslijepodne »
Pričaš priču Slovak. Sviđa mi se kraj sa ženskim mrkvama. :D

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #19 : 24 Srpanj 2012, 00:12:18 prijepodne »
Pričaš priču Slovak. Sviđa mi se kraj sa ženskim mrkvama. :D
Zvala se nekidan  sasvim obično, marina. i došla je golfom 3 po mene, da me vodi vanka, u grad. Nisam pristao, nego smo otišli na rijeku, u sjeni vrba od mjesečine slušali smo riječi, ona je pričala više, najviše o sutra. Oči crne kao u mrava, radila je do 4, crne bluze i bujnih sisa. Njezini atributi bili su više apozicije, tako stvarni, i rekao sam joj da gubim tlo dok je diram tu kraj vode. Izišli smo u civilizaciju. na škotsku deku padale su zvijezde, mliječni put i planete sve kroz njeno oko, beskrajno svjetlo njezina she. na kraju mi je rekla hvala, a ja sam se stidljivo nasmiješio. danas nije zvala, mora da je umorna od sutra. a možda pere zvijezde iz očiju, možda nosi stazu u grudima dok me nema.
« Zadnja izmjena: 24 Srpanj 2012, 00:20:03 prijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #20 : 24 Srpanj 2012, 08:10:00 prijepodne »
Slovače, ti si pisnik, al men se čini da ti nije zahvalila za recitaciju.  :orilo

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #21 : 25 Srpanj 2012, 15:00:03 poslijepodne »

Zato mu se i nejavlja.... nema vajde. :spidom
:starac

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #22 : 28 Srpanj 2012, 10:48:02 prijepodne »
Citat:
na kraju mi je rekla hvala, a ja sam se stidljivo nasmiješio. danas nije zvala, mora da je umorna od sutra. a možda pere zvijezde iz očiju, možda nosi stazu u grudima dok me nema.

Nema možda, ako je bolje njeno društvo od pustih tlapnji  :D ti si muško i trebaš zvati, a ne čekati.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #23 : 30 Srpanj 2012, 20:46:11 poslijepodne »
Nema možda, ako je bolje njeno društvo od pustih tlapnji  :D ti si muško i trebaš zvati, a ne čekati.
Hvala, ratniče. Zvao sam.  Rekla je nešto u stilu da imam premalo staža i previše tlapnji (kao i ti slično), a ja sam joj rekao da se dajem u besplatan najam dok ne nađe nekoga nogometaša. I da ću joj ovako dugačak brati svaki put zvijezde u košare umjesto ruža, poklanjat joj putanje planeta i saturnove prstene umjesto zlata, rekao sam da ću je prenijet preko rijeke u naručju kad je zove ćaća u zoru. Obećao sam pomoć kupiti ditalinu kad bude sama. Voli da je češkam po vratu i iza uha, kao to bela hamvas tvrdi. Voli moju poeziju i ne voli belevarca (isto ko i ja). I bude li ga dovoljno nevolila, obećao sam da ću se zaposliti. Razgurat ću tad planete iz putanja i s najdalje zvijezde donijeti joj zlato i dijamant za zaručnički prsten.
Dosta parola.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #24 : 31 Srpanj 2012, 17:44:59 poslijepodne »
Oooooooooo, što lipoga ispriča Slovak!

Jamačno bi moga napisat bestseler i zaradit barem k'o nogometaš i žena mu zajedno! 70% od toga je tvoja fantazija (i pitanje je ima li čega drugoga i koliko!)  ;) Fascinantno, drago mi te vidit u toj ulozi, od frika kojemu je lasersko skidanje dioptrije (ono iz rukava!) postao si član garde nezaposlenih, gotovo dragovoljac besposličar koji čezne da se zezne!?  Ma gdje to ima nego u Hrvatskoj?!

A ta tvoja šećer divojka nešto mi je u maglici, posveti joj se više u knjizi.

Dijagnoza

http://www.youtube.com/watch?v=Rba1_85Jlco

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #25 : 31 Srpanj 2012, 20:53:39 poslijepodne »
Bistar pogled bez naočala i bez lasera

Lupa  :) ?