Autor Tema: Obrađuj zemlju ili plati porez!  (Posjeta: 758 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Obrađuj zemlju ili plati porez!
« : 09 Svibanj 2012, 13:57:05 poslijepodne »
Najava zakona o oporezivanju neobrađenih zemljišta privukla je pažnju brojnih poljoprivrednika u Imotskoj krajini, kako onih koji već godinama obrađuju poljoprivredne površine, tako i onih koji su zapustili svoje posjede. Prema procjeni, na oko 4500 hektara u Imotskom polju obrađeno je negdje oko dvije trećine, dok je skoro 1500 hektara zapušteno. Kako kažu poljoprivrednici, provedba ovog zakona biti će bar što se tiče Imotskog jako komplicirana, iz razloga što još uvijek nije izvršena komasacija polja, a i brojne parcele nisu katastarski obrađene. Posebno je zanimljivo kako će porez plaćati posjednici i vlasnici zemlje starije životne dobi, koji ne mogu obrađivati svoju zemlju. Svakako zakon je dobrodošao, jer će potaknuti ljude da se okrenu obrađivanju zapuštenih parcela u Imotskom polju.

neš maajci

motiku u ruke ili do porezne uprave jerbo nema više držat zemlju u ledini.  :misli

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
Odg: Obrađuj zemlju ili plati porez!
« Odgovori #1 : 09 Svibanj 2012, 15:41:39 poslijepodne »
A ja na mrtvinan dobijo jednu njivu, moglo bi se stotinu ovaca na njoj splandovat. Odman san prve godine zasadijo domatje vochke. Je to u Ercegovini, ali stich tje zakoni i vamokarce. Ma zna san ja ...
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #2 : 09 Svibanj 2012, 18:09:58 poslijepodne »
ja iman jednu parcelu upolju (652/52346).
Bi ja i zasadijo, ali neznase na kojem ćošku.
I takovije čoškova ima dvajestak.

Valjda će predhoditi uređenje zemljišnih knjiga,
onda će valjat.
:starac

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #3 : 10 Svibanj 2012, 01:04:29 prijepodne »
ja iman jednu parcelu upolju (652/52346).
Otkad me je, a nagledala san se brojova čestica i u gruntu i u katastru, nisan vidila peteroznamenkast broj čestice (npr. 52346) ni u zemljišniku ni u katastru. Tijo si reć da imaš (ili posjeduješ) 652 dijela od 52346 dijelova neke katastarske čestice u nekom polju?
652 ko (troznamenkast) broj z.k. ul. ili pak P.L. je sosve OK.

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
Domom naziva špilju na javnom zemljištu
« Odgovori #4 : 10 Svibanj 2012, 07:51:33 prijepodne »
U potrazi za srećom dignuo ruke od novca

Daniel Suelo nema nikakav dug ni hipoteku, ne plaća najam niti zarađuje plaću, te ne kupuje hranu i odjeću. Domom naziva špilju na javnom zemljištu izvana grada Moaba u američkoj državi Utah, a hranu nalazi na otpadu ili u prirodi ...

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Svijet/tabid/104/View/Details/ItemID/78198/ttl/U-potrazi-za-srecom-dignuo-ruke-od-novca/Default.aspx

"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline barack

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #5 : 10 Svibanj 2012, 08:45:51 prijepodne »

motiku u ruke ili do porezne uprave jerbo nema više držat zemlju u ledini.  :misli

Bolje da je zemlja u ledini nego ja...
Je, daštaje...

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #6 : 10 Svibanj 2012, 09:53:29 prijepodne »
... Tijo si reć da imaš (ili posjeduješ) 652 dijela od 52346 dijelova neke katastarske čestice u nekom polju?

aaa, baš tako, i to dvadesetak sličnih udjela. ;D
:starac