Autor Tema: Sinusitis  (Posjeta: 3020 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Sinusitis
« : 01 Siječanj 2009, 20:17:51 poslijepodne »
1. Molim vorumaše medike za stručan komentar jedne ili više alternativnih metoda liječenja sinusitisa:
(Možebitna osobna iskustva vorumaša su dobrodošla.)

" SINUSI (PARANAZALNI SINUSI)

Ova se bolest sigurno leči za dva dana.
Uveče pre spavanje uzeti dve glavice crnog luka i sitno ih iseći. Izručiti na platnenu čistu krpu i poprskati crnim vinskim sirćetom, i supenom kašikom ulja (zejtina). Leći na ledja na oči staviti tampone, da nikako ne sme sok od ove obloge prodreti do oka. Ovu tanku krpu, u kojoj se nalazi ova smeša, staviti preko čela, nosa i gornjih jabučica obraza. Ovaj oblog treba da obuhvati sve sinuse i držati ga celu noć. Sutra izjutra skinuti oblog, oprati bolno mesto kamilicom i mazati ih “kantarionovim uljem” do minuta. Posle toga ispirati nosnice i usta ovim čajem: Uzeti po supenu kašiku trave hajdučice, lista i cveta crvenog sleza, cveta kamilice, lista koprive, lista kupine, lista ranjenika i lista divlje nane. Sve ovo izručiti u litra proključale vruće vode. Ostaviti poklopljeno 90 minuta izvan šporeta. Procediti inzasladiti medom po želji. Uvlačiti ovaj čaj u nos i ispirati nozdrve ušmrkivanjem i izbacivanjem. Ovako raditi tri puta, a nakon toga grgljati usta po 1 gutljaj na desnu stranu, zatim na levu, a treći gutljaj grgljati da glava bude pravom položaju. Nakon ovoga progutati 2 dcl ovog čaja. Čim smo progutali čaj ispašće iz nosa usiren gnoj u formatu hemijske olovke dužine do 3 cm. Opet ispirati nosnice čajem. Ovako uraditi još sutra i nikada nećemo više bolovati od sinusa."
http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=7&t=1534&p=15889

2. Može li ispiranje nosnica čajem od kadulje biti štetno?
3. Ispiranje nosnica preparatom "Dolphin"? http://vsi-zdravi.org/index.php?option=com_content&task=view&id=683&Itemid=5
4. "Aqua Maris"? http://www.jgl.hr/proizvodi.php?kateg=1
http://www.aqua-maris.com/

[Ko nije zdrav - Neka se odma javi doturu]
Službena medicina:
- desetak različitih ORL specijalista na temelju preliminarnih pregleda okrivljuje deformaciju septuma i upućuje na kiruški zahvat (ispravljanje)
- desetak različitih pacijenata koji su kirurški ispravljali septum govore samo o negativnim posljedicama zahvata
- ni najnoviji stručni radovi na temu ne obećavaju neka poboljšanja po ispravljanju septuma (ili ih pacijent ne razumije i/ili krivo interpretira)
www.ns.ac.yu/stara/doktorske/slobodanSavovic/disertacija.pdf

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
kronični sinusitis
« Odgovori #1 : 17 Lipanj 2012, 18:06:59 poslijepodne »

Prema svjedočenjima poznatih pacijenata koji su bolne ispade paranazalnog sinusitisa demonstrirali po krčmi Kunara, u značajnu ublažavanju tegoba pomogla im je terapija č.s. Bernardice-Ljubice iz Rižinovića (ponegdje piše Batina) kod Pošušja.
Slobodna (Nedjeljna) Dalmacija više ne da pristup u arkiv na članak o s. Bernardici. Ovaj:
http://hercegovina.info/vijesti/hercegovina/posusje/ljubica-bernardica-kovac-trava-lijeci-sve

Poznati pacijent koji bi bio izbačen iz stroja kad ga spopanu sinusi sad pri "istom" spopadanju skoro normalno na oko funkcionira.
Sam veli da je dobio tri preparata, a da je koristio samo jedan i to mimo naputka da ga koristi redovno.

1. Nekakva zelenčava mast u ktijici ko od melema. Jednu noć je namaza nosnice iznutra (šćapićon pamučastim). Ujutru mu je glava bila, veli, ko Cocin (Vinkov) bubanj, pa je mast bacijo.
2. Ulje nekakvo u bočici. Na gazu/vatu trebalo je nanijeti i držati na licu u zoni bolnog sinusa (grijati). Rijetko, veli, koristio.
3. Nekava tekućina u bočici kojom treba namočiti obikovanu grudvicu vate i posebnom teknikom ušmrkavat u nosnice naizmjenično. Ovo je kao trebalo koristit redovito u nekom zadanom razmaku (3x na dan ili slično). Lik je to koristio samo kad mu zagusti. Par puta smo ga gledali kako to radi. Viđali smo ga i "kad ga ujti" i bez toga pri ruci. Razlika — drastična. Olakšanje — naočice, čak i publici koja ga gleda. Bočicu je od prve terapije potrošijo ima taj vakat, otad nit se žali sâm nit ko primjećuje da ga spopadaju bolovi od sinusitisa.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
diviji krastavac
« Odgovori #2 : 09 Kolovoz 2013, 18:32:24 poslijepodne »
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz 2013, 18:51:21 poslijepodne glonga »

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
Odg: Sinusitis
« Odgovori #3 : 10 Kolovoz 2013, 01:01:33 prijepodne »
Usudim se retji, da meni tekuchina od sestre Kovacs iz Rizsinoivicha pomazse. Ushmrcsem samo, kad me ujti. A shto tjesh, shmrkat ti je vako ili nako.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline vinx

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #4 : 22 Siječanj 2015, 15:06:02 poslijepodne »
Ovako,iz osobna iskustva.

...doslo se dotle da bi se tribao kiruski zahvat obaviti

I pristupilo se alternativnim metodama.Neko govori ovako,neko onako.I cujem za najsmisniju,e kazem tu cu.
Daklem uzeti iscupati digod HREN(samonikla biljka).Korjen(ajmo reci prstohvat kolicinski) istoga toga hrena izrendati,utuci  i staviti na pristojnu(ne mora biti karirana-ovo sala mala) maramicu.Sadrzaj u maramici okomotati,skupciti da dobijemo malu kao lopticu.
Sa tom"lopticom" medju oci,daklem povis nosa.Drzati,pazi sad,pa dikoju minutu-jer pece to.Ponoviti postupak  vise puta tijekom dana.,a i slijedecih dana.
Za ne povirovati otada,a ima vise od tri godine-nikakvih problema.
Iskustvo podjelio sa dragim(i nedragim-bilo i takvih) ljudima i mogu reci da je uspilo u pa,lazno je reci,95% njih.
Ljudi zahvaljuju i preporucuju dalje.

Toplo preporucujem svima,ma koliko na prvu ova metoda zvuci blentavo.
Eto ga i sritno.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #5 : 22 Siječanj 2015, 16:42:40 poslijepodne »
Ne znam za hren (je li to ovaj shto se mozse kupiti na trzsnici?), ali kad je hladno, nabijem kapu do obrva, a kad se znojim metnem znojnik oko glave priko csela. I pomazse. A ako se već upale, trknem u nosnice nieke tekuchine, koju se mozse nabaviti kod sestre Kovacs u Rizsinovicha (ili Busara?).
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline vinx

« Odgovori #6 : 22 Siječanj 2015, 17:28:57 poslijepodne »
... hren (je li to ovaj shto se mozse kupiti na trzsnici?),...
Ne znam ti ja sto se dila po trznicama.Ja ga u ovim ruralnim podrucjima iscupam,uberem zeru.
 Mada sam jednoj drugi iz Zagija preporucio-isti je nasla na trznici.Kaze da je kod nje "operacia" uspila
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj 2015, 17:31:38 poslijepodne vinx »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
konjsko zelje, konjska trava
« Odgovori #7 : 23 Siječanj 2015, 18:37:03 poslijepodne »
Ja ga u ovim ruralnim podrucjima iscupam,uberem zeru.

Aj, kad god ga drugi put treviš u tim ruralnim područjima, ne budi ti po zapovid, lipo ga pozdravi, pa ga uslikaj i zakači ovde, da ga moremo pripoznat ako ga trevimo u prirodnu okružju, u fazi ranog rasta, u fazi cvatnje, kad dozori…
Ne bi bilo na odmet ubacit i okoloprilike zemljopisnu širinu i duljinu, ako nije tajna, a ne vidim ga na popisu ugrožena bilja u RH, pa valjda nije ugrožen ni na toj županiji.
Ne ćemo ga prinosat priko granice jerbo su carinici, farizeji … pulicajci malo živčani na zeljaste tvari.

A ako se već upale, trknem u nosnice nieke tekuchine, koju se mozse nabaviti kod sestre Kovacs u Rizsinovicha (ili Busara?).
Tek nedavno su mi rekli da ono što na većini tekućina i rasprševina piše vridi i za tu tekućinu. Oštećuje sluznicu nosnica.
Zato ti uz tekućinu redovito ponude i onaj neki melem (mazt) uz tu tekućinu? Ponude ti i još neko ulje za vanjske obloge?

Rižinovići.
http://www.geonames.org/3284058/rizinovici.html
Još se nije glasilo da je neko reka da je to u Busara. Čulo se i u Batinu, i u Osoju, i u Gaju (Kovačevu Gaju), možda i još po štogod.
Geoportal FGU još nije digitalizira vaskoliki plan tudan. Livo Osoje, desno Batin. Najbliža batinska digitalizirana parcela - Magaretuša.

« Zadnja izmjena: 23 Siječanj 2015, 18:50:30 poslijepodne glonga »

Offline vinx

Odg: konjsko zelje, konjska trava
« Odgovori #8 : 23 Siječanj 2015, 19:15:29 poslijepodne »
Aj, kad god ga drugi put treviš u tim ruralnim područjima, ne budi ti po zapovid, lipo ga pozdravi, pa ga uslikaj i zakači ovde, da ga moremo pripoznat ako ga trevimo u prirodnu okružju, u fazi ranog rasta, u fazi cvatnje, kad dozori…
Ne bi bilo na odmet ubacit i okoloprilike zemljopisnu širinu i duljinu, ako nije tajna, a ne vidim ga na popisu ugrožena bilja u RH, pa valjda nije ugrožen ni na toj županiji.

A evo ti u ovoj fazi
http://imgur.com/doTySpv
--a što bi bila tajna,imaš ga npr. ovuda 43.729491, 17.220845,,,ovaj je baš odatle

a o ovim drugim fazama,gle čuda
http://hr.wikipedia.org/wiki/Hren

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
konjsko zelje
« Odgovori #9 : 24 Siječanj 2015, 00:10:47 prijepodne »
Hvala vinx.
Ono što me je zanimalo (vjerojatno i belevarca) jest, kolika i kakva je razlika između divijeg i pitomog hrena.
Po Wikipediji to izgleda isto.
Nego kad već odaš po tim brdiman s aparaturom, mogi bi slikavat i biljke u raznim fazama vegetacije, ove nove generacije ne znaju kako se zove 99% zeljasti biljaka u prirodnu okružju (šumi, svijetloj šumi, rijetkoj šikari, pašnjaku, livadi, mekoti…).

Davno je to bilo, ranih 1970-ih, negdje na nekakvoj livadi negdje u Imoti se vidila slična zeljasta biljka, mislim da su je dica zvala "ljutika" i negdi u sri lita, o Ilini, nije bila procvitala tako da se moglo vidit samo lišće. Korijen? Nikog valjda nije zanimalo kako izgleda. Brali su lišće i žvakali listić po listić, pa ispljunuli. Ljutkasto. Probala. Liči na okus ne baš zrila drinjka, po slabu sjećanju. Je li takvog okusa lišće još neprocvalog hrena?
Ili je to bila kakva druga biljka?
Edit.
Evo sad mi kažu, nisu je zvali "ljutika", nego "kiselica", a niko nema sliku. Samo opisuju ko Suljo bananu — ni nalik na šljivu.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj 2015, 00:26:25 prijepodne glonga »

Offline vinx

Odg: konjsko zelje
« Odgovori #10 : 24 Siječanj 2015, 00:36:02 prijepodne »
Hvala vinx.
Ono što me je zanimalo (vjerojatno i belevarca) jest, kolika i kakva je razlika između divijeg i pitomog hrena.
Po Wikipediji to izgleda isto.
Nego kad već odaš po tim brdiman s aparaturom, mogi bi slikavat i biljke u raznim fazama vegetacije, ove nove generacije ne znaju kako se zove 99% zeljasti biljaka u prirodnu okružju (šumi, svijetloj šumi, rijetkoj šikari, pašnjaku, livadi, mekoti…).

Davno je to bilo, ranih 1970-ih, negdje na nekakvoj livadi negdje u Imoti se vidila slična zeljasta biljka, mislim da su je dica zvala "ljutika" i negdi u sri lita, o Ilini, nije bila procvitala tako da se moglo vidit samo lišće. Korijen? Nikog valjda nije zanimalo kako izgleda. Brali su lišće i žvakali listić po listić, pa ispljunuli. Ljutkasto. Probala. Liči na okus ne baš zrila drinjka, po slabu sjećanju. Je li takvog okusa lišće još neprocvalog hrena?
Ili je to bila kakva druga biljka?
Razumio sam te.A nisam ti ja neki šumar.Vidiš ideja ti nije loša,pa bi valjalo po njoj poraditi.Nego ovdi muka natrala pa se malo raspita di toga ima,a zelje ti još nisam žvaka.U ovoj godini ćemo i to.Isplašala čemerika.mrazovac i ostali derivati...to kad se ide u divlji(medvjeđi)luk,oli ti srijemuš ili kako se ono na pri vrhu Zavelima što Delmata kaže zove onaj toponim.
Aj štroknućemo štogod ovih dana pa...okačit.
A za te ljutike i ostalo imam specijalce,tj.specijalke.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj 2015, 00:42:31 prijepodne vinx »